Home \ Jedzenie
 

Jak upiec stek na patelni.

 

Nie ma nic lepszego niż pyszny soczysty stek, ale nie ma nic gorszego niż źle przygotowany, suszony stek. Jeśli chodzi o przygotowanie steków, musisz być ostrożny. Kiedy masz odpowiedni sprzęt, właściwy kawałek mięsa i przestrzegasz naszych zasad, wkrótce będziesz mógł cieszyć się soczystym stekiem, który zrobi ci ślinę. Czytaj dalej i dowiedz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

    1      Przygotowanie  .

    
   
 1.            1      Wybierz odpowiedni stek.  
    
  • Stek z wołowiny jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której myślisz, ale możesz mieć brązową chrupiącą skórkę i różowe soczyste wnętrze na kotlety wieprzowe, steki z kurczaka, a nawet ryby.
  •  
  • Smażenie na patelni najlepiej nadaje się do mięsa bez kości. Rondel jest chłodniejszy niż elektryczny grill lub ogień, aby mięso nie zostało upieczone przy wysokich temperaturach. Podczas smażenia mięso jest rozebrane, nie dotyka patelni i nie smaży równomiernie. Jeśli nadal chcesz mięsa z kością, przygotuj wystarczająco mocny stek, który utrzyma ciężar na patelni.
  •  
  • Dobrze jest kupić naprawdę dobry stek (chude, o wystarczającej ilości tłuszczu, droższe). Wybierz stek z rozsądną zawartością tłuszczu, taką jak stek z patelni lub stek z żeberka o grubości co najmniej 4 cali. Mocniejsze steki można przygotować tylko na własne ryzyko - jeśli lubisz chrupiące steki, możesz kupić mocniejsze, ale jeśli chcesz trochę ugotować mięso, wybierz cieńszy stek. Wybierz stek, który ma trochę tłuszczu w środku - tłuszcz rozpuszcza się podczas smażenia i nadaje mięsu bardziej naturalny smak.
  •  
  • Tańsze steki są tak samo pożywne, że można je nawet kichać. Nie zapominaj jednak, że zewnętrzne patogeny mogą dostać się do mięsa, gdy jesteś spragniony, więc musisz dobrze steki.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Weź patelnię, która dobrze izoluje ciepło. Jeśli chcesz mieć najlepszy stek, będziesz potrzebował odpowiedniej patelni. 
    
  • Żeliwna patelnia jest najlepsza. Ciepło się w nim gromadzi, dzięki czemu można szybciej i równiej kraść stek. Żeliwna patelnia nie pęka ani nie drapie (ale metal jest stosunkowo kruchy - po smażeniu nie wkładaj go do zimnej wody). Jego szorstka metalowa powierzchnia zapewnia, że ​​spalony tłuszcz na patelni chwyci i tworzy charakterystyczną patynę. Ponadto patelnie żeliwne są tanie.
  •  
  • Można również użyć innej patelni nadającej się do steków.
  •  
  • Nie należy używać patelni i patelni teflonowych z nie przylegającymi powierzchniami. Wysoka temperatura powoduje uszkodzenie tych naczyń i powoduje, że warstwa ochronna staje się krucha w żywności. Miednica może również uszkadzać metalowe przedmioty, które nie rozpuszczają się w wysokich temperaturach.
  •  
  • Weź również pod uwagę wielkość patelni - kup rondel, na którym dostaniesz steki. Jeśli jest znacznie większy niż steki, sok wyciekający z miąższu wycieknie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pobierz masę steku. Ciężar to duży, płaski przedmiot, który naciska stek podczas smażenia na patelni i zapobiega skręcaniu. Jeśli nie masz wagi, użyj mniejszej doniczki, którą naciskasz na wierzchu steku. Po dotknięciu surowej strony mięsa, należy na chwilę umieścić ją na gorącej płytce, aby wysterylizować ją, zanim przyłożysz ją do smażonej strony mięsa.       
 6.  
 7.             4      Pozostaw steki rozgrzane do temperatury pokojowej. Przed smażeniem pozostaw steki na chwilę w temperaturze pokojowej. Jeśli masz mrożone steki, pozwól im się rozmrozić w lodówce przez noc, a następnie wyjąć je na rozgrzewkę. Tymczasem możesz przygotować kolejne kroki. 
    
  • Ważne jest, aby mięso dobrze prosperowało nie tylko dlatego, że wcześniej się smaży, ale także dlatego, że gdy jest w temperaturze pokojowej, unika się spalania od wewnątrz i całkowicie surowego i zimnego wewnątrz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przyprawy steki. Nie musisz przyprawiać steków przed smażeniem, ale kiedy to robisz, smak przyprawy dostaje się głębiej w mięso. Bardzo ważne jest, aby użyć przynajmniej soli. Olej utrzymuje ciepło cieplej, więc powinieneś użyć co najmniej odrobinę (oliwa z oliwek jest smaczna, czystsze oleje mają wyższy punkt palenia). Kiedy skradniesz stek z olejem, z pewnością będziesz go trzymał na patelni przez długi czas bez zapalania się i pieczenia. Często używa się pieprzu przed smażeniem, ale musisz uważać - niektóre zioła mogą się palić, więc lepiej jest dodać je do steku po smażeniu. 
    
  • Przed szczotkowaniem steków spuść nadmiar wody za pomocą ręczników papierowych. Wodne steki nie mieszczą się na patelni - powierzchnia wody panewki jest zimna, więc stek będzie smażał się powoli i będzie sztywny.
  •  
  • Nie powinieneś wyolbrzymiać soli i pieprzu, ale nie bój się przyprawiać mięsa. Należy pamiętać, że smak skórki jest bardzo ważny w przypadku steków przygotowywanych na patelni. Ponieważ nie budujesz steków w marynacie, będą one miały tylko naturalny smak wołowiny.
  •  
         
 10.  
 11.             6      W miarę możliwości podgrzej patelnię do co najmniej 260 stopni Celsjusza. Podczas opiekania steków na talerzu ważne jest, aby mieć dość gorącą patelnię. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, rozgrzej patelnię z góry w piekarniku. Uważaj, aby nie dotykać go rękami - użyj szmatki lub szmatki. 
    
  • Nie podgrzewać rondla w piekarniku, o ile nie jest to bezpieczne. Jeśli na patelni znajdują się elementy, które mogą się rozpuścić (np. Gumowy uchwyt), będziesz musiał ogrzać ją po prostu na kuchence.
  •  
  • Wiele kuchenek domowych ma wystarczającą moc, aby ogrzać patelnię do pożądanej temperatury, więc nie trzeba płonąć w piekarniku.
  •  
         
 12.  
 13.                          7      Umieść patelnię na piecu i włącz ją z najwyższą wydajnością. Jeśli patelnia zostanie podgrzana w piekarniku, pozostaw piekarnik włączony. Jeśli podgrzałeś go na talerzu, ustaw piekarnik na 200-250 stopni i pozwól, aby patelnia się rozgrzała. Kiedy krople wody "tańczą" na patelni i odbijają się od niej, będziesz wiedział, że patelnia jest gotowa. Żeliwna patelnia z przypaloną przyprawą prawdopodobnie zacznie trochę pachnieć. Wyższe temperatury pozwalają smażyć stek o ciemniejszej i bardziej skwaśniałej skórce, ale będziesz musiał przygotować się na więcej dymu i większe ryzyko rozlania oleju.                  
 14.  
             

    2      Jak prawidłowo usmażyć stek  .

    
   
 1.                          1      Umieść stek na patelni za pomocą szczypiec. Kiedy masz gorącą patelnię, weź szczypce kuchenne i nałóż na nią steki. Powinieneś natychmiast usłyszeć szwy - ważne jest, aby steki zostały natychmiast wyciągnięte.  
    
  • Jeśli jedna strona stek jest bardziej zielona niż druga, umieść ją najpierw na patelni z grubszą stroną. Tłuszcz zaczyna natychmiast wypuszczać, a stek tworzy przepyszną skórkę.
  •  
  • Nie używaj plastikowych naczyń i narzędzi i nie zbliżaj się do gorącej patelni z żadnymi plastikowymi przedmiotami.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Smaż stek z obu stron i nie obracaj go zbyt często. Nie trzeba zbyt długo steki dobrze z każdej strony (około 2-4 minut z każdej strony). Gdy jedna strona jest już gotowa, obróć stek i usmaż go tak długo, jak po drugiej stronie. Najlepiej byłoby, gdybyś stekował tylko raz.  
    
  • Uwolnij pokusę, aby wiercić w stekach podczas smażenia. Nie powtarzaj ich więcej niż raz - powinieneś zrobić to tylko raz. Za każdym razem, gdy obracasz stek, przerywasz proces przenoszenia ciepła z patelni do mięsa, a może się zdarzyć, że będziesz miał sztywny stek, który jest zbyt dobrze zrobiony w środku.
  •  
         
 4.  
             

    3      Pieczone steki  .

    
   
 1.                          1      Jeśli lubisz bardziej ugotowane steki, usmaż je na mniejszym ogniu. Taca do pieczenia jest świetna do robienia krwistych steków, ale ciepło nie dociera do środka mięsa szybciej - skorupa będzie sucha, a stek będzie solidny (więc nie używaj szybkowaru). Istnieje jednak kilka sposobów, aby to osiągnąć. Sprawdź temperaturę steku wewnątrz termometru lub spójrz na sok, który wypływa ze steku. Możesz także ustawić elektroniczny termometr z budzikiem i poczekać, aż zadzwoni  
    
  • Najprostszym sposobem jest obniżenie temperatury i przykrycie patelni pokrywką, aby utrzymać równomierne rozgrzanie mięsa.
  •  
  • Można również włożyć cały patel do piekarnika na 150 stopni.  
  •  
  • Wskazane byłoby również gotowanie wnętrza steku na niższym płomieniu, aby mięso nie wyschło (w kąpieli wodnej) przed smażeniem. Kuchenka mikrofalowa zapewnia również równomierne ogrzewanie. Najlepiej jednak sprawdzić wewnętrzną temperaturę mięsa za pomocą termometru przed eksperymentowaniem i inkubacją bakterii zamiast ich zabijania.
  •  
         
 2.  
             

    4      Pozwól stekom zrelaksować  .

    
   
 1.                          1      Usuń steki z patelni i pozwól im odpocząć. Po pokrojeniu mięsa tuż po smażeniu utracisz dużo soku i smaku. Jeśli chcesz zachować smak i sok ze steku, musisz pozwolić mu odpocząć przez chwilę. Usuń stek z patelni, przykryj alobalem i pozostaw na 10 minut. Będzie wtedy subtelniejsza, smaczniejsza i będzie miała lepszą konsystencję niż stek, który będziesz jadł prosto z patelni.  
    
  • Pamiętaj, że podczas reszty stek nadal będzie gotowany, zwłaszcza jeśli zapakujesz go w folię. Powstały stek będzie prawdopodobnie bardziej produktywny niż pierwotnie chciałeś. Jeśli chcesz mieć zakrwawiony stek, wyjąć go z patelni nieco wcześniej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Możesz służyć. Nakarm stek z patelni, sam lub z ziemniakami i / lub masłem czosnkowym.       
 4.  
             

    5      Produkty uboczne i czyszczenie  .

    
   
 1.             1      Jeśli chcesz, możesz użyć soku ze steku do gotowania. Jeśli sok pozostawiony na patelni nie jest zbytnio spalony, możesz go użyć jako część sosu lub możesz pokroić na nim warzywa.       
 2.  
 3.                          2      Umyj patelnię zmywarką. Spalić przyprawy i mięso z patelni po prostu nie rozumiem. Jeśli spróbujesz to zrobić, zmęczysz się i możesz uszkodzić miednicę. Gdy patelnia będzie wystarczająco zimna, wylej nadmiar owsa (do kosza, a nie do zlewu w zlewie!). Spryskaj patelnię detergentem do zmywania naczyń i pozwól mu działać. Żeliwne patelnie mogą rdzewieć, więc nie powinieneś ich zanurzać. Jeśli masz patelnię ze stali nierdzewnej, możesz zostawić ją namoczoną na kilka dni.        
 4.  
             

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.chow.com/recipes/30375-easy-seared-steak  
 2.  
                          
Jedzenie popularny:
Jak wymieszać koktajl tepache.

Jak zrobić mrożoną herbatę.

Jak przygotować i gotować burak pastewny.

Jak ugotować zagubione jajka w kuchence mikrofalowej.

Jak rumienić szparagi.

Jak gotować banany.

Jak przygotować sałatkę ziemniaczaną.

Jak przygotować marchew na parze.

Jak gotować sos cytrynowy.

Jak zrobić sok z melona.

Jak upiec ciasto.

Jak zrobić galaretki.

Jak przygotować krewetki kokosowe.

Jak stracić 15 funtów w ciągu dwóch miesięcy.

Jak obrać pomidory.

Jak radzić sobie z oliwkami.

Jak przygotować słodkie ziemniaki.

Jak otworzyć granat.

Jak wymieszać koktajl z rumem.

Jak smakować stek.

Jak przygotować stek ze sztywniejszej wołowiny.