Home \ mama

Kiedy wiesz na pewno, że Twoje dziecko jest leworęczne?.

Czy leworęczna dziedziczna, jak może być przykładem brytyjskiej rodziny królewskiej? Kiedy wiesz, że twoje dziecko daje lewą rękę priorytetowi?

Czasy, w których lewicowcy byli brutalnie nauczani lub kiedy średniowieczny kościół był związany z czarami i sympatią dla diabła, który był rzekomo również leworęczny, na szczęście już dawno minęło. W Czechach i na Słowacji nauczanie leworęcznych uczniów zostało oficjalnie odwołane w drugiej połowie ubiegłego wieku, nawet decyzją Ministerstwa Edukacji w 1967 roku.

 

Jednak wielu z nas może nadal pamiętać, że szkolna praktyka nie była tak szybka, a niektórzy z nich mogą nawet rekrutować jąkanie i kłucie w leworęcznych kolegów z klasy. Tak, nawet według ekspertów może to być gwałtowne.

 

    Levanes po prostu nie miał łatwego życia, chociaż było wielu wybitnych osobistości, takich jak Albert Einstein, Henry Ford, Ronald Reagan, Greta Garbo, Jimiego Hendrixa, Charliego Chaplina, królowej Elżbiety, księcia Karola i Williama. I uwaga, Bart Simpson jest również człowiekiem lewicowym :-)

 

To geny czy leworęcznych rodziców? .

 

Od wielu lat powszechnie wiadomo, że dzieci, które mają jednego lub oboje rodziców leworęcznych, zazwyczaj wymieniają lewą i prawą rękę w równych ilościach, zamiast osiągać stałą preferencję dla dominującej ręki.   Jane M. Haley, pediatryczny neuropsycholog i lewicowy specjalista, twierdzi: "Z ustaleń wynika jasno, że istnieje rodzaj praworęczności, ale nie rodzaj leworęczny. Kiedy dziedziczy się rodzaj dla praworęczności, prawie zawsze będziesz prawą ręką, ale jeśli nie dziedziczysz rodzaju dla praworęczności, twoje preferencje mogą się różnić w dowolnym kierunku lub pozostać w połowie drogi. "

 

Według niektórych ekspertów można argumentować, że lewostronność jest częściowo częścią genów. Według neuropsychologa Haleya, ale także niektórych jej kolegów, można nawet zaobserwować pewne preferencje w macicy. "Badania ultrasonograficzne pokazują, że nawet w macicy prawdopodobnie 90% dzieci woli prawy kciuk, co odpowiada podziałowi populacji na ludzi prawicowych i leworęcznych" - mówi ekspert.

 

Kiedy będziemy jasne? .

 

Jane M. Haley mówi: "Kiedy w wieku około trzech lat, dziecko zdecydowanie wyraża swoje preferencje dla stron, tak aby w decydujących działaniach, takich jak jedzenie i zabawa, konsekwentnie preferowały jedną rękę do drugiej.

 

    Oczywiście istnieje szereg profesjonalnych testów, za pomocą których psycholog lub specjalista pedagog może potwierdzić lub odrzucić obserwacje rodziców. Inne rzeczy, które ekspert zauważa w małych dzieciach, inne w przedszkolu, kiedy kwestia lewicy i rządów prawa jest oczywiście najbardziej aktualna.

 

Potencjalny leworęczny podmiot niedozwolony .

 

Na przykład maluch zwykle obserwuje, z jaką ręką dziecko pokazuje, fale, trzyma fiolkę lub smoczek, który woli się tarzać, zabawki i zabawki, i tak dalej.   Później rodzic także zauważa pracę z kredkami lub pędzlem podczas rysowania, rzucania przedmiotami, przy użyciu różnych narzędzi i przedmiotów codziennej konieczności (grzebień, pędzel). Ważne jest również zanotowanie pracy nóg, na przykład podczas kopania w balonie i kroczenia mocno po obiekcie. Ważne jest, jak dziecko spontanicznie spogląda w dziurkę od klucza.

 

Wielu ekspertów na temat leworęczności zaleca, abyśmy obserwowali dzieci, zwłaszcza w spontanicznych grach i zajęciach, w których mają absolutną swobodę, ponieważ działania związane z pewnymi narzędziami lub praktykami społecznymi mogą prowadzić do błędnych wniosków.   Główną rolę odgrywa instrument, który dziecko manipuluje - wiele z nich powstaje tylko dla prawej ręki. W tym należy przyjąć pragnienie dziecka, aby naśladować rodziców i przyjaciół (po prawej).

 

Co zrobić, jeśli nie jesteś pewien przedszkola? .

 

"Jeśli dziecko nadal nie jest pewne swoich preferencji, nie musi badać swoich umiejętności motorycznych, aby zobaczyć, która strona preferuje i która ręka jest bardziej wyrafinowana" - mówi neurolog Haley.

 

I dlaczego to naprawdę jest takie ważne? Oczywiście ze względu na chodzenie do szkoły, ponieważ może ona tylko wyeliminować wszelkie niedogodności i nieporozumienia, które zignorowałyby specyficzne potrzeby osoby leworęcznej.

 

        
Mama popularny:
Wieczorny grill: spróbuj na igle.

Pozostań z dziećmi w teatrze w weekend Świętuj lalki w Celetnie.

Czy mogę mieć problemy z ciążą, gdy trzykrotnie się potroiłem.

Obudź się z katarem i przeziębieniem: Rozciągnij się razem z dziećmi!.

Zmęczony i pozbawiony energii Może to być jod.

Czy telewizja może oglądać pomoc w rozwoju mowy Będziesz zaskoczony.

Problemy ze snem od urodzenia.

Zostań gwiazdą magazynu Mummy.

Czy partner nie chce być przy porodzie Zabierz swoją mamę!.

Odkurzacze Electrolux z serii UltraOne do dowolnego domu.

Pielęgnacja ciała.

Od kołyski po wózek: Wystawa, której nie wolno przegapić.

Dziecko traci głos po zimnie.

Homeopatyczne gryzienie paznokci.

Jakie są moje szanse na związek i miłość.

Smaczne w domku.

Czy powinienem też nosić czapkę dla dzieci w domu Tak mówię!.

Truskawkowy jogurt mrożony.

Czy rewizja po pierwszym porodzie wpływa na możliwość zajścia w ciążę.

A może adoptować dzieci z parami homoseksualnymi.

Kiedy przekłuwać uszy dziecka lub Jak pierwsze kolczyki.