Home \ mama

Piąta choroba może cię przerazić. Jak ją znasz?.

Może on przypominać zwykłą wirusy, której towarzyszy zwiększone zmęczenie i bóle stawów, ale może również być dość rozpraszający, gdy wykazują go czerwone plamy na skórze. Mowa dotyczy piątej choroby wieku dziecięcego.

Piąta choroba dziecięca jest jedną z chorób zakaźnych u dzieci i dotyka szczególnie przedszkolnych i najmłodszych dzieci w wieku szkolnym, jej przejawy są różne i inaczej dramatyczne. "Parwowirus B19 jest źródłem choroby, a u dzieci w wieku dziecięcym choroba jest przenoszona drogą kropelkową. Czas inkubacji wynosi od jednego do dwóch tygodni, a pod koniec tego czasu dziecko jest najbardziej zaraźliwe "- wyjaśnia MUDr. Markéta Geleneka z Kliniki Chorób Zakaźnych, Pasożytniczych i Tropikalnych w Szpitalu Bulovka.

   

Parwowirus wchodzi do organizmu przez drogi oddechowe, stąd przechodzi do krwi, rozprzestrzeniając się do szpiku kostnego, stawów i skóry. "W szpiku kostnym powoduje krótkotrwałe zmniejszenie hematopoezy u zdrowych dzieci, ale to osłabienie nie oznacza żadnych poważnych problemów zdrowotnych" - mówi lekarz.

Najczęstsze objawy choroby

         

Jak leczy się chorobę

 

"Ponieważ jest to infekcja wirusowa, leczenie polega na złagodzeniu objawów choroby i odpoczynku w łóżku. Oznacza to, że dziecko otrzymuje lek przeciw temperaturze i bólowi zawierającemu substancję paracetamol lub ibuprofen w odpowiedniej dawce. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się, zaleca się izolowanie chorego dziecka ", wyjaśnia lekarz i dodaje:" Piąta choroba wieku dziecięcego jest jedną z chorób, które pozostawiają długotrwałą odporność, czyli robimy to tylko raz w życiu. "

dla kobiet w ciąży!

 

Parwowirus B19 ma zdolność do przejścia przez krwioobieg przez łożysko do płodu. Ten rodzaj transmisji jest bardzo niebezpieczny i może spowodować poważne uszkodzenie macicy. Nie powoduje wrodzonych wad rozwojowych. Niedokrwistość, która może wystąpić u płodu, można skorygować za pomocą transfuzji krwi wewnątrzmacicznej.

         

 

Mama popularny:
Szalony test: proszek do pieczenia ujawni płeć dziecka!.

Niewyraźna ciąża.

Klopsiki 4 razy inaczej.

Czytelnicy matek używają kosmetyków Mixa: Jana.

Taniec czy powtórka 5 najlepszych filmów na liście odtwarzania.

Dziecko trzęsło się nawet kilka razy dziennie, czy to normalne.

Czego się spodziewałam, gdybyśmy zdecydowali się zakończyć ciążę.

Kto wygrał z plecakami Emirates i frisbee.

Twój Adel: Nienawidzę zajmować się matkami!.

Najczęściej występujące w seksie jest zakażone chlamydią.

Jaka jest data ślubu.

Czy kobiety mają dzisiaj cięższy seks.

Noga niemowlęca u dziecka.

Jakie witaminy można używać podczas karmienia piersią.

Wymień słoiki na przekąski.

Jakie jest ryzyko ciąży po aborcji.

Horoskop na styczeń 2015 r.

Twój Adel: Czy ból pleców skrzywdzi dziecko.

Jak dawkować Ricinus communis.

Córka nie chce powrócić do karmienia piersią z jednej piersi.

Jeden zawód to dla nich za mało.