Home \ mama

Porozmawiaj ze skurczami. Dziewięćdziesiąt procent całego porodu jest w głowie.

Skurcze porodowe są najczęstszym tematem dyskusji w czasie ciąży: Ile to boli? Czy mimo to przetrwam? To boli. Przeżyjesz. Dodatkowo mogą "rozmawiać" z nimi. Ale to działa.

Czy wiesz, że 90% porodów jest w twojej głowie? Na pewno nie przegapiłeś niedawnego eksperymentu dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali użyć kilku skurczów na własnej skórze. Po dwóch godzinach poddali się i nazwali całą akcję torturami. Którego nie możesz. Zapoznaj się więc ze skróceniami i spróbuj przygotować je po raz pierwszy.

 

Ile kontrastuje boli? .

 "Terez, nie martw się, boli jak silniejsza menstruacja" - zapewniła mnie przed pierwszymi narodzinami bardziej doświadczonego przyjaciela (zapomniała o tym). Nie byłem przygotowany na poród i moja głowa była czysta. Na koniec moja głowa odezwała się: "Nigdy więcej nie będę w stanie tego zrobić!" W godzinę uśmiechnąłem się w ramionach i powiedziałem sobie, że jutro będę rodził. Natura!

Macica trenuje.

 

Skurcze są skurczami macicy, które można podzielić na przygotowawcze, otwierające i wydalające. I zwiększa się intensywność bólu. Od wahania: "Czy to prawda?" Dopóki "nie mogę przetrwać", może być podróż na kilka godzin lub kilka dni.

 

"Nazywamy się ciężarnymi kontrahentami, a mamusie zwykle odczuwają presję" - mówi Marcela Fišerová. "To jak kurcze w łydce, ale bez bólu. W trzecim trymestrze ciąży występują normalnie. "

 

Macica to mięsień jak każdy inny i wymaga treningu. Pozostaje według twojego uznania, bez względu na to, co robisz. Czasami czujesz, że klęczysz brzuch do przodu i twardnieje.

   

Jednakże, gdy skurcze pojawiają się po wysiłku fizycznym, zwolnij. Jest to wyraźny znak, że odpoczywasz. "Skurcze przygotowawcze mogą również oznaczać początek porodu" - dodaje Marcela Fišerová.

 

"Dobrze jest odróżnić wannę z hydromasażem lub prysznic. Kiedy się zatrzyma, nic się nie dzieje. Jeśli zacznie się narodziny, ciepła woda pomoże wzmocnić skurcz. Ale nigdzie się nie spieszyć. Jesteś na początku, a macica jest wciąż w przygotowaniu - stąd nazwa skurczu. "

 

Podczas nich szyjka macicy ulega skróceniu i może stopniowo stać się bolesna. Następnie zabiera ciężarną do szpitala położniczego. Spróbuj zmierzyć czas, te pobyty są krótkie, może 30 sekund. Nie panikuj i nie odpoczywaj.

Kiedy iść do szpitala?.

 

Porównanie z kuracją w łydce trwa, po prostu dodaj ból. I przedłuż go. Tak zwany "skuteczny" skurcz, który otwiera drogę do świata, trwa dłużej. Twój brzuch jest podciągnięty, ból rośnie. Będziesz wiedział, że nadchodzi, a następnie bolesny szczyt i cofa się.

 

"Ważniejsze niż przerwy między skurczami są ich długości", mówi. "Skurcze otwarcia trwają minutę, są mniej łatwe w zarządzaniu, muszą być bardziej skoncentrowane na nich. Częsta komunikacja zatrzymuje się i kobieta zaczyna nurkować więcej. "

 

A więc czas iść do szpitala! "Według lekarzy narodziny rozpoczynają się, gdy skurcze pojawiają się w regularnych odstępach czasu do pięciu minut przez co najmniej dwie godziny", mówi Marcela Fišerová, dokładne dane.

   

"Do tego czasu otwarcie jest zwykle minimalne - na przykład dwa centymetry." Kiedy iść do szpitala, nie musisz mierzyć stoperem: Eksperci zalecają użycie instynktu. "Dopóki kobieta może pracować w domu, wszystko jest w porządku", wyjaśnia Marcela Fišerová.

 

"Nawet jeśli musi chodzić, oddychać, nie może kłamać, nie ma nawet czasu spać. Dopiero gdy przestanie się dobrze czuć, jest czas na odlot. "To czas, kiedy skurcze są regularne, przerwa jest krótsza, długość jest dłuższa, a kobieta nie jest już w stanie rozmawiać.

Zapomnisz o bólu.

 

Pytanie "Czy próbujesz opisać, jak to boli czytelników?" Otrzymałem odpowiedź: straszną lub nie do zniesienia. Jednak początkowy lęk, że przerazimy się ciążami, zniknął w momencie, gdy Marcela Fišerová zapewniła mnie, że nawet przy tych skurczach można pracować dobrze i że zapomnimy o tych skurczach (co potwierdzam).

   

"Najtrudniejszy etap porodu rozpoczyna się od 8-9 centymetrów w chwili otwarcia, nazywa się to przejściową lub też paniką. Nastąpiła ogromna zmiana w zachowaniu, nastroju i zarządzaniu sytuacjami "- dodaje Marcela Fišerová.

 

"Ciąża czasami wymiotuje lub ma dreszcze. Często czują, że nie mogą tego dłużej robić. Ale wtedy następuje pełne otwarcie i nadchodzą długo oczekiwane skurcze wyrzutu. "Czy możesz znaleźć coś pozytywnego na ten temat? Jasna rzecz: za kilka chwil będziesz mieć dziecko w ramionach!

Skurcz.

 

Czy znasz teorię skurczów - jak z nimi rozmawiać? Podstawą jest upewnienie się, że każdy ma swój początek i koniec. I ten ból staje się coraz wyższy, a twoje ciało stopniowo przyzwyczaja się do niego.

 

"Kobieta po chwili zna początek skurczu, wie kiedy to będzie bolało najbardziej i że to się skończy. Kurcze w gardle boli nieprzerwanie, w pracy między skurczami nic nie jest do niczego. Czas na relaks "- mówi Marcela Fišerová. "Wszystko można porównać do ćwiczeń na siłowni: od lekkich ciężarów stopniowo przechodzimy do zwiększania stresu, nie jest to ból wstrząsowy."

Co pomaga w bólach porodowych.

 

Jedna rzecz jest kluczowa dla opanowania skurczów i porodu w ogóle: nie mów "Mogę to wytrzymać", ale na wstępie przyznaję, że będzie bolało. Ten prosty pomysł sprawi, że nie wskoczysz.

 

Kiedy zaczynasz myśleć aktywnie o tym, co może ci ulżyć w bólu, rozwiązuje się połowę umowy z bólem porodowym. "Zadaj sobie pytanie: Co mi pomaga, kiedy boli mnie ząb lub kiedy coś się we mnie wspina?", Mówi Marcela Fišerová.

   

"Niektórzy ludzie wolą wejść w kąt i uciszyć, inni robią dobrą pomocną dłoń, która ich pieści. Wiele kobiet po prostu lubi pewność, że ktoś jest tutaj dla nich. Podobnie jest z porodem - kiedy chcę być niezdarny w ciszy, nie wybieram dużego domu opieki, w którym obok mnie znajduje się kilka innych dzieci. "

 

A jeśli potrzebujesz pomocy, weź dziewczynę, mamę lub chłopaka, a także partnera. Ważne jest, aby przygotować się wcześniej, a nawet napisać.

Spróbuj zmaterializować skurcz.

 

Spróbuj dosłownie zmaterializować skurcz z góry i dowiedzieć się, jak sobie z tym poradzić. Bez popetete! To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić z bólem porodowym. Marcela Fišerová ma kilka konkretnych wskazówek:

 

"Możemy sobie wyobrazić skurcz jako falę lub łódź na morzu. Jest w nim dziecko i musi wynieść się na brzeg. Każda fala ma swój szczyt, a następnie zanika. Takie myślenie bardzo pomaga, a on także bierze głowę i rozprasza trochę uwagi.

 

Jeśli nie możesz sobie wyobrazić swojej łodzi lub jeśli znajduje się daleko na morzu, to musisz mieć pąk róży. Powoli się otwiera. Ból porodowy ma wielką zaletę: ma sens, w przeciwieństwie do innych ", mówi dullah.

 

"Kiedy przyjmujemy je jako drogę do dziecka, możemy zrobić to lepiej. Nie cierpimy za nic, a dziecko potrzebuje, aby pozbyć się wody z płuc. Nie jest mu łatwo dotrzeć do świata. "

Nie daj się złapać.

 

To prawdopodobnie największy błąd, który często popełniamy podczas skurczu. Logicznym podejściem do bólu jest sama się bronić. Zarówno twarz, jak i całe ciało spowalniają cały proces porodowy.

 

Kiedy nadejdzie skurcz, spróbuj uwolnić jak najwięcej. "Zwykle pomaga, gdy docieram do dwóch ramion na moich ramionach i delikatnie je ściągam, uwalniając je do końca. Noszenie bólu oznacza, że ​​ból jest większy ", mówi Marcela Fišerová.

 

"Kiedy poddamy się temu i będziemy z nim współpracować, świadomie się zrelaksujemy, cały proces przyspieszy."

Oddychaj normalnie.

 

Czy trenowałeś "psa" oddychającego na kursie przed kurs? Może nadal jesteś pobierany podczas skurczu. Istnieje również ryzyko oddychania i krzyki głowy. Idealnie jest oddychać tak, jak lubisz. Wydech powinien być wolniejszy niż gardło. Pośpiesz się, zrelaksuj, spróbuj się uśmiechnąć.

 

Nawet z najbardziej bolesnym skurczem. "Ostatnie skurcze są naprawdę trudne. Ale kobieta już pomaga sobie uświadomić sobie, że wkrótce się skończy i będzie aktywnie pomagać noworodkowi w popychaniu świata. Ból kończy się na tej ranie, a cała uwaga jest przypięta do celu - mówi Marcela Fišerová.

Środki przeciwbólowe.

 

Jeśli już zdecydowałeś się skorzystać z farmakologicznych możliwości porodu, to wszystko inne jest skontrastowane ze skurczami. Leki osłabiają percepcję, rodzą bardziej medycznie. Jedną z najczęściej stosowanych opcji jest znieczulenie zewnątrzoponowe, które może działać na przykład u kobiety, która z dużym wyprzedzeniem jest zestresowana i wystraszona.

 

Zamiast naturalnej oksytocyny uwalniana jest adrenalina i spowalnia proces narodzin. Preparat Epidural może pomóc złagodzić ból, a być może pierwsza dawka spowoduje opóźnienie w dostarczeniu leku i dostarczenie nic w tym stylu.

90% całego porodu jest faktycznie w głowie.

 

Co może pomóc w radzeniu sobie z bólem porodowym?

 

CIEPŁY MASAŻ LUB WODA.

 

Sprawdzona metoda wielu kobiet. Wybierz dom opieki, między innymi, w zależności od tego, czy ma prysznic czy wannę w pokoju. Możesz kontrolować skurcz w ciepłej wodzie lepiej niż "na sucho". Jeśli w szpitalu nie ma prysznica, nie spiesz się.

 

AROMATYCZNE OLEJE LUB ŚWIECE .

 

Mandaryński na dobry nastrój, lawenda na kojący. Jeśli jesteś fanem pachnących olejków, zapakuj je do torby. Ale bądź ostrożny - zapomnij o aromalampie, prawdopodobnie na to nie pozwalasz, jest źle wentylowany. Możesz dostać się prosto do butelek. To samo dotyczy świec zapachowych - nawet świec zapachowych.

 

TERMOFOR.

 

Świetny pomocnik w bólu pleców. Niektóre kobiety odczuwają skurcze jako bóle krzyża, a nie brzucha. Możesz z powodzeniem używać poduszek z kwiatami gryki lub wiśni na podbrzuszu.

 

MUZYKA.

 

Czy masz ulubioną, relaksującą muzykę, której używasz, gdy "jest źle"? Pozwól jej zabrzmieć podczas porodu!

 

PARTNER?

 

CO? Czy dociera do ciebie, czy pozwala ci być? Nawet pewność bycia w pobliżu pomaga komuś.

Ćwiczenie

 

Pomóż dziecku we właściwej pozycji, tak zwane "wirujące niemowlęta" dla wygodnej ciąży i łatwiejszej dostawy. Jest to specjalne ćwiczenie i codzienne czynności, dzięki którym Twoje ciało i dziecko są w równowadze. Dzieci wirujące biorą pod uwagę dzisiejszy styl życia, kiedy nie siedzimy prosto i wolimy jedną stronę ciała.

 

Dzięki temu dostawa może być krótsza i mniej skurczona; Kręcenie dzieci będzie odbywać się z partnerem w domu, przeszkolonym przez część ich pełnoetatowych lub położnych i można z nich korzystać nawet przy nudnym porodzie.

 

Wideo: Pierwsze spotkania dzieci z rodzicami: Spójrz na niesamowite zdjęcia!.

            

 

Mama popularny:
Wózek na śnieżnobiałe i inne ekskluzywne akcesoria.

Utwardzanie macicy.

Malowanie Pisanie Z łatwością iz radością.

Nie lekceważ przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej po powrocie z rodzicielstwa Dobrze to wiedzieć!.

Dlaczego nie mogę mieć drugiego dziecka .

10 noworodków, które mogą cię zaskoczyć.

Zweryfikowane przez rodziców: Zimą możesz iść z dziećmi do Wesołego Królika, jest to świetne miejsce na uroczystości.

Jak długo mogę zostawić stojącą wodę i dać jej dziecko.

Skąd mam wiedzieć, że dziecko jest spragnione lub głodne.

Hurá škola! lub śmieszne pożegnanie wakacji w piątek w Pardubicach.

Podawaj trądzik homeopatyczny.

Jak przetrwać tropikalne temperatury z dziećmi.

Jak zrobić kolorowe trampki.

Zmierz się z Aquilą i wygraj 25 x 2 bilety na 3D Samoloty !.

Czy mogę zajść w ciążę na kilka dni przed miesiączką.

Dbałość, na którą zasługuje twój dekolt.

Nie chcę nowego taty .

Szalony szalony dziennik: Telewizja, Wróg małych dzieci Numer 1.

Nie wstaniemy, nie wstajemy.

Szukasz odpowiedniego sportu dla dziecka Idź na festiwal Sporťáček.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że dziecko będzie miało zespół Downa.