Home \ mama

Nieplanowana ciąża? Jak sobie z nim poradzić i jak powiedzieć partnerowi?.

Dwa przecinki na teście! Twoja dziewczyna szukała bezskutecznie roku, a ty byłeś zaskoczony. Nie każda ciąża jest zaplanowana. Jak radzić sobie z niespodzianką i jak powiedzieć partnerowi?

To nie musi być tak, jak gdybyś zaszła w ciążę o dwadzieścia po szalonej imprezie na wysokości. Nawet nasze matki z dziećmi już planują wrócić do pracy i nagle... Dla małego dziecka, a nawet dla przedszkola, nowy członek musi przyjść do rodziny. Usiądź i pomyśl.

 

Jak to jest możliwe? Czy polegałeś na przerywanym seksie?.

 

Błąd szkoleniowy. Ta "gwarantowana" metoda jest jednym z najczęstszych błędów. Według niektórych danych działa maksymalnie 81%. Równie częsty jest mit, że nie można zajść w ciążę podczas menstruacji. Większość kobiet ma nieregularne cykle i niektóre owulacje tuż po okresie. Ponadto, plemniki mogą przetrwać do 7 dni w kobiecym ciele, dzięki czemu mogą "czekać" w dni płodne. Uważaj także na plamy przypominające miesiączkę.

 

Jeśli uważasz, że twoje dni nieco minęły, kup zamiast tego test ciążowy. We wczesnym okresie ciąży barwienie jest zjawiskiem powszechnym.

   

Klasyczna reakcja to szok.

 

"To ingerencja w nawyki życiowe, plany i stereotypy. To, że dziecko zmienia życie i zwyczaje, jest zobowiązaniem do życia, jest oczywiste dla tego, kto na nie czeka "- mówi psychoterapeuta i trener Vilém Urban.

 

Nieplanowana ciąża nie oznacza, że ​​nie spodoba ci się dziecko. Chociaż początkowo uczucia są przede wszystkim kontrowersyjne, a niektórzy z nas myślą nawet o mini-interferencji (a czasami robi to), to wszystko jest normalną reakcją.

 

Mamy prawo do początkowego zamieszania w głowie. Tylko każdy z nas potrzebuje innej ilości czasu na zaabsorbowanie tak ważnych informacji jak ciąża. Aby podjąć kluczową decyzję w przypadku nieoczekiwanej ciąży, niezależnie od tego, czy chcesz dziecka, rozważ wszystkie za i przeciw. Co będzie w grze? Czy chcę dziecko? Zwykle tak.

 

20 403 kobiet zostało zniesionych w ubiegłym roku w Czechach. Kilka lat temu było to 6000 kolejnych. Ciąża jest bardziej prawdopodobna, a antykoncepcja od dawna jest nieznaną koncepcją. W miskach jest wiele wczesnych ciąż. Najczęściej rozwiązujemy odpowiedni wiek - biologicznie idealny jest do 28, ale jest teraz wyjątkiem. Trzynaście zagrożeń dla zdrowia rośnie, a to może być jeden z głównych powodów, dla których można zostawić nie zaplanowane dziecko. Stan zdrowia i warunki materialne są również częstym powodem do zastanowienia się, czy nie.

 

Partner jest oddzielnym rozdziałem. "Niezależnie od tego, czy kobieta w ciąży rozwiązuje cokolwiek, decyzja daje jej poczucie ulgi" - mówi William Urban. "Do tego czasu jest to stresujące życie i musi przejść przez wiele własnych zmiennych. Po wywołaniu zdarzenia szok i stres znikają, a wszystko jest tak, jakby się ograniczało. "

   

Jaki jest twój partner?.

 

Z pewną przesadą możesz przewidzieć, jak twój partner zaakceptuje twoją nowość. Jest to oczywiście bardziej złożone, jeśli jest przypadkowym znajomym. Stabilne pary mają o wiele łatwiejszą sytuację. Kim jesteś w ciąży i jak możesz odpowiedzieć?

 

MAN MACHO - jest bardzo racjonalny, kładzie nacisk na "materię" i materiał. Zwykle bezpieczeństwo finansowe jest również dobre w pracy. Lubi cieszyć się wszystkimi ważnymi zewnętrznymi atrybutami społecznymi.

 

"Partnerzy ci są zazwyczaj dobrze przystosowani do dzieci i mogą zapewnić środowisko rodzinne" - mówi William Urban. "Podświadomie kobieta przyciąga trochę do siebie."

 

MAN INTELLECTUAL, ART, BOHEMIC - o życiu często wątpliwości, jest pełen niepewności. Jego reakcji na ciążę nie da się przewidzieć z góry.

 

"Ci partnerzy przyjmują fale emocjonalne - kiedy ciąża uderza pozytywnie, podniecają się i widzą wszystko różowo" - mówi trener. "Zwykle jednak, dopóki rzeczy praktyczne dotyczące dziecka nie zostaną rozwiązane."

 

CZŁOWIEK "KURS ŚRODKOWY" CZŁOWIEKA - kolegium lub liceum wykształcone z klasyczną pracą z partnerem przez jakiś czas. Są to gadatliwi ojcowie, których dzieci jednoznacznie nazywają emocje, z którymi zazwyczaj nie korzystają w pracy.

 

MALE SUKNIČKÁŘ - nie musisz nawet kroczyć obok niego. Jeśli opuści swoje dzikie lato, może być wspaniałym ojcem.

   

Jestem w ciąży, kochanie!.

 

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz obiad, pakujesz dziecięce buciki, czy robisz pozytywny test, ogłoszenie ciąży jest ważną częścią twojego życia. Kiedy jest nieplanowany i nieoczekiwany, możesz nie być pewien z góry. To wszystko, co musisz zrobić najpierw. "Ogłoszenie dla partnera powinno mieć wyjątkowy moment" - mówi William Urban.

 

"W każdym razie jest to rzadki czas, który zasługuje na przyjemne okoliczności. Kiedy partnerzy nie wiedzą przez długi czas, kobieta powinna rozważyć odpowiednie warunki dla tego przesłania, tak bardzo jak to możliwe. "Bez względu na to, czy jest to butelka wina (kiedy symbolicznie lejesz), czy podczas romantycznej kolacji, nie martw się, gdy twój partner nie dba o to.

 

Przeszedłeś już swój szok i on potrzebuje swojego czasu w ten sam sposób. Daj mu to, co chce, aby podjąć to wydarzenie i staw mu czoła.

 

Czy będę go kochać?.

 

Wstrząs, stres, niepewność, może nawet chwile, kiedy mówisz, że nie chcesz. Wszystko to powoduje zamieszanie w tobie i poczucie, że jest to zdecydowanie konieczne dla dziecka. Blow tych muddings, nieplanowane nie znaczy niefortunne.

 

Nawet zaplanowane dzieci mogą być później tworzone przeciwko niespójności w partnerstwie, a nawet rozpadzie. I odwrotnie - dziecko może nadać waszemu związkowi nowy, bardziej znaczący sposób, dzięki któremu obaj będą bardziej zadowoleni jako partnerzy. Ale znasz tylko związek, w którym żyjesz, więc jeśli nie był on harmonijny do tej pory, prawdopodobnie nie będzie to możliwe z dziećmi.

 

W każdym razie decyzja należy do ciebie. Weź wszystkie za i przeciw, i nigdy nie licz swojego wyboru.

Wideo: przewodnik po ciąży za dwie minuty.

            

 

Mama popularny:
Jak promować laktację i jak ponownie karmić piersią.

Obrzęk pochwy w czwartym miesiącu ciąży.

Poznaj Receptycz i walcz o telefon!.

Krwiak.

Łożysko ze zmianami zwyrodnieniowymi Co to znaczy.

Histeryczny rev.

Kogo poślubiłeś przy porodzie Dulu!.

Kiedy moja mama jest niewierna Jakie ryzyko wiąże się z relacją z kochankiem.

Firmy ubezpieczeniowe pomagają matkom Po co .

Kiedy nie ma matki, nie ma nawet dziecka.

Mleko dla niemowląt i małych dzieci Beba Pro Comfort.

GALERIA: Spróbujesz też Zdjęcia, w których mamy i córki są zabawne.

3 generacje różne widoki.

8 wskazówek zapobiegających próchnicy zębów u dzieci.

Zasady konkurencji z Maminkoucz 2.

Urlop rodzicielski w podróży! 8 tom: Musimy strzec dzieci w Lizbonie.

Pytania do Jana Janka .

Rozerwanie brzucha uwolni cię w czasie ciąży i pomoże po porodzie.

Wyprysk atopowy.

Ile pierścieni jest przeznaczonych tylko dla małych dzieci i dzieci w przedszkolu .

Na spacerze z królową.