Home \ mama

Więc śmiało! Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?.

Na początku oglądamy kilka pierwszych kroków, a gdy czas się skończy, nie wiemy. Daj dziecku pierwszy prawdziwy rower, który kiedykolwiek poczujesz się królem. Jak to zrobić?

Trzymaj kierownicę. Połóż prawą stopę na pedale. Usiądź dobrze. Nie, nie możesz zatrzymać hamulca ręcznego... "Daję mojemu trzyletniemu synowi milion zamówień, mając zamiar nauczyć się chodzić na własnym rowerze szybko i dobrze. Ale czy robię to dobrze? Kiedy zamawiam kilka razy, mówię, że powinienem zwolnić się. Aby odkurzyć teorię, większość mojego potomka idzie z jednym uchem, a drugi z zewnątrz.

   

I ejhle: Po tygodniu nieobecności pieszych, nasz syn obudził się rano i powiedział, że był już w stanie pedałować. I nie kłamał. Lepiej nie pchać piły i dawać jej cały czas. Jednak kilka sprytnych sztuczek jest zawsze potrzebnych. Czym one są?

 

Trening odblaskowy.

 

Gdy twoje dzieci zaczną chodzić i pokażą wielką stabilność, czas na twój pierwszy powóz. Teraz od Ciebie zależy, czy uda Ci się osiągnąć stabilny sprzęt do spinningu lub rower trójkołowy, na którym dziecko uczy się pierwszego ruchu stopy, czy też już przeprowadzasz dziecko prosto do jednoocznego reflektora zalecanego przez około dwa lata. Wadą tych pośrednich etapów jest to, że dziecko nie będzie cieszyć się tym pojazdem przez długi czas, szczególnie gdy planujesz zimno i na zewnątrz Twój oddział doceni więcej dobrych ziaren lub sań.

 

Saldo przede wszystkim.

 

Pierwszą ważną rzeczą, którą twoje dziecko powinno mieć przed rozpoczęciem pierwszego okrążenia, jest równowaga. Tutaj należy nauczyć się jednostronnej refleksji. Nie jest łatwo poruszać nogami i koordynować całe ciało i kierunek. Ale gdy tylko to dziecko stanie się twoim mistrzem, będzie to koniec komfortowych chwil, kiedy właśnie szedłeś obok swojego początkującego. Teraz stanie się z człowiekiem.

       

Równowaga jest ważnym warunkiem dla roweru.

    Dobrze pamiętam, jak byłem na wysokim etapie ciąży za moim dwuletnim synem, który już próbował skrętów równowagi i przyspieszał na każdym możliwym poziomie. Z własnego doświadczenia mogę też powiedzieć, że te kawałki najlepiej zostawić dziecku, gdzie jest dużo miejsca (i nie musisz się martwić, że ktoś cię uderzy) i gdzie nie musisz cały czas ranić ludzi. Oznacza to szerokie ulice, boiska do piłki nożnej dla dzieci, dysfunkcjonalny lub mało uczęszczany parking, lub odległe chodniki i ślepe ulice. Pozwól, aby Twoje potomstwo próbowało różnych kombinacji i udziel mu porady tylko w minimalnej liczbie sytuacji lub kiedy będzie robić coś naprawdę niebezpiecznego.    

Czy koła?.

 

Niektórzy rodzice na pierwszym spotkaniu z rowerem wolą wybierać dodatkowe koła, aby dzieci najpierw nauczyły się pedałować, a następnie po prostu dodawały równowagi lub ścierały najbardziej przyjemny sposób. Ale nie lekceważ swojego dziecka. Chociaż prawdą jest, że przełącznik pedału będzie stresujący, ale odczujesz ulgę dzięki przyjemnej motywacji, nagrodom lub pięknym dekoracjom rowerowym.

       

Nie krzycz, tylko motywuj.

 

To niezwykle stresujące dla dziecka, aby nauczyć się tak dużo, jak jeździć na rowerze. Więc nie karm go i bądź większym wsparciem. Zachęć go i daj przykład, weź swój własny rower. Dzieci mogą odrzucić wiele umiejętności. Lub skontaktuj się z osobą, której dzieci już jeżdżą na rowerze. Będą zachęcać twoje potomstwo do dalszych postępów. Nawet mały przedni kosz, w którym dziecko wkłada ulubiony ręcznik lub zabawkę, może być jeszcze przyjemniejszy. Niech naklejka przyklei ją do ramy.   Obudź się z przyjemnym uczuciem związanym z jazdą na rowerze. Zmotywuj go, na przykład, gdy spotykasz się, by zamrozić, odwiedzić przyjaciela, plac zabaw lub sklep z zabawkami. Nie pchnij piły i nie rób jej przez cały czas. Jeśli dziecko nie koncentruje się i nie wydaje się być zainteresowane, proszę ponownie wyczyścić koło bez komentarza lub sugestii.   Nie ma znaczenia, czy nauczą się sprzedawać teraz w wieku trzech lat czy następnej wiosny. Nie dołączaj do dziecka z dużą ilością instrukcji. Raczej chwal, jak dobrze sobie radzisz, lub pokaż mu, jak zrobić coś lepszego.

      

Jak tylko zobaczysz, że dziecko zarządza jazdą w równowadze reflektora, daj mu szansę wznieść się na wyższy poziom: Zdobądź pierwszy rower bez kół balansowych. Po prostu bełkocze i spowalnia ją w innych umiejętnościach. Zostało to również uzgodnione przez eksperta Karel Studnička z Ski and Bike Center Radotín:   "W zakupionym sprzęcie rowerowym znajdują się odpinane hełmy, które należy pozostawić tylko na czas niezbędny do tego, aby dziecko nie pozostało."

 

Coś na początek.

 

Więc twoje dziecko może teraz pedałować, zachowywać kierunek, nawet jeśli wygląda na jakiś czas. Ale jak najlepiej zacząć? Będzie wymagać odrobiny twojej sylwetki. Dziecko powinno się zamontować, postawić stopy na pedałach, trzymając go za siedzeniem lub trzymając za ramiona. Teraz jest odpowiedni czas, aby powoli uruchomić swój pojazd, a kiedy złapie równowagę, puść go. Zdecydowanie nie chwytaj potomstwa za część ubrania, a nawet za ręce.

   

Jak się zatrzymać.

 

Po pierwsze, twoje dziecko będzie hamowało intuicyjnie, więc podczas pierwszych jazd wybierz solidne obuwie, które chroni twoje stopy i kciuki, i nie będzie żal, gdy dziecko jest całkowicie zepsute. Przedni hamulec może później bezpiecznie kontrolować dzieci. Dlatego poprowadź swojego uczonego do hamowania za pomocą tego urządzenia, które jest najłatwiejsze. Jest to również związane z zakupem takiego pierwszego koła, które ma tylny hamulec.

 

Bądź najlepszy.

 

Bieżnia trwa około trzeciego roku życia. Dziecko ma wystarczająco dużo sprzętu fizycznego i psychicznego, a jednocześnie jest idealną okazją do wykorzystania swojej ekstrawaganckiej energii. Najczęstszym błędem jest wybór niewłaściwego rozmiaru: Zwykle dziecko dostaje większe koło, aby mogło trwać dłużej.   I jak wskazuje Karel Studnička, nieodpowiednio wybrany rower może wyrządzić więcej szkody niż pożytku: "Większe koło jest trudne dla dziecka, słaba kontrola i może odwieść go od jazdy na rowerze i uprawiania sportu. To samo może się przydać przy zakupie tanich tanich rowerów z supermarketu ", mówi ekspert.   

       

Nie ma właściwego wyboru nauki.

 

W przypadku pierwszych przejażdżek rowerowych odpowiednie są najmniejsze rozmiary: 12 "lub 16". Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, dziecko będzie wspinać się na górną rurkę ramy. Między nią a krokiem powinna pozostać przynajmniej na pięści. Zwróć uwagę na niską wagę, aby jazda dla dziecka nie była zbyt wymagająca fizycznie, a często będziesz jeździć rowerem zbyt często.   Dobrą wskazówką jest na przykład Specialized Hotrock lub Cannondale Race. Siedzące dziecko na siedzeniu powinno dosięgnąć stóp wygodnie do ziemi. Zdecydowanie rower powinien mieć osłonę łańcucha. Od początku naucz dziecko do noszenia kasku lub rękawic ochronnych.

      

WIDEO: Jak wybrać bezpieczny i odpowiedni kask dla dzieci na rowerze.

      

    

  
Mama popularny:
Czy muszę podawać herbatę mojej córce po opalaniu.

5 wskazówek dotyczących zapobiegania chorobom podczas wakacji.

Twoje dziecko może być twoim dzieckiem Gramy wspaniałe nagrody i zaczynamy dzisiaj.

Szkoła figurowa: nowa metoda rozwoju intelektualnego dzieci.

Poradnictwo: Endometrioza i menstruacja.

WIDEO: Zobacz, jak mogą wyglądać Święta Bożego Narodzenia z małym dzieckiem.

Pierwsza wizyta u ginekologa.

GALERIA: To nudne! Książę Jerzy i prababiččiny nie wykorzystali bardzo swoich urodzin.

Robię się trochę brudny, boję się.

Markéta: Mój pamiętnik o ciąży.

GALERIA ZDJĘĆ: Udekoruj swój brzuch!.

Co dalej Kocham go i nienawidzę tego.

Moda powinna być zróżnicowana Właśnie to oferuje odpowiedź.

WIDEO: Nasze korzenie pomagają odkryć rodzinne konstelacje mówi konstelacja Monika Nemcova.

Twój Adel: Kultura jest fajna, ale co mówią dzieciaki.

Szary mleczny gruczoł.

Nie zgadzamy się, jak dzielić się zadaniami domowymi Wciąż się o to kłócimy.

Ból ból.

GALERIA: W ten sposób nie możemy tego zrobić, lub joga dla odważnych grobów.

UTZ 30 + 6.

Your Adéla: Jak robić szarpnięcia.