Home \ mama

Jak wybrać rower dla dziecka? Powinieneś to wszystko wiedzieć.

Nie możesz się doczekać, aby zebrać się razem na pedały? Ale żeby nie odradzać twojego małego Cyclona, ​​chce mieć odpowiedni rower. A my doradzimy, abyś nie wybiegał na swój wybór!

Czy twoje gałęzie wyglądają jak smok? A czy ona nie jest trochę wysoka? Pomiędzy trzecim a czwartym rokiem jest właściwy czas na pierwszy pedał. Ale wybierając go, musisz myśleć o czymś więcej niż tylko o miłym wzornictwie. Chociaż jest to oczywiście pierwsze miejsce u dzieci - piękny rower jest nieco lepszy.

   

Najważniejszą rzeczą jest rozmiar roweru, ponieważ zbyt wiele o naukach dziecka będzie obrzydliwe, bez względu na to, jak piękne jest to. Pierwszym wyborem powinien być reflektor wysokiej jakości, który wygląda jak dziecięcy pedał rowerowy, z którym dziecko wiele się uczy. To właściwie jego pierwsze okrążenie, bez żadnych problemów. "Dzieci w wieku dwóch lat mogą teraz jeździć na reflektorze i dobrze jest je utrzymać przez cztery lata, dzięki nim uczą się utrzymywać równowagę i uzyskać stabilność", mówi Jiri Fiala, współwłaściciel wyspecjalizowanego sklepu rowerowego Crab Cycles, kiedy dziecko powinno przesunąć się z reflektora na rower z szesnastokołowcami. Producenci oferują również wszystkie te koła z kołami równoważącymi. "Ale lepiej byłoby być bezużytecznym. Idealne jest, gdy dziecko uczy się reflektora, a następnie siedzi prosto na większym kole bez kół - mówi Jiri Fiala.

   

Pierwsza runda? Najmniejsze mają dwanaście, ale...

 

Najmniejsze rowery, które można kupić na rynku, to tak zwane dwanaście (czyli 12 "średnicy). Jednak eksperci nie polecają takich rowerów. "Nie mogą jeździć na nich, mają tylko jeden bieg i małe koła, dlatego nadają się do jazdy po równinie i asfalcie lub betonie. Dla trzyletniego dziecka wybrałbym raczej wysokiej jakości i lekki reflektor, dzięki któremu poradzę sobie z niewielkim wzgórzem, na którym nie stanąłaby z dwunastocalowym kołem ", wyjaśnia Jiri Fiala, mówiąc, że pierwszym wyborem po odbiciu powinien być rower z szesnastym , a po nim dwadzieścia i dwadzieścia cztery.

   

Rozmiary tylko wieku są trudne, ponieważ te same starsze dzieci mogą różnić się znacznie pod względem wielkości i możliwości. Dlatego zawsze należy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wybrać rower dla małego roweru. Bardzo ważne jest również ustawienie siodełka tak, aby dziecko dotykało palców ziemi i kierownicy, aby móc je bez trudu uchwycić.

 

"Dobrze jest oczekiwać, że jeśli rower zostanie kupiony na czas, będzie trwał przez trzy lata, ale jest bardziej prawdopodobne, że kupi dwa. Siodło można podciągnąć, ale koło pozostanie krótkie ", mówi Jiri Fiala. Na większym okrążeniu dziecko idzie o wiele lepiej, a przeszkody są mniejsze. Należy również uważać, aby rower nie był zbyt ciężki. "Niektóre rowery nie mają większego znaczenia niż dziecko", ostrzega Jiri Fiala.

 

Jeśli masz czteroletnią capę w domu, możesz dotrzeć do większego, szesnastocalowego roweru, który jest właściwie tylko większym egzemplarzem dwunastki. Mają takie same wyposażenie, ale z powodu większej średnicy kółek dziecko jest w stanie pokonać większe odległości i, z większym zrozumieniem, może poradzić sobie nawet z nierównościami. "Ponadto koła te można zaczepić za drążkiem pociągowym. Dziecko ma dobry powód, aby w wieku czterech lat trzymać się na rowerze, nie upaść i nie spaść, trzyletnie dziecko będzie miało z tym problem. Ponadto może pomóc rodzicowi nawet odrobinę pedałowania "- dodaje Jiri Fiala.

 

Który rower dla przedszkolaków i uczniów?.

 

Szkoła, to jest inny poziom. I rowery do wyboru. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów w wieku szkolnym, oprócz jednokrotnej wersji dwudziestu, wybór kół jest wyposażony w przerzutkę sześciobiegową. Mają również dwie dźwignie, a te modele mają sprężynowy widelec, który zapewnia komfort nawet podczas jazdy na rowerze w terenie. "Ważne jest, aby przetestować dźwignie hamulcowe, aby były ergonomicznie dobrze i wpaść w rękę dziecka, i dać dziecku wycisnąć, aby było lekkie", mówi Jiri Fiala.

 

Największe maszyny w kategorii dziecięcej to dwadzieścia cztery koła młodsze, czasami nazywane trzema pociągami, które nie pasują już do dorosłych rowerów. Jeśli twój robot ma dwadzieścia cztery lata, musisz skoczyć prosto w świat "dorosłych" rowerów. Najmniejsze ramki w tej kategorii (w dorosłych rowerach nie są już "grane" na średnicy kół, ale są ponumerowane zgodnie z długością rury siodłowej, ponownie w jednostce długości morza) mierzy się 13 cali, biorąc pod uwagę rozmiar 15 cali lub 15,5 cala.

 

Jak wybrać kask dla dziecka? .

         

Można również uzyskać kółka o nietypowym rozmiarze 14 i 18 cali, ale nie są one typowe dla producentów. Koło 14-calowe jest szczególnie odpowiednie, jeśli dziecko jest stosunkowo młode w swoim wieku, a 12-calowe koło jest zbyt małe, aby rozpocząć.

           
Mama popularny:
Kiedy uczyć dzieci prawidłowej higieny Od pieluszek!.

Wyczyść dokładnie przed przyjęciem Pomogą ci z herbatą i olejkami.

Doskonały rodzic nie istnieje Edukacja wymaga zdrowego rozsądku.

Interaktywna wystawa Moja ścieżka: Jak to jest na skórze osób niepełnosprawnych (wstęp bezpłatny).

Jak zachować dziecko przy jedzeniu.

Gdzie ukryłeś masło Ulubione klejnoty męskiej logiki.

Problemy z zajściem w ciążę.

Karmienie piersią z jednej piersi.

Lekarz mnie nie traktuje i odchodzi.

Ścieżka do doskonałej opalenizny: krem, spray lub kabina.

Są bardziej odporne na dzieci.

Jak rodzą się w szpitalu Braci Miłosiernych w Brnie.

Czy sztuczne mleko może wrócić do karmienia piersią.

Jakie są negatywne skutki środka spożywczego.

Nie pasuje.

Mozzarella w kuchni: Spróbuj z kurczakiem.

Boże Narodzenie lub małe dziecko może spędzić Wigilię Doradzamy, na co je przygotować.

Czy mam brodawki sutkowe.

Horoskop na styczeń 2014 Co przyniesie Ci początek roku.

Dzięki taniej ubezpieczeniu samochodu możesz dać swoim dzieciom więcej.

Co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji o znieczuleniu zewnątrzoponowym.