Home \ mama

Czy to normalne, że kobieta ma dziecko?.

Większość kobiet rozumie macierzyństwo jako naturalne spełnienie swojego życia. Ale jest pewien odsetek tych, których dzieci nie chcą.

Jest wiele powodów - zdrowotnych, społecznych. Kobiety, które nie chcą zostać matkami, często są często piętnowane przez korporacje, które ogólnie należą do biednych - niechęć do ponoszenia odpowiedzialności, egoizm i pragnienie życia tylko dla własnej przyjemności, głodu kariery i pieniędzy. Niektórzy psychologowie uważają również, że jeśli kobieta nie ma ochoty na dziecko, nie jest to normalne. Są kobiety, które są programowo bezdzietne, ale są zdrowe psychicznie. Przeważnie kobiety są wykształcone i często zajmują odpowiedzialne stanowiska. Chociaż z pewnością stanowią mniejszość w ogólnej populacji, należy je uważać za mniejszość.

 

Tak!.

 

Jako ekspert widzi... MUDr. Radim Uzel, seksuolog

 

Dziesięć lat temu usłyszeliśmy opinię niektórych psychologów, że jeśli kobiecie brakuje instynktu macierzyńskiego, ona nie jest z nią w porządku, a ona powinna również być leczona.

 

Obecnie tylko niektórzy ekscentryczni ludzie mają taki pogląd. Niektóre kobiety mają zupełnie inny ranking wartości życiowych niż inne, ale nawet jeśli nie mają dzieci, mogą być szczęśliwe i szczęśliwe (lub po prostu szczęśliwe). Mają różne koncepcje dotyczące życia - pragną sukcesu i kariery, chcą osiągnąć sukces w nauce, w sztuce, są wybitnymi podróżnikami, kochają sporty adrenalinowe. Ale to nie znaczy, że będą nienormalne.

 

Jeśli kobieta nie chce zostać matką na całe życie, ma pełne prawo do poszanowania tego stylu życia. Zdecydowanie te kobiety nie muszą znosić wyrzutów sumienia w związku z rzekomym egoizmem i nieodpowiedzialnością społeczeństwa...

 

W Czechach planowane rodzicielstwo jest podstawowym prawem człowieka. Co to znaczy? Oznacza to z jednej strony, że każdy może mieć dzieci, jak chce, ale z drugiej strony, że nikt nie jest uprawniony do zmuszania drugiego rodzica.

 

Jest to z pewnością poprawne i możemy być dumni z życia w kraju, w którym to prawo jest w pełni szanowane.

 

Nie!.

 

Jak czytelnik widzi... Irena z Czech Środkowych

 

Myślę, że będę bardzo nieswojo, ale kobiety, które nie chcą mieć dziecka ze względu na karierę zawodową, nie muszę... Kariera jest dobrą rzeczą, także ambicją, ale odrzuceniem macierzyństwa właśnie dlatego, że musiałem zmienić swoje życie? Nie wierzę kobietom powyżej czterdziestki i twierdzę, że dzieci nigdy nie chciały i nie chciały, i nigdy nie miały długotrwałego związku.

 

Co by powiedzieli, gdyby mieli tego faceta? Z pewnością są kobiety, które nie chcą dzieci, ponieważ mają różne wartości, mają różne pomysły na życie... ale wiem z własnego doświadczenia, że ​​w większości przypadków kłamią... Byłem raz też tak, kierowała mną wizja dobrej pracy, kariery... Wolałam ją od wszystkiego, nawet przed moją rodziną. Kiedy byłem poważnie chory w wieku trzydziestu dziewięciu lat, a lekarze powiedzieli mi, że już nigdy nie będę mógł mieć dzieci, nagle uświadomiłem sobie, że prawdopodobnie popełniłem błąd.

 

Wraz z moją chorobą straciłem nie tylko moją niesamowitą karierę, ale także mojego partnera, który, jako powód rezygnacji, właśnie powiedział, że nigdy nie mogę mieć dziecka. Prawdopodobnie jestem pod wpływem mojego życia i może jestem w tym zły, ale nawet jeśli uważam, że poród nie jest obowiązkiem, to z drugiej strony jest to coś, za co nie można zapłacić karierą ani pieniędzmi. Więc jeśli to normalne, gdy kobieta nie chce dziecka? Może, ale to normalne dla mnie mieć dziecko...

Mama popularny:
Adishopcz to wygodny zakup dzięki niezrównanym zaletom.

Szczupak: Dziwna zmiana smaku w ciąży.

Co będzie w przyszłym roku.

Chirurgia plastyczna, s.

Ciało wewnątrzmaciczne: dla kogo jest odpowiedni.

Problem z kałem.

Revma w ciąży i po porodzie Twój lekarz odpowiada na pytania.

Co gwiazdy przepowiadają w miłości w czerwcu Przeczytaj swój erotyczny horoskop.

Po moim urodzeniu moje włosy zaczęły mocno opadać.

Proszę.

Słodkie lato z ciastami owocowymi i wygraj z Hero !.

Dziś rozpoczyna się nowa marka Lindex Chodź z mamusią na zakupy.

Elita kucharska pokaże, co może na Apetit Festival Pilsen 2014.

Czy boisz się, że nie spodoba ci się drugie dziecko, tak samo jak pierwsze dziecko Nie jesteś sam.

A co powiesz na kolkę niemowlęcia (górny link do poradnictwa).

Osteoporoza je kości.

Horoskop na styczeń 2016: jak ci się uda w pierwszym miesiącu.

Czy mogę wpływać na płeć dziecka.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci nie płacą za oszczędzanie Nie lekceważ ich wyboru.

Kaszel i wciąż ten sam lek.

Barwienie włosów w ciąży: Polegaj na naturalnych lekach.