Home \ mama

Szczupak: Dziwna zmiana smaku w ciąży.

Nienasycony smak do piasku, kawy lub kredy lógre? W ciąży nic niezwykłego. Ten dziwny smak niejedzących rzeczy, który jest profesjonalnie nazywany szczupakiem, cierpi na duży odsetek kobiet w ciąży. Szacuje się, że nawet jedna trzecia z nich.

Czy mydło lub proszek do prania?.

 

Czy jesteś w ciąży i zasmucona, że ​​od tygodni chrapiesz, myśląc o nieczystych rzeczach, takich jak piasek, ziemia, kamienie, papier, tynk ścienny, mydło, proszek do prania, kreda czy guma? Następnie musisz zrobić z kolcem, który jest jednym z najdziwniejszych i najczęstszych przejawów zmieniającego się smaku w ciąży.

 

Dla zainteresowania "pica" (czytaj po czesku i "pika") oznacza łacinę "strak". Ten ptak zbiera wszystko i połyka rzeczy niestrawne. Podobnie jest w przypadku zespołu szczupaka, który odnosi się do jedzenia nieodpowiednich, nietypowych, ale także nieprzyjemnych rzeczy lub substancji.

 

Nienasycony smak rzeczy niejadalnych.

 

Niemal każda kobieta zauważyła, że ​​jej ciąża zmieniła jej gust. Ale smak słodkich ogórków, masła orzechowego lub pikantnych potraw to coś więcej niż nienasycona ochota do tynkowania ze ściany lub czarnego węgla. Te normalnie niejadalne substancje, ich spożywanie, wpływają na zespół szczupaka, który może poważnie zagrozić zdrowiu matki i nienarodzonego dziecka. Szczupak może prowadzić do zatrucia, infekcji lub infekcji pasożyta.

 

Zespół szczupaka jest często sygnałem ostrzegawczym, że coś jest nie tak z ciałem ciężarnej matki. Na przykład nie ma żelaza w ciele ani infekcji. W skrajnym przypadku może to być przejawem choroby psychicznej. Zdaniem ekspertów, chęć jedzenia niejadalnych rzeczy u kobiet w ciąży częściej kojarzy się z ich zapachem lub strukturą niż ze smakiem.

 

Wymiana na alternatywne jadalne produkty spożywcze?.

 

Jedna z obecnych hipotez głosi, że możliwą przyczyną zespołu szczupaka jest naturalny wysiłek ludzkiego ciała w celu uzupełnienia brakujących substancji. Zgodnie z tą hipotezą łyżeczka powinna myśleć o tym, co zawiera "degustacja", do której "jedzie" (na przykład żelazo lub wapń), i spróbować uzupełnić je o alternatywne jadalne produkty spożywcze. Lekarze twierdzą jednak, że nie ma 100% dowodów na tę hipotezę.

 

Lekarze zwracają więc uwagę, że nie jest jednoznacznie potwierdzone, że upodobania związane z ciążą pomagają bezpośrednio zaspokoić niedobory żywieniowe. Na przykład, z takiej gliny lub węgla, ludzkie ciało nie jest w stanie wchłonąć żadnych składników odżywczych.

 

Druga hipoteza zakłada również, że uraz lub choroba psychiczna mogą prowadzić do zespołu wypustek. Nie ma jednak wyraźnych dowodów na te ustalenia.

 

Konsultacja z lekarzem prowadzącym.

 

Jeśli nastolatka stwierdzi, że cierpi na syndrom jelita ze względu na swoją nietypową dietę, nie powinna sama rozwiązywać tego problemu i powinna zdecydowanie porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Powinien nauczyć matkę oczekującą, jak ważne jest zdrowe odżywianie w czasie ciąży i spróbować wyeliminować lub złagodzić ten nawyk we współpracy z kobietą. Homopatia może również pomóc w niekontrolowanym pożądaniu innych niejadalnych substancji.

Mama popularny:
Test: Cholerycy stosują różne metody edukacji niż melancholijne.

Chcę karmić piersią, ale niewiele nie ma cierpliwości.

Maluch boli, bije nas i inne dzieci.

Skutki uboczne po szczepieniu.

Wysypka na twarzy u niemowląt.

Jak właściwie używać homeopatii.

Wybierz się na wycieczkę Doradzimy Ci, gdzie znaleźć wiele wskazówek w Internecie.

Spotkanie z rozzłoszczonym dzieckiem.

Czy Walker dla dziecka jest odpowiedni.

GALERIA: Hazard czy sport Nosi ciężkie hantle podczas ciąży.

Tym razem chciałbym karmić piersią.

Wskazówki na prezenty świąteczne dla dzieci od roku do trzech lat.

Wcześniej i teraz: Te śmieszne i szalone zdjęcia z rodzinnego albumu muszą być widoczne.

Herbata kopru włoskiego dla dziecka.

Syn jest dla mnie bardzo nieprzyjemny.

12 mitów i prawdy o niepłodności.

Uczciwy weekend w GUD dla GUD.

20 pomysłów na nagrodzenie dzieci za certyfikat.

PYTANIE: Co pokazuje pościg twojego dziecka.

Kosmetyki dla smakoszy.

Szybka kolacja na każdy dzień.