Home \ mama

Jak dzieci wychowują inną grupę etniczną? Bez kary, krzyku czy nerwowości.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego właściwie wychowujemy nasze dzieci jak nasi rodzice i dziadkowie i czy to prawda?

Jeśli tak, nie jesteś sam. To, czy biologia, czy edukacja mają na nas większy wpływ, doprowadziły do ​​sporów na lata. Ostatnio jednak naukowcy zaczęli się zastanawiać, czy rzeczywiście recytowane recepty na wychowanie, których używa wielu obecnych rodziców po urodzeniu dziecka, są prawdziwe.

 

Z jednej strony wygląda to całkiem jasno: nasze babcie i dziadkowie to zrobili, więc zostało to udowodnione przez lata, dlatego też będzie dobre dla naszych dzieci. Niedawno naukowcy odkryli jednak, że wiele z tych sprawdzonych wytycznych należy ponownie przeanalizować. Czasami dobrze jest myśleć o tym, co kryje się za tradycyjnymi ideami rodzicielstwa, które w naszej kulturze dominują.

 

Książka nowego kierunku, etnopiatrie, stała się księgą antropologa Meredith Small, która w swojej pracy zjednoczyła odkrycia pediatrów, badaczy rozwoju dzieci i antropologów, którzy badali zakres, w jakim nasza opieka rodzicielska opiera się na potrzebach biologicznych i jakie wskaźniki nawyków kulturowych - i jak często to, co dyktuje tradycje kulturowe, jest lub nie jest najlepsze dla naszych dzieci. W książce Nasze dzieci, nasze światy odnoszą się do pytania, czy dziecko powinno spać w samotności, czy z rodzicami, czy karmienie piersią jest lepsze niż karmienie z butelki, jak długo matka czeka, aby wziąć na ręce jej płaczące dziecko, i czy jest dla dzieci naprawdę ważne, kiedy rozmawiamy z nim lub śpiewamy, nawet jeśli nas nie rozumie. Książka została wydana w maju i w naszym kraju.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Marta Jandová spodziewa się swojego pierwszego dziecka w wieku 38 lat

 

W 1963 r. Pojęcie etnopatii zdefiniował Daniel Carleton Gajdusek, laureat Nagrody Nobla, który twierdził, że wszystko, co robią rodzice, a każda motywacja do ich postępowania jest regulowana przez to, co jest uważane za właściwe w danej kulturze. Dlatego nie można powiedzieć, że jeden ze sposobów rodzicielstwa jest niewłaściwy lub poprawny, a raczej podejście właściwe lub niewłaściwe dla danej kultury. Według Gajduski, dzieci są eksperymentami kulturowymi, ponieważ każda kultura programuje ludzki układ nerwowy w swój unikalny sposób od urodzenia, ma inny język, tworzy inną myśl i symboliczne formuły oraz inną logikę myśli. Karmienie piersią Meredith Small jest profesorem antropologii na Cornell University w Itace. Spędzała wiele lat obserwując różne rodzaje makaków uwięzionych i dzikich zwierząt, obecnie zainteresowanych głównie wzajemnym połączeniem biologii i kultury, ewolucją ludzkich zachowań oraz wpływem biologii i kultury na style edukacyjne. Jej książka wzbudziła wiele rodziców i ekspertów na całym świecie i w naszym kraju. "Jest to korzystne nie tylko dla przyszłych rodziców, ale dla nas wszystkich.

 

To stawia nas w lustrze, kim jesteśmy, kim jesteśmy jako rodzice i gdzie porusza się nasza kultura i wzorce zachowań "- pisał o tym książce czeski antropolog Mnislav Zeleny. W przedmowie do książki stwierdza, że ​​ostatnio wielu pisarzy na pograniczu psychologii, pediatrii, medycyny i psychiatrii doszli do wniosku, że nawet w swoich dziedzinach można uczyć się w starożytnych społecznościach naturalnych, ponieważ my, współczesni ludzie, właśnie uczymy się najwyraźniej nie we właściwym kierunku. Chociaż wielu z nas jest przekonanych, że dawne sposoby są bezużyteczne, ponieważ są przezwyciężane, a współczesny świat potrzebuje nowoczesnych progresywnych metod wychowywania dzieci, starożytne kultury były zależne od edukacji zdrowych i silnych osobowości, więc uczenie się od nich czegoś nie jest rzeczy.

 

Dawne społeczeństwa skopiowały swoje zwyczaje edukacyjne, zwłaszcza ze zwierząt, więc kierowały się pragnieniem ojczyzny, by wychować silnych ocalałych. Etnopedycy są zatem przekonani, że powrót do starych tradycji może być właściwą drogą. Mnislav Zeleny, który spędził dużo czasu wśród Indian Amazonii, potwierdza wnioski Meredith Small: "Nie pamiętam, na przykład, widząc płaczące dzieci lub niemowlęta.

 

    

 

W społeczności zawsze było dobrze. Brak wzmożonego głosu, krzyk, ryk, krzyki, krzyki, frustracja, groźby, kara... "Kobiety z Amazon ledwo opóźniały swoje dzieci, zawsze nosząc je na boku w szaliku lub pasku, nawet w pracy. Antropolog pamięta amazońską kobietę, która chodziła z ładunkiem kolców na plecach i dzieckiem na boku przez kłódkę przez głęboki wąwóz, kiedy jej dziecko postanowiło pić z jej piersi. Podczas gdy Europejczyk po prostu pozwoliłby dziecku czekać na dogodniejszy moment, Indianin zatrzymał się i podał dziecku drinka, kiedy balansowała nad otchłanią. "Indianie nieświadomie czują, że ich dziecko jest ich przyszłością, że nie przetrwają bez nich.

 

Nie myślą o tym racjonalnie, jak my, ale po prostu wychodzą ze wszystkim "- mówi Mnislav Zeleny. Podczas gdy my, tak zwani nowocześni ludzie, stłumiliśmy racjonalnie trudne do wyjaśnienia zjawiska takie jak instynkty, wskazówki, instynkty, znaki, naturalne narody naśladują naturę i żyją z nią w harmonii. A ponieważ dzieci są, zdaniem Mnisli Zeleny, zwierciadłem społeczeństwa, nic dziwnego, że choć ci indyjscy są spokojni i pogodni, to często są sfrustrowani, pospieszani i niepewni. Nasza zaawansowana technologicznie firma nie zawsze może być najlepsza i nie jest absolutnie prawidłowa.

 

Wybierz siebie.

 

Etnopediatria podchodzi do dzieci w całkowicie nowy sposób, który polega na badaniu sposobów opieki w różnych kulturach. Ale nie chodzi tylko o dyskusję akademicką, ponieważ etnopatia może faktycznie zmienić dostęp rodziców do dzieci. "Przykłady z innych kultur mogą być nauczane przez rodziców, na przykład, kiedy dowiadują się, w jaki sposób afrykańskie matki reagują na potrzeby dziecka lub dlaczego Japończycy nie uznają pojęcia" ciężko uderzającego "dziecka lub że holenderskie dzieci śpią lepiej niż amerykańskie dzieci.

 

Poszerza swoje horyzonty ", pisze Meredith Small. Z biologicznego punktu widzenia dzieci uważają się za część swoich rodziców. "Są to pakiety naszych genów, które pozwalają nam dzielić się i przekazywać nasze DNA innym pokoleniom." Nasze zainteresowanie dziećmi jest zatem naturalne, potrzebujemy w mózgu, aby je kochać, dbać o nich, pielęgnować je i być je kocha. Ale jest wiele rodzajów rodziców i oczywiście także źli rodzice. Z drugiej strony, nawet najlepszy rodzic czasami ma dni, kiedy wolałby płakać z rozpaczy. "Pierwotnie wyglądało to na bardzo praktyczny związek. Bezbronne dziecko będzie opiekować się dorosłym, który ma odpowiednią opiekę w genach. Ale w praktyce może stać się jedną z najbardziej złożonych i skomplikowanych relacji na świecie ", pisze antropolog, dodając:" Rodzice nie są robotami. Każdy dorosły niesie walizkę pełną osobistych i kulturalnych firm, które wpływają na jego rolę.

 

Każda firma ma swoje własne tradycje, które określają sposób, w jaki dorośli powinni traktować swoje potomstwo. Ludzkie młode jest naprawdę obojętne i rośnie powoli. Rodzice czekają od dawna, kiedy będą musieli ciągle decydować o tym, jak się kształcić. "To chyba najbardziej zaskakujące odkrycie etnopatii, że zachodnie podejście do rodzicielstwa nie jest najlepsze dla dzieci, ponieważ ma niewiele wspólnego z tym, co jest dzieci "naturalne". Zachodnie praktyki rodzicielskie są tylko konstruktem kulturowym. "Kobieta z San, Botswana Buszmenów, nosi swoje dziecko cały dzień. Szczekają go, jak my na Zachodzie grzecznie mówimy: "na prośbę". Jej dziecko nigdy nie śpi samotnie.

 

Dzieci w Ameryce doświadczają czegoś przeciwnego. Spędza dużo czasu na krzesłach lub w wózku, karmienie według ustalonego rozkładu i własnego łóżka, a nawet lepszego miejsca dla dziecka, jest oczywiście kwestią oczywistą. Te dwa style odzwierciedlają pozycję jednostki w firmie ", mówi Small, z czasem snu i czynności dziennych dla niemowlaka przez szkołę, aby nauczyć go, czego się od niego oczekuje. Kiedy matki z gusańskiego plemienia Kenii oglądały filmy amerykańskich matek, zszokowało ich to, jak mało odpowiedziały na swoje dzieci i ich niezadowolenie.

 

Podobnie amerykańscy turyści mają kłopoty z zobaczeniem pięcioletniej Afrykańki niosącej młodszą siostrę. Profesor Small wskazuje, że nic w jednym lub drugim jest samolubne lub błędne, ponieważ wszyscy rodzice chcą tego, co najlepsze dla swoich dzieci, ale ich kultura po prostu nie zgadza się co to oznacza. Dlatego etnopiatry stara się zaoferować obecnym rodzicom jak najwięcej poglądów i opinii w celu porównania ich nawyków z przyzwyczajeniami innych kultur i zastanowienia się, co może przynieść korzyści ich dziecku. "Ethnopiatry stara się zrozumieć, co sprawia, że ​​wychowujemy dzieci, gdy ich kształcimy i na tej podstawie staramy się dowiedzieć, co jest najlepsze dla naszych dzieci", konkluduje antropolog.

Mama popularny:
Odrzuć tę gnojowicę! Znaleziono w nich trujący atropinę.

Ile nazw znajduje się w kalendarzu lub ograniczenia nazw.

Gryzienie podczas karmienia piersią.

Jak wybrać wysokiej jakości jesienny strój i nie wydawać całego macierzyństwa.

Choroba w ciąży Kiedy jest to normalne i kiedy szukać lekarza.

Ile należy pić dziecka w wieku 6 tygodni.

Kiedy zaczynasz karmić niemowlęta.

Jak promować laktację.

Dziecko nie podnosi głowy.

The Festival of Records ma gigantyczne szelki lub pokaz mody dla dzieci.

7 faktów o atakach na dzieci Może się uspokoisz.

Najlepsza rada, jaką otrzymałem na temat edukacji bliźniaczej.

10 gwiazd, które urodziły czterdzieści.

Chronić oczy dzieci przed słońcem Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne .

Dotknięte dziecko.

Przyjaciel nie może mieć dzieci Jak to wspierać Czego w ogóle nie mówić.

Jak często karmisz dziecko.

Zabierz dziecko z rodzeństwa na samotność Czy to rozsądny powód.

Będę moją matką czwartym miesiącem księżycowym.

Zarejestruj się.

Nivea, mleko do ciała pod prysznic.