Home \ index
 

Jak obniżyć ciśnienie krwi bez leków.

                 

Tekst nagłówka .

    

Wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie to jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów zdrowotnych na świecie. Większość osób, u których zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi, leczy się lekami. W tym artykule dowiesz się, jak obniżyć ciśnienie krwi, nawet bez przyjmowania leków.

         

Procedura .

    

    1      Deska  .

    
   
 1.            1      Ugotuj się lub kupuj tylko produkty o niskiej zawartości sodu. Ogranicz spożycie soli kuchennej (sodu, chlorku sodu, NaCl). Potrzebujemy tylko niewielkiej ilości soli (sodu i chlorku) w diecie. Sól jest bardzo ważna w diecie, ponieważ pomaga kontrolować procesy elektryczne w nerwach i mięśniach, ale kiedy jesz za dużo, zatrzymasz wodę w ciele i zwiększysz objętość krwi. Jeśli twoja krew będzie miała większą objętość, twoje serce będzie musiało pompować mocniej, aby przepchnąć je przez całe ciało i zwiększyć ciśnienie krwi (czy to smakuje słone, czy nie jest ważne - nie pomaga w zanurzeniu w słonej wodzie z dużą ilością wody). Pamiętaj, że to nie tylko sól, której używasz do gotowania, ale także sól zawarta w gotowych posiłkach. Wiele przetworzonych i pakowanych produktów spożywczych zawiera sól jako środek konserwujący. Zacznij opiekować się solą i kupuj tylko żywność, która została pokazana na opakowaniu, aby zawierała tylko niewielką ilość soli / sodu lub soli i gotuj bez soli. Należy jednak pamiętać, że produkty, które zastępują sód potasem, twierdząc, że jest zdrowsze, mogą być bardziej szkodliwe.        
 2.  
 3.             2      Unikaj częstej żywności przetworzonej, która zawiera duże ilości soli i innych dodatków. Posiłki te obejmują zupy instant, puszki, ogórki, oliwki, sosy, kiełbasy, ciasta i posiłki zawierające MSG oraz mięso impregnowane wodą (które również zawiera dużo soli). Unikaj także aromatów takich jak musztarda, salsa, sos chili, sos sojowy, ketchup, sos barbecue i inne sosy. Dieta wielu Amerykanów zawiera do 5 g soli dziennie, co prawie wszyscy lekarze uważają za wyjątkowo niezdrowe. Powinieneś trzymać się 2000 mg (2 g) soli dziennie. 
    
  • Lekarze zalecają spożywanie 1100-1500 mg soli dziennie. Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Układu Krążenia twierdzi, że ludzkie ciało może pracować na 200 mg soli dziennie.
  •  
  • Jeśli chcesz ugotować jedzenie, możesz użyć przypraw bez soli lub różnych aromatycznych ziół. Należy pamiętać, że niektóre produkty zawierają niewiele soli, ale zawierają substytuty. Powinieneś ich unikać.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Jedz zdrowo i wyważony i unikaj używek. Unikaj kofeiny, czekolady, cukru, węglowodanów (szczególnie ciastek i deserów), słodkich, słodkich napojów i tłuszczów. Zjedz jak najwięcej świeżych roślin i nie przesadzaj z mięsem, jajkami i produktami mlecznymi.       
 6.  
 7.             4      Pij mniej kofeiny. Kiedy przestaniesz pić kawę i inne napoje z kofeiną, będziesz mieć mniejszą presję. Nawet jedna lub dwie filiżanki kawy mogą niebezpiecznie podnieść ciśnienie krwi. Jeśli cierpisz już na nadciśnienie, kawa prawdopodobnie się pogorszy, ponieważ jest stymulantem układu nerwowego. Podrażnione nerwy powodują szybsze tętno, co zwiększa ciśnienie krwi. Jeśli pijesz dużo napojów zawierających kofeinę (więcej niż 4 filiżanki dziennie), powinieneś stopniowo zmniejszać spożycie, aby uniknąć objawów odstawienia.       
 8.  
 9.             5      Jedz więcej błonnika. Włókno oczyszcza organizm i pomaga regulować ciśnienie krwi. Większość błonnika zawiera liściaste warzywa, ale także owoce, orzechy i rośliny strączkowe oraz całe ziarna.                 
 10.  
             

    2      Naturalne metody leczenia  .

    
   
 1.             1      Testuj naturalne metody. Zapytaj swojego lekarza, które naturalne zabiegi są dla Ciebie odpowiednie. Wiele naturalnych metod leczenia wykazało, że zmniejszają ciśnienie krwi. 
    
  • Q10, omega-3, olej rybny, czosnek, kurkuma, imbir, cayenne, oliwa z oliwek, orzechy, głóg, magnez i chrom są jednymi z najlepszych suplementów obniżających ciśnienie krwi.
  •  
  • Weź trzy razy dziennie łyżeczką octu jabłkowego pokrojoną w rozcieńczoną wodą. Ta metoda działa szybko i sprawnie.  
  •  
  • Jedz ząbek świeżego czosnku każdego dnia.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Weź witaminy B. Witaminy B12, 6 i 9 pomagają kontrolować poziom homocysteiny we krwi i zmniejszyć ryzyko chorób serca. Te składniki odżywcze powinny być idealnie uzyskane bezpośrednio z diety.       
 4.  
 5.             3      Jedz pokarmy bogate w kwasy omega-3 i minerały, takie jak potas. Pomidory i sok pomidorowy, ziemniaki, fasola, cebula, pomarańcze, owoce i suszone owoce. Przynajmniej dwa razy w tygodniu powinieneś jeść ryby. Ryby zawierają dużo białka, a większość z nich ma wysoką zawartość kwasów omega-3, co zmniejsza poziomy trójglicerydów i promuje ogólny stan zdrowia serca.       
 6.  
             

    3      Zredukuj używki  .

    
   
 1.             1      Rzuć palenie. Używki takie jak nikotyna mają duży wpływ na ciśnienie krwi. Kiedy przestaniesz palić, twoje ciśnienie krwi zostanie zmniejszone i będziesz miał zdrowsze serce. Unikasz także chorób sercowo-naczyniowych i raka płuc.       
 2.  
 3.             2      Schudnij. Jeśli masz nadwagę, twoje serce musi pracować ciężej, zwiększając ciśnienie krwi. Wyobraź sobie, że miałbyś 9 kg dodatkowej wagi na swoim ciele. Byłoby to tak samo, jakbyś niósł dziewięciofuntowy worek karmy dla psów. Postaraj się iść na spacer z taką torbą - wkrótce zaczniesz pompować serce, nie będziesz oddychać i będziesz bardzo zmęczony iw końcu chcesz umieścić torbę tak szybko jak to możliwe. 
    
  • Wyobraź sobie, że musisz stale nosić tę wagę przy sobie. Niestety, wiele osób cierpi na znacznie gorszą nadwagę niż 9 kg. Kiedy schudniesz, twoje serce nie będzie musiało tak ciężko pracować i zdoła obniżyć ciśnienie krwi.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Unikaj narkotyków i alkoholu. Narkotyki i nadużywanie alkoholu mogą uszkodzić wiele narządów w organizmie, w tym wątrobę i nerki. Kiedy uszkadzasz te narządy, dostajesz płyn w swoim ciele. Jak już wspomniano, nadmiar płynów w organizmie powoduje szybsze bicie serca i wzrost ciśnienia krwi. 
    
  • Wiele leków jest stymulantami, które powodują szybsze bicie serca. Im szybciej pokonasz bicie serca, tym wyższe ciśnienie krwi będziesz mieć. Kiedy przestajesz pić alkohol i zażywasz narkotyki, twoje ciśnienie krwi będzie zmniejszone.
  •  
  • Niektóre dostępne bez recepty leki, takie jak ibuprofen, powodują zatrzymywanie soli w organizmie. Kiedy regularnie bierzesz te leki, twoje ciało zatrzymuje więcej soli i będzie pod wielką presją.
  •  
         
 6.  
             

    4      Relaks  .

    
   
 1.             1      Zwolnij i pozbądź się stresu. Wielu ludzi tymczasowo zwiększy ciśnienie krwi w stresie. Jeśli masz wysokie ciśnienie, ponieważ masz nadwagę lub masz wysokie ciśnienie krwi w rodzinie, nadal będziesz je stresował, ponieważ dostajesz hormon stresu w swoim ciele, co jest obciążeniem dla układu sercowo-naczyniowego. 
    
  • Jeśli cierpisz na chroniczny stres, a twoje ciało codziennie wyzwala hormon stresu, twój układ krążenia stopniowo osiągnie stan, w którym zawsze będzie działać zbyt ciężko. Wynika to z tego, że hormon stresu przyspiesza puls, pocenie się i bicie serca, aby przygotować organizm do reakcji w nagłych wypadkach. Twoje ciało myśli, że musisz walczyć lub uciec i przygotować się na te opcje. Wyobraź sobie, jakie to obciążenie dla serca. Wypróbuj niektóre techniki relaksacyjne poniżej:
  •  
  • Pozostań na długim spacerze i zrelaksuj się wieczorem.
  •  
  • Powtarzaj rytuał codziennie na 30 minut przed snem. Dziesięć minut, aby zakończyć to, co musisz zrobić, poświęć dziesięć minut na higienę osobistą i poświęć dziesięć minut na oddychanie lub medytację.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Medytuj. Gdy skupisz się na oddechu, twoje ciśnienie krwi zostanie bardzo szybko zredukowane.       
 4.  
 5.             3      Oddychaj powoli i głęboko, ale nie po to, aby było Ci niewygodnie. Możesz także odtwarzać fajną muzykę. Medytuj tak długo, jak tego nie robisz, lub medytuj na mniejszych sekcjach przez cały dzień.       
 6.  
 7.             4      Weź gorącą kąpiel lub prysznic wieczorem, aby zmniejszyć ciśnienie krwi na kilka godzin. Gorąca kąpiel lub prysznic na dobranoc pomogą obniżyć ciśnienie krwi przez całą noc.       
 8.  
             

    5      Ćwiczenie  .

    
   
 1.             1      Ćwicz! Powinieneś spędzać co najmniej 20-30 minut ze średnią prędkością każdego dnia. Wiele badań potwierdziło, że chodzenie ma korzystny wpływ na ciśnienie krwi. Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz, idź na bieżnię na siłowni lub kup dom. Zaletą jest to, że będziesz w stanie chodzić, nawet jeśli będzie padał śnieg lub padał deszcz na zewnątrz.       
 2.  
             

    6      Monitorowanie ciśnienia  .

    
   
 1.             1      Monitoruj ciśnienie krwi. Możesz mierzyć ciśnienie krwi za pomocą manometru, ale musisz wiedzieć, co oznaczają otrzymane liczby. Normalne ciśnienie krwi różni się u dzieci i dorosłych. Postępuj zgodnie z danymi w tej tabeli: 
    
  • Normalne ciśnienie krwi - 120/80 i niższe
  •  
  • Prekursor nadciśnienia - 120-139 / 80-89
  •  
  • Pierwszy etap nadciśnienia tętniczego - 140-159 / 90-99
  •  
  • Drugi etap nadciśnienia tętniczego -: 160/100 i więcej
  •  
         
 2.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (4)                   
Index popularny:
Jak zrobić zapis Ouija.

Jak usunąć zacięcie z ubrań.

Jak zostać mówcą motywacyjnym.

Jak blokować ludzi na Facebooku.

Pozbądź się ciemnych plam na swojej twarzy.

Jak usunąć zacięcie z ubrań.

Jak budować zaufanie.

Jak ponownie otwierać zdjęcia w Snapchacie.

Jak oglądać Netflix w telewizji.

Jak zapobiec zamarzaniu mózgu.

Jak usuwać znajomych z Facebooka.

Jak wykonać modlitwę Tahażżud.

Pozbądź się ciemnych plam na swojej twarzy.

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

Jak chronić się przed burzą.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Pozbądź się ciemnych plam na swojej twarzy.

Jak usunąć konto Spotify.

Jak się przebrać w Paryżu.

Jak udostępnić Aliens Zdjęcia z Instagrama.

Jak się przebrać w Paryżu.