Home \ index
 

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

 

Co robisz, kiedy wspinasz się na dziesiąte rusztowanie lub otwierasz spadochron podczas skoku? W takich przypadkach rozwój sytuacji nie jest zbyt korzystny, ale istnieją sposoby, aby go uratować. Jeśli utrzymasz swoją zimną głowę, będziesz mógł wpływać na szybkość opadania i łagodzić miażdżącą siłę uderzenia.

              

Procedura .

    

    1      Strategia upadku z kilku pięter  .

    
   
 1.            1      Złap jakiś obiekt podczas upadku. Jeśli przez chwilę można złapać duży obiekt, taki jak deska lub badziew, znacznie zwiększysz swoje szanse na przeżycie. Taki obiekt pochłania część uderzenia po uderzeniu i odciąża trochę kości.       
 2.  
 3.             2      Spróbuj rozbić upadek. Jeśli spadasz obok budynku lub klifu, zrób co możesz, aby rozbić się na kilka segmentów, na przykład co najmniej krótki uchwyt za półką, niższą rafą, drzewem lub innym obiektem, przez który przejdziesz podczas upadku. Zraniłeś prędkość i zmniejszyłeś upadek o kilka krótszych, dając ci znacznie większą szansę na przeżycie.        
 4.  
 5.             3      Zrelaksuj się. Jeśli twoje kolana i łokcie są zablokowane i masz usztywnione mięśnie, uderzenie będzie miało bardziej niszczący wpływ na twoje narządy życiowe. Nie bądź sztywny i staraj się maksymalnie rozluźnić swoje ciało, aby było jak najbardziej możliwe do podjęcia uderzenia. 
    
  • Jednym ze sposobów zachowania spokoju (względnego) jest skupienie się na realizacji poszczególnych kroków, które prowadzą do większych szans na przeżycie.
  •  
  • Skup się na własnym ciele i poruszaj kończynami, aby nie dopuścić do ich zablokowania.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zegnij kolana. Nie ma nic ważniejszego (i prostszego), aby przetrwać upadek, niż zgiąć kolana. Badania wykazały, że zginanie kolan redukuje skutki upadku do 36 razy. Nie można ich zbytnio zginać - staraj się, aby były lekko ugięte, aby im zapobiec.       
 8.  
 9.             5      Najpierw umieść nogi. Bez względu na wysokość, z której spadniesz, zawsze staraj się uderzać w stopy. W takim uderzeniu uderzenie zostaje skoncentrowane na bardzo małym obszarze, umożliwiając stopom i stopom absorpcję najgorszej (i największej) siły. Jeśli upadniesz w pozycji innej niż pionowa, spróbuj wyprostować się tuż przed strzelaniem.  
    
  • Na szczęście fascynująca pozycja naszych nóg jest prawdopodobnie instynktowną reakcją każdego z nas.
  •  
  • Trzymaj stopy blisko siebie, aby uderzyły o ziemię w tym samym czasie.
  •  
  • Dotknij grzbietowej części płyty. Po prostu przyciśnij trochę palce, więc naprawdę uderzysz w matową, wybrzuszoną podłogę. Pozwoli to dolnej części ciała na efektywne pochłanianie uderzenia.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Spróbuj odejść. Po uderzeniu w nogi spadasz na boki, do przodu lub do tyłu. Unikaj upadku na plecy. Statystycznie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wpaść w bok. Jeśli nie, spróbuj rzucić się do przodu i złagodzić konsekwencje swoimi rękami.       
 12.  
 13.             7      Chroń głowę przed uderzeniami. Kiedy spadniesz z wysokości na ziemię, zwykle skaczesz. Niektóre osoby, które przeżyły pierwszy kontakt z ziemią (głównie po upadku) doznały śmiertelnego ciosu w drugim wypadku. Prawdopodobnie wpadniesz w nieświadomość. Chroń głowę, mocując dłonie z boków, tak aby łokcie były skierowane do przodu (tuż przed twarzą), a palce są uwikłane w szyję. W ten sposób pokrywasz dużą część głowy.       
 14.  
 15.             8      Uzyskaj natychmiastową pomoc lekarską. Z powodu tej adrenaliny wystrzeliwanej podczas upadku, po lądowaniu możesz nie odczuwać żadnych obrażeń. Nawet jeśli nie widzisz żadnych widocznych ran, możesz doznać obrażeń wewnętrznych i musisz natychmiast leczyć. Bez względu na to, jak się czujesz, idź prosto do szpitala.                 
 16.  
             

    2      Strategia upadku  .

    
   
 1.             1      Zwolnij upadek, przyjmując pozycję łuku. Dopóki nie zejdziesz z samolotu, nie masz wystarczająco dużo czasu, aby ćwiczyć tę metodę. Zmaksymalizuj powierzchnię swojego ciała, używając tej techniki spadochroniarstwa. 
    
  • Obróć przodka ciała w kierunku ziemi.
  •  
  • Zegnij plecy i patelnię i zegnij głowę tak, jak chcesz dotknąć stóp.
  •  
  • Rozciągnij ramiona i zgnij łokcie pod kątem 90 °, tak aby ramiona i przedramiona były skierowane do przodu (po bokach, równolegle do głowy) dłońmi skierowanymi w dół; twoje nogi rozciągają się na szerokość ramion.
  •  
  • Lekko zgnij kolana. Nie unieruchamiaj nóg i nie rozluźniaj mięśni, aby wchłonąć jak największą siłę uderzenia.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź najlepsze miejsce do trafienia. W przypadku upadku z bardzo wysokich wysokości ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce do utrzymania szans na przetrwanie. Staraj się dążyć do stromego zbocza, które jest stopniowo wyprostowane. Po wpadnięciu w takie miejsce, nie wypełniasz, ale zmniejszysz wpływ i będziesz dalej się poruszał. Zanim uderzysz, spójrz na miejsce pod klifem, które uderzyłeś. 
    
  • Najgorszą możliwą powierzchnią uderzenia jest twarda i sztywna powierzchnia, taka jak beton. Niewystarczające są również nierówne, postrzępione obszary, które oferują zbyt mało miejsca, aby odciągnąć lub przynajmniej złagodzić wpływ.
  •  
  • Najlepszą możliwą powierzchnią uderzenia jest ta, która kompresuje lub jest wystarczająco elastyczna, aby złagodzić wpływ. Przykłady obejmują śnieg, miękką glebę (świeżo zebrane pola lub mokradła), drzewa lub miejsce o gęstej roślinności (istnieje ryzyko przebicia części ciała).
  •  
  • Wodospad jest względnie bezpieczny tylko przy zrzucaniu z maksimum 50 metrów; spadając z wyższych wysokości poziom wody będzie tylko nieznacznie lepszy niż w przypadku uderzenia w beton, ponieważ nie wystarcza. Wpadając do wody ryzykujesz także utonięcie (ponieważ prawdopodobnie stracisz przytomność). Woda jest znacznie bezpieczniejsza, jeśli się pieni i jest spieniona.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Jedź w kierunku miejsca lądowania. Jeśli spadniesz z samolotu, masz około 1-3 minut, aby go trafić. W tym czasie będziesz miał dobrą okazję do poruszania się w poziomie nawet na duże odległości (nawet 3 kilometry). 
    
  • Jeśli weźmiesz pozycję spadochronową opisaną powyżej, możesz poprowadzić swój upadek, przesuwając się do przodu, pociągając ramiona nieco w tył (nie do przodu) i prostując nogi.
  •  
  • Możesz latać w tył, gdy wyciągasz ręce i zginasz kolana, jakby próbując dotknąć obcasów twojej głowy.
  •  
  • Możesz przenosić transport zachowując łukowate położenie, w którym lekko obrócisz ciało w prawą stronę (obniżając prawe ramię). Naciśnij lewe ramię w dół w lewo.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przygotuj się na właściwą technikę lądowania. Nie zapomnij rozluźnić swojego ciała, nie zginaj kolan i nie uderzaj stopy. Przygotuj się raczej do przodu niż do tyłu i chroń głowę rękami w przypadku skoku. 
    
  • Jeśli jesteś w pozycji spadochronu, postaraj się jak najdalej wysunąć się w pozycji pionowej tuż przed uderzeniem, aby nie dostać dziwnie skręconego podłoża (masz około 300 stóp na 300 metrów przez 6-10 sekund).
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (4)                    
Index popularny:
Jak zmniejszyć ciśnienie krwi bez leków.

Jak czyścić włosy bez użycia ciepła.

Jak chronić się przed burzą.

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

Jak usunąć konto Spotify.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitterze.

Jak zrekonstruować Instagram.

Jak flirtować z Tinder.

Jak przyciąć drzewo.

Jak zablokować orientację ekranu na iPadzie.

Jak wyczyścić skórzane siedzenie.

Jak opublikować film na YouTube na Facebooku.

Jak chronić się przed burzą.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak udostępnić Aliens Zdjęcia z Instagrama.

Jak zmniejszyć ciśnienie krwi bez leków.

Jak czyścić włosy bez użycia ciepła.

Jak stać się sławnym na Instagramie.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitterze.

Jak usunąć grupę na Facebooku.

Jak obliczyć objętość pryzmy trójkątnej.