Home \ index
 

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

 

Domowy likier kawowy Kahlua to świetny prezent dla przyjaciół lub po prostu dobry napój na świąteczne przyjęcie. Bardziej prawdopodobne jest, że smakuje więcej niż oryginalnie swobodnie dostępna Kahlua; w końcu najlepsi barmani również przygotowują własne, więc dlaczego nie pójść za ich przykładem? Oryginalna wersja zajmie Ci kilka tygodni, ale na szczęście mamy szybką wersję dla tych, którzy śpieszycie się. Chodźmy.

                 

Składniki .

    

     Używanie kawy rozpuszczalnej  .

   

     Użycie gotowanej kawy  .

   

     Aby przygotować szybką wersję likieru Kahlua  .

   

Około jednego litra Kahlua powstaje z każdego przepisu. W zależności od potrzeb podwoić lub zmniejszyć kwotę.

          

Procedura .

    

    1      Używanie kawy rozpuszczalnej  .

    
   
 1.            1      Przygotuj podstawę słodkiej kawy. Przynieś 2 szklanki wody do wrzenia. Następnie wyciągnij je z talerza i dodaj 1 szklankę suchej, rozpuszczalnej kawy, 3 ½ szklanki białego cukru i dokładnie wymieszaj, aż składniki zostaną całkowicie rozpuszczone i niegotowane. 
    
  • Jeśli Twoja dieta zabrania spożycia rafinowanego cukru białego, po prostu zamień ją na cukier trzcinowy lub inny ulubiony rodzaj. Istnieje wiele przepisów i każdy z nich wprowadza inny rodzaj cukru. To zależy od ciebie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zmierzyć temperaturę wody za pomocą termometru kuchennego. W przeciwieństwie do wody wrze w temperaturze 100 ° C alkohol wrze w temperaturze około 78 ° C. Poczekaj, aż temperatura gorącej wody spadnie poniżej 78 ° C przed dodaniem alkoholu. W przeciwnym razie możesz być "bardzo" rozczarowany jakością Kahlua.  
    
  • Jeśli nie masz termometru kuchennego, najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej temperatury jest poczekanie 15-20 minut. Woda następnie schładza się do bezpiecznej temperatury. W takim przypadku zawsze lepiej "pomyłka" po prawej stronie (chłodnej) i dłużej czekać przez dłuższy czas, jeśli nie jesteś jeszcze całkowicie pewien temperatury.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dodaj 2 szklanki rumu i zamieszaj. Jaki rodzaj rumu? To zależy wyłącznie od Ciebie. Generalnie bezpiecznie jest wybrać złoty środek drogi. Aby zrobić domowy likier, na pewno nie musisz marnować swojego najlepszego rumu, ale z drugiej strony nie chciałbyś, aby Kahlua smakował jak zły płyn do płukania ust, jeśli użyjesz do tego celu bardzo niskiego poziomu alkoholu. Każdy zwykły rum zrobi dobrą robotę. 
    
  • Być może zauważyłeś, że inne przepisy zawierają wódkę. Jeśli jesteś wielkim fanem wódki, pozostań przy tym przepisie, a zamiast rumu użyj swojego ulubionego rodzaju wódki. Cóż, jeśli masz czas i wystarczającą ilość składników, to dlaczego nie spróbować przygotować obu przepisów i zdecydować, który z nich będzie bardziej smakował?
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wlej Kahlu do zapieczętowanego pojemnika o pojemności co najmniej 1 litra. Dodaj wanilię do garnka i przechowuj mieszaninę w lodówce przez co najmniej 30 dni, aby uzyskać wystarczającą ilość aromatu. Czytałeś poprawnie, oryginalna Kahlua, która zachwyci twoje kubki smakowe, musi najpierw dojrzeć. Jeśli spieszycie się, możecie przejść do przepisu nr 3, aby uzyskać natychmiastowy likier, któremu jednak nie będzie towarzyszył pierwotny, dojrzały smak. 
    
  • Strąk wanilii wymaga czasu na relaks i nadanie likierowi typowego smaku. Możesz zastąpić sok ekstraktem waniliowym, ale pamiętaj, że likier zawsze traci swoją autentyczność, a smak nie jest właściwy (dojrzały i dojrzały).
  •  
         
 8.  
 9.             5      Oznacz swój kontener. Na etykiecie pojemnika na likiery umieść etykietę z nazwą treści i datą wykonania. To gwarantuje, że twój trunek nie zostanie pomylony z lemoniadą! Ponadto możesz zapomnieć o dniu, w którym robiłeś likier, a będziesz musiał jedynie oszacować wiek trzydziestu dni.                 
 10.  
             

    2      Użycie gotowanej kawy  .

    
   
 1.             1      Zagotuj mocną, jakościową kawę. Aby uzyskać bogaty smak oryginalnej Kahlua, potrzebujesz podstawy dobrej i dobrej jakości kawy. Powinno być naprawdę mocne - słaba kawa doda do powstałego likieru niewystarczającą ilość aromatu. Po ugotowaniu przygotuj kawę do "natychmiastowego" użycia. 
    
  • Jeśli nie masz pewności, czy możesz przygotować dobrej jakości kawę (jest to naprawdę trudniejsze, niż się wydaje), poproś o pomoc eksperta lub eksperta, który ją przygotuje. Uwierzcie, że różnica może być naprawdę ogromna.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dodaj świeżo ugotowaną gorącą kawę do 4 szklanek cukru i mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia. Następnie wlej kawę do dużej miski lub innego podobnego pojemnika. 
    
  • Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz używać cukru białego, po prostu zastąp go innym, zgodnie z własnymi upodobaniami. Pamiętaj, że każda niewielka zmiana może mieć wielki wpływ na smak, a wynik może nie być dokładnie taki, jak myślisz.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Gdy kawa schłodzi się do temperatury pokojowej, dodaj do niej wódkę. Gdy cukier całkowicie się rozpuści i kawa nie jest zbyt ciepła, dodaj do niego wódkę i dobrze wymieszaj. 
    
  • Niektórzy barmani używają mieszanki wódki i rumu lub kilku rodzajów tego samego napoju alkoholowego w jednym przepisie. Wierzą, że doda to pełniejszego smaku do likieru. Jeśli masz w domu kilka butelek alkoholu, spróbuj trochę eksperymentować. To na pewno cię nie skrzywdzi i możesz znaleźć przepis na twój nowy ulubiony napój.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dodaj wanilię i wlej mieszaninę do butelek. Możesz użyć butelki o pojemności 4 litrów lub jednej dużej butelki, w zależności od Ciebie. Pokrój strączek wanilii na wymaganą ilość kawałków i wrzuć jedną do każdej butelki. Następnie powiesić butelki i gotowe. Kahlua jest gotowa. 
    
  • Możesz teraz dodać cynamon, kakao lub tarte pomarańcze. To zależy tylko od twoich preferencji. Dodaj zespół alkoholi do ciekawego, dynamicznego smaku.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu przez 2-3 tygodnie. Wanilia potrzebuje takiego czasu, aby zmieszać odpowiedni smak i wymieszać z kawą, aby uzyskać bogaty, oryginalny smak. Po upływie tego czasu wymieszaj miksturę i przelej do nowych butelek. 
    
  • Na przykład, fajna piwnica lub piwnica jest dobrym miejscem do przechowywania, ale możesz dobrze zrobić z ciemnym pudełkiem i ciemnym pokojem (lub pudełkiem pod łóżkiem). Nie zapomnij umieścić butelki na butelce, aby upewnić się, że nawet przez pół roku nie pamiętasz, dlaczego te specjalne butelki są pod twoim łóżkiem.
  •  
         
 10.  
             

    3      Produkcja szybkiej Kahlua  .

    
   
 1.             1      W dużym garnku wymieszaj wodę, cukier i kawę na jasnym płomieniu. Nie chcesz przywrócić kopii zapasowej do odpowiedniej kwoty? Były to dwie filiżanki wody, cztery filiżanki cukru i filiżanka rozpuszczalnej kawy. Mieszaj, aż składniki przylgną do gładkiej, gładkiej konsystencji. 
    
  • Jeśli martwisz się, że Twoja chwila Kahlua będzie skłonna do smaku (likiery likierów mają znacznie bogatszy smak), dodaj trochę kakao w proszku i dodaj przyjemny czekoladowy kotlet.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia. Gdy składniki całkowicie się rozpuściły i dobrze wymieszały, usuń je z płytki i pozostaw do ochłodzenia do temperatury pokojowej (powinno to zająć około 15-20 minut). Możesz użyć termometru kuchennego lub po prostu posmakować i oszacować temperaturę z oka.       
 4.  
 5.             3      Dodaj wódkę z wanilią i dobrze wymieszaj. Gdy przygotowana potrawa osiągnie temperaturę pokojową, dodaj 2 1/4 szklanki wódki (najlepiej przynajmniej średniej jakości), 2 ½ łyżeczki ekstraktu waniliowego i dokładnie wymieszaj. Bingo - Twój domowy likier kawowy jest gotowy i gotowy do natychmiastowej konsumpcji. 
    
  • Jeśli Twoi goście nie upuszczają bezpośrednio na garnek z przygotowanym likierem, spróbuj włożyć go do butelek (np. Cztery ćwiartki) i przechowywać do późniejszego spożycia. Jednak ten przepis jest specjalnie opracowany do natychmiastowego spożycia gotowego produktu, więc ciesz się tą korzyścią tak szybko, jak to możliwe i nie czekaj zbyt długo.
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (1)                     
Index popularny:
Jak opublikować film na YouTube na Facebooku.

Jak stworzyć fałszywy profil na Facebooku.

Jak usunąć konto Spotify.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak zmniejszyć ciśnienie krwi bez leków.

Jak korzystać z LinkedIn.

Jak czyścić włosy bez użycia ciepła.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak zmniejszyć ciśnienie krwi bez leków.

Jak rozciągnąć mięśnie górnej części pleców.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak zrobić zapis Ouija.

Jak wyhodować paprocie.

Jak utworzyć stronę internetową.

Jak szukać wikiHow.

Pozbądź się ciemnych plam na swojej twarzy.

Jak zdobyć wielu subskrybentów w YouTube.

Jak zapobiec zamarzaniu mózgu.

Jak zostać mówcą motywacyjnym.

Jak wyczyścić toaletę za pomocą koła.