Home \ index
 

A może pantomima.

 

Pantomima jest jedną z najstarszych form teatru, w którym aktorzy wykonują serię opowieści tylko za pomocą ciała bez mówienia. Pantomima jest często wyśmiewana, ale dla wielu aktorów i widzów, którzy chcą się dobrze bawić ze swoimi przyjaciółmi, jest to bardzo zabawna i interesująca czynność. Wszystko czego potrzebujesz do kontrolowania techniki pantomimy to wola i odrobina instrukcji.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Ubierz się jak mim (opcjonalnie). Jeśli chcesz wyglądać jak mim, spróbuj wykonać następujące czynności: 
    
  • Zrób właściwy makijaż. Na pierwszy rzut oka na pierwszy rzut oka można rozpoznać biały makijaż na twarzy (uwaga na szyi), zaznaczone linie czarnych oczu z pomalowanymi czarnymi łzami, jakby spływały po twarzach, ciemnobarwne brwi i czarną lub czerwoną szminkę. Aby uzyskać wygląd, który wywołuje dobry lub zniekształcony nastrój, nałóż mały różowy wałek na policzki.
  •  
  • Ubierz swój kostium. Poważni mimowie nie noszą dziś tradycyjnych strojów, ale wciąż możemy je zobaczyć na różnych fantazyjnych piłkach lub podczas Halloween. Zdobądź koszulkę z poziomymi czarno-białymi paskami, bezczynnie z dużym dekoltem i rękawami 3/4. Aby to zrobić, nosić czarne spodnie, czarne sandały, białe rękawiczki (długie nadgarstki) i czarny bocian. Przyniesiesz wygląd odpowiedniego mima do perfekcji. Rzeź nie jest obowiązkowa, można go zastąpić czarnym lub czerwonym beretem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj języka ciała. Nie musisz mówić ani sugerować mówienia podczas pantomimy. Zamiast tego użyj różnych wyrazów twarzy, gestów i różnych pozycji ciała. Tak mówi "mimik". 
    
  • Użyj lustra (lub widowni), aby zdecydować, które ruchy są mniej przekonujące. Pomogą ci w reakcji widzów, ich nastawieniu i emocjach. Dla początkujących duże lustro jest absolutnie konieczne, ale zawsze musisz mieć wyobrażenie, że publiczność nie wybaczy ci wszystkiego tak jak lustro.
  •  
  • Kolejnym ważnym narzędziem jest kamera.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zacznij od podstawowych technik pantomimy: Mime zwykle zaczyna się od kilku podstawowych lekcji. 
    
  • Pielęgnuj swoją wyobraźnię. Kiedy tworzysz iluzje, nie możesz tego zrobić za pomocą wyobraźni. Dla mojej matki najważniejsze jest to, że przedstawione iluzje są prawdziwe. Mówiąc ogólnie, im bardziej realistyczna iluzja dla mima, tym bardziej realistyczna będzie dla publiczności. Możesz to osiągnąć przez trening. Na przykład udawaj, że ściana, na której spoczywasz, jest prawdziwa. Wyobraź sobie to w kolorach i jasnej teksturze, na przykład jest szorstka, gładka, mokra, sucha, zimna lub ciepła. Użyj tej samej techniki, aby ćwiczyć wszystkie iluzje. Stopniowo przekonasz się, że twoje ciało reaguje bardziej naturalnie, gdy zmaterializujesz demonstrującą rzecz.
  •  
  • Skorzystaj z ustalonego punktu. Ta technika nazywa się "pointe fixe" - w rzeczywistości jest francuskim wyrażeniem dla ustalonego punktu. Jest to niewiarygodnie prosty pomysł: poprzez swoje ciało lokalizuje jeden punkt i utrzymuje go w przestrzeni jako nieruchomy. Ta technika jest podstawą wszystkich iluzji.
  •  
  • Dodaj stałe punkty linii. Zbudujesz linię, dodając kolejny stały punkt. To, co czyni tę technikę naprawdę trudnym zadaniem, to potrzeba utrzymywania dwóch punktów w stosunkowo równej odległości od siebie. Ta względna odległość staje się definicją podstawowego "bloku konstrukcyjnego". Ta linia może nie zostać naprawiona, jeśli zachowujesz siłę obu utworzonych punktów. Dobrym przykładem tej techniki jest klasyczna pantomima "ściana".
  •  
  • Utwórz linię dynamiczną. Kiedy dodajesz stałą linię do ustalonego punktu, nie możesz rozwinąć żadnej siły na stałych punktach. Aby to zrobić, dodaj linię dynamiczną. Jest to idea używana do "ciągnięcia liny", ale można ją zastosować do każdej iluzji. Sekretem tej techniki jest synchronizacja wpływu mocy wyobrażonej przez całe ciało. Pod tym względem jest to zrozumienie fizyki zastosowanej do ludzkiego ciała. Może wydawać się to dość skomplikowane, ale możesz to zrobić bardzo łatwo: wspiąć się na ścianę i połóż dłonie na szerokość ramion. Lekko dociśnij do ściany obiema rękami. Podczas tego ćwiczenia spróbuj zobaczyć, jakie rozciągają się mięśnie twojego ciała. Oczywiście powinieneś poczuć ucisk w obu dłoniach, ale także napięcie w barkach i biodrach. Jeśli nie odczuwasz żadnego napięcia, zwiększ lekko nacisk wywierany na ścianę. Spróbuj także nieznacznie dostosować swoją pozycję i zauważ zmiany napięcia mięśni. Dynamiczne linie są zaprojektowane tak, aby przywołać pamięć i iluzję mięśni, aby pokazać realistyczne napięcia właściwych mięśni, które użyjesz na prawdziwej ścianie.
  •  
  • "Manipuluj" przestrzenią i materią. Jest to bardziej szlachetna nazwa dla "tworzenia elementów z powietrza". Ta technika jest bardzo trudna do wyjaśnienia, ponieważ łączy wszystkie trzy poprzednie elementy. Najlepiej zilustrujemy opis jednego złudzenia: dryblingu piłką do koszykówki. Używając jednej ręki, mim naśladuje wiele linii dynamicznych, chociaż używa tylko jednej ręki, to jest tylko jednego punktu. Zamiast dwóch stałych punktów, jeden z nich przekształca się w pewien kształt: zaokrągloną dłoń z lekko zakrzywionymi palcami. Ten kształt definiuje "przestrzeń", w której pojawia się iluzja i pozwala kuli, czyli "materii", istnieć w iluzji. Możesz używać obsługi przestrzeni i masy do tworzenia wielu różnych obiektów, postaci lub zdarzeń.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Chwyć linę. Udawaj, że lina kołysze się, gdy próbujesz się na nią wspiąć. 
    
  • Przesuń w dół, a następnie wspiąć się z powrotem. Masz najlepszy efekt. Kiedy już "wejdziesz", wytrzyj pot z wyobraźni z czoła. Wspinaczka linowa jest bardzo trudnym złudzeniem dla realistycznej kontroli. Wyobraź sobie swoją pełną wagę. Kiedy wspinasz się na linie, twoje mięśnie będą napięte, a twoja twarz będzie boleśnie twarda. Wycieranie potu również byłoby naturalną reakcją. Jeśli nigdy nie byłeś na prawdziwym sznurze, wypróbuj go na siłowni pod nadzorem drugiej, bardziej doświadczonej osoby. Postaraj się uczynić umysłowe uwagi na temat ruchów i reakcji, a chociaż wiele prawdziwych działań nie może być odtworzonych dokładnie w iluzji, psychologiczne wyposażenie odpowiedniego podejścia powinno być jak najbardziej zbliżone do rzeczywistego ruchu. (Zobacz "Ostrzeżenia" poniżej i nie zapomnij praktykować iluzji praktykowania iluzji.)
  •  
         
 8.  
 9.             5      Udawaj, że jesteś uwięziony w pudełku. Po zamknięciu w pudełku można popychać dłonie o siebie, najpierw dłońmi, a potem palcami. Spróbuj grać tak, jakbyś próbował znaleźć wyjście, stopniowo identyfikując narożniki i ściany. Jedną ręką przesuń wyimaginowane pudełko wzdłuż "krawędzi", tak jakbyś chciał znaleźć klapę, z której możesz wyjść. Jedną z możliwości jest znalezienie takiego "klapy" i skakanie dramatycznie z pudełka za pomocą obu rąk i zajęcie pozycji gestem triumfalnym. 
    
  • Wspinaj się po drabinie. Aby uzyskać iluzję wspinaczki, musisz złapać kraty wyimaginowanej drabiny. Umieść przód stopy na podłodze tak, jakby był jedną drabiną drabiny. Pociągnij wyimaginowane schody drabiny (przesuń obie ręce w tym samym czasie!) I podnieś ją do czubka stopy, a następnie dotknij drugiej stopy na podłodze, jak na wyższym szczeblu drabiny. Podczas wspinaczki zamachuj rękami i nogami w taki sam sposób, jak podczas prawdziwej wspinaczki. Kontynuuj wyszukiwanie, tak jakby oglądałeś miejsce, na które próbujesz się wspiąć. (Jeśli chcesz zainspirować iluzję wysokiej drabiny, czasami odwróć się w bok i udawaj, że patrzysz w dół, powoli i powoli przechyl głowę, poszukaj chwili w podłodze i szybko popatrz w udaną panikę, spoglądając do przodu lub do góry. towarzysze.) Trenuj i koncentruj się na prawidłowym ruchu stopy, jak również prawdziwej wspinaczce.
  •  
  • Wykonaj "zginanie" na obiekcie. Udawaj, że pochylasz się nad kolumną publicznej lampy, ściany lub szafki. Na pierwszy rzut oka może nie wydawać się trudne, ale jest odwrotnie. Ta technika wymaga dużej siły i koordynacji. Podstawowy projekt składa się z dwóch części. Zacznij od stóp o szerokości ramion.
  •  
  • Górna część ciała: Odchyl łokieć i ramię lekko od ciała, tak aby przedramiona zajmowały pozycję poziomą, a dłoń (ze stosunkowo luźnym nadgarstkiem) znajduje się w pobliżu kadłuba. Teraz podnieś ramię, przesuwając klatkę piersiową w kierunku łokcia (ale pozostawiaj łokieć w powietrzu przez cały czas w tym samym miejscu!).
  •  
  • Dolna część ciała: jednocześnie lekko ugnij kolano i przenieś ciężar na tę samą nogę. Zamierzonym efektem jest to, że łokieć pozostaje w tym samym miejscu, ale wygląda na to, że koncentrujesz swoją wagę w miejscu, w którym dotyka łokcia. Zawsze potrząśnij nogą pod łokciem. Musisz całkowicie wysunąć drugą nogę - iluzja będzie prawie idealna.
  •  
  • Spójrz w lustro lub obróć kamerę i sprawdź, jak efektywna jest technika podczas renderowania. Przekonasz się, że najlepiej jest pokazać technikę, którą odkrywasz z łatwością, bez zbędnego wysiłku.
  •  
  • Aby zwiększyć atrakcyjność iluzji, można dodawać elementy, takie jak udane potknięcia, przesuwane ściany lub całkowita utrata punktu podparcia.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Chodźcie silnym wiatrem. Przygotuj bardzo wietrzną pogodę, która Cię porwie i ledwie możesz utrzymać się na nogach. Niech wiatr bawi się z wami i rzucać się z wami z boku na bok. Ułóż scenę, na przykład, zabawnym elementem odwróconego parasola itp.       
 12.  
 13.             7      Jedzenie na pantomimę. Oglądanie mamy z pozorowaną konsumpcją może być bardzo zabawne. Udawaj, że jesz źle przygotowanego hamburgera lub hot-doga, a jego zawartość spada na twoje ubrania. Jakby przez pomyłkę do oka wpadł keczup. Inną opcją jest zakazanie banana, a następnie poślizgnięcie się na skórze.       
 14.  
 15.             8      Chodź na miejscu. Jeden ze zwykłych elementów pantomimy również chodzi po witrynie. Jest to fizycznie wymagająca liczba, która faktycznie zmienia rzeczywisty mechanizm chodzenia. Stopa "pleców" nie nosi ciężaru podczas chodzenia pantomimą, ale oznacza stopę nośną, tak jak podczas normalnego chodzenia. Dlatego podczas iluzji musi pozostać rozciągnięty, aby wydawać się mieć określoną wagę. Aby zrobić fałszywy spacer, postępuj zgodnie z poniższą procedurą. 
    
  • Bardzo ważne jest, aby zacząć od dobrej postawy. Wzmacniaj mięśnie brzucha - jeśli je zignorujesz, będzie się poruszać. Wyprostuj się i wyłącz swoje piersi - nie bój się! Szyję należy również wyprostować, dobrze się nią zaopiekować.
  •  
  • Zaczniesz chodzić, przenosząc cały ciężar na jedną stopę. To będzie teraz twoja "przednia" stopa. Następnie ugnij kolano i lekko przykryj przednią stopę. Użyj drugiej stopy ("pleców"), aby ustawić palce równolegle do palców stóp. Jednak nie dotykaj podłogi tylną nogą, ale zawsze utrzymuj płytę płasko na podłodze. Noga powinna być idealnie wyprostowana.
  •  
  • Opuść stopę do ziemi i dokręć całą nogę. Trzymając stopę równolegle do ziemi i wysuniętą nogę, odsuń stopę do tyłu - powinieneś czuć intensywne rozciąganie wzdłuż tylnej części stopy. Przesuń nos tak daleko, jak to możliwe, aby zachować wszystkie wyżej wymienione funkcje i, oczywiście, zachować równowagę.
  •  
  • Po ustawieniu stopy do tyłu, obróć ją, aby stała równolegle do przedniej nogi. Powtórz grzbiet pleców dziecka tak jak zwykle. Kiedy przesuwasz tylną łapę do przodu, zacznij zginać kolano.
  •  
  • Teraz uderz w tylną stopę na ziemi. Kiedy patrzysz na swoje stopy na tym etapie, będą one na przeciwnej pozycji niż na początku. Stopa "przednia" znajduje się teraz w "tylnej" pozycji stopy i odwrotnie.
  •  
  • Przeniesienie ciężaru między dwiema nogami jest kluczowym aspektem, aby stworzyć właściwą iluzję! Przenoszenie ciężaru z pierwotnej "przedniej" stopy do nowego "przedniego" ramienia powinno być płynne. W tym momencie podnieś zwolnioną przednią stopę i zacznij ją cofać. Ten ruch wymaga długotrwałego szkolenia dla pełnej kontroli.
  •  
  • Nie zapomnij przenieść górnej części ciała podczas całej tej wymagającej aktywności stóp! Zwichnij ręce tak, jakbyś chodził, więc zawsze masz przeciwną rękę przed nogami. Zadbaj również o prawidłowy oddech. - Wykonaj wdech do nóg i przesuń go do przodu, aby oddychać i ponownie go porusz.
  •  
  • Jeśli nie przywrócisz tylnej stopy do pozycji równoległej za pomocą przedniej stopy, możesz przenieść na nią ciężar i spróbować pójść na księżyc!
  •  
         
 16.  
 17.             9      Spraw, aby Twój program był bardziej atrakcyjny. Twoja pantomima może służyć jako rozrywka dla publiczności jednorazowej, ale możesz ją również promować w prawdziwej sztuce. Jeśli możesz stworzyć opowieść o swoim występie, publiczność poprowadzi Cię do działania i przyniesie Ci naprawdę silne wrażenie artystyczne. Przygotuj więc "historię" z góry. Pamiętaj, że pantomima może być bardzo piękna i oszałamiająca, jeśli zostanie wykonana prawidłowo. Aby pokazać kilka możliwych scenariuszy, powiedzmy, na przykład: 
    
  • Jest wietrzny dzień (patrz spacer silnym wiatrem / przewróconym parasolem) i postanawiasz iść do stoiska z fast foodami, gdzie spotykasz przyjaciela, którego kot utknął w drzewie. Twój przyjaciel pyta Cię, czy nie wspiął się na drzewo dla swojego kota (patrz wspinaczka po drabinie). W przypadku przeniesienia kota (pantomimicznego traktowania rozgoryczonego kota) twój przyjaciel nagrodzi cię hamburgerem (zobacz posiłek pantomimiczny - bałagan, keczup na ubraniach i na twarzy itp.). Następnie opuszczasz i wsuwasz się na skórę banana.
  •  
  • Jeśli chcesz pokazać coś poważniejszego, dostosuj ubrania, makijaż i oświetlenie. W przyszłości przygotuj poważną historię. Na przykład, aby podkreślić problemy osób bezdomnych śpiących w mroźnej zimie na świeżym powietrzu. Make-upem pomaluj swoją smutną twarz, ubierz swoje postrzępione, odrapane ubranie i używaj jedynie bardzo słabego oświetlenia. Cóż, pomyśl o całej historii, aby było jasne, że jako bezdomny rozpaczliwie czołgasz się i szukasz jakiegoś schronienia. Wykonaj pantomimę, aby przygotować tymczasowe schronienie z kartonów, na przykład pod mostem. Następnie udawaj, że drżysz i nie możesz spać. Postaraj się wyrazić smutek i cierpienie bezdomnych.
  •  
         
 18.  
 19.   10      Użyj części ciała, aby naśladować różne przedmioty. Możesz na przykład użyć ramion, aby stworzyć wrażenie pewnego rodzaju drzwi. Pomożesz swoim występom stworzyć atmosferę.               
 20.  
             

     Dowiedz się więcej  .

    
   
 • Świat świętuje wielu artystów cyrkowych i teatralnych, którzy byli w stanie połączyć różne dyscypliny pantomimy i klaunów razem, aby osiągnąć bardzo udany i niepowtarzalny występ. Na przykład Joseph Grimaldi, założyciel angielskiego teatru pantomimy, przedstawił różne postacie pod koniec XIX wieku, łącząc komiczną pantomimę i szybkie piosenki, pozostawiając niezatarty związek.
 •  
 • Różnice między klaunami i pantomimą zniknęły sprzed 200 lat, w słynnej tradycji commedia dell'arte i powiązanych z nią firm, które podróżowały po całej Europie i zostały ostatecznie zakazane przez Kościół rzymski. Francuski pantomimy Pierot ma silne komiczne połączenie z włoskimi postaciami komiksowymi, takimi jak Gian Farina, Peppe Nappa i Pedrolino. Ten rodzaj sztuki silnie wpłynął na twórczość Szekspira, Moliera lub Lope de Vegi, a jego popularność trwała trzy stulecia.
 •  
 • Nawet w XX wieku komiksy były bardzo bogate w ich występy. Ze środowiska cyrkowego możemy wymienić szwajcarskiego klauna Grocką, legendarną parę Lou Jacobsa i Otto Grieblinga z Ringling Bros, sowieckiego artysty Leonida Jengibarova i Anotolija Nikulina z moskiewskiego cyrku. Wszystkim tym klaunom udało się przekonać publiczność do czystej pantomimy.
 •  
 • Trudno sobie przypomnieć dramaty teatru, muzyki, filmu i telewizji, takie jak Bert Williams, Chaplin, Keaton, Stan Laurel, Harpo Marx, Red Skelton, Marcel Marceau, Georges Carl i Dick Van Dyke. Ich wpływ jest teraz widoczny w słynnych artystach ruchu New Vaudeville.
 •  
 • Penn & amp; Teller, David Shiner, Geoff Hoyle i John Gilkey - wszyscy są bardzo obiecującymi mimami i klaunami. Im bardziej doskonalisz się w swojej dyscyplinie, tym bardziej możesz opanować inne techniki pantomimy i klauna, aby zdobyć tak wiele roześmianych odbiorców.
 •  
             

Wskazówki .

    
   "Mim musi mieć ciało gimnastyczki, umysł aktora i serce poety." - Etienne Decroux, "ojciec nowoczesnej pantomimy"  
 • Moonwalk i częściowo breakdance są oryginalnie elementami pantomimy.
 •  
 • Jeśli naprawdę rozważasz rozpoczęcie kariery jako mima, rozważ udział w dramatycznym lub podobnym kole.
 •  
 • Biały makijaż, tak typowy dla mimów, pochodzi z tradycji klaunów. Jest używany do podkreślenia wszystkich mimiki twarzy, aby można było je zobaczyć ze wszystkich stron. Początkowo do wyrażania prostych, niewinnych postaci używano białego makijażu. Tradycja makijażu przeszła pewną transformację i teraz używa stylizowanych symboli oraz uproszczonych schematów kolorów i linii.
 •  
 • Wielu mimów nazywa teraz ich sztukę "teatrem fizycznym", który stara się uniknąć stygmatyzacji społecznej, która często prowokuje pantomimę. Większość z tych mimów nie używa tradycyjnych strojów pantomimy i makijażu.
 •  
 • Dawni mimowie nosili zamiast białej maski do makijażu lub prostego makijażu.
 •  
 • Wysoce ubrani mimowie są bardzo poszukiwani w kinach, filmach i cyrkach. Zapamiętaj Cirque du Soleil lub filmy science-fiction, w których mimicy mogą wyrazić emocje bez słów i stworzyć pomost między naszymi ludzkimi oczekiwaniami a fikcyjnym światem.
 •  
 • Mimo że mimiki są czasami uważane za kreskówki, nie bój się przetwarzać jeszcze poważniejszych tematów. Mnóstwo znanych mimii, w tym Marcel Marceau i Charlie Chaplin, zawierało odważne, ale pełne współczucia postacie (jak Bip czy Tramp).
 •  
 • W tym artykule opisano tylko jeden określony typ pantomimy - "pantomimy stylistycznej" lub "iluzorycznej pantomimy". Ale są setki innych różnych postaci, których Marcela Marceau lub Charlie Chaplin nie pamiętają.
 •  
 • Twórcy pantomimy są również znani dzięki makijażowi, który zawiera białą twarz, czarne oczy i inne rysy twarzy, aby uwypuklić emocje, które są pokazywane. Inne elementy tradycyjnego stroju pantomimy to czarno-białe paski wierzchni, białe rękawiczki i czarna jaszczurka. Ten strój był także typowy dla wielu znanych artystów, w tym legendarnego Marcela Marceau. Nie musisz się jednak ubierać, dziś często wśród współczesnych artystów uważa się to za stereotyp, którego większość unika.
 •  
 • Jeśli nie jesteś pewien jakości Twojego numeru, nie podawaj go publicznie. Małe dzieci mogą się z ciebie śmiać.
 •  
             

Ostrzeżenie .

    
   
 • Przed wykonaniem pantomimy należy zawsze rozgrzać się i ćwiczyć, aby uniknąć nieprzyjemnych obrażeń. Pantomima wymaga takiej samej zręczności, jak taniec lub aktorstwo.
 •  
 • Demonstracja i praktykowanie pantomimy może być bardzo uciążliwe. Jeśli masz problemy z normalnym ćwiczeniem, nie puszczaj pantomimy.
 •  
 • Nie myl klauna ani pantomimy. Mim i klauni są artystycznymi braćmi komika i obie dyscypliny mogą wydawać się sojusznikami, ale w ogóle nie mogą się różnić.
 •  
 • Nietykalność lub strach przed ulicznym mimem mogą czasami wymknąć się spod kontroli przechodniów. Więc nigdy nie wychodź sam na ulicę. Bądź w kontakcie z przyjacielem lub menedżerem, który będzie śledził Twoje postępy.
 •  
 • Po prostu pochwal się w miejscach, w których masz bezpieczne miejsce (np. Samochód, przebieralnia lub przyjacielska firma - nie korzystaj z publicznych toalet).
 •  
 

            

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. Fundamentalne konstrukcje pantomimy, Louis Campbell  
 2.  
                          
Index popularny:
Jak zrekonstruować Instagram.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Pozbycie się alkoholu.

Jak chronić się przed burzą.

Jak owinąć Magic Circle.

Jak flirtować z Tinder.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak zostać mówcą motywacyjnym.

Jak usunąć zacięcie z ubrań.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak hodować ziemniaki.

Jak pozbyć się bólu ucha.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak zmniejszyć ciśnienie krwi bez leków.

Jak utworzyć stronę internetową.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak zdobyć wielu subskrybentów w YouTube.

Jak blokować ludzi na Facebooku.