Home \ index
 

Jak wyhodować paprocie.

 

Paprocie są bardzo pospolitymi roślinami, uprawianymi zarówno w pomieszczeniach, jak iw ogrodach. Są to rośliny o prehistorycznym pochodzeniu, których jest kilkadziesiąt tysięcy gatunków. Wygląd wśród nich jest zwiewny i cienki, ale także bardzo gęsty i liściasty. Opieka nad wszystkimi wariantami pozostaje jednak mniej więcej taka sama. Ogólnie rzecz biorąc, paprocie są rośliną bardzo niską i odporną, ale wymagają niewielkiej uwagi, dzięki czemu rosną zdrowo w odpowiedniej wielkości.

              

Procedura .

    

    1      Pielęgnacja paproci pokoju  .

    
   
 1.            1      Wybierz odpowiednią lokalizację. Paprocie wymagają ciemnych i ciemnych miejsc. Nie udają się w bezpośrednim słońcu. Umieść swoją roślinę w pobliżu okna zlokalizowanego na północy; okna wschodnie i zachodnie miałyby za dużo światła słonecznego. Jeśli nie masz okna od strony północnej w domu lub mieszkaniu, możesz wybrać południe. Paproć powinna być trochę oddalona od okna, aby uzyskać naprawdę słabe światło.        
 2.  
 3.                          2      Zachowaj wysoką wilgotność w pobliżu paproci. Wysoka zawartość wilgoci w powietrzu jest idealna dla paproci, które kochają wilgoć. Aby uzyskać właściwą wilgotność powietrza, możesz wybrać jedną z dwóch metod. Przeleć do dwóch doniczek lub kup nawilżacz. W przypadku metody sadzenia paproci w dwóch doniczkach wybierz jeden, na który stawiasz zakład, a drugi nieco większy. Napełnij większą doniczkę kwiatową dokładnie przemoczonym torfem i umieść mniejszy doniczkę z kwiatem na paproci. Na szczycie gleby i na brzegach doniczki wewnętrznej umieść namoczony torf i podawaj go co kilka dni. Musisz go stale zamoczyć.  
    
  • Jeśli zdecydujesz się na użycie nawilżacza powietrza, umieść go w pobliżu paproci. Zapewni to tylko najlepsze możliwe wyniki wzrostu.
  •  
  • Możesz spryskać swoje pierwsze kostki letnią wodą z butelki z rozpylaczem. Należy jednak robić to tylko sporadycznie (co kilka dni), aby uniknąć plamienia.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zachowaj stałą temperaturę. Większość gatunków paproci jest tropikalna, chociaż nie każdy gatunek wymaga tropikalnej pogody. Upewnij się, że temperatura w Twoim domu (lub przynajmniej w pomieszczeniu, gdzie rosną paprocie) wynosi około 21 ° C. Paprocie mogą wytrzymać temperatury poniżej 15 ° C, ale nie będą tak skuteczne w takim mrozie. W razie wątpliwości zwiększ temperaturę. 
    
  • Zastanów się, czy umieszczasz paproć w łazience; Łazienki to w większości wilgotność i temperatura powietrza z powodu kąpieli i kąpieli.  
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Regularnie wodę. Paprocie uwielbiają wilgotne środowisko i powietrze, ale także wełnistą ziemię. Upewnij się, że podłoże jest zawsze mokre (uważaj, aby nie zamoczyć całkowicie). Z tego powodu prawdopodobnie będziesz musiał trzymać paproci w małych ilościach każdego dnia. Jest lepszy niż woda raz na jakiś czas z dużą ilością wody.        
 8.  
 9.             5      Zarządzaj paprociami raz w miesiącu. Odwiedź regionalne centrum ogrodnicze lub ogrodnictwo i poproś o nawozy do roślin domowych specjalizujących się w paprocie. W razie potrzeby poproś o pomoc. Raz w miesiącu nawóz kapie paprotki, dając im niezbędne składniki odżywcze, które nie są zawarte w użytym podłożu. Jednak przy pierwszym nawożeniu należy odczekać co najmniej 6 miesięcy od sadzenia paproci.       
 10.  
 11.                          6      Usuń martwe lub chore części paproci. Paprocie pokojowe mogą przyciągać niektóre rodzaje chorób, chociaż zwykle są bardzo odporne i w większości przypadków nie podlegają chorobie. Jeśli podejrzewasz, że choroba została dotknięta chorobą, usuń wszystkie podejrzane części. Jeśli paproć zaczyna umierać z powodu zaniedbania, zrób to samo i usuń wszystkie martwe części nożyczkami. Jeśli paproć przez cały czas wygląda chory, powinieneś się jej pozbyć przed przeniesieniem choroby do innych roślin domowych.        
 12.  
 13.                          7      Przeszczep paprocie przynajmniej po roku. Każda paproć po pewnym czasie łamie doniczkę, do której została pierwotnie włożona. Czas wymagany do przeszczepu zależy od ogólnego stanu paproci, ale może się zdarzyć, że roślina będzie musiała przesadzić sześć miesięcy po jej odstawieniu.                  
 14.  
             

    2      Opieka nad paprociami zewnętrznymi  .

    
   
 1.             1      Narysuj Paprocie w odpowiednim miejscu. Jeśli masz już paprocie w swoim ogrodzie, nie musisz myśleć o nowej lokalizacji, jeśli istniejące rośliny nie wykazują oznak choroby lub trudności. Paprocie wymagają zacienionych, mokrych miejsc, aby mogły dobrze się rozwijać, na przykład pod zakładką większych roślin lub drzew. Umieść paprocie (lub przeszczep) w łóżkach, które otrzymują północne słońce. Bezpośrednie światło słoneczne mogłoby je zranić. Jeśli paprocie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, liście wkrótce się spalą.       
 2.  
 3.                          2      Zachowaj wilgotność gleby. Jeśli twoje opady są nieregularne w Twoim regionie, musisz codziennie nawadniać paprocie, aby utrzymać przemokniętą glebę. Zastosuj grubszą warstwę (najlepiej około 5 cm-8 cm) do igły sosnowej lub ściółki na podłożu lub używanej ziemi. Pozwoli to wilkowi utrzymać się w glebie, utrzymując stosunkowo wysoki wskaźnik parowania, dzięki czemu powietrze wokół paproci będzie bardziej wilgotne.        
 4.  
 5.             3      Zarządzaj paprociami raz w miesiącu. Sześć miesięcy po zwolnieniu paproci możesz rozpocząć ich nawożenie, aby wspomóc ich wzrost. Wybierz nawozy organiczne w butelkach z rozpylaczem i zastosuj je bezpośrednio do paproci zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Możesz również dodać warstwę kompostu lub ściółki do gleby. Stwarza to lepsze warunki dla rozwoju paproci.       
 6.  
 7.             4      Usuń uszkodzone arkusze. Poza paprociami nie mają naturalnych szkodników na ślimakach, a tylko około dwóch rzadkich chorób jest zaangażowanych, więc ryzyko uszkodzenia rośliny nie jest duże. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia, użyj nożyc ogrodowych i usuń uszkodzone części paproci. Ocalisz resztę rośliny, aw przypadku chorób uniemożliwisz jej rozprzestrzenienie się na inne kwiaty.       
 8.  
 9.             5      W razie potrzeby wyrzucić. Paprocie mogą rosnąć na wymiar, więc czasami konieczne będzie dzielenie i kompensowanie. Aby podzielić duże paprocie na kilka mniejszych, należy najpierw kopnąć całą roślinę z korzeniami i ostrożnie podzielić ją na mniejsze sekcje. Paprocie zwykle rosną w niektórych sztuczkach, które znacznie ułatwiają tę pracę. Następnie ponownie wprowadź każdą nową roślinę i zalej ją dokładnie.        
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.hgtv.com/gardening/how-to-care-for-ferns/index.html  
 2.  
 3. http://www.uvm.edu/pss/ppp/articles/fernsin.html  
 4.  
 5. http://www.whiteflowerfarm.com/growing-and-planting-garden-ferns.html  
 6.  
                         
Index popularny:
Jak zrekonstruować Instagram.

Jak zrekonstruować Instagram.

Jak wykonać modlitwę Tahażżud.

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

Jak leczyć roztocza z roztoczy.

Jak zdobyć wielu subskrybentów w YouTube.

Jak ćwiczyć palce.

Jak oglądać Netflix w telewizji.

Jak usunąć konto Spotify.

Jak czyścić naczynia ze stali nierdzewnej.

Jak leczyć zatkane oskrzela.

Jak wyhodować paprocie.

Jak czyścić włosy bez użycia ciepła.

Jak hodować ziemniaki.

Jak usunąć zacięcie z ubrań.

Jak chronić się przed burzą.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak ponownie otwierać zdjęcia w Snapchacie.

Jak stworzyć fałszywy profil na Facebooku.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitterze.

Jak blokować ludzi na Facebooku.