Home \ index
 

Jak zostać mówcą motywacyjnym.

 

Jeśli myślisz o mówcach motywacyjnych, możesz zostać przypomniany o samozwańczych guru, którzy próbują ci pokazać, jak połączyć się z twoim wewnętrznym ja lub jak dostać się na drogę do sukcesu. Prawda jest jednak taka, że ​​mówcy motywujący wykładają przemówienia i prezentacje na dowolny temat. Liczą się tylko, że jesteś naprawdę lżejszy w tej sprawie. Zidentyfikuj się dzięki swojej wiadomości i publiczności, wyczyść umiejętności słownictwa, dobrze się wypromuj i nie przeszkadzaj, by stać się mówcą motywacyjnym.

              

Procedura .

    

  Część 1      Identyfikacja wiadomości i odbiorców  .

    
   
 1.            1      Wybierz temat, o którym chcesz porozmawiać. Mówcy motywacyjni mogą mówić o tym, jak odnieść sukces, być szczęśliwym, jak żyć spełnionym życiem, jak pozbyć się niezadowalających związków i zbudować nowe, lepsze. Zasadniczo, żaden temat nie jest zły, kiedy możesz zainspirować swoich słuchaczy przez to. 
    
  • Pomyśl o swoich pasjach i staraj się umieścić swój przedmiot w czymś, co sprawia, że ​​czujesz się naprawdę silny. Bardzo trudno byłoby zmotywować kogoś za pomocą mowy, o której prawie nie wiesz lub której nie obchodzi.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zachowaj tylko istotne i aktualne tematy. W dzisiejszych czasach prawdopodobnie nie będziecie mogli wykładać, jak używać maszyny do pisania lub budki telefonicznej.       
 4.  
 5.             3      Zostań prawdziwym ekspertem. Widzowie oczekują, że będziesz naprawdę dobrze sytuowany w branży, o której mówisz. Czytaj więc, ucz się i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami.       
 6.  
 7.             4      Poznaj swoich odbiorców. Zanim zaczniesz budować karierę, dokładnie poznaj członków grupy docelowej. Różne grupy ludzi wymagają różnych sposobów komunikacji.                 
 8.  
             

  Część 2      Poprawa wydajności publicznej  .

    
   
 1.             1      Zapisz się na lekcję z wystąpień publicznych. Możesz zapisać się na lokalne kursy szkolne i uniwersyteckie lub sprawdzić aktualną ofertę w Toastmasters gdzieś w Twojej okolicy. Kiedy prowadzisz wykłady dla dużej liczby osób, musisz czuć się zrelaksowanym.       
 2.  
 3.             2      Nagraj swoje przemówienia. Otrzymasz świetną okazję spojrzenia na siebie z pozycji swojego widza i słuchacza. Możesz też wprowadzić niezbędne zmiany i dostosować sposób mówienia. 
    
  • Śledź szczegóły, aby zachęcić odbiorców do działania. Musisz utrzymywać kontakt wzrokowy, używać właściwego języka ciała i brzmieć naturalnie i inspirująco.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ćwicz swoje pisanie. Większość mówców motywacyjnych to także dobrzy pisarze. Często ich pisemne materiały dostarczają słuchaczom wpływu na ich słowa. Najważniejsze umiejętności dla mówcy motywacyjnego to umiejętności komunikacyjne. 
    
  • Często publikuj swojego bloga i stronę internetową, aby zaktualizować go o nowe artykuły, jeśli masz taką możliwość. Takie ciągłe wysyłanie wiadomości tekstowych nie tylko poprawi twoje pisanie, ale będzie również bardzo dobrą reklamą.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozważ użycie niektórych narzędzi i sprzętu. Niektórzy mówcy motywujący używają dużych ekranów, różnych wydruków lub prezentacji PowerPoint podczas pokazu. Wybierz swoje narzędzia do woli i jakie wsparcie zapewnią Ci podczas występów.       
 8.  
             

  Część 3      Edaming  .

    
   
 1.             1      Znajdź miejsce na swoje wykłady. Mowa motywacyjna, którą wygłaszasz w sali konferencyjnej lub sali wykładowej, może być ogólnie lepiej akceptowana niż ta, którą urządzasz w piwnicy. 
    
  • Musisz mieć pewność, że pomieszczenie jest wystarczająco duże dla spodziewanej liczby słuchaczy. Musisz zapewnić każdemu komfort i poczucie prywatności. Ale nie znajdą się w małym pomieszczeniu, w którym będą ściskać, lub zbyt duże, gdzie przestrzeń wydaje się pusta.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Opracuj plan marketingowy. Promuj swoją mowę motywacyjną, publikuj różne materiały, takie jak broszury, pocztówki, biuletyny online lub billboardy, sprzedawaj tanie bilety lub wykładaj za darmo, dopóki nie będziesz miał imienia.       
 4.  
 5.             3      Zarejestruj się w firmach, które gromadzą mówców i oferują swoje usługi na różnych kongresach, konferencjach lub seminariach.        
 6.  
 7.             4      Odbierz informację zwrotną. Słuchaj swoich odbiorców i publikuj najbardziej pozytywne referencje na swojej stronie internetowej i drukowanych materiałach.       
 8.  
             

Wskazówki .

      

            

Zasoby i cytaty .

                           
Index popularny:
Dowiedz się, czy ci się podoba.

Jak usuwać znajomych z Facebooka.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak budować zaufanie.

Jak oglądać Netflix w telewizji.

Dowiedz się, czy ci się podoba.

Jak szukać wikiHow.

Jak rozciągnąć mięśnie górnej części pleców.

Jak korzystać z LinkedIn.

Jak zostać mówcą motywacyjnym.

Pozbycie się alkoholu.

Jak usunąć grupę na Facebooku.

Jak zostać mówcą motywacyjnym.

Jak korzystać z LinkedIn.

Jak hodować ziemniaki.

Jak usunąć grupę na Facebooku.

Jak flirtować z Tinder.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak się przebrać w Paryżu.

Jak leczyć roztocza z roztoczy.

Jak opublikować film na YouTube na Facebooku.