Home \ index
 

Jak wykonać modlitwę Tahajżud.

 

Tahażżad to specjalna modlitwa muzułmańska, zalecana (ale opcjonalna) dla wszystkich muzułmanów. Modlitwa Tahażżud jest wykonywana po Isha (wymagana nocna modlitwa) i przed Fajr (prośba o poranną modlitwę). Jeśli to możliwe, najlepiej jest robić Tahajżud między północą a modlitwą Fajr, najlepiej w ostatniej trzeciej nocy. Chociaż Tahażżud nie jest obowiązkowy, wielu religijnych muzułmanów włącza je do codziennych rutyn, jako demonstrację pobożności, i jest to również możliwość odkupienia i przebaczenia od Allaha. Aby dowiedzieć się, jak wykonywać modlitwę Tahajżud, zgodnie z instrukcjami proroka Mahometa, wykonaj Krok 1 poniżej.

              

Procedura .

    

    1      Przygotowanie do modlitwy  .

    
   
 1.            1      Obudź się po północy. Po modlitwie Jezusa, ustaw się przed snem, abyś mógł obudzić się w nocy przed modlitwą Fajra (na przykład, ustaw budzik lub poproś członka rodziny, aby Cię obudził). Chociaż możesz robić modlitwę Tahajjud w nocy, najlepiej zrobić to po północy, szczególnie podczas ostatniej trzeciej nocy. Dobry czas na modlitwę zajmuje druga trzecia część czasu, pomiędzy Isha i Fajr. To dlatego, że Allah zstępuje do najniższego nieba i pyta: "Kto mnie prosi, abym mógł go dać, Kto mnie wzywa, abym mógł odpowiedzieć mu, Kto szuka przebaczenia, abym mógł mu wybaczyć?  
    
  • Jeśli naprawdę chcesz się obudzić, aby zrobić modlitwę Tahajżud, ale zamiast tego zasnąć, nie przejmuj się. Według hadisów, Allah zapisuje szczery zamiar zrobienia modlitwy Tahajżud i daje ci sen jako akt przebaczenia.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Obudź się i wykonaj Wudu. Obudź się w nocy w ustawionym czasie. Zaraz po przebudzeniu, Wudu, rytualny mycie muzułmanów wykonuje dla oczyszczenia przed modlitwą lub posiadania Świętego Koranu. Tradycyjnie wykonywanie Wudu oznacza mycie czystą wodą w czterech następujących krokach: 
    
  • Umyj twarz
  •  
  • Umyj ręce w okolicy łokcia
  •  
  • Masaż głowy
  •  
  • Umyj nogi do kostek
  •  
  • Wielu muzułmanów (łącznie z Prorokiem Mahometem) również myje zęby i zęby z psotami, przed modlitwą Tahażżdów.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź czyste, ciche miejsce, w razie potrzeby. Teraz znajdź czyste, spokojne miejsce, godne modlitwy. Ponieważ imiona Allaha są czyste, a muzułmanie powinni mówić o tym w czystym, świętym miejscu jako przejaw czci. Ubierz swoje zwykłe ubrania modlitewne, usiądź na poduszce modlitewnej i spójrz na świętą Kabę w Mekce, a także inne modlitwy. 
    
  • Nie musisz iść do żadnego szczególnego miejsca, takiego jak meczet czy luksusowy pokój w domu. W modlitwie Tahajżud wystarczy znaleźć czyste miejsce, które może znajdować się nawet w twoim pokoju.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Usuń wszystkie ziemskie zmartwienia z serca. Czas modlitwy polega na spokojnym skupieniu się i refleksji nad chwałą waszego Pana. Nie czas martwić się ziemskimi problemami, które są zupełnie nieistotne w porównaniu z jego nieskończoną mądrością i chciwością. Uspokój się i zapomnij o swoich ziemskich problemach, nadziejach i obawach. Zignoruj ​​wszystko, co negatywne, które zakłóca twoje myśli lub uczucia. Zamknij oczy i skup się na obszarze swojego serca, zaczynając osiągać wyższą duchową świadomość.                 
 8.  
             

    2      Wykład Tahażżud  .

    
   
 1.             1      Bądź świadomy swojego zamiaru modlitwy. Kiedy zaczniecie swoją modlitwę, zróbcie mentalne oświadczenie, że chcecie się modlić Tahażżud. Zdecyduj, w jaki sposób chcesz się modlić i dlaczego nazywasz Tahajżud - na przykład, aby uczcić Allaha lub wybaczyć ci. Nie musisz mówić tego głośno - Allah zna twoje myśli, więc twoje intencje będą dla niego jasne, jeśli będą dla ciebie jasne. 
    
  • Tahajjud jest zwykle wykonywany przez powtarzanie "Prowizji w Salah" (cyklu), rytuału używanego przez muzułmanów do codziennych modlitw. W modlitwie Tahajżud cykle wspinaczkowe są zwykle wykonywane parami. A więc zdecyduj, ile cykli chcesz wykonać w tej modlitwie. Poniżej znajduje się więcej informacji.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wykonaj dwa cykle kołysania. Uruchom Tahajjud wykonując dwa cykle Grahów. Salah zaczyna wstawać, wypowiadając wersety świętego Koranu. Potem modli się dłońmi na kolanach, a potem ląduje na podłodze z czołem, nosem i dłońmi na ziemi, z podniesionymi łokciami. Wtedy modlący się człowiek siada na kolanach ze stopami pod nim i wreszcie stoi i mówi "Allah Akbar". Jest to ogólny opis saliha - jeśli nie wiesz, jak Salah postępuje właściwie, odwiedź to połączenie podstawowej wiedzy muzułmańskiej, zanim zaczniesz wykonywać Tahajjud. 
    
  • Naśladujcie działania Proroka Mahometa, które w modlitwie Tahajjuda recytowali sura Al-Fatihah na pierwszy płaszcz, Al-Kafirun na drugi płaszcz, a następnie recytowali Al-Ikhlas.
     
   • Po tym, jak Al-Fatihah zrzeka się pierwszych trumien, odrzuć al-Kafirun.
   •  
   • Po odejściu Al-Fatihaha za drugą trumnę, powiedz "Al-Ikhlas".
   •  
    
  •  
         
 4.  
 5.             3      Powtórzyć cykle pętli zgodnie z potrzebami. Ogólnie rzecz biorąc, dwa cykle rakietowe powinny być niezbędnym minimum dla prawidłowej Tahażżud. Ale jeśli chcesz, możesz powtórzyć je znacznie bardziej. Na przykład, według hadisów, Prorok Mahomet przeprowadził do trzynastu cykli kołysania. Większość muzułmanów wykonuje cykle parami, z których osiem jest uważanych za dużo. Innymi słowy, większość muzułmanów wykonuje dwa, cztery, sześć lub osiem cykli i może być ich więcej. 
    
  • Jeśli możesz, zaleca się recytowanie długich surów, takich jak Al-Baqarah, An-Nisā lub Al-Imran, nawet jeśli możesz je tylko czasami pouczać.
  •  
  • Jeśli podążacie za przykładem Proroka Mahometa, jeśli widzicie, że trwają Tahajjud, możecie zakończyć modlitwę modlitwą Witr (opcjonalna modlitwa przed świtem przed Fajr).  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dodaj własne modlitwy po cyklach. Po zakończeniu tego, co ustaliłeś, możesz dodać własną modlitwę, która jest szczera, uprzejma iw imię oddania się Bogu. Można je wypowiedzieć w przedłużonym ukłonie na ziemi. Możesz dodać więcej podziękowań i uwielbienia dla Allaha, modlić się o siłę i przewodnictwo lub prosić o coś innego. Na przykład, po zakończeniu dzwonienia, możesz poprosić o szczęście dla przyjaciela lub kogoś, kto właśnie staje w obliczu trudnej sytuacji. To idealny czas na modlitwę o przebaczenie grzechów. Przyznajcie to, co zrobiliście źle, obiecajcie, że nie powtórzycie tego, i proście Allaha o przebaczenie lub złagodzenie jakiejkolwiek kary, na którą możecie się przygotować. Każda z twoich modlitw zostanie wysłuchana, a jeśli będzie to życzenie Boga, zostanie wysłuchana.       
 8.  
 9.             5      Jeśli jesteś zbyt zmęczony, aby skończyć modlitwę Tahajżud, wróć do łóżka. Ponieważ Tahajjud przerywa twój sen, możesz się zmęczyć, kiedy chcesz się pomodlić. Ale jeśli jesteście tak zmęczeni, zapominając o tym, co mówicie lub zasypiając w trakcie modlitwy, nie kontynuujcie. W tym przypadku, według Hadith, Allah zapisuje twoje prawdziwe starania, aby ukończyć Tahajżud. Możesz iść spać bez wstydu lub zakłopotania, ale staraj się lepiej przygotować następnym razem.       
 10.  
             

    3      Uznanie Tahażżud  .

    
   
 1.             1      Przeczytaj w religijnych fragmentach o stosunku Mahometa do modlitwy Tahajżud. Aby lepiej zrozumieć wyjątkowość modlitwy, możesz zapoznać się z niektórymi z wielu odniesień do modlitwy w tekstach islamskich. Warto wspomnieć, że Tahajjud wspomniany jest w Koranie i omawiany w wężu. Jest on również omawiany w dziele islamskich uczonych w całej historii religii. 
    
  • Rozpocznij czytać książkę Sahih Bukhari 21 (Nocna modlitwa). 70 hadisów w tej książce opisuje nawyki proroka dotyczące modlitwy Tahajżud. Komentarze do modlitwy Tahajjud są również podawane w Koranie kilkakrotnie, w tym w: Surat 17:79 i Surat 39: 9.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Możesz praktykować swoją tahażżud ze swoją rodziną. Rodziny muzułmańskie mogą wspólnie modlić się Tahajjud, ponieważ Muhammad i jego żona Aisha zalecają mężom i żonom wspólne Tahaju. Jeśli zrobisz Tahajżud jako rodzinę, pomoże ci to zbliżyć się do Allaha i pokazać ci wzajemne wsparcie w twoim oddawaniu czci. Jeśli chcielibyście razem pomodlić się, zapytajcie partnera lub dzieci, czy przyłączą się, a potem potrzebują waszej pomocy, obudźcie ich i świętujcie w cichej modlitwie niekończącej się wielkoduszności i chciwości Allaha. Dzieci w wieku powyżej dziesięciu lat powinny powoli opanowywać Tahażżud, ale jeśli ciężko ich obudzić, nie ranią ich, jeśli są gotowi na modlitwę Fajra i wypełnią obowiązkowe modlitwy. 
    
  • Ogólnie mówiąc, rodziny, które modlą się na Tahażżud, robią wyjątki dla tych, którzy potrzebują snu, takich jak małe dzieci, chorzy i starsi.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Postępuj zgodnie z czynami proroka Mahometa. Wszyscy muzułmanie powinni brać przykład z życia Mahometa, posłańca Allacha i innych proroków. Jeśli chcesz wprowadzić w praktykę Tahajżud, możesz przestudiować, w jaki sposób Muhammad zrobił Tahażżad i spróbować opanować te nawyki. Ci, którzy starają się podążać za aktem modlitwy Tahażżud, prorok może osiągnąć ideał przez niego reprezentowany i być bliżej Boga. 
    
  • Jak wspomniano powyżej, Księga 21 z Sahih Bukhari jest wspaniałym źródłem, jeśli szukasz informacji o praktykach Mahometa w modlitwie Tahajjud.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Włączajcie Tahażud do swojego życia. Jako modlitwa opcjonalna, nie jest to coś, do czego muzułmanie powinni czuć się zmuszeni. Jednak wielu muzułmanów decyduje się regularnie ćwiczyć Tahajjud (jeśli nie każdej nocy), jeśli tylko mogą. Jak wszystkie części modlitwy, powiedzenie Tahajjud zbliża człowieka do Allaha. Ponadto Tahajjud często kojarzy się z darami Allaha dotyczącymi przebaczenia i odkupienia, jest to dobry sposób na uzyskanie zadośćuczynienia za codzienne wykroczenia, grzechy i błędy. Pamiętajcie, że Allah doceni regularne akty kultu, więc jeśli zaczniecie modlić się na Tahażżud, starajcie się go nie zatrzymać. Jeśli chcesz, aby Tahajjud był regularną częścią Twojego życia, możesz ustawić powtarzający się budzik, który obudzi cię w nocy, a nawet będzie mieć wcześniej ustawione miejsce w twoim domu na modlitwę.       
 8.  
             

Wskazówki .

               (8)                   
Index popularny:
Jak owinąć Magic Circle.

Jak przyciąć drzewo.

Jak czyścić włosy bez użycia ciepła.

Dowiedz się, czy ci się podoba.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitterze.

Jak stworzyć fałszywy profil na Facebooku.

Jak hodować ziemniaki.

Jak wyczyścić toaletę za pomocą koła.

Jak leczyć roztocza z roztoczy.

Jak leczyć roztocza z roztoczy.

Jak owinąć Magic Circle.

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

Jak blokować ludzi na Facebooku.

Jak usunąć konto Spotify.

Jak obliczyć objętość pryzmy trójkątnej.

Jak leczyć zatkane oskrzela.

Jak zrekonstruować Instagram.

Jak blokować ludzi na Facebooku.

Jak chronić się przed burzą.

Jak zrekonstruować Instagram.

Jak wyhodować paprocie.