Home \ index
 

Jak przyciąć drzewo.

 

Cięcie drzewa w celu przyciągnięcia i pomocy w zdrowiu. Spowoduje to usunięcie zepsutych gałęzi i pozwoli ci wyhodować nowe lub stworzyć kształt korony według twoich upodobań. Musisz postępować właściwie, w przeciwnym razie możesz uszkodzić drzewo. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj podstawy przycinania.

              

Procedura .

    

  Część 1      Plan  .

    
   
 1.                            1      Oceń drzewo. Spójrz na rozmiar i kształt drzewa przez chwilę i zastanów się, jak powinno wyglądać po twoim leczeniu.       
 2.  
 3.                          2      Określ główne gałęzie tworzące rodzaj "szkieletu" drzewa. Nie usuwaj tych gałęzi w jakikolwiek sposób.        
 4.  
 5.                          3      Najpierw usuń uszkodzone gałęzie. Niezależnie od tego, czy są uszkodzone przez burzę czy inne zdarzenie, muszą one zniknąć, ponieważ składniki odżywcze, które do nich wpływają, są lepiej wykorzystywane do odżywiania zdrowych gałęzi.        
 6.  
 7.                          4      Cięcie gęsto zarośniętych obszarów. Usuń gałęzie krzyżowe i otwórz koronę, aby cyrkulować powietrze, a światło dotarło do wszystkich części korony. Drzewa potrzebują powietrza wystarczającego do zdrowego wzrostu. Rosnące blisko siebie gałęzie zachęcają do wzrostu grzybów i przyciągają owady.  
    
  • Usuń gałęzie, które rosną w kierunku środka korony, powodują różne przeploty, a drzewo nie przynosi korzyści.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Wytnij przeszkadzające gałęzie. Niezależnie od niskich gałęzi, które uniemożliwiają przejście lub wyższych gałęzi zagrażających linii telefonicznej, usuń je. Jest to całkowicie w porządku, aby ciąć takie gałęzie.        
 10.  
 11.                          6      Dostosuj kształt drzewa. Jeśli chciałbyś, aby przycięte drzewo było bardziej zaokrąglone, wycinaj dziwnie wychodzące gałęzie. Nawet niewielkie poprawki mogą przynieść wielkie zmiany w wyglądzie.        
 12.  
 13.                          7      Przetnij jak najmniej. Każde cięcie zmniejsza obronność drzewa i stanowi potencjalne zagrożenie infestacją grzybów i owadów. Wystarczy wyciąć naprawdę potrzebne gałęzie i nigdy nie przekraczać 25%.  
    
  • W przypadku większości drzew liściastych upewnij się, że korona zawiera co najmniej 2/3 żywych gałęzi. Samo plemię nie wystarczy, aby pokazać, że drzewo przyniesie ogólne korzyści. Usunięcie wszystkich gałęzi jest niezwykle stresujące dla drzewa.
  •  
  • Nie trenuj dużych przycinania więcej niż raz na sezon. Drzewo potrzebuje czasu, aby dojść do siebie. Wyjątkiem jest burza z drzewem.
  •  
                   
 14.  
             

  Część 2      Minimalizuj obrażenia  .

    
   
 1.                          1      Poczekaj na chłodniejsze dni. Przycinanie jesienią i na początku zimy naraża drzewa na mniejszy stres, ponieważ tracą one ogólnie mniej soku. Ten czas jest również bardziej odpowiedni, ponieważ w przypadku uszkodzenia drzewa istnieje mniejsze ryzyko ataku owadów lub grzybów.  
    
  • Jest to dobry znak do przycinania liści. Jest to znak, że drzewo popada w letarg, w którym pozostaje do wczesnej wiosny.
  •  
  • Jeśli drzewo uszkodzi burzę o dowolnej porze roku, nie czekaj z przekrojem jesienią i rób to od razu.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Odciąć od spodu gałęzi. Ta podstawowa sekcja nie powinna przechodzić przez całą gałąź. Profilaktycznie gałąź nie pęka zbyt blisko pnia, jeśli jest przeładowana.  
    
  • To cięcie powinno prowadzić do punktu gałęzi zwanego "kołnierzem plemiennym". Jest to niewielki wzrost kory, z której biegną gałęzie. Kołnierz trzpienia powinien pozostać nienaruszony, dlatego nie należy go bezpośrednio ciąć.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Odetnij gałąź na kilka centymetrów od pnia. Przejedź drugie cięcie o kilka centymetrów od pierwszego cięcia. Po usunięciu pozostał tylko pień.        
 6.  
 7.                          4      Usuń bolec precyzyjnym cięciem. Możesz teraz obroić plemienny kołnierzyk. Więc masz najlepszą szansę na wczesne wyzdrowienie.  
    
  • Uważaj, aby nie obciąć kołnierza, musi on pozostać nienaruszony.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Czyść narzędzia. Dezynfekcja jest mało prawdopodobna, jeśli nie przeszedłeś przez witrynę zainfekowaną chorobą, więc wystarczy ją wyczyścić zwykłym środkiem czyszczącym. Zawsze jednak lepiej jest dokładnie wyczyścić narzędzie za pomocą dezynfektanta na bazie alkoholu. Powinieneś wytrzeć ostrza narzędzia ściereczką nasączoną środkiem czyszczącym przed pocięciem następnego drzewa. Choroby drzew mogą rozprzestrzeniać się przez brudne narzędzia.        
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

         (1)                    
Index popularny:
Jak chronić się przed burzą.

Jak przyciąć drzewo.

Jak opublikować film na YouTube na Facebooku.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak czyścić naczynia ze stali nierdzewnej.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak zrekonstruować Instagram.

Jak korzystać z Hashtagów na Instagramie.

Jak rozciągnąć mięśnie górnej części pleców.

Jak usunąć konto Spotify.

Jak pozbyć się bólu ucha.

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

Jak stworzyć fałszywy profil na Facebooku.

Jak czyścić naczynia ze stali nierdzewnej.

Jak czyścić włosy bez użycia ciepła.

Jak blokować ludzi na Facebooku.

Jak usunąć zacięcie z ubrań.

Jak rozpocząć blogowanie.

Jak zapobiec zamarzaniu mózgu.

Jak flirtować z Tinder.

Jak pozbyć się złych nawyków.