Home \ index
 

Jak hodować ziemniaki.

 

Ziemniaki to pokarm, który łączy wiele etnicznych potraw i jest bardzo łatwy w uprawie. Przejdź do kroku 1 i naucz się go.

              

Procedura .

    

  Część 1      Wybór właściwych ziemniaków  .

    
   
 1.            1      Wybierz ziemniaki zgodnie z czasem ich wzrostu. Ziemniaki są klasyfikowane zgodnie z czasem dojrzewania. Może być pod wpływem pogody. 
    
  • Wczesne ziemniaki dojrzewają po 60-110 dniach. Jeśli zostaną one ustalone na koniec marca, zazwyczaj będą zbierane pod koniec czerwca lub na początku lipca. Możesz wybierać spośród kilku odmian, takich jak Oszczep Pentland, Arran Pilot lub Dunluce.
  •  
  • Późne ziemniaki dojrzewają po 125-140 dniach, więc jeśli postawisz zakład pod koniec kwietnia, możesz zbierać plony w połowie sierpnia i powtarzać ten proces do października. Odmiany te są zwykle bardziej opłacalne i mają większe bulwy, które można wykorzystać bezpośrednio lub przechowywać na zimę. Warianty do wyboru to King Edward, Kerrs Pink lub Harmony.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ziemniaki siewne według własnego uznania. Możesz kupić ziemniaki w Internecie i wysłać je pocztą lub możesz je przesłać do lokalnego sklepu ogrodniczego lub podobnego specjalistycznego sklepu. Ale możesz też użyć ziemniaków pozostałych po zakupie w supermarkecie. Ale takie produkty nie będą certyfikowane ze względu na bezpieczeństwo, a Ty możesz mieć kłopoty, jeśli zdecydujesz się hodować ziemniaki wielokrotnie w tym samym miejscu. Nosiłbyś choroby od jednej rośliny do drugiej. 
    
  • Zawsze próbuj używać certyfikowanych sadzeniaków. Będziesz mógł kontrolować możliwe choroby i wirusy. Certyfikowane ziemniaki są dostępne w specjalistycznym sklepie, centrum ogrodniczym lub można je kupić w Internecie. Ziemniaki są dostępne w różnych wariantach w zależności od czasu wzrostu.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Przygotuj ziemniaki do obstawiania. Potnij ziemniaki ostrym nożem bez zębów, około jednej czwartej, i upewnij się, że żadna z części nie ma więcej niż trzech "oczek", tj. Małych otworów lub otworów na powierzchni. Umieść je w słonecznym miejscu i zostaw dzień lub dwa na leżeniu. Dopóki nie zauważysz, jak zaczynają kiełkować.  
    
  • Nie rób ziemniaków, chociaż ktoś może to polecić. Ziemniaki nie mają jednolitej skóry, która wymagałaby zmiękczenia moczenia w razie potrzeby w przypadku innych upraw. Ziemniaki mają wystarczająco dużo wilgoci, by kiełkować na własną rękę. Zamiast świętować sukces, ziemniaki mogą zmięknąć po moczeniu. Konieczne jest "uzdrowienie" wycinania odsłoniętej części, aby powstał na nich suchy skórka, aby chronić je przed gniciem.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Rozważ użycie ziemniaczanego "owocu" do uprawy nasion. Niektóre odmiany ziemniaków zdejmowane przez sadzenie małych, bardzo toksycznych zielonych owoców, z których każde zawiera do 300 "rzeczywistych" nasion ziemniaka. Potnij dokładnie jagody i zanurz je w misce z wodą; po około jednym dniu nasiona są rozdzielane i opuszczane na dno.        
 8.  
 9.                          5      Niech bulwy kiełkują w szklarni lub oknie za parapetem. Możesz użyć pustej płyty jajecznej lub zasobnika nasion i rurek, aby umieścić ją pionowo. Gdy pędy osiągną wysokość ponad cala, są gotowe do sadzenia.  
    
  • Zostaw tylko 2-3 kiełki na każdej doniczce, usuń drugą.
  •  
                   
 10.  
             

  Część 2      Sadzenie ziemniaków  .

    
   
 1.                          1      Przygotuj glebę. Ziemniaki można umieścić bezpośrednio na klombie lub donicy na ganku. Na przykład duże doniczki, ułożone opony lub stary komin są dobre. Najważniejsze jest użycie gleby bez żadnych chwastów. Do gleby należy dodać trochę kompostu lub łajna, aby wzbogacić go o ważne składniki odżywcze.  
    
  • Przygotuj dobrze osadzony glinkę i dodaj nawóz o wysokiej zawartości potasu (potaż).
  •  
  • Poluzuj dobrze ziemię i zwolnij. Ziemniaki nie rosną z litej i zwartej gliny.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz odpowiedni sezon i klimat dla swoich zakładów. Czas sadzenia przez tydzień lub dwa przed ostatnim zamrożeniem sezonu. Możesz oglądać pogodę przez długi czas na różnych stronach internetowych. Zimne noce zabijają potencjalne szkodniki, a ziemniaki potrzebują słońca przez długie dni. Jeden przykład z USA - 17 marca (St. Patrick) ziemniaków na wybrzeżu Wirginii, jest zbierany w czerwcu.       
 4.  
 5.                          3      Wybierz odpowiednie miejsce w swoim ogrodzie. Wybierz słoneczne miejsce, ziemniaki muszą rosnąć w wysokiej temperaturze i dużo słońca. Nigdy nie wkładaj ziemniaków w zacienione miejsca.  
    
  • Zmieniaj miejsce sadzenia co sezon, aby pierwotna gleba miała czas na regenerację, odpoczynek i uzupełnienie ważnych składników odżywczych, zwłaszcza azotu. Zamiast tego możesz dostarczać niezbędne składniki odżywcze do gleby, stosując płynny nawóz w sezonie i po zbiorze.
  •  
  • Ziemniaki można również umieszczać w donicach lub dużych doniczkach (garnkach, miskach itp.). Delikatnie wyciśnij kiełkujące bulwy do kompostu na głębokość około 10 cm za pomocą klawiszy skierowanych w górę. Ostrożnie dołącz bulwy do kompostu. Wszystko, czego potrzebują do wzrostu, to wystarczająca ilość wilgoci i jasne miejsce, w którym nie zamarzną.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Umieść swoje sadzeniaki na głębokości około 10 cm. Powinieneś umieścić je w rzędach rozmieszczonych w odstępach około 30 centymetrów. Załaduj glebę do rzędu i ułóż ją w jedną długą "skorupę". Ziemniaki powinny być wystarczająco daleko od siebie, aby nie rosły do ​​korzeni.  
    
  • Innym sposobem sadzenia ziemniaków jest pokrojenie ich na małe kawałki, z których każdy musi wyhodować co najmniej jedną lub dwie kiełki. Następnie delikatnie odkurzysz ją siarką rolniczą, a spróbujesz nie zapylać żadnych pędów - znacznie spowolnisz ją, by rosnąć. Siać kawałki ziemniaków z rozcięciem odsłoniętym przez ciało w kierunku ziemi i pozwolić pędom lub powiekom podnieść się około 7-10 centymetrów poniżej poziomu gruntu (twoje wzgórza).
  •  
  • Gdy tylko pierwsze liście zaczną wznosić się ponad ziemię, zacznij nasycać i zmiękczać glebę wokół roślin, aby bulwy nie osiągnęły powierzchni. Ziemniaki, które pojawią się zbyt wcześnie, będą zielone i dlatego nie jadalne i trujące.
  •  
  • Jeśli rośliny dobrze rosną i kwitną, możesz je dostarczyć płynnymi nawozami. Gdy rośliny zaczną więdnąć, czas na początek żniwa.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spójrz na rośliny. Właściwa pielęgnacja sadzonek zapewni zdrowy i jadalny produkt końcowy. 
    
  • Zgnieć wszystkie chwasty wokół ziemniaków.            
  •  
  • Jeśli zauważysz dziury lub żółte plamy na liściach roślin, mogą zaatakować szkodniki. Jeśli nie chcesz używać pestycydów na swoich uprawach, zapytaj ekspertów w lokalnym ogrodzie o kilka wskazówek, jak pozbyć się szkodników w sposób naturalny.              
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Używaj tylko oszczędnie. Ziemniaki są używane w dobrze odżywionych i luźnych glebach, które muszą być dobrze osuszone. Dlatego podlewaj ziemniaki tylko wtedy, gdy zaczną wysychać. Gdy bulwy już się rozwiną, nie trzymaj ich na mokro. Ułóż ziemniaki pod wierzchu pokrytych gliną glin, aby woda lepiej spływała. Jeśli planujesz je do poziomu otaczającego kraju, nie skorzystają.  
    
  • W lecie jedno głębokie podlewanie wystarcza w ciągu tygodnia. Ale jeśli to konieczne, woda częściej. Jeśli wydaje się, że masz liście, prawdopodobnie potrzebują więcej wody. Bądź ostrożny i nie rozlewaj go, ani nie kończ z czarnymi ziemniakami.
  •  
         
 12.  
 13.                          7      Zbierz swoje ziemniaki. Gdy zbliżą się pierwsze przymrozki, weź ziemniaki i zjedz je. Można je zbierać w kilku etapach - "młode" lub "wczesne" ziemniaki powinny być przygotowane do zbioru około 7-8 tygodni po posadzeniu (kiedy zaczną kwitnąć). Wyciągnij kilka z nich bez ciągnięcia łodyg i pozwalając innym urosnąć do pełnych rozmiarów. Według żółknięcia liści i ich upierzenia będziesz wiedział, że nadszedł czas żniwa.        
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

                       
Index popularny:
Jak korzystać z Snapchata.

Jak udostępnić Aliens Zdjęcia z Instagrama.

Jak zablokować orientację ekranu na iPadzie.

Jak stać się sławnym na Instagramie.

Jak flirtować z Tinder.

Jak usunąć zacięcie z ubrań.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitterze.

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

Jak oglądać Netflix w telewizji.

Jak udostępnić Aliens Zdjęcia z Instagrama.

Jak wyhodować paprocie.

Jak zrobić zapis Ouija.

Jak zdobyć wielu subskrybentów w YouTube.

Jak udostępnić Aliens Zdjęcia z Instagrama.

Jak ponownie otwierać zdjęcia w Snapchacie.

Jak zrobić domowy likier Kahlua.

Jak przetrwać upadek z dużej wysokości.

Jak pozbyć się inwazji pcheł.

Jak hodować ziemniaki.

Jak wyczyścić skórzane siedzenie.