Home \ index
 

Jak obliczyć objętość pryzmy trójkątnej.

 

W matematyce mamy na myśli trójkątne graniastosłupy z trzema bokami o prostokątnym kształcie i dwiema równymi podstawami o trójkątnym kształcie. Bądź ostrożny - nie mieszaj go z piramidą! Aby obliczyć objętość trójkątnego pryzmatu, należy określić zawartość trójkątnej podstawy i pomnożyć ją przez pryzmat wysokości.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Zmierz podstawę i wysokość jednej z trójkątnych podstaw. Trójkątne podstawy pryzmatyczne mają te same wymiary, więc nie ma znaczenia, który wybierzesz do pomiaru. Teraz określ podstawę i wysokość jednego z trójkątów, które robisz, biorąc długość boku trójkąta i jego prostopadłości. Jeśli pracujesz z prostokątnym trójkątem, po prostu weź dwa oznaczenia. 
    
  • Powiedzmy, że pracujesz z trójkątem, którego wysokość wynosi 3 centymetry, a podstawa mierzy 4 centymetry.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pomnóż zmierzone wartości. Pierwszym krokiem jest obliczenie zawartości bazowej, która jest trójkątem dla trójkątnego pryzmatu. A więc: 3 cm x 4 cm = 12 cm. Wpisz wynik w jednostkach kwadratowych, jak zawsze, gdy pracujesz z zawartością.       
 4.  
 5.             3      Podziel wynik przez dwa. Aby dokończyć obliczenia zawartości trójkątnej podstawy naszego trójkątnego pryzmatu, wystarczy podzielić 12 cm na dwie części. Oznacza to: 12 cm / 2 = 6 cm        
 6.  
 7.             4      Pomnóż wynik przez wysokość trójkątnego pryzmatu. Powiedzmy, że wysokość trójkątnego pryzmatu (a tym samym wysokość jednej z jego ścian) wynosi 10 cm. Następnie obliczyć objętość trójkątnego pryzmy w następujący sposób: 6 cm x 10 cm. 6 cm x 10 cm = 60 cm. Ponieważ chcesz wyrazić wynik obliczenia objętości, wprowadź go w jednostkach sześciennych. 
    
  • Właśnie wykorzystałeś tę prostą formułę do obliczenia objętości trójkątnego pryzmatu: V = S (p) x v, tj. 1/2 x z x v x l  
  •  
                   
 8.  
             

Wskazówki .

                           
Index popularny:
Jak wyczyścić toaletę za pomocą koła.

Jak oglądać Netflix w telewizji.

Jak złożyć amerykańską flagę.

Jak chronić się przed burzą.

Jak zdobyć wielu subskrybentów w YouTube.

Jak przyciąć drzewo.

Jak przyciąć drzewo.

Jak nagrać film na YouTube.

Jak nagrać film na YouTube.

Jak się przebrać w Paryżu.

Jak pozbyć się bólu ucha.

Jak blokować ludzi na Facebooku.

Jak pozbyć się bólu ucha.

Dowiedz się, czy ci się podoba.

Jak stworzyć fałszywy profil na Facebooku.

Jak wyczyścić skórzane siedzenie.

Jak zdobyć wielu subskrybentów w YouTube.

Jak blokować ludzi na Facebooku.

Jak zapobiec zamarzaniu mózgu.

Jak złożyć amerykańską flagę.

Jak czyścić włosy bez użycia ciepła.