Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak trenować szczeniaka.

 

Szczenięta są radosne - są urocze, włochate i błyszczą przez cały dzień. Z drugiej strony niełatwo jest się nimi zająć i szkolić. Najważniejszą rzeczą jest nauczyć się go słuchać. Wyszkolone szczenięta są bezpieczniejsze, szczęśliwsze i potrafią się zachowywać. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo trenować szczeniaka.

              

Procedura .

    

  Część 1      Podstawy ćwiczeń  .

    
   
 1.            1      Przygotuj siebie i swoją rodzinę do odpowiedzialności, którą reprezentuje szczeniak. Wspaniale jest kupić małego psa, ale ważne jest, aby cała rodzina zrozumiała, że ​​jest to wielka odpowiedzialność i że konieczne jest przestrzeganie zasad podczas szkolenia. Dyscyplina jest ważna, nie tylko dla twojego szczeniaka. Jeśli zdecydujesz, że szczeniak powinien spać w pudle, dopóki nie przyzwyczaisz się do słuchania w domu i opróżnisz go na zewnątrz, nie pozwól nikomu pozwolić szczeniakowi spać w łóżku lub w innym miejscu domu.  
    
  • Szczenięta mają bardzo łatwy wpływ. Kiedy uczniowie otrzymują specjalne przywileje zaraz po zabraniu ich do domu, będą bardzo zdezorientowani, gdy zaczniesz zmieniać zasady podczas treningu. Najlepiej przygotować przepisy z wyprzedzeniem i trzymać się ich.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź odpowiednie nagrody. Niemożliwe jest wyszkolenie szczeniaka bez użycia metody nagrody. Większość szczeniąt dobrze reaguje na nagrody w postaci broszur, ale kiedy te nagrody chcesz wykorzystać, musisz zdać sobie sprawę, że muszą być małe przekąski (nawet pojedyncze granulki będą wystarczające). Kiedy dajesz swoje psie ciasteczka i duże kawałki jedzenia za każdym razem, gdy cię słucha, wkrótce będzie chory i gruby.  
    
  • Jeśli nie masz dostępnych małych przekąsek, podziel większą karmę dla psów na mniejsze kawałki. Nie dawaj szczeniętom posiłku dla ludzi, ponieważ wtedy pomyślą, że kiedy jesz, dostaniesz to, co masz. Z tego powodu mógłbyś później walczyć z żebrzącym psem.       
  •  
  • Inne szczenięta lepiej reagują na zabawki. Możesz nagrodzić swojego psa rzucając piłkę za każdym razem, gdy robi coś dobrze lub zawsze z nim grasz. Jednak ta metoda zabiera więcej czasu, a szczeniak jest często tak podekscytowany, że przestanie się bawić po pewnym czasie.       
  •  
  • W późniejszym etapie często stosuje się zwykłe polerowanie. Szczenięta uwielbiają, gdy zwracasz na nie uwagę. Dobrze jest go pieścić i słuchać po wysłuchaniu rozkazu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Werbalnie uwielbia szczeniaka. Oprócz innych metod, które wybierzesz, zawsze powinieneś chwalić szczeniaka. Kiedy pies cię słucha, chwal go głośnym i miłym głosem. Psy za miłe słowa reagują bardzo dobrze.  
    
  • Z drugiej strony, gdy twój pies nie słucha, powinieneś mówić do niego twardym i rygorystycznym głosem. Ważne jest, aby pies nauczył się rozpoznawać różnicę między przyjemnym głosem a gniewnym głosem, który mówi mu, że zrobił coś złego.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie ćwicz psa zbyt długo. Ten krok jest konieczny, aby szczeniak nauczył się jak najszybciej słuchać poleceń (siedzieć, zostać, przyjść i położyć się). Nie ćwicz tego przez 10-15 minut. Spróbuj też trochę trenować i spraw, by było przyjemnie. Baw się dobrze i zawsze kończ szkolenie z czymś miłym, nawet jeśli Twój pies nie radzi sobie dobrze. Dzięki temu szczeniak będzie czekał na dalsze szkolenie i będzie Ci łatwiej. Jeśli widzisz, że szczeniak jest znudzony, nie koncentruje się i czuje się źle, zrób sobie przerwę. Staraj się ćwiczyć szczeniaka codziennie przez 15 minut, aby nauczyć się szybko słuchać.                  
 8.  
             

  Część 2      Jak trenować szczeniaka na całe życie w domu  .

    
   
 1.             1      Szczenięta w wieku poniżej 12 tygodni nadal nie mają pełnej kontroli nad pęcherzem. Nawet jeśli chcą "powstrzymać", nie są w stanie tego zrobić, więc nie krzywdź ich, dopóki nie wprowadzą cię do domu. Większość szczeniąt nauczy się go po około 6 miesiącach, a czasem później. Kiedy uczysz się opróżniać siebie na świeżym powietrzu, musisz zachować pozytywne nastawienie, nawet jeśli znajdziesz plamy i zapachy w domu.        
 2.  
 3.             2      Pamiętaj o regule zegara i miesięcy. Z reguły szczenięta mogą pomieścić tyle godzin, ile miesięcy. Więc jeśli masz czteromiesięcznego szczeniaka, nie powinieneś go zostawiać bez dostępu przez więcej niż cztery godziny.  
    
  • W nocy jest inaczej, ponieważ szczenięta śpią tak samo jak my. Kiedy masz szczeniaka w wieku czterech miesięcy, powinieneś być w stanie wytrzymać całą noc.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Regularnie karm szczeniaka. Na pewno wiesz, że szczeniak będzie musiał być opróżniony, kiedy go karmisz. Jeśli chcesz nauczyć się szybciej przebywać w domu, karm go regularnie i trzymaj się go. Jeśli weterynarz nie poleci cię, nie powinieneś stale zostawiać mu pełnej miski. Kiedy to zrobisz, twój szczeniak nie dostanie regularnych karm, a zakłócisz jego "toaletowy" cykl. Ponadto Twój szczeniak nie będzie Cię pamiętał jako tego, który Ci je daje (co jest konieczne, jeśli chcesz, aby pies wziął Cię jako przywódcę stada i twojego Pana).  
    
  • Nigdy nie karm swojego psa wśród głównych potraw.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Regularnie trzymaj psa. Małe szczenięta muszą chodzić co 30-45 minut. Powinieneś więc często się z nim umawiać i chodzić.  
    
  • Szczenięta należy wyjmować co godzinę i zawsze krótko po posiłku, po spaniu i zabawie. Powinieneś także wyjść z nimi wcześnie rano po przebudzeniu i tuż przed snem, abyś mógł dłużej wytrzymać bez wycierania w nocy.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Kiedy szczeniak budzi się na zewnątrz, chwal go. Daj mu przyjemność i chwal jej za każde puste miejsce na świeżym powietrzu. Postaraj się, aby szczeniak był zawsze w tym samym miejscu, aby nauczyć się opróżniania. Kiedy go przyprowadzisz, powiedz mu, aby to zrobił i zaczekał na niego.  
    
  • Po zabraniu szczeniaka w to samo miejsce, twój zapach wkrótce będzie związany z regularnym opróżnianiem i wkrótce się go nauczy.
  •  
  • Niektóre szczenięta będą chciały zostać opróżnione zaraz po wyjściu z nich, podczas gdy inne będą chciały trochę pobiec i zagrać jako pierwsze.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Obserwuj szczeniaka i zauważ, kiedy chce iść do toalety. Częstymi sygnałami są na przykład węszenie, marudzenie, krążenie i szybkie bieganie po domu. Jak tylko zauważysz coś takiego, zabierz szczeniaka na zewnątrz. Najpierw będziesz musiał go uważnie obserwować.  
    
  • Jeśli zauważysz, że Twój szczeniak chce oddać mocz w domu, klaśnij mocno dłońmi. To go rozśmieszy i powstrzyma jego oddawanie moczu. Szybko podnieś i wyjmij szczeniaka za kierownicę lub poprowadź go przed siebie. Po wyjściu zatrzymaj się i pozwól mu się opróżnić. Jeśli to zrobi, chwal go i daj mu przyjemność. Jeśli nie ma już nic do opróżnienia, nie musisz się martwić - po prostu spróbuj interweniować wcześniej i zabierz szczeniaka.       
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zamiast tego stwórz szczeniaka. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy nie ma cię w domu. Wybierz miejsce, w którym dasz mu swoje łóżko i przyślij mu koce. Kiedy wyjdziesz, połóż obok siebie papiery, psie zabawki i miskę wody. W ciągu kilku tygodni zauważysz, że szczeniak opróżnia się w jednym miejscu. Wtedy możesz stopniowo usuwać gazetę i zostawiać ją tylko w miejscu, które wybiera szczeniak. Wkrótce będziesz mógł przenieść gazetę do innych miejsc, a szczeniak pójdzie do toalety na nich.  
    
  • Jeśli twój szczeniak zostanie opróżniony gdzie indziej niż podany przez ciebie, możesz podać mu małą gazetę lub zbyt szybko przeniósł się z pierwotnego miejsca. Szkolenie opróżniania szczeniąt zajmuje dużo czasu, potrzebujesz cierpliwości.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Kiedy szczeniak zostanie opróżniony w wyznaczonym miejscu, chwal go. Jeśli dostanie wypadek, ale go nie złapiesz, nie powinieneś go karać. Nie zrozumie, dlaczego karzysz go za coś, co zrobił godzinę temu. Kiedy złapiesz go na gorącym uczynku, przytrzymaj go w tym miejscu i powiedz mu wyraźnie, że nie może tego zrobić.        
 16.  
 17.             9      Stopniowo przesuwaj szczeniaka do innych miejsc w domu. Kiedy nauczysz szczeniaka opróżniania w wyznaczonym miejscu, możesz pozwolić mu odkryć inne miejsca w domu. Najlepiej jest otwierać każde pomieszczenie stopniowo. Zrób to tylko wtedy, gdy możesz oglądać szczeniaka. Kiedy nie ma cię w domu, zamknij go z powrotem do łóżka.  
    
  • Jeśli chcesz pokazać szczeniętom pozostałe pomieszczenia w domu, przywiąż je do smyczy. Trzymanie go mocno będzie miało problem z robieniem czegoś, czego nie powinien.
  •  
         
 18.  
             

  Część 3      Jak trenować szczeniaka, aby go nie ugryźć  .

    
   
 1.             1      Kiedy szczeniak gryzie, nie robi tego, by go zranić. Szczenięta spędzają większość swojego czasu na poznawaniu otoczenia ustami (żucie, lizanie i wszystko inne). Nie wiedzą, że mają ostre zęby i ból cię gryzie. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się gryźć je tak szybko, jak to możliwe.        
 2.  
 3.             2      Naucz swojego szczenięcia. Szczenięta nie wiedzą, jak bardzo gryzą się gryzą. Kiedy grasz szczeniaka, pozwól mu od czasu do czasu ugryźć cię. Jeśli ugryziesz za dużo, wyjaśnij, że cię boli. Będziesz się tym przejmował i to się zatrzyma. Jeśli szczeniak Cię ugryzie, zignoruj ​​go na jakiś czas lub odłóż na chwilę. Potem wróć i zagraj z nim ponownie. Jeśli ugryziesz zbyt mocno, powiedz "ah" ponownie i odejdź. To nauczy cię szczeniaka, jak grać z tobą delikatnie.  
    
  • Gdy szczeniak nauczy cię gryźć cię zbyt mocno, możesz nauczyć go gryźć lub umiarkowanie silnego. Powtórz tę samą procedurę, którą użyłeś po raz pierwszy i kontynuuj, dopóki nie będziesz zadowolony z tego, jak twój szczeniak gra gryzienie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zabierz szczeniaka do smaku nóg. Jeśli twój szczeniak lubi uderzać nogami w nogi, noś zabawkę do kieszeni. Kiedy szczeniak skacze na nogi, zatrzymaj się, wyciągnij zabawkę z kieszeni i poruszaj się z nią, aby zwrócić na nią swoją uwagę. Kiedy wbije się w zabawkę, wróć do kroku. Wkrótce szczeniak dowie się, że zabawa z zabawką jest o wiele lepsza niż atakowanie stóp.  
    
  • Jeśli nie masz przy sobie zabawki, zatrzymaj się za każdym razem, gdy pies podrywa się na nogi. Kiedy się zatrzyma, chwal go i idź po swoją zabawkę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie gryź swojego psa, gryząc rzeczy, których nie możesz ugryźć. Kiedy zobaczysz, że szczeniak gryzie buty, meble lub ubrania, weź go i powiedz mu. Skup swoją uwagę na czymś, co może przeżuć (na przykład ulubioną zabawkę), a kiedy wchodzi, wychwalaj go. Czyniąc to, nauczysz go, czym on jest, a kto nie.  
    
  • Jeśli twój szczeniak nadal gryzie rzeczy, których nie gryzie, możesz kupić lek, który zniechęca jego smak. Kupisz te spraye w każdym zverimex. Najlepsze jest gorzkie jabłko - ten smak psa natychmiast zakopuje rzeczy.
  •  
         
 8.  
             

  Część 4      Jak nauczyć szczeniaka  .

    
   
 1.             1      Naucz swojego szczeniaka, aby usiadł. Prawie każdy pies może usiąść na komendę. Jeśli chcesz mieć posłusznego psa, który nauczy się jeszcze bardziej skomplikowanych poleceń, najpierw musisz nauczyć się usiąść.  
    
  • Trzymaj rękę w dłoniach. Jeśli twój szczeniak lubi smakołyki, powinieneś nauczyć go tego polecenia. Pozostaw szczeniaka na smyczy, aby pomóc mu w poruszaniu się.
  •  
  • Trzymaj szczeniaka przed nosem. Delikatnie pociągnij smycz, podnieś smakołyk i trzymaj go jeszcze powyżej nosa szczeniaka.
  •  
  • Szczeniak prawdopodobnie będzie chciał zbliżyć się do przytulenia i automatycznie siada. Jeśli nie, delikatnie go spychaj. Gdy usiądziesz, powiedz "usiądź", a następnie daj mu przyjemność i chwal go.
  •  
  • Powtarzaj to często i cierpliwość. Niektóre psy trwają dłużej niż inne. Gdy szczeniak zacznie zdawać sobie sprawę, co to znaczy "usiąść", zacznij mówić tuż przed tym, jak usiądzie. Po odrobinie cierpliwości szczeniak będzie mógł usiąść na komendę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naucz swojego szczeniaka, aby się położył. Gdy twój szczeniak będzie mógł usiąść, będzie musiał nauczyć się kłaść na komendę.  
    
  • Rozpocznij od siedzącego szczeniaka. Ponownie, mieć przyjemność. Szczeniak powinien być na smyczy, aby go prowadzić.
  •  
  • Trzymaj szczeniaka, aby szczeniak mógł go dobrze widzieć. Możesz uklęknąć, aby móc poczęstować się ziemią. Delikatnie pociągnij smycz i przybliż widok do ziemi.
  •  
  • Jeśli to nie zadziała, pociągnij dźwignię mocniej i nadal przesuwaj ją na ziemię. Kiedy szczeniak kłamie, powiedz "połóż się" i nagródź go.
  •  
  • Stopniowo zacznij mówić "leżeć", zanim szczeniak opuści ziemię. Kontynuuj szkolenie, a szczeniak w końcu nauczy się leżeć na komendę.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naucz swojego psa, aby przyszedł do twojego polecenia. To polecenie jest również bardzo ważne. Musisz mieć pełną kontrolę nad swoim psem i musisz mieć pewność, że polecenie przyjdzie.  
    
  • Zostaw psa na smyczy. Powiedz mu, żeby usiadł lub położył się. Zrób kilka kroków i uklęknij. Trzymaj swoją ulubioną zabawkę i dzwoń do szczeniaka po imieniu. Nie przeciągaj razem z przewodnikiem. Pokaż mu swoją zabawkę i postukaj w kolana. Wciąż mówiąc spokojnym i miłym głosem.
  •  
  • Kiedy twój szczeniak jest uruchomiony, powiedz "do nogi". Kiedy przyjdzie do ciebie, daj mu zabawkę i chwal go.
  •  
  • Trenuj to polecenie często i stopniowo oddalaj się. Gdy tylko szczeniak nauczy się "chodzić", zacznij do niego dzwonić, nawet jeśli gra.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Naucz swojego szczeniaka polecenie "Pobyt". To polecenie jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa psów i psów i psów. Twój szczeniak musi nauczyć się polecenia, aby pozostać na swoim miejscu. Jest to ważne zarówno dla chodzenia, zabawy na zewnątrz, jak i poznawania innych psów.  
    
  • Tym razem nie pokazuj mu nagrody, ale trzymaj ją pod ręką. Powiedz szczeniakowi, aby usiadł, a następnie powiedz "zostań". Trzymaj zabawkę lub poczęstunek, żeby go zobaczył. Dopóki nie nauczysz się tego polecenia, nie ruszaj się ręką. Pomagamy mu skoncentrować się i zrozumieć, czego on chce.
  •  
  • Spójrz szczeniakowi w oczy i powoli spadaj do tyłu. Jeśli szczeniak się poruszy, powiedz mu na głos "nie". Zwrócisz jego uwagę i pokaż mu, że zrobił coś złego. Nie gniewaj się na niego, ponieważ nie rozumie jeszcze tego polecenia. Delikatnie odciągnij go i powiedz mu, aby usiadł. Musi pozostać na miejscu, bo inaczej pomyśli, że może się ruszyć, nawet jeśli ma zostać. Powtórz polecenie ponownie i spróbuj ponownie.
  •  
  • Kiedy szczeniak zostanie na swoim miejscu, chwal go i pozwól mu przyjść do ciebie. Więc daj mu przyjemność.
  •  
  • Często trenuj to polecenie. Gdy szczeniak dowie się, co to znaczy, poruszaj się stopniowo.
  •  
         
 8.  
             

  Część 5      Pozostałe elementy  .

    
   
 1.             1      Naucz swojego szczeniaka, aby przewrócił się. Kiedy to zrobisz, będziesz zaskoczony przez wszystkich twoich przyjaciół.        
 2.  
 3.             2      Naucz swoje dzieci, aby miały psa. Ważne jest zaangażowanie dzieci. Możesz nauczyć ich posiadania psa do zabawy, którym może się cieszyć zarówno szczeniak, jak i dziecko.        
 4.  
 5.             3      Ucz się tańca psa psa. Jest coś piękniejszego niż szczeniak, który tańczy. Zdecydowanie nie!        
 6.  
 7.             4      Naucz swojego psa, aby uścisnął dłonie z ludźmi. Ta sztuczka to sprawdzony klasyk, którego wszystkie szczenięta powinny się nauczyć.        
 8.  
 9.             5      Naucz psa do portu. Szczenięta mają dużo energii. Ucząc go, że się opłaci, będzie mógł rozładować odrobinę nadmiaru energii.        
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

                (9)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak hodować kanarki.

Jak zabijać pchły i kleszcze u kotów.

Jak zamontować konia.

Jak pozbyć się pasożytniczych kotów.

Jak nauczyć psa opróżniania.

Jak zabijać pchły i kleszcze u kotów.

Jak leczyć kota po ukąszeniu węża.

Jak wyczyścić uszy psa.

Jak przygotować posiłek dla kota.

Jak zmniejszyć gorączkę u kotów.

Jak dbać o gąsienicę.

Jak wypalić psa.

Jak pozbyć się zapachu psa.

Jak zapobiegać zapachowi świnki morskiej.

Jak wziąć kota, by ugryźć i zadrapać.

Jak wziąć kota, by ugryźć i zadrapać.

Jak nauczyć psa opróżniania.

Jak wyszkolić szczeniaka.

Jak pozbyć się jaj kurzych.

Jak dbać o króla.

Jak poznać zatrucie psa.