Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak trenować dorosłego psa.

 

Niezależnie od tego, czy Twój pies jest mały, czy duży, młody czy stary, ważne jest, aby być przeszkolonym. Oprócz tego, że potrafisz lepiej się zachowywać, łatwiej jest stworzyć więź między tobą a samym sobą. Co więcej, aby nauczyć go, co może i czego nie może zrobić, i zawsze przestrzegać poleceń, jest również dobre dla jego bezpieczeństwa. Na przykład może uratować go przed kolizją z samochodem w przypadku, gdy czasem ucieka lub ginie.

              

Procedura .

    

    1      Wstępne szkolenie  .

    
   
 1.            1      Zdobądź cukierki, które lubi twój pies. Nagradzaj wszystko małymi kawałkami, aby uniknąć niepotrzebnych dodatków. Niektóre psy, takie jak Labrador czy Beagles, mają dużo jedzenia, więc możesz odłożyć część swojej codziennej racji na torbę z przekąskami i użyć jej do nagrody.        
 2.  
 3.             2      Wybierz niezbyt przeszkadzające środowisko, na przykład stocznię. Pies musi skupić się na tobie i nie oglądać innych psów w grze w parku. Podczas początków treningu, gdy nie jesteś pewien jego reakcji, trzymaj go na smyczy. Zaoszczędzisz niepotrzebne sprzeczki i wymagającą uwagę, kiedy będzie chciał odejść. Zamiast tego po prostu delikatnie ją pociągnij.  
    
  • Po opanowaniu podstawowych poleceń możesz kontynuować lekcje z elementami zakłócającymi - jest to bardzo korzystne, ponieważ pomoże ci zrozumieć, że powinno Cię słuchać we wszystkich okolicznościach, a nie tylko w stoczni.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trening powinien zawsze być stosunkowo krótki. Zazwyczaj program składa się z dwóch lekcji dziennie, z których każda trwa od 10 do 20 minut. Należy również skonsolidować polecenia, takie jak "usiądź" przed jedzeniem lub "zostań", zanim przyniesiesz smycz.  
    
  • Różne psy utrzymują swoją uwagę przez długi czas (tak jak osobowość ludzka jest inna dla tych psów). Jednak niektóre rasy są bardziej odpowiednie do treningu, w tym sensie, że lepiej się koncentrują. Są to na przykład owczarki niemieckie, border collie, labradory i rasy, na które pierwotnie polowano.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Bądź realistą szybkości. Oczywiście możesz nauczyć się starych sztuczek dla starego psa, ale to trwa dłużej. Nie oczekuj, że zrozumiesz wszystko tak szybko, jak małe szczenię podczas socjalizacji. Mimo to nie daj się zatrwożyć i trzymaj się. Na koniec zostaniesz nagrodzony.                 
 8.  
             

    2      Zdecyduj, jakiego rodzaju edukacji używasz  .

    
   
 1.             1      Wybierz metody w oparciu o zasadę nagrody. Niektóre metody opierają się na absolutnej dominacji nad psem i chociaż dobrze jest być lordem twojego psa, wychowanie powinno opierać się na promowaniu pożądanych zachowań, a nie na naprawianiu niechcianych. Postaraj się postrzegać swojego psa jako młodego członka rodziny, który musi przestrzegać zasad domu dla dobra wszystkich. 
    
  • Pozytywne metody oparte na nagrodach działają poprzez nagradzanie pożądanych zachowań, tak, że pies chce je powtórzyć w nagrodę, ignorując niechciane zachowanie, aby go nie zgubić, a tym samym całkowicie zniknąć.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naucz się ćwiczyć jednym kliknięciem. To doskonała metoda szkolenia psów. Głębokość omówiona jest w poradniku Jak pociągnąć psa. Działa poprzez klikanie lub nagradzanie kliknięć. Później dodajesz polecenie i klikasz dokładnie moment, w którym pies robi to, co chcesz, a następnie nagradzasz. 
    
  • Zaletą jest to, że użycie banału jest rodzajem kopii zapasowej na pastwisku i dlatego może być używane do oznaczania pożądanego zachowania w sposób, który jest trudny do osiągnięcia w inny sposób.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nigdy nie używaj przepustnicy. Są okrutne i nie tylko, że pies prawdopodobnie cię nie polubi, ale może też spowodować nieodwracalne uszkodzenie karku. W rzeczywistości, z powodu noszenia tak zwanych "motyli", kilka psów już zmarło. 
    
  • Obroże drozdowe, kolczaste lub elektryczne wskazują na lenistwo i niezdolność do właściwego treningu. Polegają na psie, aby pokonać lęk przed bólem i wywołać lęk, zamiast wspierać psa w wyborze właściwego zachowania dla właściwego polecenia.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przeczytaj edukację psa. Przynieś i kup książki o wychowaniu psa z biblioteki lub księgarni. Czytaj książki i artykuły na temat wychowania psów, zachowań i psychologii, aby zrozumieć, w jaki sposób pies myśli i ma odpowiedni wgląd w szkolenie.       
 8.  
 9.             5      Nie krzycz na psa i nie gryź go. Wiedz, że infami rzadko jest miejscem wychowania psa. Psy żyją w teraźniejszości, a jeśli je wykorzenisz, połączą cię tylko z negatywnym wpływem, a raczej będziesz się bał nauki, co może zranić twój związek. Jeśli chcesz naprawić niechciane zachowania, takie jak pies na kanapie, wyrazić swój sprzeciw wobec postawy, ekspresji i dźwięku, aby pokazać mu, że ci się nie podoba. Kara w postaci krzyczenia lub przemocy fizycznej powoduje tylko zniszczenie waszej więzi. 
    
  • Agresja często stymuluje reakcję strachu, zamiast trenować. Jeśli pies jest często lub mocno bity, może się denerwować nadchodzącymi rękami. Kiedy dziecko ma zamiar się pieścić, jedyne, co widzi, to ta sama ręka, którą miał wcześniej. Boi się, a jego głowa go ściga. "Czy ten człowiek mnie uderzy?" Więc lubi gryźć go ze strachu.
  •  
         
 10.  
             

    3      Nauka podstawowych poleceń  .

    
   
 1.             1      Zacznij od poznania polecenia "sit". Prawidłowe zakorzenienie w poleceniu "sit" zapewnia kontrolę nad całym szeregiem sytuacji. Na przykład, gdy pies słyszy dzwonek i szczeka na drzwiach, możesz przerwać to zachowanie poleceniem, usiądź, nagradzaj, a następnie prześlij psa do innego pokoju, w którym nie będzie szczekał. 
    
  • Aby nauczyć psa siedzieć, pokaż, że masz przyjemność. Pokaż go na wysokości nosa, a następnie przesuń dłonią po głowie i powiedz "usiądź". Jego głowa podąży za jego ręką w górę, a wtedy jego tyłek opadnie. W tej chwili dotyka on ziemi, kliknij i nagradzaj psa.  
  •  
  • Kiedy robi to automatycznie, pomiń nagrodę. Spowoduje to niepewność, czy otrzyma nagrodę i przestanie ją przyjmować w sposób oczywisty. Spowoduje to więcej wysiłku. Stopniowo nagradzaj tylko co czwartą lub piątą kolejność.
  •  
  • Kiedy pies udaje się usiąść na komendę, chcesz go po postawieniu miski z jedzeniem na ziemi lub na chodniku przed przejściem przez ulicę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naucz psa, aby pozostał na komendzie. Zostań, ucz się jak "usiądź". Najpierw usiądź, a następnie cofnij się o krok. Powiedz "zostań", a jeśli się nie ruszy, kliknij, zapłać i pokaż, że jesteś naprawdę szczęśliwy. Stopniowo zwiększaj odległość, aż będziesz w stanie wyjść z pokoju bez ruchu.        
 4.  
 5.             3      Naucz go. Zacznij od mniejszego obszaru, bez psa daleko od ciebie. Kiedy odwraca się i idzie w twoim kierunku, powiedz "do mnie". Kiedy zacznie się poruszać w twoim kierunku, kliknij i po przyjeździe ciesz się i nagradzaj go. Powtarzaj, aż w pełni zrozumie, czego chcesz. Nazwij go "dla mnie", nawet jeśli masz zamiar dać mu jedzenie i w innych sytuacjach, w których i tak by się pojawił. 
    
  • Wykonuj pozytywne działania dzięki wywołaniu. Często okazuj radość i nagrodę. Rozpocznij od krótkich dystansów i zawsze pozwól, aby pies powrócił do poprzedniej aktywności.
  •  
  • Dzwonienie jest częstym źródłem nieporozumień między panem a psem. Problem polega na tym, że ludzka natura polega na karaniu psa za przybycie po półgodzinie powołania. Ale pies dowiaduje się, że kiedy przyjeżdża, nudzi się, więc następnym razem nie przyjdzie. Karzejąc to, co przyszliście, dajecie mu sprzeczne instrukcje. Zamiast tego, weź go przez długi czas, zawsze okazuj radość i wynagradzaj go za przyjście.  
  •  
  • Kiedy pies może przyjść do komendy w pokoju, spróbuj na podwórku. Uważaj jednak i nie wypuszczaj go z parku, dopóki nie będziesz absolutnie pewny, że cię wysłucha. Lepiej na długim łańcuchu, tak zwanym trackerze, aby go kontrolować, nawet jeśli nie słucha.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Naucz swojego psa, aby wyszedł na zewnątrz. Jeśli jego nawyki higieniczne są złe, wróć do podstaw i naucz go ponownie tak, jakbyś nauczał szczeniaka. Daj mu dużo ruchu i przyzwyczajaj go do małego pokoju lub klatki w domu (spróbuj mieć taką klatkę). Zabierz go co godzinę, a kiedy mu ulży, nazwij go "idź" lub "toaleta", a potem daj mu wspaniała nagroda. Zrób to jako pierwszą rzecz po przebudzeniu i ostatnią, gdy idziesz spać. Z czasem zdaje sobie sprawę, że uwolnienie zawartości pęcherza lub jelit w danym miejscu to świetny sposób na bzdury. 
    
  • Kiedy robi kałużę w domu, nie wkładaj go do butów. Zamiast tego należy wyczyścić go za pomocą środka czyszczącego opartego na enzymach, aby nie pozostawiać żadnych śladów zapachów, na które można powrócić w przyszłości. Nie używaj konwencjonalnych produktów gospodarstwa domowego, zwłaszcza zawierających chlor, ponieważ chlor reaguje z amoniakiem w moczu, tworząc toksyczne opary. [%]
  •  
         
 8.  
 9.             5      Naucz swojego psa, aby zachować rzeczy w spokoju. Aby nauczyć go polecenia "puścić", zacznij od czegoś, co może podnieść, ale nie jego ulubionej zabawki. Pozwól mu odebrać, a następnie zaoferować wspaniałą ucztę. Aby go zdobyć, musi puścić przedmiot i kiedy puści ten gest, powiedz "puść". Kliknij po upuszczeniu go i nagradz go. Powtórz to samo, co inne polecenia. 
    
  • Po uruchomieniu i uderzeniu w coś, czego nie chcesz spalić, powiedz, niech to będzie. Gratuluj mu, kiedy zwróci na ciebie twoją uwagę.
  •  
  • Przed treningiem usuń wszelkie źródła pokuszenia z zasięgu. Jeśli coś idzie tak daleko, zwłaszcza coś niebezpiecznego, przyciśnij policzki do jego szczęki i chwal go za uwolnienie. Ponownie, nie należy używać przemocy, aby otworzyć usta, chyba że jest to niebezpieczne, takie jak leki lub ostry przedmiot.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Naucz psa, aby znalazł meble. Jeśli rzucasz się na meble lub na siebie bez pozwolenia, powiedz mu gniewnie, aby pozwolił mu chwalić i pochwalić, kiedy to zrobi. Jeśli to konieczne, zastrzel go. Dopóki nie wyskoczysz bez pozwolenia, daj nieprzyjemny dźwięk i przesuń kolano w przeciwnym kierunku. Pozostawienie klipu jest również dobrym sposobem na odciągnięcie psa, bez ryzyka, jeśli jest on skłonny do przestawienia się na agresję po zdjęciu z mebli. Ogranicz interakcję werbalną, dopóki nie zostanie wyłączona.       
 12.  
 13.             7      Nie pozwól, by pies skakał na ludzi, nawet jeśli jest naprawdę szczęśliwy, gdy widzi kogoś. Użyj odżywiania i poleceń, takich jak "let", aby oduczyć się. Jeśli to nie pomoże, umieść na meblach pojemnik ze sprężonym powietrzem i czujnik ruchu, aby pies został ukarany zdalnie, gdy ma skoczyć.       
 14.  
             

    4      Weź pod uwagę wszystkie czynniki specjalne  .

    
   
 1.             1      Pamiętaj, że trenujesz dorosłego psa, który przeżył całe życie. Edukacja to proces trwający całe życie, który powinien odbywać się bez względu na to, ile lat ma pies. Jednakże, jeśli wziąłeś dorosłego psa lub zauważyłeś, że twój pies ma złe nawyki, musisz wiedzieć, jak postępować w jego wychowaniu.       
 2.  
 3.             2      Rozważ również kwestie zdrowotne. Przede wszystkim dobrze byłoby, gdyby pies był sprawdzany przez weterynarza. Dzięki temu dowiesz się, czy jest coś ograniczonego, czy też niektóre problemy zdrowotne wyjaśniają problematyczne zachowanie. 
    
  • Na przykład, gdy nie chce siedzieć, może być spowodowany bólem biodra. Rozwiązaniem będą środki przeciwbólowe i alternatywne polecenie, takie jak "stop".
  •  
  • Jeśli, na przykład, pies nie słucha uparcie, może to być spowodowane głuchotą, więc pies po prostu nie słyszy polecenia. Gdy się dowiesz, masz szansę przejść od poleceń słownych do poleceń ręcznych, które możesz postrzegać.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Spróbuj zrozumieć swojego dorosłego psa i to, co on robi. Na przykład, czy jest agresywny wobec obcych psów, czy jest spowodowany strachem przed nimi lub nadzorem nad terytorium? Znajomość startera da ci o wiele bardziej skuteczną reedukację, niezależnie od tego, czy potrzebujesz wsparcia dla pewności siebie w pobliżu innych psów, czy usuwania zabawek, które tak wściekle się przyglądają. 
    
  • Jeśli często ucieka, a ona jest niekastrowanym mężczyzną, kastracja może poważnie pomóc.
  •  
  • Sprawdź, które obszary treningu twojego psa są słabe, abyś mógł lepiej nad nimi pracować. Czy ma określone wady, którymi należy się zająć, czy też potrzebuje trochę wykształcenia?
  •  
  • Jeśli reaguje dobrze, spróbuj nauczyć się kilku sztuczek. Ćwiczenie to świetny sposób na stworzenie więzi między tobą a twoim psem, a to pomoże mu uświadomić sobie, że tu jesteś. Ćwiczenie ze smutnym psem to dobry sposób na rozproszenie i złagodzenie żałoby, a psy cieszą się prywatnym czasem spędzonym tylko ze swoim właścicielem.  
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

               (7)                     
Zwierzęta domowe popularny:
Jak masować psa.

Jak leczyć świerzb u psów.

Jak określić płeć kurczaka.

Skąd wiesz, że twój kot jest chory.

Wiedząc, że twój kot jest przygnębiony.

Jak osiągnąć zdrowy ciężar u psa.

Skąd wiesz, czy twój budgie cię lubi.

Jak zmierzyć temperaturę psa bez użycia termometru.

Jak wyhodować raki.

Jak reprodukować pawie.

Jak przyzwyczaić się do szczeniaka trzymanego w mieszkaniu na spacery.

Jak podać koniowi zastrzyk.

Jak zabić psie pchły.

Jak dbać o szczenięta.

Jak szkolić psa za pomocą kliknięcia.

Jak leczyć psa zarażonego pasożyta.

Jak owce.

Jak przechowywać ryby w akwarium.

Jak ustawić hodowlę kóz.

Jak oczyścić ranę.

Jak dbać o jeża.