Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak dbać o królika.

 

Czy chciałbyś kupić królika, ale nie wiesz jak się nim zająć właściwie? Króliki potrzebują dużo siana i warzyw, ciepłego łóżka i trochę czasu, aby się przytulić i trochę się przygotować. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

              

Procedura .

    

  Część 1      Królik królik  .

    
   
 1.   1      Kupić klatkę dla królika. Króliki są małe, ale potrzebują dużo miejsca. Jeśli chcesz przeciętnego królika, będziesz potrzebował klatki na metr i pół długości, metr szerokości i metr wysokości. Kup solidną klatkę z drutami, aby królik był wystarczająco świeży.
    
  • Nie zostawiaj królika w szopie. Króliki żyjące na zewnątrz przez krótszy okres czasu, trzeba dbać o nie więcej i mogą umrzeć z powodu zawału serca, gdy zbliża się do nich drapieżnik.
  •  
  • Jeśli znajdziesz koszyk z klatką, włóż do niego plastikową płytkę. Jeśli zostawiłeś królika w klatce z drutu, mógłby zranić sobie łapy.
  •  
         
 2.  
 3.            2      Daj klatkę królika z sianem lub trocinami. Króliki lubią kopać przytulne domy, więc wypełnij jego klatkę wygodnym materiałem. Możesz użyć dowolnego siana oprócz lucerny. Nie używaj trocin sosnowych lub cedrowych, ponieważ ich opary mogą zaszkodzić królikowi.        
 4.  
 5.             3      Włóż klatkę do pomieszczenia odpowiedniego dla królików. Powinieneś być w stanie wyjąć królika z klatki z klatki, aby swobodnie poruszać się po pokoju. Usuń wszystkie druty elektryczne, drobne przedmioty i cenne meble, ponieważ króliki lubią smakować wszystko.        
 6.  
 7.             4      Daj królikowi małą toaletę w klatce. Króliki zwykle potrzebują tego samego miejsca w klatce - najczęściej w jednym rogu. Weź małe pudełko (kup to w zverimeksie), wyślij je gazetami i słomą i umieść je w rogu, które wybiera królik.  
    
  • Możesz na przykład umieścić drugiego królika na króliku, w którym chcesz zagrać.
  •  
  • Jeśli nie chcesz używać siana, wyślij kawałek gazety do skrzynki z króliczkami.
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Żywność i woda  .

    
   
 1.             1      Królik powinien mieć dostęp do nieograniczonej ilości trawy. Trawa jest głównym źródłem pokarmu dla królików i powinieneś go zawsze dawać. Każdego dnia oddaj królikowi do klatki tyle świeżej trawy. Młode króliki karmią lucerny, osoby starsze cierpią na płatki łąkowe.        
 2.  
 3.             2      Daj królikowi miseczkę z granulek królika. Te granulki zawierają białko i błonnik, których potrzebują króliki. Młode króliki mogą jeść tyle granulek, ile chcą, ale starsze króliki powinny dostawać około 1/8 kubków na 2 kg wagi.        
 4.  
 5.             3      Daj królikowi warzywa. Króliki uwielbiają marchew, ale nie powinieneś podawać ich zbyt często, ponieważ zawierają dużo cukru. Daj królikom warzywa liściaste, takie jak szpinak lub dynia. Dwie filiżanki warzyw dziennie powinny wystarczyć królikowi. Możesz mu dać jabłka, jagody, truskawki lub banany, ale tylko sporadycznie.  
    
  • Niektóre rodzaje warzyw nie są odpowiednie dla królików. Nie dodawaj kukurydzy, sałaty lodowej, pomidorów, kapusty, fasoli, grochu, ziemniaków, buraków, cebuli, rabarbaru, bambusa, nasion ani żadnego innego rodzaju mięsa.
  •  
  • W żadnym wypadku nie należy podawać królikowi żadnych żywności dla ludzi, takich jak czekolada, słodycze, produkty mleczne i wszystko, co ugotowano.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Kup królika do żucia. Króliki uwielbiają żuć i żuć i zachować zdrowe zęby. Kiedy nie dajesz swojemu królikowi nic do żucia, zacznie smakować twoje meble i wszystko inne, co stanie ci na drodze.        
 8.  
 9.             5      Daj królikowi dużo czystej wody. Możesz wlać go do miski lub specjalnego napoju. Upewnij się, że woda jest wystarczająca i regularnie czyść napój.        
 10.  
             

  Część 3      Pozwól królikowi odgrywać klatkę  .

    
   
 1.             1      Przez kilka godzin dziennie, należy uruchomić królika z klatki. Króliki uwielbiają skakać i bawić się, więc muszą wysysać kilka godzin dziennie. Możesz z nim grać, lub pozwolić mu wziąć własne ubrania i po prostu go obserwować. Jednak nigdy nie należy zaniedbywać tej części opieki.  
    
  • Królik powinien znajdować się w ogrodzonej obudowie, która ma co najmniej 0,4 m wysokości lub powinien znajdować się na uprzęży i ​​smyczy.
  •  
  • Jeśli chcesz bawić się z królikiem na zewnątrz, musi on być w ogrodzonym ogrodzie i zawsze musisz być ostrożny.
  •  
  • Nigdy nie dopuszczajcie do królika psów, kotów i dużych ptaków.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kup dużo zabawek dla królika. Króliki lubią żuć pudełka i stare książki telefoniczne. Możesz także grać z nim i wrzucić mu małą kulkę lub pluszową zabawkę.        
 4.  
 5.             3      Bardzo ostrożnie podnieś królika z ziemi. Jego ciało jest bardzo delikatne i należy je traktować z ostrożnością. Trzymaj jedną rękę pod kolbą, a drugą pod przednimi łapami i trzymaj ją blisko ciała. Nigdy nie ruszaj uszami!  
    
  • Większość królików uwielbia głaskać głowę.
  •  
  • Nie traktuj królika niedbale i nie ściskaj go, gdy nie jest w nastroju. Kiedy królik nie czuje się dobrze, jest w wielkim stresie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Kup jeszcze jednego królika. Króliki są towarzyskie i lubią bawić się z innymi królikami. Dbanie o te dwa króliki nie jest dużo trudniejsze niż martwienie się o jedno, więc dobrze jest kupić drugie, więc oboje muszą się bawić.  
    
  • Jeśli chcesz trzymać oba króliki w jednej klatce, musisz pozwolić im kastrować.
  •  
  • Kup królika tej samej rasy, więc nie ma ani jednego większego od drugiego.  
  •  
         
 8.  
             

  Część 4      Jak zapewnić zdrowego królika  .

    
   
 1.             1      Co tydzień czyścisz całą swoją klatkę. Miej oko na królika, więc nie możesz uciec. Opróżnij kosz na trociny, przemyj go gorącą wodą z mydłem, dobrze spłucz i pozostaw do wyschnięcia. Następnie wypełnij go czystymi trocinami lub słomą.  
    
  • Każdego dnia należy myć królika za pomocą naczynia na posiłek i napój.
  •  
  • Każdego dnia zażyj królika królika i regularnie go dezynfekuj.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Królik szczotka. Pływanie nie jest konieczne, ale możesz kupić cienką szczoteczkę i od czasu do czasu ostrożnie ją myć. Jeśli masz dwa króliki, możesz zauważyć, że twoje włosy oczyszczają się nawzajem. Jeśli królik jest zły, kup specjalny szampon królika w zverimex.        
 4.  
 5.             3      Regularnie chodź z królikiem do weterynarza. Każdy królik musi regularnie jeździć, aby upewnić się, że jest zdrowy. Wielu weterynarzy nie ma doświadczenia z królikami, dlatego najlepiej jest znaleźć kogoś, kto traktuje również "egzotyczne" zwierzęta.        
 6.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

            

== Rzeczy, które będą potrzebne .

               (6)           
Zwierzęta domowe popularny:
Jak leczyć kostkę.

Jak pomóc ogrodzeniu po dostawie.

Jak wyszkolić szczeniaka.

Jak kupić korelę.

Jak prześladować konie.

Jak psy mogą rozpoznać różne typy pasożytów.

Jak pomóc swojemu psu schudnąć.

Jak drażnić psa do kopania.

Jak zmierzyć temperaturę psa bez użycia termometru.

Jak zostać korespondentem.

Jak wziąć psa do jedzenia gliny.

Jak karmić papugi.

Jak zrobić naturalny środek odstraszający przeciwko pchłom i kleszczom z octu jabłkowego.

Jak usunąć skórę z psa w domu.

Jak dbać o psa.

Jak zatrzymać biegunkę u kota.

Jak zbudować skrobak dla kota.

Jak karmić papużki faliste.

Jak nauczyć psa siedzieć na komendę.

Jak pozbyć się pcheł.

Jak nauczyć kociaka korzystać z toalety dla kotów.