Home \ Zwierzęta domowe
 

Skąd wiesz, czy twój budgie cię kocha?

 

Sępy (lub inne małe papugi) są świetnymi towarzyszami dla miłośników ptaków. Są inteligentni, rozrywkowi, trudni w opiece i łatwym w szkoleniu. Wiele małych papug w naturalny sposób boi się ludzi, ale z czasem i treningiem można pokonać ten strach, a papuga uczy, jak być źródłem miłości i uczucia.

              

Procedura .

    

    1      Obserwacja języka ciała  .

    
   
 1.            1      Zauważ, kiedy ptak przytula się do ciebie. Mazling to wyraźny dowód na to, że papuga cię kocha i chce się z tobą przyjaźnić. Jeśli ptak delikatnie przylgnie do dłoni, wspina się po ciele, oczyszcza lub zmarszczy gardło, oznacza to, że lubisz i czujesz się bezpiecznie z tobą.       
 2.  
 3.             2      Obserwuj skrzydła. Przeważnie patrzymy na ptaki jako część ciała, aby latać, ale wiele ptaków, w tym papugi, używa skrzydeł nawet w mowie ciała. Jeśli twoja papuga faluje skrzydłami i wygląda na to, że chce latać na miejscu, oznacza to, że ma dobre stosunki z tobą. Wymachiwanie skrzydłami to jeden ze sposobów, w jaki ptaki w pobliżu ludzi pokazują szczęście.        
 4.  
 5.             3      Zwróć uwagę na ogon. Jak skrzydła, pióra ogona mogą być oznaką szczęścia. Kiedy ptak budzi swój ogon (tak jak pies), zazwyczaj oznacza, że ​​lubi cię widzieć. Ale może to również oznaczać, że zrobi konieczność. Również machanie ogonem w górę iw dół jest ogólnie uważane za powodzenie, więc możesz uznać to za wskazówkę, że papuga cię kocha.        
 6.  
 7.             4      Obserwuj położenie ciała. To, jak porusza się ptak wokół ciebie, ujawni wiele o tym, jak się wokół ciebie czujesz. Weź pod uwagę pozycję jego ciała, w tym skrzydła i ogon. Dzięki temu dowiesz się, jak bardzo czuje się w pobliżu ptak.  
    
  • Ptak w zrelaksowanej postawie, który nie działa ostro, jest przeważnie szczęśliwy i czuje się komfortowo w swoim otoczeniu.  
  •  
  • Ptak, który "pochyla głowę" (lub pochyla głowę w kierunku człowieka) blisko mężczyzny, czuje się wygodnie i może chcieć podrapać się w głowę lub namaścić go.  
  •  
  • Kiedy ptak wygląda sztywno, gorączkowo upierzone i niespokojnie chodzić od prawej do lewej, zwykle oznacza dyskomfort, nastrój lub niedowierzanie dla osoby. Jeśli twój ptak zachowuje się tak, najlepiej jest dać mu trochę przestrzeni. Nie przyzwyczaił się jeszcze do ciebie lub cię nie lubi.  
  •  
                   
 8.  
             

    2      Ruchy o powinowactwie  .

    
   
 1.             1      Obserwuj oko ptaków. Podczas gdy źrenice ludzkie rozszerzają się i zwężają w odpowiedzi na światło i ciemność, uczniowie papugi mogą zmieniać się w zależności od nastroju i otoczenia. Ekspansja i zwężenie źrenic jest kontrolowane przez samą papugę i zwykle wskazują na podekscytowanie lub radość. Ale to zachowanie może być także przejawem lęku i strachu.  
    
  • Jeśli źrenice twojego ptaka rozszerzają się i zwężają, kiedy cię widzą, to prawdopodobnie znak, że kochają i doceniają twoją firmę.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź, czy ptak wisi do góry nogami. Ptaki zwykle wisi nad nogami. Zwykle robią to, gdy są szczęśliwi i czują się bezpiecznie, ponieważ są narażeni na tę pozycję. Jeśli ptak zawisa do góry nogami w twojej obecności, może to oznaczać, że cię lubi i wierzy w ciebie.        
 4.  
 5.             3      Zwróć uwagę na ruchy dzioba i głowy. Papugi używają dzioby do różnych rzeczy, od aktywności fizycznej po komunikatory. Jeśli ptak zachowuje się w jeden z następujących sposobów, często jest oznaką szczęścia i przyjemności. 
    
  • Kiedy budgie zsuwa się z prawej strony na lewo (tak samo, jak ludzie wyszczerbiają zęby), oznacza to, że jest szczęśliwa.  
  •  
  • Dotykanie dzioba bez gryzienia papugi to sposób, w jaki papugi bawią się. Jeśli ptak dotknie cię dziobem, prawdopodobnie cię lubi.  
  •  
  • Wydalenie jedzenia przed lub "w kierunku" osoby jest przejawem wielkiej miłości. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy papuga zwęża uczniów natychmiast po wydaleniu i kiwa głową.  
  •  
         
 6.  
             

    3      Dźwięki o uczuciu  .

    
   
 1.             1      Zwróć uwagę na mówienie, śpiew lub gwizdanie. Te trzy rodzaje dostarczania dźwięku są powszechnym znakiem, że papuga jest szczęśliwa i szczęśliwa w domu. Jeśli ptak pojawia się bardzo często w głosie, zwłaszcza gdy wchodzisz do pokoju, jest to znak, że cię lubi.        
 2.  
 3.             2      Andulka czasami ćwierka lub wydaje dźwięki. Te dźwięki nie zawsze są głośne, niektóre ptaki czynią te dźwięki cichymi i miękkimi. Jeśli ptaki wydają takie dźwięki, oznacza to, że są szczęśliwe i chcą, abyś je zagrał lub pobawił się nimi.        
 4.  
 5.             3      Uważaj na język papużek falistych. Kiedy papugi jęczą językiem dzioba, chcą sugerować, że chcą namaścić lub wziąć rękę. Jeśli papuga w twojej obecności jest łagodna, przez większość czasu pokazuje ci uczucie i chce, abyś poświęcił temu więcej uwagi.        
 6.  
             

    4      Wzrastające uczucie  .

    
   
 1.             1      Ptaki powinny mieć podstawowe potrzeby. Kiedy zapomnisz o karmieniu lub karmieniu ptaka, może to zagrażać jego zdrowiu, a także, z czasem, obniżyć uczucie szczęścia i zaufania do ciebie. Zawsze upewnij się, że ptak ma dużo czystej wody i karm ją prawidłowo.  
    
  • Papuga powinna mieć dostęp do nasion, ziaren, roślin strączkowych, warzyw, paszy granulowanej i czasami do owoców.  
  •  
  • Ptaki NIE LEGUJĄ czekolady, awokado, solonego jedzenia ani żadnych przekąsek dla ludzi.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Papuga powinna czuć się bezpiecznie. Ptak uważa, że ​​klatka jest jego domem. Kiedy uczynisz go najbardziej wygodną klatką, poczuje się bardziej komfortowo i woli ciebie.  
    
  • Klatka dla papugi powinna być wystarczająco duża. Nie powinno być również w bezpośrednim świetle słonecznym, w zasięgu innych zwierząt domowych i w pewnej odległości od głośnych lub groźnych źródeł powietrza, takich jak telewizja lub radio.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Daj zabawki papugi. Andaluzyjczycy lubią się bawić, a kiedy dajesz im zabawne zabawki, będą mieli wystarczająco dużo nowych bodźców i będą szczęśliwi i szczęśliwi. 
    
  • Papuga powinna mieć zabawki, które mogą się wspinać, jak również kolorowe zabawki i rzeczy, które wydają dźwięk.  
  •  
  • Umieść papugę w klatce i tyle kości.  
  •  
  • Daj zabawkom papugi ugryźć. Zabierz mu drewniane zabawki lub solidne, wytrzymałe piłki, w które może wziąć i które może zjeść.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozwól ptakowi zaufać tobie. Pokaż mu, że jesteś jego przyjaciółmi i nie musi się martwić. Porozmawiaj z papugą spokojnym, spokojnym głosem. Powinieneś także pozwolić mu jeść i bawić się poza klatką i zachęcać go, by był z tobą. Z biegiem czasu budger czuje się bezpiecznie w twojej okolicy i zaczyna okazywać ci sympatię.        
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (25)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak znaleźć zagubionego kota.

Jak świeży oddech psa.

Jak złapać świnkę morską.

Jak karmić papugi.

Jak dbać o koszulę nocną.

Jak przyzwyczaić się do szczeniaka trzymanego w mieszkaniu na spacery.

Jak zabić świnkę morską.

Jak dbać o psa, który wymiotuje.

Wiedząc, że twój kot jest przygnębiony.

Jak złapać świnkę morską.

Jak zostać korespondentem.

Jak kochać swojego szczeniaka.

Jak bezpiecznie pracować z końmi.

Jak pomnożyć odmiany.

Jak pozbyć się zapachu psa.

Jak nauczyć królika, aby uzyskać komendę.

Jak przygotować klatkę dla królika.

Jak pomóc chomika z zamkniętym okiem.

Jak dbać o króla.

Jak oczyścić ranę.