Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak rasy psów.

 

Hodowla psów to nie tylko zabawa. To może być bardzo satysfakcjonujące i wspaniałe, ale musisz zdać sobie sprawę, że to także wielka odpowiedzialność. Zanim zdecydujesz się zachować szczenięta, musisz dokonać ważnych wyborów i rozważyć odpowiedzialność, która na ciebie czeka i przygotować wszystko, czego potrzebujesz.

              

Procedura .

    

  Część 1      Decyzja w sprawie hodowli psów  .

    
   
 1.            1      Dowiedz się wszystkie niezbędne informacje. Zanim zdecydujesz, czy nadajesz się do hodowli psów, dowiedz się jak najwięcej informacji. Pomoże ci zrozumieć, co to jest i co musisz zrobić. Czytaj książki od doświadczonych hodowców i weterynarzy. Porozmawiaj z weterynarzami na temat korzyści i wad psów hodowlanych i skontaktuj się z hodowcami, którzy będą w stanie udzielić ci informacji z pierwszej ręki. 
    
  • Znajdź książki napisane przez weterynarzy. Spróbuj, na przykład, Reprodukcja psów: Przewodnik hodowcy, wydanie 3 dr. Phyllis A. Holsta, czyli The Complete Book of Dog Breeding by Dr. Dan Rice.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Mają właściwe powody do hodowli psów. Jedynym odpowiedzialnym powodem dla hodowli psów jest utrzymywanie ich w oparciu o wcześniejsze doświadczenia i badania. Jeśli spędziłeś przynajmniej dwa lata na szkoleniu psów i przyjmowaniu własnego psa, jesteś dobrym kandydatem na stanowisko hodowcy. Hodowla zdrowych i wysokiej jakości szczeniąt wymaga dużo pracy i wiedzy. 
    
  • Nie powinieneś mieć psów do sprzedania. To nie jest dochodowy interes, a to nie jest odpowiedzialne podejście. Kiedy masz powód do hodowli, będziesz tylko robił towary i nie będziesz lepszy od hodowców psów na całym świecie. Proszę być odpowiedzialnym i nie przyczyniać się do przeludnienia psa.
  •  
  • Odpowiedzialna hodowla psów wymaga dużo czasu i dużych inwestycji finansowych.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pomyśl o swojej sytuacji. Musisz mieć pewność, że masz wyjątkowy okaz swojej rasy. Znajdziesz to tylko z pomocą ekspertów. Powinieneś poprawić rasę, więc musisz być absolutnie pewny, że twój pies jest jednym z 10% najlepszych psów tej rasy. Na pewno chcesz, aby twój pies przyczynił się do genofonu w pozytywny sposób. 
    
  • Twój pies musi być zdrowy i utalentowany. Powinien również mieć symetryczny wygląd i powinien spełniać fizyczne standardy rasy. Powinien również mieć wyjątkowy charakter.  
  •  
  • Musisz przygotować swoje szczenięta w domu na co najmniej 8 tygodni przed wysłaniem ich do nowych domów. Musisz wiedzieć, w którym okresie urodziły się szczenięta, abyś mógł się przygotować, w jaki sposób poród i hodowla szczeniąt wpłyną na twoją rodzinę.
  •  
  • Musisz również być gotowy na przechowywanie wszystkich szczeniąt, jeśli to konieczne. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz w stanie podać swoich szczeniąt, będziesz musiał je wszystkie zostawić.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, które psy nadają się do hodowli. Istnieje kilka rodzajów psów, które nadają się do hodowli. Istnieją również odziedziczone postacie, które należy przekazać przyszłym pokoleniom. Możesz zachowywać się, na przykład, pracujące psy, których talenty są oparte na ich zdolności do opieki nad stadem zwierząt lub śledzenia zdobyczy. Możesz także trzymać psy pokazowe o najważniejszym wyglądzie fizycznym i zachowaniu. 
    
  • U psów pracujących często jest to tendencja do dobrego zarządzania dziedziczną pracą. Hodowane samice i samce muszą być w stanie zachowywać się prawidłowo na polu. Są zawody, które dadzą ci znać, jeśli twój pies nadaje się do hodowli.
  •  
  • Wystawiane psy muszą spełniać określone wymagania. Istnieją standardy wyglądu fizycznego dla każdej rasy psów. Każda rasa ma standardy ustalone przez American Cynology Club. Psy, które zachowują się zgodnie z tymi normami, są oceniane na wystawach i porównywane z innymi psami w celu ustalenia, które z nich najlepiej spełniają standardy.  
  •  
  • Każdy kraj ma swoje własne standardy dotyczące psów wystawowych. Jeśli chcesz wystawić psa w innych krajach, musisz przestrzegać standardów obowiązujących w danym kraju.
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Wybór psów do hodowli  .

    
   
 1.             1      Wybierz swojego psa. Musisz wybrać psy, które będziesz się zachowywać. Będziesz potrzebować samicy, która może mieć szczenięta. Potrzebujesz również samca w hodowli, który zostanie przyjęty do kobiety. Musisz mieć pewność, że te dwie próbki spełniają wszystkie wymagania. 
    
  • Jeśli nie masz własnego reproduktora, możesz pożyczyć go od innego hodowcy, co będzie kosztować dużo pieniędzy. Czasami można uzgodnić z hodowcą, że będzie mógł wybrać szczenięta z miotu. Wszystkie umowy powinny być sporządzone na piśmie i obaj hodowcy powinni podpisać umowę, aby mieć ważną umowę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się o genetyce twojego psa. Powinieneś nauczyć się informacji genetycznych o swoich psach. Przejdź przez drzewo genealogiczne, aby upewnić się, że mają dobre cechy we krwi. U psów rasowych można uzyskać ich rodowody od poprzedniego hodowcy. Musisz także mieć pewność, że twoja para hodowlana nie ma bezpośredniego pokrewieństwa, aby uniknąć genetycznych wad przejścia. 
    
  • Oba psy należy dokładnie zbadać na obecność zaburzeń genetycznych związanych z ich rasą. Amerykańskie Towarzystwo Ortopedyczne (OFA) prowadzi bazę danych o psach i ich wynikach testów na zaburzenia genetyczne, takie jak dysplazja stawów, choroby oczu, zwichnięcie rzepki lub zaburzenia serca. Nigdy nie powinieneś mieć psów z zaburzeniami, które mogłyby zostać przekazane następnemu pokoleniu.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zanotuj naturę swojego psa. Obserwuj psy, które chcesz zachować i obserwuj ich zachowanie. Powinny dobrze współpracować z innymi psami. Podczas przekraczania przyjaznych i zrównoważonych psów, będziesz miał większą szansę na uzyskanie szczeniąt, które również będą miały dobry charakter. Nigdy nie należy przekraczać agresywnych lub przestraszonych psów, ponieważ mogą one być niebezpieczne.        
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, ile masz lat swoich psów. Musisz być pewien, że przekraczasz psy w odpowiednim wieku do krycia. Przeważnie najlepiej mieć psy w wieku około dwóch lat. Większość zaburzeń genetycznych występuje w ciągu pierwszych dwóch lat życia. Możesz również pozwolić psu zbadać pod kątem konkretnych chorób i zaburzeń. Na przykład, OFA nie akceptuje testu RTG jako testu dysplazji u psów poniżej 24 miesiąca życia. Jeśli chcesz mieć psy z powodzeniem, musisz dać im mikroukłady lub mieć wytatuowane, aby mogły przejść niezbędne egzaminy w OFA i innych organizacjach. Konieczne jest zapewnienie, że wyniki badań nie mogą być sfałszowane.  
    
  • Samice zaczynają grać między 6 a 9 miesiącem życia. Strzelają co 5-11 miesięcy po pierwszym cyklu rowerowym. Większość hodowców nie pozwala samicy przed ukończeniem dwóch lat, po 3-4 cyklach wylęgu. W tym momencie psy są już dorosłe, a samica jest gotowa poradzić sobie ze stresem związanym z ciążą i porodem szczeniąt.
  •  
         
 8.  
             

  Część 3      Pozwól swoim psom zbadać  .

    
   
 1.             1      Zabierz swoje psy do weterynarza. Zanim zaczniesz przekraczać psy, musisz je sprawdzić u weterynarza. Należy upewnić się, że psy są zaszczepione, ponieważ przeciwciała są podawane w mleku swoim szczeniętom. Te przeciwciała chronią młodych ludzi przed różnymi chorobami.       
 2.  
 3.             2      Sprawdź historię zdrowia swoich psów. Jeśli twój pies ma nieznane problemy zdrowotne, może to zakłócić twój plan krzyżowania. Małe rasy mogą mieć choroby genetyczne, które muszą zostać ujawnione na czas, ponieważ szczenięta mogą mieć te same (lub gorsze) problemy w tym przypadku. Może to być choroba stomatologiczna, taka jak nieodpowiednie dopasowanie górnej i dolnej szczęki. Niektóre psy mogą mieć problemy z kolanem lub mogą cierpieć na dysplazję stawów biodrowych lub łokciowych lub kręgosłupa. Niektóre psy mogą mieć alergie, które powodują infekcje ucha i skóry, choroby serca, problemy z oczami i problemy behawioralne.  
    
  • Musisz pozwolić swojemu psu na całkowite zmasakrowanie. Pęcherze, pęcherze i robaki serca można przenosić z matki na szczenięta.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Weź udział w egzaminie z oceną przydatności do hodowli. Musisz mieć swoje psy sprawdzone, czy nadają się do hodowli. U mężczyzn badanie to obejmuje analizę nasienia. Testy te mogą wykrywać problemy genetyczne, a także choroby zakaźne, takie jak bruceloza. Zanim przyjmiesz samca i samicę hodowlaną, konieczne jest wykonanie badania brucelozy, aby upewnić się, że żaden z psów nie jest nosicielem i nie może zarazić drugiego.        
 6.  
             

  Część 4      Rozpocznij krzyż dla psów  .

    
   
 1.             1      Poczekaj, aż samice zaczną grać. Zanim przyjmiesz psy, kobiety muszą się golić. Czas tego okresu nie jest dokładny, więc musisz uważnie obserwować psy. Żeńskie narządy płciowe rosną i mogą również mieć krwawe odpływy. Jeśli masz mężczyznę w pobliżu kobiety, będzie podekscytowany i zacznie być bardziej zainteresowany. 
    
  • Samica nie zaakceptuje samca, dopóki nie będzie gotowa do krycia. Jeśli przyznasz się do nich zbyt wcześnie, nawet spróbują uciec. Nie pozwól psom zranić się - kiedy są razem, uważnie ich obserwuj.
  •  
  • Samica zwykle przyjmuje samca około 9-11 dni po rozpoczęciu hodowli i pozwala mu się z nią kojarzyć.
  •  
  • Jeśli nie uda Ci się ingerować w psy, weterynarz może wykonać test, który wykrywa poziom progesteronu u samicy. Ten test wykaże, czy kobieta jest gotowa do przyjęcia męskiego nasienia. Poziom progesteronu zwiększa się o 1-2 dni przed owulacją. Niektóre kobiety są fałszywe, więc nie jest łatwo określić, kiedy należy je przyznać. W takim przypadku test na estrogen może pomóc.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozważ sztuczne nawożenie. Sztuczne zapłodnienie może być przydatne, jeśli nie masz reproduktora płci męskiej. Zamrożony okaz plemników psa można kupić i wysłać w całym kraju w ciekłym azocie. Konieczne jest wówczas podjęcie określonych kroków w celu zapewnienia sztucznego zapłodnienia samicy. Jeśli masz problem z naturalną inseminacją, możesz rozważyć tę opcję. 
    
  • Jednak może to być problematyczne, ponieważ nie będziesz mieć pewności, skąd pochodzi próbka nasienia i czy pies jest zdrowy.
  •  
  • W wyjątkowych przypadkach nasiona można chirurgicznie implantować do macicy kobiecej w znieczuleniu. Oczywiście taka procedura zwiększa koszt inseminacji, a także koszt każdego szczeniaka z miotu.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Uważaj, że samica jest nadal zdrowa. Po zapłodnieniu samicy można ją oddzielić od samca. Musisz jej zapewnić zdrową i zrównoważoną dietę, a także karmić jej witaminy i wapń. Twój weterynarz da ci bardziej precyzyjne instrukcje. 
    
  • Musisz zająć się kobietą podczas ciąży. Ciąża u psów trwa 58-68 dni.
  •  
  • Uważaj, aby samica nie miała żadnych szkodników w szopie, takich jak pchły. Regularnie myj ciało i daj mu czystą wodę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Obserwuj zmiany u ciężarnej samicy. Sutki i gruczoły sutkowe zmieniają się podczas ciąży. Pod koniec ciąży gruczoły mleczne są wypełnione mlekiem. W ciągu ostatnich trzech tygodni ciąży samica będzie wymagać wielu dodatkowych składników odżywczych. Lekarz weterynarii przekaże Ci szczegółowe instrukcje. 
    
  • Przeważnie kobiety karmiły szczenięta w ciągu ostatnich trzech tygodni, aby zapewnić im wystarczającą ilość kalorii i składników odżywczych, aby umożliwić szczeniętom przygotowanie ich matek do laktacji.
  •  
         
 8.  
             

  Część 5      Jak wykonać przy porodzie  .

    
   
 1.             1      Przygotuj kobietę boksera. Box to pudełko, w którym samice dostarczają szczenięta. Powinien być co najmniej 15 cm dłuższy niż samica leżący i co najmniej 30 cm szerszy. Powinien on również posiadać barierę, aby zapewnić, że kobieta nie zajdzie w ciążę po porodzie. 
    
  • Rozpakuj pudełko z papierem i gazetą, aby je oczyścić. Możesz włożyć do niego tylko jedną kartkę papieru i kawałek plastiku, dzięki czemu możesz go łatwo wymienić. Załóż czyste ręczniki lub inne tkaniny, które możesz łatwo oczyścić.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Uważaj. Musisz być uważny i uważaj na nadchodzącą siłę roboczą. Dowiedz się, jak ma miejsce poród. Gdy tylko samice zaczną rosnąć, zauważ silne skurcze, które trwają dłużej niż 30-45 minut, ale później nie urodzi się szczenię. Jeśli zauważysz ten objaw, może to być powikłanie. 
    
  • Jeśli pozwolisz samicom w 45 dni ciąży sprawdzić za pomocą promieni rentgenowskich, będziesz wiedzieć, ile szczeniaków będziesz urodził. Dowiesz się również, czy masz wyjątkowo duże szczenięta, które mogą powodować problemy podczas dostawy. Te informacje pozwolą Ci przygotować się do możliwości cesarskiego cięcia i określić, ile masz szczeniaków.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zachowaj ciepłe szczenięta po urodzeniu. Kiedy rodzą się szczenięta, musisz je utrzymywać w cieple. Musisz także upewnić się, że zaczyna karmić. Sprawdź je i sprawdź, czy nie mają wad wrodzonych, takich jak rozszczep. Powinna mieć dobre podniebienie w ustach, bez objawów rozrywania tkanek. Samice oczyszczają je i nastawiają na karmienie. 
    
  • Jeśli szczenię ma szczelinę, mleko będzie biegło od ust do nosa. Co do poważnej sytuacji, powinieneś spędzić szczeniaka, ponieważ nie przetrwa z tym zaburzeniem.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nagraj narodziny. Wpisz datę urodzenia, całkowitą liczbę szczeniąt i liczbę szczeniąt każdej płci. Jeśli chcesz zarejestrować szczenięta w organizacji kynologicznej, możesz to zrobić online. Do tego potrzebne będą numery rejestracyjne obu rodziców.       
 8.  
             

  Część 6      Szczenięta  .

    
   
 1.             1      Obserwuj swoje szczenięta. Oglądaj szczenięta przez pierwsze kilka tygodni, aby upewnić się, że są czyste i ciepłe. Powinieneś też mieć oko na to, czy piją wystarczająco. Każdego dnia cieszycie się, czy przybierają na wadze. Zdrowe szczenięta powinny być całkowicie czyste, aktywne i ciągle porażone. W pierwszych tygodniach powinna uzyskiwać około 10% swojej masy ciała każdego dnia. 
    
  • W wieku 4 tygodni szczenięta powinny być bardzo aktywne. Skrzynia dla dzieci nie będzie dla nich wystarczająco duża, więc daj im większe pudełko. Samica prawdopodobnie pozostawi w spokoju na długi czas. W tym momencie możesz zacząć podawać im wilgotne granulki dla szczeniąt.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zabierz szczeniaczki do weterynarza. W wieku 7 lub 8 tygodni udaj się na wizytę do weterynarza, aby przejść pierwsze szczepienie przeciwko pskanom, żółtaczce, ptasiej grypie i DHPP. Powinien też być czerwonawy. Szczepienie przeciwko pchłom i biegunce, skonsultuj się z weterynarzem.       
 4.  
 5.   3      Zacznij szukać właścicieli nowych szczeniaków. Należy postępować bardzo ostrożnie i upewnić się, że wysyłasz szczeniaki do dobrego domu. Nowa rodzina powinna być odpowiedzialna i gotowa dać szczeniakom wystarczająco dużo czasu, energii i zasobów.  
    
  • Odwiedź szczeniaki w domu i przygotuj się na odrzucenie każdego, kto nie wydaje się być właściwym właścicielem dla swoich szczeniąt.            
  •  
         
 6.  
 7.             4      Napisz umowę. Kiedy znajdziesz odpowiednich właścicieli dla swoich szczeniąt, powinieneś napisać z nimi umowę. Podaj wszystkie gwarancje zdrowotne, które podasz i ich możliwe ograniczenia. Nie zapomnij wspomnieć, że jeśli rodzina nie może zająć się psem przez resztę swojego życia, musi zwrócić je tobie. 
    
  • Należy również wskazać, czy sprzedajesz szczeniaka jako zwierzę domowe, czy jako wystawę lub psa pracującego, i czy wymagasz, aby był kastrowany do pewnego wieku.  
  •  
         
 8.  
          (11)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak wykryć świerzb u psa.

Jak leczyć psa, który zjadł czekoladę.

Jak pomnożyć odmiany.

Jak przyciąć pazury kota.

Jak nauczyć szczeniaka, aby nie robił kałuż.

Jak zachowywać się na świnkach morskich.

Jak pozbyć się zapachu psa.

Skąd wiesz, że twoja suka uderza.

Jak nauczyć psa, aby przestał spać w łóżku.

Jak karmić papugi.

Jak dbać o królika.

Jak rozpoznać umierającego psa.

Jak podróżować z psem samochodem.

Jak prawidłowo wyczyścić konia.

Jak grać z chomikiem.

Jak rozpocząć akwarium słodkowodne.

Jak uspokoić kota w oceanie.

Jak dbać o kobietę po kastracji.

Jak grać z myśliwcem.

Jak karmić nowonarodzonego kotka.

Jak trenować kociaka.