Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak reprodukować pawie.

 

Pawie Gupka mają piękne kolory, słodkie twarze i ich hodowla jest bardzo łatwa. Czego więcej chcesz od ryb akwariowych? Jeśli chcesz mieć wystarczająco dużo tych małych chłopców w swoim zbiorniku, naucz się ich rozmnażać i jak dbać o ich kreacje.

              

Procedura .

    

  Część 1      Powielanie powiek  .

    
   
 1.            1      Wybierz rybę, którą chcesz pomnożyć. Pomyśl o liczbie poszczególnych gatunków, ich kolorach i kształcie płetw. Jeśli obie ryby, które chcesz połączyć, są tego samego koloru, bardzo prawdopodobne jest, że jastrych będzie wyglądał tak. To samo dotyczy kształtu płetwy i ciała.  
    
  • Liczba ryb: W przypadku hodowli zazwyczaj zaleca się wybór jednego samca i dwóch do trzech samic. Jeśli oddzielisz tylko jednego mężczyznę i jedną kobietę, łatwo może się zdarzyć, że mężczyzna będzie agresywny, a samica zaatakuje. W stosunku 3: 1 uwaga mężczyzny jest równomiernie rozłożona na wszystkie samice, a krycie za nie będzie mniej stresujące.
  •  
  • Kolory i wzór: Pawilony pojawiają się w kilku podstawowych kolorach i wzorach. Jedna to dzika forma (kolor szary lub oliwkowy), Albino (biała lub jasnoczerwona z czerwonymi oczami), Blond (jasna barwa z ciemnym pigmentem) i Niebieska (jaskrawy niebieski kolor).
  •  
  • Kształt ogona: Kształt ogona oczka leży w szerokim zakresie możliwości, od małych i zaokrąglonych do długich, w kształcie ostrza noża. Istnieje wiele rozmiarów i kształtów ogonów, ale najczęściej są to: Delta (duży i trójkątny), Fantail (w kształcie wachlarza) i okrągły (mały, zaokrąglony).
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz prawidłowy zbiornik do wycierania. Należy wybrać akwarium o pojemności 30-60 litrów, w którym nie powinno zabraknąć grzejnika i filtra. Filtr powinien być delikatny, ponieważ w przeciwnym razie małe ryby (to się nazywa jastrych) mogą ściskać i zabijać je. Jeśli obawiasz się, że twój filtr jest zbyt silny, zakryj jego dyszę kawałkiem silonu. Woda będzie płynąć, ale zapasy będą chronić ogrodzenie.        
 4.  
 5.             3      Przygotuj zbiornik. Niestety, drobne uszy czasami nie są dobrymi rodzicami, a nawet mogą jeść ich młode. Musisz więc zapewnić im mnóstwo kryjówek. Rzeki stawu opadają na dno, dzięki czemu rośliny o niskich pływających liściach dobrze pasują. Nie zapomnij o innych roślinach z liśćmi powyżej. Kiedy stół będzie starszy i zacznie pływać, przydadzą się.  
    
  • Nie używaj żadnego podłoża. Podłożem jest naturalny lub sztuczny żwir lub piasek stosowany na dnie akwarium. Bezdenne podłoże jest bardziej odpowiednie do rozmnażania, ponieważ jest ono zarówno czystsze i łatwiejsze do zobaczenia, jak i jak wiele żywych jastrychów przetrwa i jakie korzyści przynosi.
  •  
  • Kawałki mchu wodnego mogą stanowić bardzo dobrą kryjówkę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dostosuj swoje akwarium do swoich ryb. Temperatura powinna być w zakresie 25-26 ° C, gdy samce i samce są razem w zbiorniku. Zanim zdecydujesz się na rozmnaż, kup wysoką paszę, aby dać rybie wystarczająco dużo energii krycia.        
 8.  
 9.             5      Wepchnij powieki do zbiornika hodowlanego. W tym momencie nie możesz nic zrobić, ale poczekaj, aż ryba zacznie krycia. Kiedy zauważysz, że samice mają brzuch wypełniony jastrychem, zabierz mężczyznę z powrotem do normalnego zbiornika. Rozpoznasz ciążę u kobiet według ciemnych plam na dolnej części brzucha. Nazywa się to rozmazem ciąży. Wszystkie samice o puszystych oczach mają tę plamę, ale będą rosnąć i będą widoczne tylko wtedy, gdy jaja zostaną zapłodnione.        
 10.  
 11.             6      Dowiedz się, jak się dowiedzieć, czy urodzi się ryba. Generalnie ciąża trwa 26-31 dni. Przed zajściem w ciążę brzuch ciężarnej samicy rośnie, a miejsce staje się czarne (lub ciemno niebieskawe w przypadku Albino lub Blond). Ponadto, żołądek ryby będzie miał kształt kwadratu bardziej niż kulki. Bądźcie przygotowani na to, aby powieki nie były wolne od jaj, ale rodzą młode żywe. Obserwuj samicę i, jeśli to możliwe, od razu zabierz ją z powrotem do akwarium (w przeciwnym razie mogłaby zacząć jeść swoje kurczęta).  
    
  • Niektóre z symptomów rodzących się ryb są na przykład: będą bardzo spokojne i szukają samotności, zaczną się trząść (skurcze), pozostać w pobliżu grzejnika lub zmieniać apetyt (w tym fakt, że może całkowicie odmówić jedzenia, lub pluć).
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Pielęgnacja kielicha  .

    
   
 1.             1      Odsuń samice ze zbiornika do wycierania, gdy tylko narybek się narodzi. Chociaż takie zachowanie może wydawać się okrutne, powieki rodzą się całkowicie niezależne i zdolne do przetrwania. Poza tym, jak napisaliśmy powyżej, pawie czasami stają się kanibalami i jedzą własne pisklęta.  
    
  • Jeśli nie jesteś w domu, gdy rodzi się kobieta, traktuj jastrych z dużą ilością schronienia - najlepiej dla roślin akwariowych.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Utrzymuj zbiornik do wycierania w czystości. Obserwuj również temperaturę. Garnek wymaga dość ciepłej wody, około 25,5 ° C, którą akwarium powinno mieć, dopóki ryby nie osiągną dorosłości. Nie zapomnij o częstym czyszczeniu zbiornika. Regularnie czyść akwarium za pomocą dzwonu czyszczącego i wymieniaj 40% wody raz w tygodniu, aby utrzymać zbiornik w czystości.        
 4.  
 5.             3      Włóż jastrych do odpowiedniego jedzenia. Kanapki smakują pchły stawowe, małe żywopłoty lub suszone karmienie płatkami. Karm je dwa razy dziennie. W późniejszym wieku pragnę jeść zarówno uszy, jak i zioła. Więc daj im czysto roślinny pokarm płatkowany, a także klasyczne mieszane płatki. Pomyśl o krzykach jako małych rybach, więc nie karm ich. Kiedy nadmiernie karmisz się w akwarium, jego nadmiar jest rozpieszczany, a ryba może zachorować, a nawet umrzeć.  
    
  • Nowonarodzone ryby powinny być karmione małymi żywopłotami lub "pchłami", aby rosły szybko i dobrze. Jeśli chcesz, aby ryba dała coś dobrego ząb, daj mu kawałek przegotowanego szpinaku.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Upewnij się, że stół jest zdrowy. Poluj na martwe ryby regularnie. Prawdopodobnie będą pływać na wodzie, więc będzie to łatwe. Pamiętaj, ile ryb zmarło. Jeśli zauważysz, że jastrych umiera za dużo, najprawdopodobniej będziesz chciał dowiedzieć się, co jest przyczyną tego. Wymień wodę i spróbuj przejść na inny rodzaj paszy. Wszelkie nagromadzone odpady są również niebezpieczne dla pawi.        
 8.  
 9.             5      Gdy narybek jest wystarczająco duży, wlej go do normalnego akwarium. Ryby, które osiągnęły rozmiar od około 1 do pół do dwóch miesięcy, są już na tyle duże, aby móc zająć się sobą. Możesz więc złapać je ze zbiornika hodowlanego. Umieść je w zwykłym zbiorniku, w którym mogą znajdować się inne ryby (uwaga, tylko gatunki, które nie są zbyt agresywne), sprzedaj je lub podaruj znajomym lub znajomym.        
 10.  
             

Jak przygotować podajnik ze zwykłego kanału dla ryb.

                  

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (1)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak oswoić świnkę morską.

Jak złapać szczeniaka, żeby ugryźć.

Jak wykrywać objawy lękowe u psów.

Jak złapać świnkę morską.

Jak zostać korespondentem.

Jak dbać o psa.

Jak uspokoić kota w oceanie.

Jak wyciąć pazury psa.

Jak dbać o chomika krasnoludzkiego.

Jak trenować dorosłego psa.

Jak przyzwyczaić się do szczeniaka trzymanego w mieszkaniu na spacery.

Jak sprawić, by twój królik przyzwyczaił się do ciebie.

Jak prawidłowo wyczyścić konia.

Jak prawidłowo leczyć szynszylę.

Jak komunikować się ze swoim psem.

Jak podróżować z psem samochodem.

Jak bezpiecznie pracować z końmi.

Jak zdobyć zaufanie papugi.

Jak leczyć kostkę.

Jak usunąć skórę z psa w domu.

Jak jeździć konno.