Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak złagodzić stres u kotów.

 

Jeśli u kota wystąpiły zmiany w zachowaniu, może to być stresujące. To, co postrzegasz jako stresujące, może znacznie różnić się od tego, co faktycznie koty żołądek. W rzeczywistości koty mogą być zestresowane bardzo łatwo. Modyfikacje reżimu, bezpańskie koty w ogrodzie, nowy marker piaskownicy, wyjazd właściciela na wakacje lub wizyta u weterynarza mogą powodować kłopoty kotów. Nie tylko stres dla kotów (nawet dla ciebie) jest nieprzyjemny, ale może również powodować problemy zdrowotne, w tym ograniczanie odporności, stany zapalne i zbyt częste mycie. Dlatego jasne jest, że trzeba próbować chronić kota przed stresem.

              

Procedura .

    

  Część 1      Jak rozpoznać objawy stresu u kota  .

    
   
 1.            1      Uwaga na zmiany w oddawaniu moczu. Nietypowe zmiany w moczu u kotów są częstą przyczyną stresu. Hormony stresu powodują zapalenie pęcherza, które powoduje fizyczne objawy. Zobacz, jak często Twój kocur oddaje mocz. Oznaki stresu obejmują zbyt częste oddawanie moczu, ból oddawania moczu i krew w moczu. 
    
  • Objawy te nigdy nie powinny być ignorowane. Jeśli je zauważysz, natychmiast idź z kotem do weterynarza. Infekcje pęcherza mogą powodować zablokowanie, poważną chorobę, która może być śmiertelna w przypadku nieleczenia.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Miej oko na swojego kota zbyt często. Skradzione koty często myją się, a czasem nawet powodują, że włosy stają się językiem. Najbardziej dotknięte obszary to brzuch, wewnętrzna strona ud i przednie nogi. Liżąc koty w ciele, uwalniają substancje, które je łagodzą i dają poczucie bezpieczeństwa. 
    
  • W takim przypadku należy również udać się do lekarza weterynarii, aby upewnić się, że nie cierpi na żadną chorobę (objaw ten występuje również w przypadku obecności pasożytów lub alergii).  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Miej oko na biegunkę Twojego kota. Niektóre koty są tak zestresowane, że zaburzyły trawienie i zaczynają cierpieć na biegunkę. Bez względu na przyczynę (stres lub infekcję), musisz iść z kotem do weterynarza, ponieważ może być konieczne podanie jej leku, aby uspokoić podrażniony żołądek.        
 6.  
 7.             4      Pamiętaj, że twój kot oddaje mocz lub pali się poza toaletą. Potrafi to zrobić, ponieważ jest zbyt zestresowana, aby pójść do pudła lub powąchać dom, co sprawia, że ​​czuje się bezpieczniej. 
    
  • Jednak może to być również objaw innych problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, infekcje pęcherza lub problemy trawienne, więc znowu trzeba odwiedzić weterynarza.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dowiedz się, czy twój kot zbyt często się śmieje. Niektóre koty w stresie trzymają się swojego właściciela i próbują przyciągnąć go szeptem.        
 10.  
 11.             6      Ogólny niepokój jest także oznaką stresu. Skradzione koty często nie siedzą na ziemi i nerwowo poruszają się po mieszkaniu i bronią swojego terytorium przed potencjalnym zagrożeniem.        
 12.  
 13.             7      Miej oko na to, czy twój kot jest częścią firmy. Skradzione koty czasem chowają się pod łóżkiem lub w ciemnych kątach. Takie koty naprawdę starają się ukryć i uniknąć uwagi tego, co je stresuje.        
 14.  
 15.             8      Zwróć uwagę na zmianę apetytu. Niektóre zestresowane koty tracą apetyt, inne zaczynają przeżuwać niezwykłe rzeczy, takie jak ręczniki.        
 16.  
 17.             9      Znajdź przyczynę stresu u swojego kota. Spróbuj dowiedzieć się, kiedy pojawiły się pierwsze objawy i dlaczego. Pomoże ci pozbyć się tego, co stresuje twój kot, czy to jest fizyczne, czy psychologiczne źródło lub coś w pobliżu. Twój weterynarz również będzie chciał wiedzieć, kiedy pojawiły się pierwsze objawy.                 
 18.  
             

  Część 2      Jak złagodzić stres fizyczny u kotów  .

    
   
 1.             1      Zabierz kota do weterynarza, aby upewnić się, że nie cierpi na żadną chorobę. Niektóre objawy stresu mogą być również objawami choroby fizycznej. Musisz mieć pewność, że masz chorego kota lub zestresowanego kota (w niektórych przypadkach choroba kota może powodować stres).        
 2.  
 3.             2      Jeśli twój kot ma zbyt długie szpony, odetnij je. Czasami źródło stresu fizycznego jest tak banalne, jak zbyt długie pazury, które koty utknęły w łapach łap.        
 4.  
 5.             3      Pozbądź się pcheł. Pchły ugryzają kota w skórę i podrażniają je. Ponadto, gdy kot pchły kot ją, mogą pojawić się tasiemce. Jeśli twój kot często zadrapie, upewnij się, że nie ma pcheł. Kup gruby herb i ukryj włosy kota za szyję i ogon. Jeśli znajdziesz małe brązowe kropki z rozmiarem głowy, twój kot ma pchły. Możesz również szukać małych czarnych lub białych kropek między zębami grzebieniowymi, którymi są jajka pcheł i zaschnięte kale. Jeśli znajdziesz swoje kocie pchły, musisz się ich pozbyć i dokładnie powąchać cały dom. 
    
  • Skontaktuj się z weterynarzem, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wyczuć kota i która metoda leczenia najlepiej mu odpowiada.
  •  
  • W domu należy dokładnie opróżnić wszystkie powierzchnie, na których znajduje się kot, codziennie, dywany, tapicerkę i koty i używać bezpiecznego aerozolu lub pcheł w proszku (zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i upewnij się, że używasz produktu kot bezpiecznie zamknięty w innym pokoju).  
  •  
         
 6.  
             

  Część 3      Jak zmniejszyć stres związany ze środowiskiem  .

    
   
 1.             1      Posłuchaj głośnej muzyki. Koty mają bardzo wrażliwy słuch, który może uszkodzić ich głośne dźwięki, muzykę, telewizję i inne źródła hałasu. 
    
  • Jeśli kot boi się hałasu z zewnątrz, takiego jak burze z piorunami i fajerwerki, spróbuj ją uspokoić. Zabierz ją do pokoju kurtyny, włącz telewizor i upewnij się, że ma miejsce do ukrycia, dopóki hałas nie spadnie.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Powinieneś wiedzieć, kiedy pocieszyć kota. Niektóre koty, które mają bliskie relacje z właścicielem, potrzebują towarzystwa i komfortu (na przykład w przypadku burz i innych głośnych dźwięków, gdy kot pociesza zapach właściciela i dlatego chowa go do łóżka). Ale jeśli kot jest strasznie przerażony, będzie zbyt zszokowana, by pocieszyć się i postrzegać twoje próby jako kolejne zagrożenie. 
    
  • Jeśli twój kot odchodzi na emeryturę, kłuje lub macha ogonem, powinieneś pozwolić mu być. Możesz spróbować upewnić się, że czujesz się bezpieczniej w swoim zwierzaku, na przykład, połóż ręcznik lub koc nad pudełkiem, aby go ukryć, aby go nie było widać.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Upewnij się, że twój kot ma w domu wystarczająco dużo miejsc do ukrycia. Brak bezpiecznych miejsc w domu może zaostrzyć kota. Kiedy kot czuje, że jest ciągle w niebezpieczeństwie, ponieważ nie ma wystarczająco dużo wzniesionych miejsc, aby bezpiecznie śledzić wydarzenia, samo to spowoduje stres. Wszystko, co musisz zrobić, to postawić pudełko kartonowe w cichym zakątku lub kupić wysokiego drapaka, na który możesz się wspiąć.        
 6.  
 7.             4      Staraj się zachować spokojną i spokojną atmosferę w domu. Koty są bardzo wrażliwe na zmiany środowiskowe. Niektórych sytuacji nie można ominąć (na przykład w ruchu), ale należy starać się utrzymać stabilną atmosferę w domu. Kłótnie i okrzyki mogą nie tylko zranić ciebie, ale także twojego kota. 
    
  • Jeśli przeżywasz trudny okres, powinieneś pomyśleć o swoim kotu i upewnić się, że twoje problemy nie muszą cierpieć. Dbaj o to, aby był bezpieczny i bezpieczny.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie krzycz na swojego kota. Koty nie rozumieją związku między biciem a krzyczeniem i robieniem czegoś złego, więc jeśli w ten sposób ukarasz swojego kota, stajesz się jeszcze bardziej niespokojny i przestraszony. 
    
  • Lepiej korzystaj z pozytywnych metod uczenia się i zachęcaj swojego kota do dobrego zachowania. Ilekroć robi coś dobrze, na przykład, będzie miażdżyć zadrapania na drapaku, chwalić ją i dać jej przyjemność. Ważne jest jednak, aby od razu je wynagrodzić: koty nie będą długo uważać, a gdy będziesz chwalić je kilka sekund później, nie będziesz wiedział, za co go wychwalasz.  
  •  
         
 10.  
             

  Część 4      Jak złagodzić stres psychiczny u kota  .

    
   
 1.             1      Daj swojemu kotowi mnóstwo czasu na grę. Powinieneś dać swojemu kotu wystarczająco dużo energii, takie jak "polowanie" i gry. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów, które nie wychodzą i które często nie mają stymulacji umysłowej, która dałaby im środowisko zewnętrzne. Kiedy kot ulega zmęczeniu, pomaga jej rozluźnić nerwowość i stosować hormony stresu w jej aktywności fizycznej.  
    
  • Trzymaj kota z domu i pozwól kotowi polować.
  •  
  • Graj koty co najmniej trzy razy w ciągu dziesięciu minut każdego dnia. Możesz użyć różnych wiszących zabawek, na które można polować. Koty lubią polować i skakać na zabawkach.
  •  
  • Jeśli masz więcej niż jednego kota, pozwól mu grać razem, ale także graj każdego kota osobno każdego dnia.
  •  
  • Trzymaj kota, aby leżał swobodnie nad mieszkaniem. Kup jak najwięcej różnych zabawek, ale daj kotom tylko kilka z nich na raz. Po kilku dniach wymień kota, aby się nie nudzić.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Daj swojemu kotowi dużo frajdy. Możesz umieścić karmnik dla ptaków w ogrodzie za oknem, aby kot mógł go obejrzeć lub zabrać do domu akwarium.       
 4.  
 5.             3      Pozbądź się konkurencji, jeśli w domu jest więcej niż jeden kot. Jeśli masz więcej niż jednego kota, możliwe, że twoje koty będą rywalizować o jedzenie, wodę, toaletę, przestrzeń i twoją uwagę. Ta presja może sprawić, że niektóre koty poczują się uciskane. Jeśli chcesz im ułatwić, upewnij się, że każdy ma wszystko, czego potrzebuje.  
    
  • Powinieneś mieć jedną toaletę dla każdego kota i jedną dodatkową, aby uniknąć konkurencji. Toalety powinny być nadal czyste. Karmy należy podawać codziennie, a także regularnie myć pudełka roztworem łagodnego mydła lub wybielacza i wody (w stosunku 1:30).
  •  
  • Połóż tace na jedzenie wokół domu, aby żaden z kotów nie mógł zrobić miseczki.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozbądź się bezpańskich kotów. Jeśli w twoim ogrodzie (lub nawet w domu) znajduje się bezpański kot, twój kot może wywoływać wiele stresu psychicznego. 
    
  • Pozbądź się tych bezpańskich kotów, usuwając wszystkie źródła pożywienia, które mogą ich zwabić.
  •  
  • Jeśli twój kot wyjdzie, powinieneś założyć sterowane mikroczipem drzwi kota, żebyś nie wpadł bezpańskim kotom do domu.
  •  
  • Jeśli zestresowany kot będzie obserwował zabłąkane koty w ogrodzie, może pomóc zablokować widok z okna (to tak, jakbyś wsadził głowę w piasek, ale działa).  
  •  
         
 8.  
             

  Część 5      Jak pomóc kotu czuć się bardziej zrelaksowanym  .

    
   
 1.             1      Zdobądź feromony kota, aby twój kot czuł się dobrze. Kotka matka eliminuje feromony (chemiczne nośniki), które sprawiają, że jej kocięta czują się bezpiecznie i zadowolone. Możesz kupić te feromony w syntetycznej wersji o nazwie Feliway. 
    
  • Spray Feliway spryskaj swojego kota do łóżka, do wejścia i wyjścia oraz do miejsc, gdzie często się znajduje.
  •  
  • Można również kupić elektryczny odświeżacz "Feliway". To urządzenie podłącza się do gniazda i eliminuje niskie poziomy feromonów w powietrzu (tak niskie, że ludzie ich nie zauważają). Podłącz Feliway do szuflady w pokoju, w którym twój kot spędza najwięcej czasu. Efekty zwiększają się stopniowo, więc nie oczekuj natychmiastowego sukcesu, ale po kilku tygodniach Twój kot powinien czuć się bezpieczniejszy i bardziej zrelaksowany (każdy odświeżacz trwa około 4 tygodni i możesz kupić zapasowe wkłady).  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Daj swojemu kotu lekarstwo Zylkene. Zylkene to suplement diety dla kotów, który ma działanie lecznicze. Ponieważ nie jest lekiem, jest bezpieczniejszy i prawie nigdy nie ma skutków ubocznych. Substancja czynna preparatu Zylken jest substancją wytwarzaną z białek mleka, która ma podobny wpływ na mózg jak diazepam. Więc twój kot będzie ciszej i zwolniony z lęku. 
    
  • Zylkene sprzedawany jest bez recepty w postaci kapsułek 75 mg. Należy podawać kotom jedną kapsułkę dziennie z jedzeniem. Czasami potrzeba kilku dni, zanim lek zacznie działać, ale jeśli nie zauważysz żadnej poprawy po tygodniu, prawdopodobnie nie pomoże to twojemu kotu.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zapytaj weterynarza o leki, które mogą złagodzić stres kota. Jeśli masz zestresowanego kota, który zaczyna cierpieć na problemy zdrowotne, weterynarz może przepisać leki, aby jej pomóc. Dostępne są różne leki, najczęściej stosowane diazepam, amitryptylina i fluoksetyna. 
    
  • Leki te nie są przeznaczone do leczenia kotów, ponieważ nie opłacały badań klinicznych na zwierzętach. Ale jest mnóstwo informacji, że są bezpieczne dla kotów. Zawsze skonsultuj się z weterynarzem, aby dowiedzieć się, czy metoda leczenia Twojego kota jest odpowiednia.  
  •  
         
 6.  
             

Ostrzeżenie .

               (24)                     
Zwierzęta domowe popularny:
Jak nauczyć psa, aby przestał spać w łóżku.

Jak złapać zabłąkanego kota.

Jak karmić papugi.

Jak złapać świnkę morską.

Jak nauczyć swojego kota, aby cię kochać.

Jak utrzymać psa w cieple w zimie.

Jak sprawdzić temperaturę psa.

Jak pozbyć się pcheł.

Jak zabijać pchły i kleszcze u kotów.

Jak nauczyć kota, jak umieszczać pac.

Jak wyszkolić szczeniaka.

Jak wyszkolić szczeniaka.

Skąd wiesz, czy twój budgie cię lubi.

Jak wyszkolić psa, aby przyzwyczaić się do skrzyni.

Jak poznać wiek kociaka.

Jak osiągnąć zdrowy ciężar u psa.

Jak dbać o szczenięta.

Jak cieszyć się zabawą z kotem.

Jak pozbyć się zapachu psa.

Jak złapać dzikiego królika.

Jak podać koniowi zastrzyk.