Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak wyszkolić kota.

 

Czy słyszałeś kiedyś powiedzenie "Czy możesz wytresować kota, aby zrobił wszystko, co chce robić"? Szkolenie kota jest możliwe, jeśli wiesz, że chodzi o to, aby skłonić ją do zrobienia tego, co masz na myśli. Przejdź do kroku 1, aby dowiedzieć się, jak trenować kota za pomocą pudełka, przestań drapać, gryźć i robić proste sztuczki.

              

Procedura .

    

    1      Szkolenie kota do czystości  .

    
   
 1.            1      Umieść pudełko w spokojnym miejscu. Koty wolą opróżnianie w cichym miejscu, bez większych problemów lub głośnych dźwięków w tle. Aby uzyskać lepsze wyniki treningowe, umieść pudełko w takich miejscach, jak pralnia, druga łazienka lub zacieniony ganek. Upewnij się również, że pudełko nie znajduje się w ciasnym miejscu, w którym nie ma powietrza. Powoduje to, że zapach pozostanie w pobliżu, a koty wolą czystą i świeżą ściółkę, zanim zaczną pachnieć. 
    
  • Jeśli twój kot jest starszy, upewnij się, że pudełko znajduje się w łatwo dostępnym miejscu. Nie chcesz, aby twój kot wspiął się po wielu schodach lub wspiął się na meble.
  •  
  • Sama pościel powinna być wygodna dla kota. Koty zwykle wolą zamknięte skrzynki. Używaj nie perfumowanej pościeli (preferują ją koty), która nie dostaje się zbytnio. Upewniając się, że pudełko jest wygodne, Twój kot będzie go częściej używał.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umieść kota w pudełku krótko po posiłku. Stwórz ten nawyk za każdym razem, gdy kot zacznie rozumieć, do czego służy. W końcu kot zaczyna chodzić na łóżku z samym miotem.       
 4.  
 5.             3      Nagrodę kota za pomocą skrzynki. Za każdym razem, gdy kot z powodzeniem używa pudełka, daj mu trochę dobrego jako nagrodę i chwal go. Koty, podobnie jak wszystkie zwierzęta (w tym ludzie), dobrze reagują na pochwały, a to pozytywne wzmocnienie szybko wraca.       
 6.  
 7.             4      Nie zabijaj kota w razie wypadku. Nie możesz trenować kota przez negatywne wzmocnienie; krzyczenie na kota lub bicie tylko wywołuje strach. Jeśli kot ma wypadek, niech powąchać jej miejsce, a następnie delikatnie włożyć ją do pudełka.       
 8.  
 9.             5      Trzymaj pudełko w czystości. Jeśli kot pojawia się losowo, aby użyć kwiatu w doniczce lub dywanie zamiast pudełka, dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że nie uważa pudełka za odpowiednie środowisko. Upewnij się, że wyrzucasz śmieci z pudełka codziennie i myjesz go kilka razy w miesiącu. Trzymaj ściółkę świeżo i nie oddawaj moczu.        
 10.  
 11.             6      Wybierz odpowiedni rodzaj miotu dla swojego kota. Niektóre koty mają preferencje dotyczące rodzaju kapsuły. Wypróbuj różne rodzaje ściółki, aby dowiedzieć się, co Twój kot lubi najbardziej.                 
 12.  
             

    2      Ćwicz swojego kota, aby przestał drapać lub gryzł  .

    
   
 1.             1      Graj zmarłych. Koty uwielbiają tę grę i muszą nauczyć się nie używać zębów ani pazurów, gdy są zbyt zdenerwowane. Najlepszym sposobem, aby delikatnie nauczyć kota grać, jest inspirowanie zabawnej gry. Kiedy kot odkrywa zęby lub pazury, natychmiast "graj martwego" - przestań bawić się kotem i po prostu go zignoruj. Kot nauczy się, że rozrywka zatrzymuje się, gdy tylko staje się zbyt agresywna. 
    
  • Jeśli twój kot gryzie, krzycz "au" i odejdź natychmiast.  
  •  
  • Szanuj młode rasy. Jeśli popychasz kota zbyt mocno, traktując go z grubsza, musi zareagować, gryząc lub drapiąc.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Daj kotowi opcję polowania. Koty w naturalny sposób uwielbiają polowania i polowania, jeśli nie mogą tego zrobić, będą trenować Ciebie i Twoje dzieci. Ważne jest, aby używać zabawek do konsumpcji energii w sposób nieniszczący. Rzuć zabawkę w postaci myszy lub innej zabawnej zabawki po drugiej stronie pomieszczenia, aby umożliwić kotu polowanie. Regularne gry myśliwskie pomogą trenować kota, aby ukrył swoją agresywną energię na zabawkę, zamiast polować na ciebie.       
 4.  
 5.             3      Użyj metody natryskiwania. Jeśli twój kot kontynuuje atakowanie rąk lub stóp, może nadszedł czas, aby użyć metody natryskiwania wodą. Napełnij opryskiwacz wodą. Kiedy kot atakuje, rozpylaj go szybko. Koty nie lubią, gdy są spryskane wodą i wkrótce uczą się łagodzić ten nieprzyjemny romans, gryząc lub drapiąc.       
 6.  
             

    3      Sztuczki szkoleniowe  .

    
   
 1.             1      Użyj smacznych nagród. Trening dla kota jest nieco inny niż trening psa; Aby wyszkolić kota, musisz szanować jego niezależność i dać jej słuchać. Kawałki suchej karmy dla kotów lub przesadne pochwały nie zadziałają, koty są mniej zainteresowane nimi niż psy; Sztuką jest używanie wysokiej jakości nagród, takich jak śpiew, kawałki świeżego kurczaka lub tuńczyka. 
    
  • Możesz trenować siedzącego kota, trzymając nagrodę nad nosem. Jeśli jej pośladki dotykają krzesła lub podłogi, daj jej nagrodę i chwal ją.
  •  
  • Możesz użyć tej samej metody do szkolenia kota, który nadejdzie. Zadzwoń do kota po imieniu i daj jej nagrodę, gdy przyjdzie do ciebie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj pilota. Kliknięcie jest przydatną rzeczą, aby nauczyć się kotów bardziej skomplikowanych sztuczek, takich jak przytłaczanie. Kiedy kot pokazuje zachowanie, które chcesz pokazać, kliknij i od razu daj jej nagrodę. Zrób to za każdym razem, gdy kot przewraca się, siada lub przychodzi na wezwanie. 
    
  • Możesz użyć ołówka, który wytwarza kliknięcia zamiast kursora szkoleniowego.  
  •  
  • Nie pozwalaj swojemu kotu cierpieć na trening przez dłużej niż 15 minut. Jeśli nie jesteś ostrożny, twój kot może zacząć pogardzać od dźwięku kliknięcia.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Szanuj kota. Jako właściciel kota, prawdopodobnie znasz jej wyjątkową osobowość i niezależny charakter. Nigdy nie próbuj zmuszać kota do robienia sztuczek, których nie chce robić. Niektóre koty z przyjemnością nauczą się korzystać z toalety i spłukiwać się, lub usiąść na ramieniu podczas chodzenia po domu, podczas gdy inni wolą, aby nie dręczyć się ani nie dotykać. Dowiedz się, jak współistnieć z kotem, aby uzyskać coś ze swojego związku.       
 6.  
            

Wskazówki .

               (1)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak złapać szczeniaka, żeby ugryźć.

Jak osiągnąć zdrowy ciężar u psa.

Jak zamontować konia.

Jak zdmuchnąć kota.

Skąd wiesz, że twoja suka uderza.

Jak sprawdzić temperaturę psa.

Jak dbać o chomika.

Jak psy mogą rozpoznać różne typy pasożytów.

Jak pomóc kotowi przy porodzie.

Jak pozbyć się kleszczy u psów.

Jak nauczyć królika, aby opróżnić pudełko.

Jak poznać wiek kociaka.

Jak dbać o królika.

Jak złagodzić stres u kotów.

Jak spać psa.

Jak dbać o kota.

Jak powstrzymać kota od robienia tego, czego nie chcesz.

Skąd wiesz, że twój kot jest chory.

Jak wychować szczeniaka.

Jak wyszkolić kota.