Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak podróżować z psem samochodem.

 

Niektóre psy jeżdżą samochodem i wspaniale jest zabrać je ze sobą wszędzie. Nie dotyczy to wszystkich psów. Oto kilka wskazówek na temat bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, o których powinieneś pomyśleć przed wyjściem ze swoimi zwierzętami, bez względu na to, czy podróżują, czy nie.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie do podróży z psem  .

    
   
 1.            1      Porozmawiaj o tym, jak zabezpieczyć swojego psa w swoim samochodzie. Pies nie może bezpiecznie chodzić po samochodzie podczas podróży. Jeśli masz dużo do zrobienia, lub jeśli twój pies jest niespokojnym pasażerem, weź pod uwagę skrzynie. To najlepsze miejsce, w którym można je umieścić podczas jazdy. Gdy pies znajduje się w bagażniku, możesz lepiej skupić się na jeździe. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nieuważni kierowcy mogą łatwo spowodować wypadek. Nawet twój pies jest bezpieczny, jeśli musisz gwałtownie się wyhamować lub stać się ofiarą wypadku. 
    
  • Jeśli nie chcesz umieszczać psa w skrzyni, znajdź sposób na zdefiniowanie miejsca w samochodzie. Na przykład, jeśli masz duży samochód walizkowy, możesz zdefiniować swojego psa z tyłu. Oddzielna przestrzeń od wewnątrz samochodu przez siatkę, aby pies nie mógł przeskoczyć przez tylne siedzenia. Rozłóż przestrzeń kocami lub umieść łóżko w rogu, aby wygodnie spać podczas podróży. Dla wielu psów sen jest dobrym sposobem radzenia sobie z chorobą podróżującą.
  •  
  • Możesz także kupić miejsce dla psa. Chociaż skrzynia jest bezpieczniejsza, dla Twojego psa będzie to wygodne i bezpieczne, jeśli będziesz zmuszony do kołysania się lub zatrzymywania.
  •  
  • Aby zabezpieczyć swojego psa przed pójściem za samochodem, rozważ zakupienie pasa bezpieczeństwa. Pas ten gwarantuje, że w razie wypadku pies nie wypadnie z samochodu ani nie spadnie na innych pasażerów.
  •  
  • Upewnij się, że skrzynia jest prawidłowo zakotwiczona między siedzeniami lub na podłodze i jest bezpiecznie zabezpieczona przed przesunięciem, jeśli zatrzymasz lub coś uderzysz.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jeśli używasz skrzyni, poznaj psa. Zanim włożysz go do samochodu, pozwól mu go obwąchać. Po włożeniu paka do samochodu, włóż do niego psa. Przez kilka minut zdejmij.        
 4.  
 5.             3      Zanim pójdziesz z psem, wyjdź z nim. Zanim umieścisz psa w skrzyni, musisz go zmęczyć. Nawet zmęczony pies może zdenerwować skrzynię, ale jeśli pies jest w pełni wypoczęty, zwykle jest jeszcze gorzej.       
 6.  
 7.             4      Nie karm swojego psa bezpośrednio przed podróżą. Nakarm go na kilka godzin przed nim. Pomoże to zapobiec zachorowaniu twojego psa w samochodzie.       
 8.  
 9.             5      Kiedy zabierasz psa w długą podróż, spakuj niezbędne rzeczy. Ułóż skrzynię wygodnymi kocami. Przygotuj również wodę, przekąski, obroże i smycz, kilka popularnych zabawek do żucia i plastikowe torby na odchody.       
 10.  
 11.             6      Połóż kilka zabawek do żucia do psa, aby się zabawić. Nie jest dobrze podawać mu kostki do żucia lub inne pokarmy. Gdyby się mylił, wyrzuciłby ich. 
    
  • Piaskarki są całkowicie nieodpowiednie, ponieważ doprowadzą cię do szaleństwa podczas podróży.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Jeśli zauważysz ślady żołądka na psie, skonsultuj się z weterynarzem. Nigdy nie podawaj swojemu psu leków przeciw chorobie drogowej bez konsultacji z weterynarzem. Zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.       
 14.  
 15.             8      Jeśli twój pies jest nadpobudliwy, spróbuj go rozwiązać przed podróżą. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie należy skontaktować się z weterynarzem, aby poinformować psa o łagodnym i bezpiecznym środku uspokajającym. Ostrożnie utrzymuj dawkowanie.                 
 16.  
             

  Część 2      Jazda długodystansowa  .

    
   
 1.             1      Szczeniak lub nowy pies stopniowo przyzwyczajają się do jazdy samochodem. Zacznij od wypuszczenia samochodu z wyłączonym silnikiem. Następnie zacznij od krótkich podróży, gdy pies przyzwyczai się do podróżowania razem.       
 2.  
 3.             2      Przy pierwszych wycieczkach zabierz psa do miejsc, które są dla niego zabawne. Nie jedź daleko, zostaw to w spokoju, aby przyzwyczaić się do przestrzeni samochodowej. Zabierz go do parku lub na pole, aby przejechać się samochodem do czegoś przyjemniejszego niż wizyty u weterynarza.       
 4.  
 5.             3      Trzymaj psa na karku ze znacznikami za każdym razem, gdy jedziesz daleko. Nawet jeśli twój pies jest dobrze wykształcony, zawsze istnieje ryzyko, że on ucieknie przed tobą. Upewnij się, że będą w stanie zidentyfikować go, jeśli był on w drodze.       
 6.  
 7.             4      Rób przerwy. Niech pies biegnie i trochę się męczy. Podczas krótkiej przerwy możesz dać psu coś do gryzienia i podlewania. Zatrzymaj się na około godzinę i idź na szybki spacer, nawet jeśli powinien być na trawniku przed restauracją fast food na autostradzie. Więc pies może zaspokoić tę potrzebę i możesz dać mu znowu drinka. Krótkie spacery są ważne, aby pies rozprostował nogi i nie zaczął się nudzić nudą. 
    
  • Jest to szczególnie ważne, jeśli podróż trwa dłużej niż kilka godzin. Cztery godziny bez dłuższej przerwy to średnia dla Ciebie, ale jest absolutnie maksymalna dla psa. Zatrzymaj się w miejscu, gdzie jest trawa i względny spokój (nie prosto na drodze), zamknij samochód, daj mu trochę jedzenia i wody, i zabierz go na spacer, aby dać trochę nagromadzonej energii.
  •  
  • Jeśli zatrzymasz się na autostradzie, musisz mieć psa na smyczy dla bezpieczeństwa.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie zostawiaj psa w zaparkowanym samochodzie w upalny dzień. Należy pamiętać, że pies w zaparkowanym samochodzie może łatwo się upić i umrzeć. Ze względów bezpieczeństwa nigdy nie pozostawiaj psa w zaparkowanym samochodzie na krótki czas w ciepłe dni. 
    
  • Jeśli zatrzymasz się na jedzenie, zaparkuj samochód w cieniu i zostaw każde otwarte okno, aby powietrze wpadało do środka. Zostaw miskę zimnej wody w samochodzie dla psa i otwórz skrzynię lub uszczypnij ją. Zamknij drzwi i zamów posiłek razem z tobą.
  •  
  • W ciepły dzień spróbuj spędzić ponad pięć minut z samochodu, aby nie dopuścić do przegrzania psa. Jeśli zatrzymujesz się dłużej, na przykład czekając na jedzenie w długiej kolejce, zwiąż psa przed drzwiami wejściowymi z restauracji lub z zewnątrz, abyś mógł to zobaczyć. Przynajmniej nie będzie tak gorący, jak czekasz na jedzenie. Upewnij się, że przywiązałeś psa bezpiecznie, aby uniknąć poruszania się po drodze. Naprawione węzły również zmniejszają prawdopodobieństwo, że pies może kogoś ukraść.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nie martw się o swojego psa, jeśli wykazuje oznaki niepokoju. Chociaż komfort jest naturalny, to wzmacnia on ideę, że coś złego się stanie. Zrobisz wszystko, co najlepsze, gdy zachowasz spokój i będziesz zachowywać się normalnie. Uważaj na psa, który nie wykazuje oznak prawdziwego niepokoju.       
 12.  
 13.             7      Kiedy dojdziesz do mety, nagradzaj psa za drogę. Wybierz się na długi spacer, jak tylko przybędziesz. Daj mu przyjemność, uspokój go i poświęć mu dużo uwagi.       
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. https://www.cesarsway.com/dog-care/travel/dog-is-my-co-pilot  
 2.  
 3. https://www.cesarsway.com/dog-care/travel/cesars-travel-tips  
 4.  
 5. http://www.i-love-cavaliers.com/Travel.html  
 6.  
                         
Zwierzęta domowe popularny:
Skąd wiesz, że twoja suka uderza.

Jak leczyć biegunkę u psa.

Jak wybaczyć koty.

Jak pomnożyć odmiany.

Jak nauczyć psa, aby przestał spać w łóżku.

Jak nauczyć się mówić papużek.

Jak uspokoić kota w oceanie.

Jak wychować szczeniaka.

Co zrobić, gdy pies jest zarażony.

Jak przygotować posiłek dla kota.

Jak sprawdzić temperaturę psa.

Jak świeży oddech psa.

Jak ustawić hodowlę kóz.

Jak wyciąć pazury psa.

Jak sprawić, by twoje psy cię kochały.

Jak dbać o psa.

Jak karmić nowonarodzonego kotka.

Jak zabijać pchły i kleszcze u kotów.

Jak trenować konia.

Jak się komunikować z kotem.

Jak wyszkolić psa, aby przyzwyczaić się do skrzyni.