Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak wytresować psa, aby przyzwyczaić się do skrzyni.

 

Niektórzy uważają, że przyzwyczajenia psa są okrutne i niepotrzebne, ale w rzeczywistości jest to korzystne dla psa i mniej stresujące dla niego i dla ciebie. Jeśli zrobisz to dobrze, twój pies doceni twoje skrzynie jako swoje własne miejsce, w którym będzie się dobrze czuć. W przyszłości szkolenie to będzie przydatne, jeśli musisz przenieść psa do weterynarza lub gdzieś po drodze. Poza tym jest to świetna pomoc na okres, kiedy pies przyzwyczai się do nowego domu. Kiedy wykonasz trening prawidłowo, twój pies polubi jego skrzynię.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj skrzynię  .

    
   
 1.            1      Zdecyduj, jaki kontener chcesz kupić. Istnieją różne rodzaje skrzyń, takich jak twardy plastik z drzwiami z drutu. Są one szczególnie odpowiednie dla psów, które lubią widzieć, co się dzieje wokół nich, dla psów, które lubią gryźć rzeczy oraz dla właścicieli psów, którzy często podróżują ze swoimi zwierzętami. Skrzynie z drutu wykonane są z litego metalu i najlepiej nadają się dla psów, które lubią się rozglądać i psów, które żyją w ciepłym klimacie i potrzebują dobrze wentylowanych skrzyń.  
    
  • Kup skrzynkę o odpowiednim rozmiarze. Skrzynie powinny być wystarczająco duże, aby pies mógł się rozciągnąć i wstać, ale nie powinien być zbyt duży, aby pies mógł zrobić "toaletę" w jednym rogu i spać w drugim kącie. Jeśli chcesz kupić tylko jedną skrzynkę, wystarczająco duża, aby dorosły pies mógł wejść i zanim pies się urośnie, zablokować jeden koniec skrzyni.  
  •  
  • W przypadku większości skrzyń musisz najpierw zostawić psa, aby przyzwyczaić się do skrzynki bez pokrywy. Zdejmij wieko klatki i pozwól, aby pies przyzwyczaił się do tego.
  •  
  • W przypadku kratki z drutu, najpierw zabezpiecz drzwi, aby były nadal otwarte. Umieść koce lub gazety na dnie skrzyni.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ułóż psa wygodnie w nosidełku. Znajdź stary koc lub ręcznik i rozpakuj dno skrzyni. Jeśli twój pies już ma swoje łóżko, do którego jest przyzwyczajony, możesz go też umieścić w skrzyni. Chodzi o to, aby mieć psa wygodnego i położyć się i uświadomić sobie, że skrzynia jest jego łóżkiem, a nie miejscem do pustego.  
    
  • Kiedy pies wkłada potrzebę do swojej skrzyni, wymień lek tak szybko, jak to możliwe, aby nie zrobił tego ponownie. Jeśli nie zrobisz tego od razu, będziesz miał zapach moczu psa w domu, a pies pomyśli, że może znowu pójść do tego miejsca.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Daj psu wodę. Jeśli chcesz zostawić psa w przewoźniku przez ponad dwie godziny, jest to bardzo ważne. Jeśli nie chcesz, aby pies przełamał wodę w nosidełku, kup napój chomikowy i przymocuj go do butelki z zimną wodą.        
 6.  
 7.             4      Upewnij się, że pies lubi psa. Umieść psa w jego skrzyni ze swoimi ulubionymi zabawkami, które może ugryźć. Później możesz też dać mu różne smakołyki i nauczyć go, by poszedł do niego.                  
 8.  
             

    2      Przedstaw swojemu psu  .

    
   
 1.             1      Powinieneś opuścić pojemnik w miejscu, w którym nadal coś się dzieje. Kiedy zostawisz swoją skrzynkę w kuchni lub w salonie, pies połączy ją z twoją firmą i nie pomyśli, że zostawiasz ją samą. Pozostaw skrzynię na chwilę, a następnie zacznij ją nauczać, aby przejść do polecenia. To czyni psa przyzwyczajonym do bycia zwykłym meblem, a nie obcym przedmiotem.  
    
  • W nocy powinieneś mieć skrzynkę w sypialni. Kiedy pies jest w towarzystwie ludzi, poczuje się dobrze. Ponadto twój tryb snu wpłynie na tryb snu Twojego psa, aw przyszłości na pewno będziesz spać w spoczynku. Nie powinieneś umieszczać psa w skrzyni, dopóki nie jest za młody, ale jeśli pies jest często opróżniany w domu, powinieneś zacząć to robić tak szybko, jak to możliwe.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj pozytywnych technik egzekwowania. Chociaż kuszące jest używanie skrzyni jako kary, ale nie powinieneś tego robić. Zawsze spokojnie rozmawiaj ze swoim psem i staraj się upewnić, że skrzynie się nie boją.  
    
  • Zacznij od umieszczenia psa w skrzyni z przekąskami. Staraj się, aby skrzynia łączyła się z przyjemnymi nagrodami i nie bój się tego.
  •  
  • Kiedy pies zmieści się we własnej skrzyni, chwal go. Zatrzymaj to, co robisz, idź i chwal psa. Traktujcie go i chwalcie go dosłownie, a jeśli chcecie, dajcie mu trochę odprężenia.
  •  
  • Graj w swoje "gry" dla szczeniaków. Wrzuć do skrzyni bzdur i nie pokazuj jej swojemu psu. Następnie zadzwoń do psa i powiedz: "Gdzie masz przyjemność? Idź po niego w skrzyni! "Mów do psa pozytywnie iz radością i delikatnie poprowadź go do nosiciela. Kiedy szczeniak znajdzie przyjemność, chwal go. Jeśli Twój pies jest bardziej zmotywowany zabawkami, możesz również użyć jego ulubionej zabawki.
     
   • Nigdy nie zmuszaj psa, aby siłą wpadł do skrzyni. Oprócz wieczoru, kiedy pies musi iść spać, zawsze powinieneś pozwolić mu wejść.
   •  
    
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nakarm swojego psa w przewoźniku. Gdy pies nauczy się chodzić samotnie w skrzyni, zacznij regularnie karmić go w nosidełku. Postaw mu w skrzyni miskę jedzenia. Jeśli pies nie chce wejść, poruszaj miską stopniowo tak daleko, jak tylko będzie chciał.  
    
  • Kiedy pies czuje się dobrze w nosidełku i nie będzie miał nic przeciwko jedzeniu, zacznij stopniowo zamykać drzwi podczas karmienia. Uważaj i otwórz drzwi tuż po śmierci psa. Po kilku próbach zacznij powoli wydłużać czas, gdy drzwi są zamknięte, aż pies pozostanie zamknięty w nosidle przez 10 minut w kawałku.
  •  
  • Kiedy pies zaczyna jęczeć, prawdopodobnie zostawiłeś go w nosidle zbyt długo. Następnie spróbuj zamknąć skrzynię na krótszy okres. Nie pozwól, aby pies skomlał w środku, inaczej nie przyzwyczaisz się do skrzyni i nie spodoba ci się.  
  •  
         
 6.  
             

    3      Jak nauczyć psa być sam  .

    
   
 1.             1      Bądź swoim psem w domu. Ważne jest, aby pies nie od razu połączył swoją skrzynię z samotnością i porzuceniem. Dlatego powinieneś spędzić trochę czasu z psem w domu, kiedy przyzwyczaja się do skrzyni.        
 2.  
 3.             2      Stopniowo wydłużaj czas, jaki pies spędza w przewoźniku. Kiedy pies nauczy się być w transporcie przez co najmniej dziesięć minut po jedzeniu, będziesz mógł wydłużyć ten czas. O każdej porze dnia (nie natychmiast po posiłku) zadzwoń do psa i pokaż mu, że ma pieluchę w nosidełku. Powiedz mu, żeby wszedł do skrzyń, a kiedy to zrobi, chwal go i daj mu przyjemność.  
    
  • Gdy pies znajdzie się w skrzyni, zamknij go i usiądź na 5-10 minut. Następnie wstań i idź na 5 minut do innego pokoju. Kiedy wrócisz do pokoju skrzynek, usiądź chwilę do drzwi skrzyni, a potem wypuść psa.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Powtórz tę procedurę kilka razy dziennie. Stopniowo wydłużasz czas spędzany poza pokojem ze skrzynią i kontynuujesz przez kilka tygodni. Kiedy pies zaczyna jęczeć, powinieneś wydłużyć czas wolniej. Nie wypuszczaj psa ze skrzyni, zanim zacznie marudzić, ale skróć czas spędzany poza pokojem. Kontynuuj, dopóki pies nie może pozostać w nosidełku przez co najmniej 30 minut w spoczynku.        
 6.  
             

    4      Pozostaw psa w spokoju  .

    
   
 1.             1      Zacznij opuszczać dom. Gdy pies przyzwyczaja się do skrzyni i pozostaje przez 30 minut w spoczynku, będziesz mógł opuścić dom na krótki czas. Stopniowo będziesz mógł zostawić psa samego na dłużej. Nie ma dokładnych reguł, ale oto kilka wskazówek, które możesz zastosować:  
    
  • 9 - 10 tygodni - 30 - 60 minut
  •  
  • 11 - 14 tygodni - 1 - 3 godzin
  •  
  • 15 - 16 tygodni - 3 - 4 godziny
  •  
  • 17+ tygodni - 4 - 6 godzin
  •  
  • Z wyjątkiem nocy, nigdy nie należy zostawiać psa w nosidełku dłużej niż 6 godzin w jednym kawałku (najlepiej mniej niż 5 godzin).
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zmień czas, w którym umieścisz psa w skrzyni. Wyślij psa do skrzyni 5-20 minut przed opuszczeniem domu. Po prostu powiedz mu, żeby wszedł i dał mu nagrodę. Następnie po cichu odejdź.        
 4.  
 5.             3      Nie poczytaj o tym, kiedy wrócisz do domu lub do pokoju. Pies z pewnością ucieszy się, widząc cię, ale nie powinieneś wspierać jego zachowania, reagując nadmiernie na niego. Lepiej zostawić psa kilka minut po przybyciu do domu.        
 6.  
 7.             4      Zabierz psa tak szybko, jak to możliwe, aby go opróżnić. Kiedy pies potrzebuje, chwal go. Pomoże to zmniejszyć liczbę wypadków w twoim domu, a Twój pies nauczy się, że jeśli zostanie opróżniony, zostanie pochwalony.        
 8.  
             

    5      Używanie skrzyni do życia w domu  .

    
   
 1.             1      Rozpocznij tak szybko, jak to możliwe. Ta metoda jest bardzo skuteczna w nauczaniu psa zasad opróżniania. Jeśli chcesz, aby twój pies nauczył się przyzwyczaić do po prostu pustki, musisz zacząć tak szybko, jak to możliwe. Zmniejsza to liczbę wypadków w domu i zapewnia, że ​​twój pies przyzwyczai się do skrzyni tak szybko, jak to możliwe.        
 2.  
 3.             2      Postępuj zgodnie z instrukcjami "Przygotuj skrzynię" i "Pokaż skrzynię swojemu psu" (powyżej). Chociaż nie musisz koniecznie uczyć psa, aby był sam, powinieneś postarać się, aby jego skrzynia była twoim domem. Zapobiega to opróżnianiu nośnika.        
 4.  
 5.             3      Kiedy jesteś w domu, wyślij psa do skrzyni. Kiedy twoja szczotka przyzwyczai się do twojej skrzyni, możesz zostawić ją w domu, kiedy będziesz w domu. Zabierz szczeniaka co godzinę.  
    
  • Jeśli szczeniak nie potrzebuje go na zewnątrz, odłóż go do skrzyni. Kiedy to zrobi, chwal go, daj mu przyjemność i zostań z nim jeszcze przez jakiś czas. Możesz pozwolić na to, nawet po domu (gdy masz szczeniaka luźno w mieszkaniu, wyjdź z nim co 30-45 minut, aby uniknąć wypadków).
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zachowaj swój dziennik. To brzmi głupio, ale dobrze jest napisać, jak często Twój szczeniak musi iść. Jeśli regularnie karmisz swoje szczenię, należy je regularnie opróżniać. Kiedy wiesz, kiedy musisz wyjść, możesz wziąć to we właściwym czasie. Kiedy zobaczysz, że szczeniak opróżni się całkowicie dokładnie, możesz pozwolić mu swobodnie biegać po domu przez większość dnia.        
 8.  
 9.             5      Pozostaw szczeniaka w skrzyni na jedną godzinę przed pójściem. Kiedy już wiesz, kiedy twój szczeniak będzie musiał być wyjęty, będziesz mógł zamknąć go na jedną godzinę w skrzyni. Dzięki temu szczeniak nie opróżnia domu, zanim wyjdziesz z nim.        
 10.  
 11.             6      Nie zatrzymuj szczeniaka na chwałę. Nie leniwy - chwal szczeniaka za każdym razem, kiedy opróżnia się na zewnątrz. W końcu szczeniak zacznie od czekania przy drzwiach, kiedy tylko chce wyjść.        
 12.  
 13.             7      Stopniowo zmniejsz czas, jaki szczeniak spędza w przewoźniku. Na koniec możesz przestać używać skrzynki i wyjąć szczeniaka tylko na określony czas.        
 14.  
 15.             8      Sprzątnij cały bałagan. Jeśli nie złapiesz szczeniaka na miejscu zbrodni, nie rzucaj mu wyzwania, aby został opróżniony w domu. Dokładnie wyczyść wszystkie wypadki za pomocą środka czyszczącego na bazie amoniaku, który zniechęca psa do wielokrotnego opróżniania w tym samym miejscu. Miej oko na szczeniaka, a jeśli mu nie ufasz, zostaw go w przewoźniku. Pamiętaj, że kiedy zaczniesz karmić szczeniaka w innym czasie, będziesz musiał wybrać się na inny czas.        
 16.  
             

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

               (4)                     
Zwierzęta domowe popularny:
Jak złapać zabłąkanego kota.

Jak złapać dzikiego królika.

Jak sprawić, by chomik ci ufał.

Jak pozbyć się kleszczy u psów.

Jak oswoić dzikiego kota.

Jak najpierw pompować szczeniaka.

Jak wyszkolić psa.

Jak dbać o psa.

Jak dbać o psa.

Jak dbać o psa, który wymiotuje.

Jak dbać o szczenięta.

Jak wyhodować raki.

Jak nauczyć królika, aby uzyskać komendę.

Jak sprawić, by twój królik przyzwyczaił się do ciebie.

Jak dbać o psa, który wymiotuje.

Jak pomóc ogrodzeniu po dostawie.

Jak określić płeć kotka.

Jak nauczyć królika, aby uzyskać komendę.

Jak nauczyć psa siedzieć na komendę.

Jak pozbyć się pasożytniczych kotów.

Jak znaleźć zagubionego kota.