Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak zrobić psu psa.

 

Zdrowe psy zwykle piją wystarczająco dużo, tym mniej u szczeniąt i starszych psów. Jeśli w Twoim psie nie ma oznak poważnej choroby, prawdopodobnie otrzymasz wystarczającą ilość płynów nawet po poruszeniu misą wodą lub karmieniem.

              

Procedura .

    

  Część 1      Poważne odwodnienie  .

    
   
 1.            1      Zwróć uwagę na objawy odwodnienia. Większość zdrowych psów pije wystarczająco. Ostrzegaj przed chorobą lub odwodnieniem: 
    
  • Delikatnie uchwyć i przeciągnij skórkę psa na karku pomiędzy łopatkami i zwolnij. Jeśli skóra nie powróci natychmiast do pierwotnego miejsca, pies może być odwodniony.
  •  
  • Delikatnie naciśnij palec na dziąsło psa, aż zniknie, a następnie puść palec. Jeśli dziąsła nie od razu uzyskają oryginalny kolor, pies może być odwodniony.  
  •  
  • Apatia, utrata apetytu lub zmiana ilości lub koloru moczu może być kolejnym objawem odwodnienia. W takich przypadkach nie trzeba się martwić, jeśli objawy nie są krytyczne i nie trwają dłużej niż jeden dzień.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Czynniki ryzyka. Wiek i zdrowie mogą zwiększać częstotliwość i nasilenie odwodnienia. Bądź czujny w następujących przypadkach: 
    
  • Wymioty, biegunka lub nadmierny obrzęk i ślinotok mogą powodować odwodnienie, jeśli pies nie pije wystarczająco dużo, aby zrekompensować utratę płynu.
  •  
  • Jeśli Twój pies jest chorym na cukrzycę, masz ciężarną kobietę lub zależy ci na bardzo młodym lub bardzo starym psem, odwieź lekarza weterynarii natychmiast, gdy po raz pierwszy podejrzewasz, że jesteś odwodniony.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Odwiedź swojego lekarza weterynarii. Jeśli zauważysz u psa powyższe objawy, a Twój pies nie chce pić, przekaż go do weterynarza tak szybko, jak to możliwe. Aby weterynarz ponownie zapalił ciało twojego psa, on lub ona będzie podawać płyny do żyły lub zastrzyków. 
    
  • Weterynarz twojego psa również zbada i wyjaśni przyczyny odwodnienia (takie jak kamienie nerkowe). Po postawieniu diagnozy zaleca odpowiednie leczenie i sugeruje specjalną dietę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Daj psu roztwór do nawadniania. Jeśli Twój pies wykazuje oznaki odwodnienia, nie możesz od razu udać się do weterynarza. Użyj roztworu do rehydracji. Oferujemy napój jonowy o smaku kurczaka Oralade 500 ml do natychmiastowego użycia. Dawkowanie jest wskazane na etykiecie. Oralade jest dostępny w niektórych internetowych sklepach zoologicznych. 
    
  • Jeśli używasz roztworu do rehydracji, nie mieszaj go z niczym innym. To może zranić twojego psa.
  •  
  • Możesz dowiedzieć się o różnych rodzajach rozwiązań nawadniających w Internecie.
  •  
  • Skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii w sprawie stosowania roztworu do rehydracji.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dodaj aromat i minerały do ​​wody. Jeśli nie masz pod ręką roztworu do rehydracji, wlej do wody bulion z kurczaka lub rozcieńczony sok z marchwi. Pomagają dodawać utracone minerały i sprawić, że woda dla Twojego psa będzie bardziej atrakcyjna.       
 10.  
 11.             6      W razie potrzeby użyć strzykawki. Jeśli Twój chory pies całkowicie odmówi picia, wypełnij plastikową strzykawkę bez igły i wstrzyknij jej zawartość do pyska psa. Przekręcić strzykawkę na bok twarzy, a nie bezpośrednio na szyję. Pies mógłby zacząć się dusić.                 
 12.  
             

  Część 2      Tryb dzienny  .

    
   
 1.             1      Upewnij się, że pies ma wystarczająco dużo ruchu. Pies potrzebuje codziennego ruchu, szybkiego chodzenia i zabawy w parku lub na podwórku. Jeśli twój pies nie ma wystarczającego ruchu, nie traci tak dużo płynów przez swój oddech i nie jest tak spragniony jak zdrowy, aktywny pies. 
    
  • Rób długie spacery z wodą i daj swojemu psu około dziesięciu minut. Może pomóc przyzwyczajenie do regularnego picia w domu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nakarm swojego psa mokrą dietą. Dieta mokra zawiera już dużo wody, a jej udział zwykle kładzie się na puszkach. Wymień na suchą lub część diety na mokrą dietę. Dawkę można znaleźć na puszkach lub wyznaczonych przez weterynarza. 
    
  • Aby zmienić psa, możesz wysuszyć psa suchym pokarmem przed piciem przez 30-60 minut w wodzie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zachowaj czas na jedzenie. Zgodnie z zaleceniem weterynarza lub puszką na etykiecie, daj psu posiłek raz lub dwa razy dziennie. Jeśli jedzenie jest stale dostępne, niektóre psy odczuwają pragnienie z głodu.       
 6.  
 7.             4      Wyprowadź psa, gdy będzie musiał oddać mocz. Jeśli twój pies spędza osiem godzin w domu, może umyślnie unikać wody, nie mając pełnego pęcherza, co jest dla niego bardzo nieprzyjemne. Wyjdź z psem, ilekroć stoi przy drzwiach i jęczy, lub naucz go korzystać z toalety wewnątrz.       
 8.  
             

  Część 3      Miska na wodę  .

    
   
 1.             1      Pozwól swojemu psu mieć stały dostęp do wody. W domu wielopoziomowym umieść miskę z wodą na każdym piętrze, aby pies miał do niej wygodny dostęp. Jeśli Twój pies spędza część dnia na świeżym powietrzu lub zamknięty w jednym pokoju, dodaj do pokoju jeszcze jedną miskę wody. 
    
  • Umieść te naczynia z wodą w tym samym miejscu, aby pies wiedział, gdzie znaleźć wodę.
  •  
  • Pies przyczepiony na zewnątrz może nieumyślnie zaczepić o łańcuch lub linkę, co uniemożliwi mu dostęp do miski z wodą. Jeśli nie unikniesz i musisz koniecznie go związać, pozostaw dostęp do wody bez przeszkód i umieść miskę wody w pobliżu miejsca, w którym pies jest uwiązany.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Często zmieniaj wodę. Opróżnij codziennie i umyj miskę na wodę i wytrzyj ręcznikiem papierowym. Wymieniaj wodę za każdym razem, gdy w niej unosi się włos lub brud lub gdy jest mało wody. W upalne dni sprawdzaj miskę co kilka godzin.       
 4.  
 5.             3      Rozważ zabranie psiej fontanny. Te fontanny wielkości miseczki mogą być bardziej atrakcyjne dla psów, które wolą pić bieżącą wodę lub dla szczeniąt, które nie są przyzwyczajone do picia z miski. Łatwiej też znaleźć psy z problemami wizualnymi.       
 6.  
 7.             4      Dodaj kilka kostek lodu do wody podczas upalnych dni. Wiele psów woli zimną wodę. Wlej do wody kostki lodu. Zrób to, aby pies to zobaczył i przyjrzał się temu.       
 8.  
 9.             5      Uatrakcyjnij swojego psa. Jeśli nie chcesz kupić fontanny, postaraj się potrząsnąć miską lub poruszyć ją zabawką. Wrzucanie małych smakołyków do wody może również przekonać psa do picia podczas polowania. 
    
  • Jeśli Twój pies nadal nie dba o wodę, spróbuj wymienić swoją miskę na wodę na zwykły kubek lub miseczkę o innym kształcie i kolorze.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (1)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak sprawić, by chomik ci ufał.

Jak spać psa.

Jak złapać świnkę morską.

Jak trenować szczeniaka.

Jak psy mogą rozpoznać różne typy pasożytów.

Jak dbać o kozła.

Jak dbać o królika.

Jak karmić papugi.

Jak dbać o psa.

Jak utrzymać psa w cieple w zimie.

Jak nauczyć się mówić papużek.

Jak dbać o nowonarodzonego szczeniaka.

Jak zamontować konia.

Skąd wiesz, czy twój budgie cię lubi.

Jak prawidłowo wyczyścić konia.

Jak zachowywać się na świnkach morskich.

Jak hodować kanarki.

Skąd wiesz, że twoja suka uderza.

Jak zdobyć kota, by cię kochać.

Jak zapobiec drapaniu mebli przez kota.