Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak złapać bezpańskiego kota.

 

Szalone koty stają się inne na ulicy - niechciane zwierzątko, prezent świąteczny, który zmarszczył brwi, albo właśnie urodził się kotek. Zarówno weterynarze, jak i dobrostan zwierząt radzą, aby wszystkie koty, które wychodzą na kastrację, były niekontrolowane. Czy co rano włóczysz się do domu z postrzępionym, nieuprzejmym kotem, czy widzisz przerażoną dziewkę skuloną w ogrodzie za krzakiem? Być może dobrze byłoby schwytać bestię i pomóc mu zachować pokój i bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy to kot, który stracił sąsiadów i zwrócisz go, czy też dziki kotek, któremu możesz znaleźć nowy dom, pomoc dla potrzebującego zwierzęcia jest korzystna dla niego i dla ciebie. Dowiedz się, jak bezpiecznie zwabić i schwytać zabłąkanego kota oraz jak zadbać o to, co się z nią stanie.

              

Procedura .

    

    1      Przygotowanie  .

    
   
 1.            1      Szukaj kota na pewien czas. Zanim spróbujesz go złapać lub podejść do niego, musisz sprawdzić, czy jest ranny czy chory. Dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa kota ważne jest, aby ocenić jej stan zdrowia i opracować prawdziwy plan, w jaki sposób i kiedy jej pomóc. Jeśli kot przychodzi regularnie przez kilka dni, poświęć trochę czasu na obserwowanie jej przez chwilę. Jeśli jest przyjazny, będziesz miał o wiele łatwiej. Jeśli tak nie jest, czeka na Ciebie dużo pracy. 
    
  • Jeśli kot zachowuje się nieubłagalnie, jest ciężko oddychający, obolały lub ogólnie jest ospały i zachowuje się nienaturalnie, zadzwoń do administracji weterynaryjnej. Nie próbuj złapać lub podejść do chorego zwierzęcia. Występują choroby odzwierzęce, tj. Choroba, która przenosi zwierzę na człowieka i odwrotnie. Jeśli kot cię ugryzie, może przekazać ci infekcję. Profesjonalni wychowawcy mają specjalny sprzęt do przechwytywania.
  •  
  • Nie każdy kot musi zostać schwytany. Nie próbuj złapać dobrze wychowanego kota lub kota z obrożą. Zamiast tego zapytaj w sąsiedztwie, czy komuś takiemu zwierzęciu nie zależy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zdobądź pułapkę. Pułapki te są bardzo bezpieczne i działają na prostej zasadzie, więc kot chwyta się łatwo i humanitarnie. W pułapce karmisz karmę, a gdy kot wejdzie, drzwi automatycznie zatrzasną się na miejscu i zatrzymają w środku. Po złapaniu trzymaj kota w pułapce i zanieś go weterynarzowi. Nie próbuj wyciągać go z pułapki. 
    
  • Miejscowy weterynarz lub port zwykle zapewnia pułapkę dla żywego zwierzęcia. Nie musisz go kupować, nawet jeśli mieszkasz na odludziu lub w miejscu, w którym z większym prawdopodobieństwem spotkasz bezpańskie zwierzęta, możesz chcieć.
  •  
  • Jeśli w żadnym wypadku nie można użyć pułapki, należy użyć pojemnika na kota lub kartonowego pudełka, w którym można karmić przynętę. To nie jest najlepsze rozwiązanie, ale może to zrobić.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie próbuj złapać bezpańskiego kota, biorąc go w ramiona lub próbując dostać się do torby lub torby. Możesz ją drażnić, aby zaatakowała cię lub nieumyślnie cię skrzywdziła. Nigdy, pod żadnym pozorem, nie zabieraj zabłąkanego kota w gołe ręce. Traktuj bezpańskie koty jak i dzikie zwierzęta, nawet jeśli planujesz zatrzymać kota i oswoić go. To wymaga czasu.       
 6.  
 7.             4      Przygotuj miejsce dla kota. Będziesz potrzebował miejsca na umieszczenie kota, nawet jeśli bierzesz go do weterynarza. Najlepiej, jeśli złapiesz kota jak najbliżej daty, w której zdecydujesz się ukraść lub wysterylizować i zabrać prosto do gabinetu. Jeśli musisz mieć trochę czasu w domu, miej cichy pokój, w którym możesz zostać na chwilę. 
    
  • Należy umieścić kota w spokojnej, cichej części domu, gdzie zbyt wielu ludzi nie idzie i gdzie czują się bezpiecznie. Komora, pokój gościnny i inne miejsca o stałej temperaturze są najbardziej odpowiednie. Kot będzie spokojny i szczęśliwy.
  •  
  • Jeśli weźmiesz kota do weterynarza w mniej niż 12 godzin, nie musisz go karmić. To będzie w porządku i nie będziesz chciał otworzyć pułapki, a następnie ponownie wyprowadzić kota. Daj jej trochę wody i zostaw kota uwięzionego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zaplanuj spotkanie z weterynarzem i kastracją zwierzęcia. To zawsze powinien być pierwszy krok, jeśli chcesz zaangażować się w życie bezpańskich kotów.                  
 10.  
             

    2      Łapanie zabłąkanego kota  .

    
   
 1.             1      Zacznij karmić kota, a następnie od czasu do czasu pomijaj karmienie. Pozostaw jedzenie i przekąski na kilka dni, aby kot wrócił. Celem jest upewnienie się, że ma powód, by przyjść do ciebie i wziąć kratę i jedzenie, na które łapiesz. 
    
  • Kiedy masz spotkanie z weterynarzem, aby rzucić kota, nie dawaj kota na dzień lub dwa. Przygotuj pułapkę.  
  •  
  • Użyj najlepszych wspólnych granulek kota w sklepie lub w puszce dla kota. Możesz również użyć kawałka konserw z tuńczyka, jeśli nie chcesz kupować dodatkowych pokarmów dla kotów.  
  •  
  • Nie podawaj mleka kotom. Pomimo powszechnego przekonania, koty mają trudności z trawieniem mleka i na pewno nie chcesz mieć rezultatu na dłoniach. Daj swojemu kotu solidną dietę.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przygotuj pułapkę i przynętę. Używaj tego samego rodzaju karmy dla kotów, z której korzystałeś przez cały czas. Połóż papier na dnie pułapki, aby przykryć przewody i umieść miskę karmy na samym końcu pułapki, aby kot do niej wszedł. Następnie odblokuj posag, który zamyka drzwi. 
    
  • Każda pułapka działa trochę inaczej, ale wszystkie są bardzo proste. Zazwyczaj wystarczy otworzyć drzwi i zabezpieczyć je zamykając przewód. Jak tylko drzwi się zatrzasną, zwierzę nie może wyjść.
  •  
  • Przykryj ręcznik ręcznikiem lub inną szmatką, pozostaw tylko wejście. Pułapka będzie mniej zauważalna.
  •  
  • Nie podawaj miski dopóki nie zostanie uwięziona. Kot może krzyczeć, a inny przedmiot może zostać ranny.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Regularnie sprawdzaj pułapkę. Pułapki są bardzo bezpieczne, ale nie można pozostawić kota uwięzionego na zewnątrz, narażonego na działanie warunków atmosferycznych i innych drapieżników. Każdego dnia sprawdź, czy polowanie zakończyło się sukcesem, czy nie. Jeśli tak, weź kota do ciebie, w przygotowanym pokoju, lub od razu przynieś go weterynarzowi.       
 6.  
 7.             4      Zabierz kota do siebie. Po złapaniu, zasłoń pułapkę szmatką i szybko przenieś tam, gdzie chcesz trzymać kota. Jeśli kot jest w ciemności, będzie ciszej, więc w pokoju przyciemnij światła lub zostaw tkaninę nad pułapką (uważaj, zostaw co najmniej jeden koniec wolny, aby mogło w nim wpływać powietrze). 
    
  • Pozwól kotu zostać uwięzionym. Nie upuszczaj go i nie umieszczaj go w skrzyni, w przeciwnym razie będziesz musiał ponownie zakończyć proces. Po transporcie i całej imprezie kot będzie chciał ukryć się w małej, cichej i ciemnej kryjówce, którą doskonale spełnia szlak. Kot będzie dobrze, nie martw się.
  •  
         
 8.  
             

    3      Znajdź bezpańskiego kota nowego domu  .

    
   
 1.             1      Niech kot zeskrobuje i wykiełkuje w razie potrzeby. Jeśli jeszcze nie rozmawiałeś z weterynarzem, zrób to tak szybko, jak to możliwe, aby zobaczyć kota. Wiele schronisk i organizacji non-profit oferuje kastrację za darmo jako zapobieganie przed obaleniem. Zadzwoń i zapytaj, czy masz zamiar ponownie wypuścić kota.       
 2.  
 3.             2      Zwolnij kota ponownie za darmo. Kiedy wyleczysz go i pozwolisz mu się zepsuć, możesz zwrócić go tam, gdzie go wziąłeś lub zabrać go gdzieś indziej. Jeśli chcesz, możesz kontynuować karmienie go i czuwać nad nim. 
    
  • Jeśli nie chcesz, aby pojawił się kot w Twojej okolicy, umieść go gdzie indziej. Sprawdź u weterynarza, jak możesz umieścić swojego kota lub gdzie jest ono odpowiednie dla Ciebie. Nie zapominaj, że wykorzystywanie zwierząt, w tym zatrucia i uszkodzenia ciała, jest przestępstwem od 2013 r. W Republice Czeskiej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skontaktuj się z lokalnym portem lub strażą zwierzęcą. Jeśli mieszkasz w mieście, możliwe, że zrzucisz nieodpowiedzialnego kota z powrotem. Schowki dla kotów i przechowywanie to znacznie lepsze rozwiązanie. Będą mieli znacznie lepszą poradę, jak znaleźć nowy dom. 
    
  • Wiele organizacji zapewnia podstawową opiekę weterynaryjną za darmo.
  •  
  • Jeśli możesz, zaoferuj kotowi tymczasowy dom, zanim znajdzie coś bardziej trwałego.
  •  
  • Niektóre organizacje starannie wybierają tych ludzi, więc nie bierz tego osobiście, chyba że powiedzą ci kota, ponieważ nie masz zwierząt.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spróbuj znaleźć nowy dom dla swojego kota. Jeśli jesteś pewien, że kot nie należy do nikogo i nie chcesz go lub nie może zabrać cię gdziekolwiek indziej, sam znajdź jej nowy dom. Możesz przesłać ogłoszenie, poprosić o lokalizację i znaleźć odpowiedniego przyszłego właściciela lub właściciela. 
    
  • Po prostu nieformalnie zapytaj znajomych i znajomych, czy ktoś chce się martwić kotami. Zacznij od bliskich przyjaciół i znajomych. Jeśli kot dostanie nowy dom, możesz go od czasu do czasu odwiedzić.
  •  
  • Wysyłaj i rozpowszechniaj reklamy w pobliżu. Umieść kota w Internecie. Bądź szczery w swojej sytuacji i nie kłamiesz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zastanów się, czy najlepiej będzie opuścić kota. Niektóre z zabłąkanych kotów stają się bajecznymi zwierzętami, kiedy przywykną do życia w ludzkim domu. Pomyśl dobrze, jeśli masz wystarczająco dużo czasu, pieniędzy i dobrego miejsca do życia. Jeśli zdecydujesz się go opuścić, musisz go dokładnie zbadać, oczyścić i zaszczepić, zanim przyzwyczaisz się do mieszkania z tobą.       
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak hodować kanarki.

Jak reprodukować pawie.

Jak określić płeć swojego kumpla.

Jak karmić papużki faliste.

Jak kochać swojego szczeniaka.

Jak wypalić psa.

Jak nauczyć królika, aby uzyskać komendę.

Jak przytulać żółwia.

Jak się dowiedzieć, czy żółw to mężczyzna czy kobieta.

Jak nauczyć królika, aby uzyskać komendę.

Jak złapać domową jaszczurkę i zachować ją jako zwierzaka.

Jak nauczyć się mówić korelacji.

Jak prawidłowo wyczyścić konia.

Jak hodować sztylety.

Jak karmić świnkę morską.

Jak zatrzymać krwawienia z psów.

Jak oswoić dzikiego kota.

Jak powstrzymać kota od robienia tego, czego nie chcesz.

Jak wyczyścić zęby psa.

Jak wyszkolić szczeniaka.