Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak przygotować kurczaka z ryżem.

 

Domowy kurczak z ryżem to dietetyczna dieta często zalecana przez weterynarzy, aby pomóc psom wyzdrowieć z biegunki lub wymiotów. Ta łatwo przyswajalna i niskotłuszczowa dieta jest bogatym źródłem białka i węglowodanów i jest szczególnie polecana w przypadku problemów trawiennych. Kombinacja białka i skrobi ma również pozytywny wpływ na poprawę apetytu psów odzyskujących po operacji. Chociaż gotowany kurczak z obranym ryżem nie jest zalecany do długotrwałego stosowania, ma wystarczające właściwości odżywcze, aby pomóc swojemu psu wrócić do zdrowia po chorobie.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie do gotowania  .

    
   
 1.            1      Kup dobry kurczak. Najlepszym wyborem są sadzonki z piersi kurczaka, ponieważ nie musisz oddzielać mięsa od kości. 
    
  • Znajdź typ certyfikowanego kurczaka z domu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kup paczki obranego ryżu. Do tego przepisu nie używaj wstępnie ugotowanego ryżu, ma on mniejszą wartość odżywczą niż zwykły ryż. 
    
  • Można również użyć ryżu niełuskanego, ale gotowanie potrwa dłużej. Gotowy ryż musi być wystarczająco miękki, aby zapobiec żołądkom lub jelitom.
  •  
  • Niektóre źródła podają, że ryż nieadekwatny, ponieważ ma zbyt dużo błonnika, ale to tylko mit. Włókno wspiera i reguluje prawidłowe funkcjonowanie jelit. Dietetycy uważają, że błonnik skraca czas trawienia przewodu pokarmowego u psów z powolnym trawieniem i, przeciwnie, przedłuża czas przeżycia przewodu pokarmowego u psów z szybkim trawieniem (innymi słowy, pomaga psom z zaparciami, ale wzmacnia stolce psów podczas biegunki).  
  •  
  • Nie ma potrzeby kupowania ryżu w bio-jakości. Nie udowodniono, że różni się on od zwykłego ryżu licznymi wartościami odżywczymi i arszenikiem.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przygotuj kurczaka przed gotowaniem. Możesz gotować kurczaka z kości, ale musisz oddzielić go od kości. Jednak mięso gotowane jest wcześniej i dokładniej, jeśli oddzielisz je od kości przed gotowaniem lub kupisz kurczaka bez kości. 
    
  • Oddziel kurczaka od kości (lub kupuj mięso bez kości) i usuń tłuszcz.
  •  
  • Pokrój kurczaka na około centymetrowe kostki dla małych psów, dla średnich i dużych ras, tnij je trochę większe. Psy, które nie mają więcej zębów, potrzebują nawet mniejszych kawałków jedzenia.
  •  
                   
 6.  
             

  Część 2      Gotowanie kurczaka i ryżu  .

    
   
 1.             1      Umieść kurczaka w dużym garnku. Wlać tyle wody, aby mięso całkowicie zanurzyło się w wodzie. Zagotować, następnie obniżyć temperaturę i powoli gotować. Gotuj, aż mięso będzie całkowicie białe. 
    
  • Czas gotowania wynosi od 10 do 30 minut, w zależności od wielkości pokrojonych kostek. Kurczak z kością potrzebuje dłuższego czasu.
  •  
  • Jeżeli mięso nie jest zagrożone, istnieje ryzyko, że biegunka i wymioty ulegną pogorszeniu w wyniku obecności bakterii w surowym lub nieskalanym mięsie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Usuń kurczaka z wody i pozwól mu całkowicie ostygnąć. Połóż swój bulion później. Kurczak schładza się, gdy kładzie się go na blasze do pieczenia lub chłodzi w filtrze zimną wodą z kranu.       
 4.  
 5.             3      Usuń kości ze schłodzonego kurczaka. Oddziel mięso i wyrzuć kości. Następnie pokrój mięso na centymetry lub mniejsze kawałki dla małych psów lub większych kawałków dla średnich i dużych psów. 
    
  • Upewnij się, że pies nie ma dostępu do kości i nie może ich odebrać z kosza. Kości mogły pęknąć i przebić szyję, żołądek lub jelita psa, co może być śmiertelne.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Usuń tłuszcz z powierzchni bulionu. Wlej pozostały bulion do innego pojemnika. Jeśli usuniesz tłuszcz z mięsa przed jego ugotowaniem, na powierzchni bulionu nie będzie ani trochę. Zmierzyć bulion drobiowy o pojemności 2,5 szklanki (około 600 ml) i wlać go z powrotem do garnka.       
 8.  
 9.             5      Zagotuj bulion z kurczaka. Zanim bulion zacznie gotować, możesz zacząć przygotowywać ryż do ugotowania w bulionie.       
 10.  
 11.             6      Zmierzyć 1 szklankę ryżu (około 250 ml) i dokładnie spłukać wodą (ta dawka dotyczy dużego psa). Umieść ryż w większej misce, zanurz wodę i palce ryżu całkowicie zanurzone w wodzie. Wymień wodę kilka razy, w której płuczesz ryż, aż pozostanie czysty. Płukanie pomaga usunąć nadmiar skrobi i arsenu ryżu.       
 12.  
 13.             7      Ugotuj ryż w bulionie z kurczaka. Gdy rosół zacznie gotować w garnku, wlej do niego ryż. Gotować ponownie, następnie obniżyć temperaturę i powoli gotować. Przykryj dobrze pokrywką i gotuj przez 20 minut (ryż niełuskany potrzebuje 40 do 45 minut). Ryż jest nieco mokry i miękki po ugotowaniu, a cała woda powinna być w pełni wchłonięta.       
 14.  
 15.             8      Odczekać, aż ugotowany ryż ostygnie całkowicie. Możesz przyspieszyć proces chłodzenia, rozkładając ryż na blasze do pieczenia i owijając tekturowy łuk.       
 16.  
             

  Część 3      Karmienie psów  .

    
   
 1.             1      Dodaj ugotowanego kurczaka do ryżu i wymieszaj widelcem. Stosunek ryżu i kurczaka powinien wynosić od 2: 1 do 3: 1. Na przykład 2 do 3 szklanek ryżu należy zmieszać z 1 filiżanką kurczaka.       
 2.  
 3.             2      Daj swojemu psu kurczaka z ryżem w jego zwykłym naczyniu. Postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza weterynarii. Na początek zrób trochę psa, który wymiotował. Jeśli trzymasz w nim jedzenie, daj mu więcej jedzenia przy następnym karmieniu. Stopniowo przechodź do pełnej serwowania w regularnych porach karmienia.       
 4.  
 5.             3      Przejście do normalnej diety. Po kilku dniach karmienia tą dietą możesz zacząć dodawać zwykłe karmy do swojego psa (granulki lub inne pokarmy, które normalnie karmi twój pies). Dodaj codziennie więcej dietetycznych posiłków do diety i zmniejsz udział kurczaka i ryżu. Przejście na normalną dietę trwa zwykle od 4 do 5 dni.  
    
  • Pamiętaj, aby skonsultować się z weterynarzem, aby przejść do normalnej diety. W zależności od problemów, jakie może mieć twój pies, możesz go karmić dłużej niż kilka dni.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zadzwoń do weterynarza, jeśli objawy utrzymują się. Kurczak z ryżem jest przeznaczony tylko do tymczasowego karmienia, jeśli dbasz o swojego psa w środowisku domowym. Jeśli biegunka nie ustąpi w momencie wskazanym przez weterynarza lub jeśli wodnista biegunka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Twój weterynarz powie ci, czy możesz zabrać psa z powrotem na wyprawę, lub możesz wypróbować inną, lekkostrawną dietę.       
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Co jest potrzebne .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. Tilley LP, Smith FWK. 5-minutowa konsultacja weterynaryjna: Canine and Feline, 3rd Edition. Lippincott, Williams i Wilkins, 2004: str. 1359.  
 2.  
 3. Hand MS, Thatcher CD, et. al. Small Animal Clinical Nutrition, wydanie 4. Mark Morris Institute, 2000: s. 171.  
 4.  
 5. Tilley LP, Smith FWK. 5-minutowa konsultacja weterynaryjna: Canine and Feline, 3rd Edition. Lippincott, Williams i Wilkins, 2004: str. 1359.  
 6.  
                         
Zwierzęta domowe popularny:
Jak przygotować przekąski dla świnek morskich.

Jak zabijać pchły i kleszcze u kotów.

Jak złapać świerszcze.

Jak oczyścić uszy kota.

Jak najpierw pompować szczeniaka.

Jak pokonać Betta Fish.

Jak złapać świerszcze.

Jak powstrzymać kota od robienia tego, czego nie chcesz.

Jak dbać o kozła.

Jak znaleźć przyczyny swędzenia u psa i jak sobie z nim poradzić.

Jak nauczyć królika, aby uzyskać komendę.

Jak wyczyścić uszy psa.

Jak usunąć skórę z psa w domu.

Jak wykryć świerzb u psa.

Jak świeży oddech psa.

Jak mieć szczęśliwego chomika.

Jak kochać swojego szczeniaka.

Jak dbać o kobietę po kastracji.

Jak wyczyścić uszy psa.

Jak przygotować posiłek dla kota.

Jak przechowywać ryby w akwarium.