Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak oszukać kota, by ugryźć i zadrapać.

 

Większość kotów to spokojne i spokojne stworzenia. Nie chcą cię ugryźć ani zadrapać, i zazwyczaj unikają wszelkich sytuacji, kiedy jest to konieczne. W niektórych przypadkach jednak kot może zaatakować jego właściciela i zranić go. Oprócz drapania i gryzienia od kotów, mogą one również powodować infekcje i lepiej ich unikać. W tym artykule dowiesz się, jak zareagować, gdy kot spróbuje cię zadrapać lub porysować i jak zranić jej złe nawyki.

              

Procedura .

    

  Część 1      Jak reagować na gryzienie i drapanie  .

    
   
 1.            1      Reaguje spokojnie. Nigdy nie koty, krzyczeć, oglądać lub stracić nerwy. Kiedy kot się boi, będzie jeszcze bardziej zdenerwowany i zdezorientowany. 
    
  • Nigdy nie wzywaj kota, żeby ją ukarał. Kot nawet nie ma pary o tym, dlaczego traktujesz ją negatywnie. Kiedy do niej zadzwonisz, spodziewa się, że będziesz dla niej bardzo miły.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wydostań się z kota. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to powstrzymać koty przed dotknięciem i uważać, aby nie zaatakować rąk. Jeśli kot nie uspokoi się w ciągu kilku sekund, powoli wspinaj się, aby wysiąść. Odejdź i nie wracaj, dopóki kot nie odpoczywa. 
    
  • Nie powinieneś próbować uspokajać kota i głaszcze go po tym, jak ugryzie cię lub zadra. Pokaż jej niezadowolenie. Ale wtedy nie powinieneś znowu się przytulać. Byłaby zdezorientowana i nie wiedziałaby, co może i czego nie może zrobić. Może nawet zacznie cię gryźć wkrótce, żeby się z nią bawić.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pozwól kotu odejść. Jeśli próbujesz przejść z jednego pokoju do drugiego i sposób, w jaki reprezentujesz agresywnego agresywnego kota, spójrz na sytuację z jej perspektywy. Kot myśli, że nie ma gdzie uciec i postrzega cię jako zagrożenie. Chce uciec, ale ponieważ nie ma miejsca, zamierza się obronić, atakując cię. Prostym rozwiązaniem jest cofnięcie się, pozwolić kotowi przejść (co na pewno zrobi) i sięgnąć po niego.  
    
  • Nie karm kotów w ciągu 20 minut od drapania lub gryzienia, inaczej może to źle zinterpretować jako nagrodę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, co twój kot może zrobić, aby zmienić swoje zachowanie. Koty najlepiej odpowiadają pozytywnym warunkom, szczególnie pochwałom i nagrodom za dobre zachowanie. Kiedy kot źle się zachowuje, najlepszym rozwiązaniem jest zignorowanie jej. 
    
  • Daj kotkowi trochę zabawki do gryzienia, aby cię nie ugryźć. Kiedy bierze zabawkę, chwal ją za to.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wypróbuj metodę głosową i treściową. Kiedy twój kot będzie drapał lub gryzie, powiedz jej autorytatywnie: NIE. W tym samym czasie podnieś palec i skieruj go w tym kierunku. Obserwuj kota wpatrującego się w oczy i bądź twardy. Kiedy patrzysz na kota, odbierze to jako znak dominacji. 
    
  • Dobrze jest zostawić kota lub zignorować go przez co najmniej dziesięć minut.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Wypróbuj metodę klaskania. Kiedy twój kot gryzie lub rysuje, klaszcz w dłonie i powiedz NIE. Jednak nigdy nie należy koty klaszczą bezpośrednio przed twarzą. Możesz ją przestraszyć i ją zdenerwować. Użyj tej metody za każdym razem, gdy kot cię gryzie lub drapie. Wkrótce powinno być łatwo. 
    
  • Ta metoda sprawdza się w przypadku kotów dominujących i agresywnych. Nie polecamy go dla nieśmiałych i nerwowych kotów, które mogą mieć odwrotny skutek.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Staraj się ignorować kota. Gdy kot przestanie gryźć lub drapać, odejdź i całkowicie zignoruj ​​to. Kot powinien przebywać w pokoju przez co najmniej 5-10 minut. Powtarzaj tę procedurę za każdym razem, gdy kot próbuje cię podrapać lub ugryźć. Wkrótce to złe zachowanie będzie związane z ignorancją i zostanie uwolnione. 
    
  • Ta metoda nie działa dla wszystkich kotów, ale działa najlepiej dla kotów wymagających dużej uwagi i młodych kociąt, które wciąż uczą się zachowania.
  •  
                   
 14.  
             

  Część 2      Jak uniknąć gryzienia i drapania  .

    
   
 1.             1      Naucz swojego kociaka, aby grał, tak aby nie bolało. Graj z kotem, aby zrozumieć, na co go stać, a czego nie. Kiedy gryziesz lub drapiesz podczas gry, szybko wykrzycz i odrzuć rękę. Potem wstań i odejdź, a kot niech wie, że nie chcesz się z nią bawić. Jeśli zawsze to zrobisz, kotek wkrótce się dowie, że kiedy cię ugryziesz, przestajesz z nim grać i starasz się tego uniknąć.  
    
  • Jeśli twój kot cię gryzie i nie chcesz go zabierać, delikatnie popchnij ją w zęby. Kiedy popchniesz ją w zęby, będziesz czuł się niekomfortowo i przestaniesz to robić. Gdy próbujesz zbyt szybko pociągnąć rękę, kot najprawdopodobniej cię ugryzie lub podrapie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Daj zabawkom kota zabawę zamiast rąk. Kiedy kot gra, często zapomina, że ​​zachowuje się delikatnie i może cię drapać lub gryźć, nie robiąc tego celowo. Unika się tego, dając kotowi tyle zabawek, aby można było zjeść. Używaj pluszowych zabawek, wskaźników laserowych lub specjalnych zabawkowych kotów.  
    
  • Koty muszą gryźć, żuć i drapać, by trenować - po prostu nie gryzą ani nie drapią ludzi. Staraj się używać różnych zabawek podczas zabawy z kotami, aby nie mogły ugryźć cię w dłonie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Daj kotowi wystarczająco dużo czasu na zabawę. Powinieneś grać kota codziennie przez co najmniej 5-10 minut. Zacznij bawić się zabawką na słupie, i kontynuuj tak długo, jak kot się męczy. 
    
  • Chodzi o stymulowanie kota psychicznie i fizycznie wyczerpującego zabawką. Zmęczony kot już cię nie zaatakuje, ale znudzony kot z nadmiarem energii zacznie się prawdopodobnie.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozwól swojemu kotu zostać wykastrowanym. Koty, które nie są wykastrowane, próbują bronić swojego terytorium bardziej niż kastrowane koty. Nieskategoryzowane koty niekoniecznie muszą być agresywne, ale kastracja działa uspokajająco na większość kotów i sprawia, że ​​kot jest bardziej towarzyski i spokojniejszy. & Lt; / ref & gt;       
 8.  
 9.             5      Naucz się rozpoznawać oznaki agresji przed atakiem. Zwróć uwagę na powiększone źrenice, unosząc skórę i kiedy kot przestaje przychodzić. Kot przygotowujący się do ataku może również wydawać niskie dźwięki zgrzytania lub mrowienie. Przeważnie ściąga również uszy do głowy, przesuwa koraliki z przodu i lekko otwiera usta szczoteczką do zębów (zwykle też śpiewa).  
    
  • Kot, który chce grać, będzie prawdopodobnie miał powiększonych uczniów, ponieważ jest podekscytowany. Zwróć uwagę na te postacie w kontekście innych wyrażeń w mowie ciała - kot leżący na kolanach nie powinien mieć powiększonych źrenic.
  •  
  • Jeśli kot czegoś się boi, zwykle krzyczy i patrzy niespokojnie z boku na bok i szuka drogi ucieczki.  
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Dlaczego koty gryzą i drapią  .

    
   
 1.             1      Dowiedz się, czy twój kot został wychowany przez matkę, czy też jest sierocińcem wychowanym przez ludzi. Koty wychowywane przez matkę zwykle nie używają własnej toalety kota i nie uczą się, jak zachowywać się delikatnie z ludźmi. Te kocięta są następnie często uprawiane u dorosłych kotów, które bezzasadnie atakują ludzi.  
    
  • Takie koty, które są agresywne, zwykle dają ludziom przebłysk pozostawienia ich samych. Kiedy nauczysz się rozpoznawać te objawy, możesz uniknąć gryzienia i drapania.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, czy twój kot jest w stresie czy niepokoju. Karłowaty kot, który nie ma gdzie uciec, prawdopodobnie zaatakuje cię. Stres może spowodować hałaśliwe dziecko, zmianę środowiska lub nowych ludzi, dlatego ważne jest, aby być świadomym emocjonalnych potrzeb i reakcji kota. Nie myśl, że twój kot jest agresywny - może po prostu reaguje na stres.  
    
  • Najlepszą reakcją jest zachować spokój i pozwolić kotu się zrelaksować. Wyłącz głośny telewizor, poproś dzieci, aby zdenerwowały kota, a jeśli ktoś jest zły, powiedz mu, aby nie płakał w obecności kota.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, czy twój kot nie jest nadmiernie zabawny. Kiedy zachęcasz kota, przesuwając dłonie, nogi lub palce, nie możesz być zaskoczony, że zostaniesz zaatakowany po tym, jak przestaniesz z nim grać. Kot może myśleć, że wciąż z nią grasz.        
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, czy twój kot jest chory, czy coś nie boli. Kot, który coś boli lub cierpi na chorobę, może próbować bronić i atakować ludzi. Jeśli kot wykazuje oznaki choroby (skóra, pragnienie lub wymioty) lub ból (jest podrażniony, zadrapania i ugryzienia), należy zgłosić się do weterynarza. Jest możliwe, że gdy poprawia się jej zdrowie, powstrzymuje cię od gryzienia i drapania.  
    
  • Starszy kot może się denerwować faktem, że ktoś sięga po nią lub próbuje ją zdobyć, co może powodować, że ludzie gryzą i drapią. Poproś członków swojej rodziny, aby zaopiekowali się swoim kotem i traktowali go ostrożnie. Gdy koty mają wystarczającą ilość miejsca, powinno to rozwiązać problem twojego ukąszenia i zadrapania.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (9)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Skąd wiesz, czy twój budgie cię lubi.

Jak prawidłowo wyczyścić konia.

Jak zmniejszyć lenistwo u psów.

Jak wyciąć pazury psa.

Jak przyzwyczaić się do szczeniaka trzymanego w mieszkaniu na spacery.

Jak złapać domową jaszczurkę i zachować ją jako zwierzaka.

Jak sprawdzić temperaturę psa.

Jak znaleźć przyczyny swędzenia u psa i jak sobie z nim poradzić.

Jak dbać o kota.

Jak jeździć konno.

Jak karmić papugi.

Jak świeży oddech psa.

Jak nauczyć psa opróżniania.

Jak hodować kanarki.

Jak upewnić się, że suka żyje po porodzie.

Jak znaleźć zagubionego kota.

Jak nauczyć królika, aby uzyskać komendę.

Jak upewnić się, że świnka morska jest szczęśliwa.

Jak trenować dorosłego psa.

Jak dbać o króla.

Jak znaleźć przyczyny swędzenia u psa i jak sobie z nim poradzić.