Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak nauczyć królika, aby opróżnić pudełko.

 

Czy chcesz, aby twój królik wędrował swobodnie po domu, ale czy boisz się, że opuścisz swoją cipkę wszędzie? Nie martw się. Króliki są czyste i nie jest trudno nauczyć się chodzić do skrzynki. Zdobądź wszystko, czego potrzebujesz i zacznij uczyć swojego królika!

              

Procedura .

    

    1      To, czego potrzebujesz  .

    
   
 1.            1      Kup pudełko. Skrzynie do przechowywania dla królików mają wypukłe plecy (tak, że zawartość pudełka pozostaje wewnątrz, nawet jeśli królik drapie) i opuszcza przód (aby królik nie miał problemu z dostaniem się do skrzyń). Możesz również kupić kilka pudełek, które możesz umieścić inaczej w mieszkaniu i wymienić je w razie potrzeby. 
    
  • Nie ma konieczności kupowania specjalnego pudełka. Będziesz mieć także toaletę dla kota ze ściankami o obniżonej grubości lub płytkie pudełko kartonowe (które często będziesz musiał wymienić, bo królik to wypróbuje).
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przygotuj gazetę i rozpakuj spód pudełka, aby ułatwić rozlewanie.  
    
  • Dzisiaj gazety drukują farbami sojowymi, które nie są toksyczne. Tuszem z gazet można jednak wytrzeć królika na włosy i pokolorować.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Kup odpowiedni miot. Wybierz półkę z królikiem, taką jak papierowy miot. Nie używaj trocin z drzewa cedrowego lub sosnowego, które zawiera oleje, które mogą podrażniać płuca królika.  
    
  • Nie używaj żwiru przeznaczonego dla kotów. Jeśli królik je spożywał, może zatkać jelita.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Kup klatkę. Klatka dla królika powinna być 3-6 razy większa niż twój królik. Najpierw musisz nauczyć się być w klatce z jedzeniem i wodą, a po drugiej stronie klatki dać mu pudełko. Kiedy masz królika w klatce, będziesz pewien, że nie sprawi, że będziesz w mieszkaniu brzęczał.        
 8.  
 9.             5      Zdobądź wysokiej jakości siano z królikiem w pudełku. Króliki często żywią się opróżnianiem, więc jeśli podasz królikowi pudełko siana, będzie lepiej.       
 10.  
 11.             6      Kup specjalną kadzielkę i środek dezynfekujący. Każdego dnia musisz wybrać brudną ściółkę i przynajmniej raz w tygodniu musisz zdezynfekować całe pudełko. Zakup specjalne środki dezynfekujące dla małych zwierząt.                  
 12.  
             

    2      Przygotowanie klatek i skrzynek  .

    
   
 1.             1      Przygotuj swoje pudełko. Rozłóż pudełko ze złożonymi gazetami i wylej na nie 3 cm warstwę ściółki. Króliki nie odradzają się jako koty, więc nie potrzebują zbyt dużo śmieci.        
 2.  
 3.             2      Zbierz kilka bułeczek i wrzuć je do pudełka. Zbierz królicze bobki i umieść je w pudełku, aby królik wiedział, że jest we właściwym miejscu.        
 4.  
 5.             3      Włóż skrzynię do klatki. Połóż pudełko na jednym końcu klatki królika i włóż do niego świeże siano. Króliki są często karmione podczas opróżniania, więc siano pomaga królikowi przyciągać odpowiednie miejsce.        
 6.  
 7.             4      Przygotuj królika w klatce na jedzenie i spanie. Daj jedzenie i śpij królikowi po przeciwnej stronie klatki.       
 8.  
 9.             5      Królik potrzebuje miejsca, w którym może się ukryć, aby czuć się bezpiecznie.  
    
  • Zanim pokażesz królikowi po raz pierwszy, poświęć chwilę, aby zauważyć, gdzie jest pusty. Króliki przeważnie noszą potrzeby w schowanych narożnikach. Kiedy znajdziesz miejsce, które wybrał twój królik, włóż to pudełko do tego miejsca.
  •  
         
 10.  
             

    3      Trening  .

    
   
 1.             1      Zacznij od królika, aby nauczyć się jak najszybciej korzystać z pudełka. Dorosłe króliki uczą się szybciej niż młode króliki (młodsze niż 4 miesiące), ale nigdy nie jest za wcześnie, aby nauczyć się królika za pomocą puszki. Umieść królika w toalecie, zanim przyniesiesz go do domu i zaczniesz go uczyć, jak go używać. Bądź cierpliwy i przekonaj się, że wkrótce się nauczą.  
    
  • Kiedy królik wyjdzie z pudełka, podnieś fasolę i wrzuć je do pudełka, aby zobaczyć, gdzie iść.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Możesz zgarnąć królika. Niekastrowane dorosłe króliki bronią swojego terytorium i powodują jego nieprzyjemny zapach. Kiedy nie zepsujesz królika, będziesz oddawał mocz w domu i robisz fasolę, by oznaczyć twoje terytorium. Niech królik dorośnie i uprości to.        
 4.  
 5.             3      Naucz królika, aby użyć skrzyni w klatce. Od samego początku dobrze jest, aby królik nauczył się używać skrzyni w klatce, aby przyzwyczaić się do faktu, że nie ma kawy w miejscu, gdzie śpi. Zazwyczaj nauczą się go za kilka dni. Kiedy to zrozumiesz, możesz nauczyć go używania skrzynki również poza klatką.       
 6.  
 7.             4      Odłóż królika z klatki na chwilę. Kiedy królik się wyniesie i zauważysz, że zrobi to, co konieczne, weź go i włóż do pudełka, które ma w klatce. Spójrz, czy królik podnosi ogon - musisz uważać, aby go uzyskać na czas.  
    
  • Na początku nie należy wysiadać królika z klatki na dłużej niż 10 minut i nie należy pozostawiać go bez opieki (można go złapać, zanim będzie puste poza polem). Kiedy sam uczysz się pudełka, nie będziesz musiał go tak dokładnie oglądać.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Kiedy królik używa pudełka, chwal go. Nigdy nie grabij ani nie grabij królika. W ten sposób niczego się nie nauczysz. Pozytywne warunkowanie jest znacznie lepsze. 
    
  • Kiedy królik używa pudełka, daj mu kawałek jabłka lub marchewki. Pokaż mu, że zachowuje się właściwie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Stopniowo usuwaj niepotrzebne łóżka. Gdy królik nauczy się używać skrzynek, możesz usunąć niektóre z nich. 
    
  • Na przykład, jeśli królik używa tylko dwóch pól i ignoruje inne, możesz usunąć pozostałe. Jeśli królik zignoruje jedno z pól, ale trafi w kąt obok drugiego, przenieś skrzynkę do tego miejsca.
  •  
         
 12.  
             

    4      Czyszczenie pudła i obsługa wypadków  .

    
   
 1.             1      Wybierz wszystkie odchody i mocz raz dziennie od pudełka. Możesz zostawić kilka bobasów w łóżeczku, żeby królik wiedział, gdzie iść pustym.        
 2.  
 3.             2      Nie usuwaj wszystkich wiader z pudełka. Podczas czyszczenia skrzyń zwracaj uwagę na duże wilgotne kolby. Połóż te gryki w łóżku, aby królik mógł jeść i uzyskać składniki odżywcze. Bez tych drobiazgów królik cierpiał na problemy trawienne.        
 4.  
 5.             3      Opróżniaj obudowę raz w tygodniu i dokładnie ją wyczyść. Pozbądź się całej zawartości w worku na śmieci i wyczyść szafę środkami dezynfekcyjnymi. Zaczekaj, aż wyschnie, a następnie rozpakuj gazety i śmieci.  
    
  • Kupujesz specjalną dezynfekcję dla królików w Zverimex.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozbądź się wszystkich bobów, które znajdziesz poza pudłem. Zaakceptuj fakt, że królik od początku zostanie opróżniony ze skrzyni i dokładnie wyczyszczony, aby utrzymać go z powrotem w tym samym miejscu. Użyj ekologicznego proszku do prania lub detergentu i wytrzyj brudny obszar czystą gąbką i spłucz wodą.  
    
  • Nigdy nie królikuj ani nie przeklinaj królika. Króliki nie uczą się niczego w ten sposób - jedyne, co możesz zrobić, to to, że twój królik się przestraszy.
  •  
  • Jeśli chcesz wyczyścić dywan, najpierw upewnij się, że nie maluje.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pozbądź się zapachu. Przygotuj roztwór jadalnej sody i wody i wytrzyj go czystą ściereczką do dywanu. Aby uzyskać gładką powierzchnię, wytrzyj ją dezynfekcją chirurgiczną.  
    
  • Nie używaj wybielaczy. Wybielacz zawiera amoniak, który podkreśla zapach moczu.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (19)                   
Zwierzęta domowe popularny:
Jak pozbyć się zapachu psa.

Jak określić płeć kota.

Jak dbać o jamnika.

Jak przytulać żółwia.

Jak dbać o króla.

Jak określić płeć swojego kumpla.

Jak wyszkolić psa, aby przyzwyczaić się do skrzyni.

Skąd wiesz, że twoja suka uderza.

Jak rasy psów.

Jak nauczyć się mówić papużek.

Jak określić płeć kota.

Jak wyhodować raki.

Jak nauczyć psa siedzieć na komendę.

Jak powstrzymać kota od robienia tego, czego nie chcesz.

Jak sprawić, by twoje psy cię kochały.

Jak walczyć z kotami.

Jak zmierzyć temperaturę psa bez użycia termometru.

Skąd wiesz, czy twój budgie cię lubi.

Jak zadbać o podstawowe potrzeby swojego psa.

Jak oswoić dzikiego kota.

Jak zabić kota.