Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak dostać się na koniu.

 

Pierwszym krokiem każdej jazdy jest zamontowanie konia. Aby upewnić się, że ty i twój koń nie zostali ranni na starcie, należy postępować zgodnie z właściwą procedurą. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i za chwilę będziesz gotowy do jazdy.

              

Procedura .

    

    1      Przygotuj konia  .

    
   
 1.            1      Prowadź konia w odpowiednie miejsce. Prowadź konia do odpowiedniego, najbardziej prostego punktu. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca dla swojego konia. Konie łatwo mogą się denerwować w ograniczonych przestrzeniach i znacznie utrudniać zadanie. Zwykle koń jest zamontowany po lewej stronie, ale dobrze wyszkolony koń i doświadczony jeździec mogą sobie z nim poradzić z obu stron. 
    
  • Ważne jest, aby nauczyć się przychodzić z lewej i prawej strony. Podczas jazdy możesz znaleźć się w trudnej lub niebezpiecznej sytuacji (na przykład, jeśli idziesz wąską ścieżką lub wzdłuż klifu) i musisz być w stanie reagować i wchodzić lub schodzić z innej strony niż jesteś przyzwyczajony.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź obwód. Łopatki powinny być wystarczająco naprężone, ale pod pasem powinno być możliwe swobodne przesuwanie dwóch palców. Jazda z zbyt luźnym lub zbyt napiętym brzuchem jest niebezpieczna dla konia i jeźdźca, więc nigdy nie zapomnij sprawdzić go przed wejściem na pokład. Jeśli spróbujesz polować na konia z niepohamowanym obwodem, możesz skończyć na siodle z siodłem.       
 4.  
 5.             3      Dostosuj długość jarzm. Chociaż można wyregulować długość suwmiarki nawet z siodła, łatwiej jest to zrobić nawet przed montażem. Możesz zmierzyć prawidłową długość jarzm, ciągnąc jedną rękę przed siebie i umieszczając dłoń lub pięść na siodle (blokada jarzma). Drugą ręką pociągnij strzemię do klatki piersiowej. Dolna krawędź strzemienia powinna sięgać w przybliżeniu pod pachami - długość strzemienia powinna być w przybliżeniu równa długości ramienia. 
    
  • Ta metoda daje odpowiednią długość podstawy, którą można następnie usunąć z siodła. Możesz także pomóc przyjacielowi, który dostosowuje zacisk z ziemi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Trzymaj konia w spoczynku. Upewnij się, że koń jest spokojny, czuły i nie maszeruje nigdzie. Zamień lejce konia na szyję i przytrzymaj je, aby utrzymać konia pod kontrolą. Jeśli jesteś początkującym, poproś swojego przyjaciela, aby trzymał konie podczas sesji.       
 8.  
 9.             5      Przygotuj blok akcesoriów lub krzesło. Mimo, że krzesło kierowcy nie jest koniecznością, jest to doskonałe narzędzie, które pomoże ci dotrzeć do łydki i dostać się do siodła. Wzmocnienie pasów nad jarzmem siodła również obciąży grzbiet konia i użyje krzesła, by go uratować. Tak więc, jeśli masz dostępną przekładnię, wsuń ją dokładnie pod strzemię, która będzie używana do wlotu.                  
 10.  
             

    2      Wsiadaj na konia  .

    
   
 1.             1      Wstańcie na koniu i przygotujcie się na spotkanie. Niezależnie od tego, czy stoisz na stołku, na stopie, czy na ziemi, powinieneś stać blisko lewego frontu swojego konia. Od tego momentu możesz łatwo dotrzeć do jarzma i utrzymać kontrolę nad końmi.       
 2.  
 3.             2      Trzymaj lejce w lewej ręce. Trzymaj je wystarczająco mocne, aby szybko zareagować, jeśli koń niespodziewanie cofnie się lub zacznie maszerować. Jednocześnie jednak należy uważać, aby nie ciągnąć wodze.       
 4.  
 5.             3      Włóż lewą nogę do zacisku. Jeśli masz blok spotkania, zadanie to będzie łatwiejsze, ale możesz sobie z nim poradzić nawet z ziemi. 
    
  • Jeśli wyjdziesz z ziemi, zostaw lewemu cielicy kilka otworów, aby łatwiej było do niego dotrzeć. Kiedy jesteś w siodle, możesz ponownie skrócić jego długość.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Ugięcie prawą stopą, uniesienie i prawą nogę ostrożnie poprowadź konia przez plecy. Lewą ręką powinieneś trzymać lejce. Jeśli to konieczne, możesz pomóc lewą ręką, ciągnąc za gruszką siodła, końską grzywę lub prawą stronę pierwszego rzędu siodła. Unikaj trzymania siodła z tyłu - naciskasz na boki, ciągniesz siodło na bok i toczysz konia konia pod nim.       
 8.  
 9.             5      Powoli spocznij na siodle. Usiądź lekko, aby nie zranić pleców. Dostosuj długość strzemion, jeśli to konieczne, chwyć wodze obiema rękami i możesz iść!       
 10.  
             

    3      Inny sposób na pozostanie  .

    
   
 1.             1      Stań na koniu od lewej, twarzą do siodła. Jak już powiedziano, większość zawodników pochodzi z lewej strony, ale obie strony są przystosowane do jazdy, a dobry jeździec powinien być w stanie wejść po obu stronach.       
 2.  
 3.             2      Dostosuj długość bębna. Podczas całej sesji mocno trzymaj lejce, abyś mógł zareagować, jeśli koń niespodziewanie maszeruje lub wrzeszczy. Skróć wewnętrzne przycinanie, aby głowa konia obróciła się w Twoją stronę w przypadku większego nacisku na sprzęgło i zatrzymaj konie.        
 4.  
 5.             3      Włóż stopę do zacisku. W zależności od strony, od której montujesz konia, umieść czubek lewej lub prawej stopy w zacisku. W naszym przypadku jest to znowu lewa stopa. Jeśli strzemię jest dla ciebie za wysokie, pomóż w rękach lub poproś przyjaciela o pomoc. 
    
  • Sytuacja ułatwi ci dotarcie do sceny, krzesła lub postumentu. Jeśli masz jeden, najpierw stań na nim, a następnie włóż stopę w zacisk.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Chwyć przód siodła. Jeśli jeździsz w zachodnim siodle, złap lewą rękę swoją siodłą. Angielskie siodła nie oferują wielu uchwytów, więc możesz trzymać za przednią częścią siodła lub grzywę konia.       
 8.  
 9.             5      Podciągnij. Przesuń lewą strzemię, wchodząc na schody i powoli wyciągnij jedną rękę z przodu siedzenia. Możesz położyć prawą rękę na grzbiecie siodła, aby utrzymać równowagę, nigdy jej nie przyciągać! 
    
  • Jeśli w pobliżu są inni jeźdźcy, poproś jednego o pomoc. Musisz utrzymać siodło z drugiej strony, opierając się o przeciwny strzemię podczas montażu i tworząc przeciwwagę. Zapobiega to zsuwaniu się siodła na boki.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Zamień prawą nogę na grzbiet konia. Po podniesieniu się, aby żołądek znalazł się w tej samej linii obsesji, ostrożnie przesuń wolną nogę na plecy. Uważaj, aby nie kopnąć nóg. [Image: Mount the Horse Step 11.jpg | center]]     
 12.  
 13.             7      Usiądź w siodle. Jeśli dostaniesz się do siodła ciężko jak ziemniak, możesz spowodować, że twój koń wywoła dyskomfort i ból. Więc używaj swojego siodła powoli i czuć, oszczędzając grzbiet zwierzęcia. Z biegiem czasu cały proces montażu jest zautomatyzowany i można to zrobić szybko, bez żadnych problemów, ale jednocześnie zważyć konia.       
 14.  
 15.             8      Zmodyfikuj sed. Gdy bezpiecznie siedzisz w siodle i masz równowagę, możesz dostosować swoje siedzenie i postawę. W razie potrzeby dostosuj długość suwmiarki. Umieść obie stopy w zacisku tak, aby był przechylony do najszerszej części stopy lub do końca stopy.       
 16.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://myhorse.com/blogs/english-and-western-riding/riding-lessons/getting-on-a-horse-with-i-mounting-block-and-with-assistance/  
 2.  
 3. http://www.horsekeeping.com/horse_training/mounting-page3.htm  
 4.  
                          
Zwierzęta domowe popularny:
Jak pozbyć się zapachu psa.

Jak wziąć psa do jedzenia gliny.

Jak zmniejszyć gorączkę u kotów.

Jak zamontować konia.

Jak zmierzyć temperaturę psa bez użycia termometru.

Jak rasy psów.

Jak leczyć kostkę.

Jak osiągnąć zdrowy ciężar u psa.

Jak wykryć świerzb u psa.

Jak wyciąć pazury psa.

Jak leczyć biegunkę u psa.

Jak poznać zatrucie psa.

Jak leczyć psa zarażonego pasożyta.

Jak mieć szczęśliwego chomika.

Jak kupić korelę.

Jak się dowiedzieć, czy żółw to mężczyzna czy kobieta.

Jak sprawić, by chomik ci ufał.

Jak zadbać o podstawowe potrzeby swojego psa.

Jak pomóc ogrodzeniu po dostawie.

Jak leczyć kota po ukąszeniu węża.

Jak hodować sztylety.