Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak złapać domową jaszczurkę i zachować ją jako zwierzaka.

 

Czy chciałbyś mieć domową jaszczurkę? Jaszczury mogą być wspaniałym zwierzakiem, ponieważ są "łatwe w utrzymaniu". Są ciche, czyste i nie wymagają wiele uwagi ani przestrzeni.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie do domu dla nowego zwierzaka  .

    
   
 1.            1      Weź szklane terrarium i przykryj. Zalecane jest 75-litrowe akwarium (60 cm x 30 cm x 30 cm). Upewnij się, że pieczęć wszystkie otwory, w których jaszczurka może biec.       
 2.  
 3.             2      Użyj zestawu światła UVB lub podkładki grzewczej ustawionej na niskie ogrzewanie, aby ogrzać nowy dom zwierzaka do odpowiedniej temperatury. Jaszczury to zwierzęta zimnokrwiste, zależne od temperatury zewnętrznej. Terrarium powinno być ogrzane do temperatury minimum 27 stopni Celsjusza, a na ogrzanym końcu około 33 stopni Celsjusza.  
    
  • Nie używaj podgrzewanych kamieni, ponieważ mogą spowodować przegrzanie jaszczura.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wybierz wkładkę łatwą do czyszczenia. Ręczniki papierowe i gazety są niedrogą opcją dla małych i średnich jaszczurek i są bardzo łatwe do zmiany.       
 6.  
 7.             4      Twórz wizualne bariery z pnączami, małymi gałęziami, kawałkami kory lub ukryj skrzynie. Jaszczury uwielbiają się ukrywać przez ukrywanie.                  
 8.  
             

  Część 2      Łapanie jaszczurek domowych  .

    
   
 1.             1      Skoncentruj się na miejscu w pobliżu domu, w którym zwykle widzisz jaszczurki. Jaszczury uwielbiają ciepło i słońce, więc szukaj miejsc, w których świeci słońce.       
 2.  
 3.             2      Złap jaszczurkę w pułapkę lub za pomocą wędki 
    
  • Uruchom pułapkę: znajdź bezzapachowy pojemnik, przykryj folią i przeciąć w nim szczelinę. Umieść pudełko, w którym zobaczyłeś jaszczurki i dodaj żywą przynętę na owady. Sprawdź przeszłość dwa razy lub trzy razy dziennie. Złapanie jaszczurki może potrwać kilka dni, więc pamiętaj, aby zmienić przynętę, kiedy jest potrzebna.
  •  
  • Użycie wędki: Zdobądź kij o długości co najmniej 0,9 metra i długi kawałek nici do zębów. Pomyśl o nitce zęba na jednym końcu pręta. Utwórz węzeł z pętlą, wystarczająco dużą, aby pasowała do szyi jaszczurki. Idź do wybranej jaszczurki i powoli i delikatnie załóż pętlę na jej szyję. Najlepszy czas na złapanie jaszczurek jest bardzo wczesnym rankiem, ponieważ nie mieli czasu na rozgrzewkę i poruszają się wolniej.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zidentyfikuj swoją nową jaszczurkę za pomocą takich źródeł jak Animal World. Gekoni, Jaszczury Anolis i Skink są typowymi gatunkami jaszczurek, które są odpowiednie jako zwierzęta domowe.       
 6.  
             

  Część 3      Postępowanie z twoją nową jaszczurką  .

    
   
 1.             1      Uważnie obchodź się z nową jaszczurką. Jaszczury, jak każde inne zwierzę, mogą odczuwać ból. Postacie, które pokazują, że twoja jaszczurka nie czuje się dobrze, obejmują gryzienie, wirowanie, drapanie i drapanie.        
 2.  
 3.             2      Weź swoją jaszczurkę w dłoń i delikatnie trzymaj jej głowę między kciukiem a palcem wskazującym.  
    
  • Inną opcją jest chwycenie jaszczurki w dłonie i chwycenie jednej z przednich nóg między kciukiem a palcem wskazującym. Dzięki tej metodzie możliwe jest ugryzienie i ugryzienie przez jaszczurkę.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Delikatnie połóż rękę na grzbiecie jaszczurki. Drugą ręką chwyć jaszczurkę po bokach, aby zachować spokój.       
 6.  
 7.             4      Upewnij się, że wspierasz jaszczurkę na całej jej długości i pozwól jej czuć się komfortowo. Bądź spokojny i wykonuj delikatne ruchy.        
 8.  
             

  Część 4      W trosce o twoją nową jaszczurkę  .

    
   
 1.             1      Codziennie napełniaj jaszczurkę wodą. Metoda zależy od typu jaszczurki. Na przykład woda w płytkim naczyniu, barboter (dla jaszczurek, które nie piją wody nieiskrzącej) lub nawilżający ściany terrarium codziennie (dla jaszczurek drzewnych lub pustynnych) jako źródło wody.        
 2.  
 3.             2      Kup owady, takie jak żywe świerszcze lub robaki zverimex i karm je jaszczurki 5-7 razy w tygodniu. Kup owady, które są odpowiednie dla twojej jaszczurki.  
    
  • Zacznij od sześciu kawałków owadów, aby zobaczyć, ile zwierząt marzysz. "Śmieci" jedzenia mogą być niebezpieczne dla śpiącej jaszczurki, dlatego bardzo ważne jest, aby nie umieszczać zbyt wielu owadów w terrarium.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wyczyść terrarium za każdym razem, gdy zacznie pachnieć za pomocą formy lub będzie zbyt brudna.  
    
  • Usuń podszewkę. Jeśli jest to papier, wyrzuć go i zastąp go nowymi papierowymi ręcznikami lub gazetami. Jeśli jest to żwir lub dywan, wszystko przemyj i wróć do terrarium.
  •  
  • Wyczyść terrarium. Dobry środek czyszczący to połączenie alkoholu i wody w stosunku jeden do dwóch, z kroplą naczynia. Następnie wytrzyj terrarium.  
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (9)                    
Zwierzęta domowe popularny:
Jak przechowywać ryby w akwarium.

Jak uspokoić szczekające psy.

Jak wybrać szczeniaka z miotu.

Jak zadbać o podstawowe potrzeby swojego psa.

Jak określić płeć kota.

Jak wyciąć pazury psa.

Jak rozpoznać, że pies jest odwodniony.

Jak dbać o króla.

Jak kochać swojego szczeniaka.

Jak usunąć skórę z psa w domu.

Jak określić płeć kota.

Jak leczyć psa zarażonego pasożyta.

Jak pozbyć się jaj kurzych.

Jak określić płeć swojego kumpla.

Jak dbać o kozła.

Wiedząc, że twój kot jest przygnębiony.

Jak pomóc swojemu psu schudnąć.

Jak nauczyć psa opróżniania.

Jak wykryć świerzb u psa.

Jak dbać o koszulę nocną.

Jak przygotować przekąski dla świnek morskich.