Home \ Zwierzęta domowe
 

Jak określić płeć kurczaka.

 

Jeśli hodujesz kurczaki lub chcesz wiedzieć coś nowego o zwierzętach hodowlanych (kto by nie chciał?), Ten artykuł powie ci, jak określić płeć kurczaka.

              

Procedura .

    

    1      Używanie koloru i wyglądu  .

    
   
 1.            1      Popatrz na kolor ich piór. Tak, to jest czasami proste, kolor piór z kurczaka może pomóc w określeniu płci kurczaka na pierwszy rzut oka. Oczywiście kolor zależy od odmiany hodowanych kurczaków - jeśli należy do odmiany Black-Breasted Red, Light Brown lub Silver Duckwing, otrzymasz prosty. Samce mają tylko dwukolorowy grzbiet i miejsce na czubku głowy. Wręcz przeciwnie, kobiety mają trzy kolory na plecach, które są na całej długości.  
    
  • Możemy łatwo określić płeć małych saperek z Plymouth Rocks natychmiast po wykluciu (wszystkie są czarne z białymi lub żółtymi plamami). W tej rasie męskiej odnajdujemy żółte plamki na głowie, samice są znane białymi plamami. Dla New Hampshire lub Buff Orpington młode koguty będą miały białe paski na skrzydłach, a kury będą znały brązowe paski na grzbiecie lub ciemne plamy na głowie.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Popatrz na ich pióra. Samice kurcząt uzyskują swoje upierzenie bardzo szybko - w pierwszym tygodniu życia. Ale pióra młodych kogutów nie rozwiną się tak daleko. Jednak w drugim i trzecim miesiącu widać rosnącą wskazówkę na szyi mężczyzny.  
    
  • Kurczaki na większości ras zaczynają rosnąć po 1 do 1,5 miesiąca po urodzeniu. Mężczyźni następnie rumienią się; u kobiet kolor nie zmienia się i pozostaje żółty.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Śledź ich rozmiar. Kurki są zazwyczaj zauważalnie większe nawet po kilku tygodniach od wylęgu. Co więcej, koguty mają większą (i zwykle większą) głowę, podczas gdy samice mają mniejsze i raczej zaokrąglone.  
    
  • Mężczyźni mają również dłuższe nogi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Skup się na ich naturze. Idź do ich kurnika i kichnij. Kurki prawdopodobnie pozostaną na swoim miejscu, podczas gdy kury są rozproszone! To tylko potwierdza nasze standardy, prawda?                  
 8.  
             

    2      Użyj seksu przedsionkowego  .

    
   
 1.             1      Użyj spekulanta, aby określić seks kuru. Ci ludzie są przeszkoleni, aby móc dokładnie określić płeć kurcząt od bardzo wczesnego wieku. To prawdopodobnie najbardziej niezawodna metoda określania płci.        
 2.  
 3.             2      Metoda Vent Sexing polega na łagodnym wyciskaniu kury z kurczaka, aby otworzyć kowadło. Szukamy małego guzka. Jeśli znaleźliśmy bum, najprawdopodobniej jest to mężczyzna.  
    
  • Dokładność tej metody wynosi około 90-95%. Zawsze znajdziesz jednego lub dwóch dodatkowych mężczyzn.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Jeśli zatrudnisz specjalistę, nie patrz na niego, szukaj sam. Ale pamiętaj, że ta metoda jest bardzo trudna do wykonania, więc specjaliści są tak dobrze opłacani. Możesz spokojnie wykonać tę metodę poprawnie, ale nie będziesz w stanie określić płci kurczaka.  
    
  • Vent Sexing to bardzo skomplikowana metoda wymagająca treningu. Musisz bardzo delikatnie naciskać na brzuch, aby nie przeszkadzać, ale także wystarczająco silny, aby go uruchomić. Kiedy wypróżnia się, musisz obserwować, czy zobaczysz małą wskazówkę, czy nic nie zobaczysz. Jeśli widziałeś ostrogą, to jest łatwe - to prawdopodobnie kogut. Jeśli nie widziałeś czegoś takiego, jesteś kurą.
  •  
  • Dokładne instrukcje: Weź kurczaka w lewej ręce tak, aby miał głowę między palcem środkowym i palcem, a nogi między palcem i małym palcem. Tyłek musi być podniesiony. Twój lewy kciuk popchnie podbródek podbrzusza iw ten sposób rozszerzy jego odbyt. Za pomocą lewego kciuka naciśnij lewą część otworu tak, aby jego wewnętrzna krawędź skierowana była ku tyłowi kurczaka. Przygotuj swój prawy kciuk i palec wskazujący i naciśnij prawą tylną krawędź otworu, aby otworzyć otwór. Wewnętrzna krawędź jest zwinięta, dzięki czemu możemy zobaczyć genitalia. Czy widzisz coś? Jeśli tak, to jest mężczyzną. (Albo kobieta z wyraźnie męskimi rysami).
  •  
         
 6.  
             

    3      Używanie Feather Sexing  .

    
   
 1.             1      Znajdź specjalistę od określania płci. Będziesz potrzebował profesjonalisty - ale ta metoda jest odpowiednia tylko dla niektórych ras kur. Zatrudnij kogoś z doświadczeniem. Czy wiesz, że istnieje nawet ogólnoświatowa konkurencja w określaniu płci kur?        
 2.  
 3.             2      Znajdź specjalistę stosującego metodę Feather Sexing. On / ona będzie śledzić długość każdego pióra i pewną płeć kurczaka. Ta metoda jest rzadsza, ponieważ konieczne jest genetycznie predestynowane długości każdej płci.  
    
  • Jeśli rozważasz tę metodę, zrób to natychmiast. Po dwóch tygodniach kurki uderzyły głównie w ich kobiece odpowiedniki pod względem długości i ilości długopisu.
  •  
         
 4.  
             

Wskazówki .

               (3)                     
Zwierzęta domowe popularny:
Jak dbać o chomika.

Jak zdmuchnąć kota.

Jak dbać o myszy myszy.

Jak oswoić świnkę morską.

Jak wyszkolić szczeniaka.

Jak zdobyć zaufanie papugi.

Jak pomóc swojemu płotowi przy urodzeniu.

Jak osiągnąć zdrowy ciężar u psa.

Jak dbać o jeża.

Jak złapać domową jaszczurkę i zachować ją jako zwierzaka.

Jak pomóc ogrodzeniu po dostawie.

Jak złagodzić stres u kotów.

Jak pozbyć się pasożytniczych kotów.

Jak podróżować z psem samochodem.

Jak karmić papugi.

Jak ustawić hodowlę kóz.

Jak zdmuchnąć kota.

Jak reprodukować pawie.

Jak uspokoić szczekające psy.

Jak nauczyć psa opróżniania.

Jak nauczyć kociaka korzystać z toalety dla kotów.