Home \ Zdrowie
 

Jak korzystać z kubka menstruacyjnego.

 

Wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę z wpływu stylu życia na środowisko, więc nie jest zaskakujące, że kubki menstruacyjne stają się popularną alternatywą dla klasycznych wkładek i tamponów. Ale wiele osób nie wie, że kubki menstruacyjne są nie tylko niezawodne, ale także korzystne dla zdrowia, higieny i komfortu.

 

Puchar menstruacyjny zbiera krew miesiączkową, która jest zwykle absorbowana w waciku lub poduszce. Po użyciu można go czyścić i używać ponownie, więc jedna filiżanka wystarcza na kilka lat (do 10 lat). Miseczki menstruacyjne są niezawodne, ponieważ mają znacznie mniejszy wyciek krwi i są bardzo wygodne w noszeniu. Tymczasem, kubki menstruacyjne stanowią mniejsze zagrożenie dla zdrowia niż konwencjonalne produkty jednorazowego użytku, ponieważ nie wiadomo o ryzyku zespołu wstrząsu toksycznego, nie powodują infekcji pochwy i nie zawierają związków chemicznych ani toksyn (takich jak dioksyny). Miseczki miesiączkowe zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek w 1930 roku i są wykonane z medycznego silikonu, gumy lub termoplastiku (TPE). Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo korzystać z kubka menstruacyjnego, kontynuuj czytanie.

                

Procedura .

    
   
 1.            1      Przeczytaj instrukcje towarzyszące wybranemu pucharowi. Przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania, aby zapoznać się z procedurą. Dowiedz się także o czyszczeniu informacji. Jeśli nadal nie możesz zdecydować, czy naprawdę chcesz użyć kubka menstruacyjnego, dowiedz się, jakie kryteria wybrać i jak wybrać właściwy.        
 2.  
 3.             2      Połóż filiżankę po raz pierwszy w zaciszu swojej łazienki. Większość ludzi nauczy się rzucać kielich tuż po kilku próbach, więc najlepiej wypróbować go najpierw w domu, a nie w publicznych toaletach. Zrezygnuj także z pokusy wypicia filiżanki kawy w czasie, gdy nie masz miesiączki. Twój strup w okresie menstruacji jest bardzo wilgotny, a szyjka macicy będzie w innej pozycji. Tak samo jak pierwsza próba w okresie menstruacyjnym.       
 4.  
 5.             3      Wypróbuj różne typy składania. Składanie na "C" jest zwykle pokazane na ulotce dołączonej do opakowania, ale w rzeczywistości ta technika nie pasuje do wielu kobiet. Dzięki tej technice najszersza część kubka znajduje się na samym początku. Innym rodzajem składania (jest wiele technik) jest ściskanie. Po prostu naciśnij krawędź puszki w dół.       
 6.  
 7.             4      Spłucz dłonie mydłem i spłucz pojemnik wodą, aby usunąć kurz lub brud. Przed pierwszym użyciem należy również wlać filiżankę do wody. Nigdy nie używaj mydła w kubku menstruacyjnym. Może powodować infekcje drożdżakowe lub inne problemy.        
 8.  
 9.             5      Bądź zrelaksowany i nie próbuj zginać mięśni miednicy. Jeśli się nie zrelaksujesz, cała procedura będzie dla ciebie bolesna i trudno będzie dopasować kubek do pochwy. Mięśnie miednicy to mięśnie kontrolujące oddawanie moczu. Wykonuj ćwiczenia na mięśniach miednicy (tak zwane ćwiczenia Kegla), aby pomóc Ci rozluźnić mięśnie, gdy potrzebujesz wstawić kubek. Bądź cierpliwy; pierwsze wstawienie jest zawsze najtrudniejsze, więc nie poddawaj się zaraz po pierwszej nieudanej próbie. Wykorzystaj w pełni swoją przerwę. Nie ma sensu frustruć.       
 10.  
 11.             6      Usiądź wygodnie. Możesz umieścić kubek nad toaletą. Możesz też usiąść w wannie lub pod prysznicem, wstać i położyć stopę na krawędzi toalety lub wanny, oprzeć się o ścianę i usiąść lub położyć się na podłodze z rozłożonymi kolanami i nogami.       
 12.  
 13.             7      Znajdź szyjkę macicy. Włóż palec do pochwy i obwąchaj szyjkę macicy - działa jak czubek nosa. Jest to niewielki wierzchołek wewnątrz pochwy z wycięciem w środku. Postaraj się skierować filiżankę w kierunku szyjki macicy, aby zapobiec niepożądanemu zawieszeniu kubka we wnęce lub napełnieniu kubka czopkiem. Jeśli masz problem ze znalezieniem puli, prawdopodobnie jest to zbyt wysokie. W takim przypadku czopek nie sprawi żadnych problemów. 
    
  • Jeśli zdecydujesz się nie rozmazać swojego brzucha, kieruj kubkiem z tyłu.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Włóż filiżankę. Odstaw filiżankę, a następnie przytrzymaj ją (u dołu) jedną ręką. Rozwiń swoje wargi sromowe i znajdź przejście pochwowe drugą ręką. Następnie popchnij filiżankę pod kątem 45 ° w kierunku kości miednicy - nie prosto w górę. Kubek powinien się rozwinąć. Wepchnij miseczkę, aż będzie wygodnie umieszczona w pochwie. Kubek może być niski lub wysoki w zależności od twojego ciała. Jednak korpus kielicha nie powinien znajdować się przy wejściu do pochwy. Jeśli miseczka się nie rozwinie, rozwinie ją samodzielnie. Pomoże również w kilku ćwiczeniach Kegla, przysiadzie, panice lub filiżance w pochwie. Możesz również wciągnąć palec w pochwę i nacisnąć palcem bok ściany osłonowej, aby utworzyć miejsce na filiżankę. Może być również wygodniejsze, jeśli kubek jest luźniejszy niż szyjka macicy niż podane instrukcje. Gdy kubek będzie już na miejscu, pamiętaj, że zawsze możesz go zsunąć, jeśli to konieczne.       
 16.  
 17.             9      Można go nosić nawet przez 12 godzin. Jeśli masz bardzo intensywną miesiączkę, będziesz musiał ją częściej rozładowywać. Jednak maksymalny zalecany czas noszenia wynosi 12 godzin. Po raz pierwszy będziesz musiał trochę poeksperymentować, aby zobaczyć, ile czasu potrzebujesz, zanim krew wyjdzie z filiżanki. Dobrym pomysłem jest noszenie cienkich wkładek w tym samym czasie, na wypadek, gdyby kubek zaczął przeciekać.       
 18.  
 19.   10      Wydłuż kubek. Spróbuj przesunąć filiżankę z mięśniami. Kontynuuj tak długo, aż dojdziesz do dna kubka. Obróć miseczkę do tyłu, do przodu i do dołu. Mocno chwyć korpus kubka, a nie tylko jego spód i nadal wyciągaj. Kopanie dolnej części kubka pomaga przełamać próżnię i ułatwia usunięcie kubka z pochwy. Gdy kielich znajdzie się na wejściu pochwy, natychmiast usuń go, aby zapobiec rozlaniu. Jeśli krawędź kubka jest zbyt szeroka, aby zapewnić wygodne dopasowanie, wsuń filiżankę palcem w "C" lub naciśnij palec, a następnie zdejmij. Jeśli zdejmiesz filiżankę z toalety, nie ma znaczenia, czy krew pęknie.     
 20.  
 21.   11      Wlać zawartość kubka do toalety lub zlewu. Opłucz kubek wodą. Aby wyczyścić wszystkie otwory kubka z krwi, złóż go nad otworami i opłucz pod bieżącą wodą. Możesz również napełnić kubek wodą, przykryć wierzch dłoni i wycisnąć w taki sposób, aby woda była pokryta dziurami. Jeśli kielich jest zbyt śliski, spuść go (chociaż woda i śliska może pomóc w następnym skoku). Ponownie zainstaluj filiżankę.     
 22.  
 23.             12      Dowiedz się, jak czyścić filiżankę. Możesz przygotować garnek w wodzie, użyć tabletek do sterylizacji, wyczyścić go alkoholem lub inną metodą. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Internet lub ulotkę.       
 24.  
 25.             13      Pamiętaj, że przyzwyczajenie się do miseczki miesiączkowej może trochę potrwać. Daj mu czas. Nie ma znaczenia, jeśli w końcu odkryjesz, że kubki menstruacyjne nie są odpowiednie dla ciebie. Jeśli jednak nadal chcesz używać powtarzalnego produktu, spróbuj szmatki lub menstruacyjne owoce morza.                 
 26.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                     
Zdrowie popularny:
Jak zwiększyć poziom progesteronu.

Jak ustawić cele i je osiągnąć.

Jak przechowywać witaminy i suplementy.

Jak spać, a rano obudzić się świeżo.

Jak wyczyścić nawiasy klamrowe.

Jak zapamiętać sny.

Jak kontrolować negatywne myśli.

Jak wykonać pozycję wojownika w jodze.

Jak schudnąć.

Jak dbać o wrażliwą skórę podczas gorączki.

Jak złagodzić zgagę.

Jak schudnąć bez wysiłku.

Jak usunąć ciążę domaciczną.

Jak wziąć glutaminę.

Jak bezpiecznie zemdleć.

Jak wyprostować kręgosłup.

Jak pozbyć się zapachu dymu.

Jak usunąć brodawki na twarz.

Jak leczyć ukąszenie pchły.

Jak pozbyć się kaca.

Jak leczyć flegmę.