Home \ Zdrowie
 

Jak wyleczyć meduzę.

 

Dobra wiadomość jest taka, że ​​meduza zwykle nie jest śmiertelna. Złą wiadomością jest to, że jeśli dostaniesz meduzę, zrzucisz tysiące małych guzków, które utkną w skórze i osuszają truciznę. Zwykle ta trucizna powoduje jedynie drobne problemy i bolesne wysypki. W niektórych przypadkach trucizna może powodować problemy w całym ciele. Jeśli ty lub ktoś w twoim sąsiedztwie używał meduz, powinieneś działać tak szybko, jak to możliwe.

              

Procedura .

    

  Część 1      Co teraz zrobić  .

    
   
 1.   1      Powinieneś wiedzieć, kiedy wezwać pomoc i poszukać pomocy. Większość meduz nie wymaga interwencji medycznej, ale jeśli wystąpią następujące objawy, natychmiast zwróć się o pomoc lekarską:  
    
  • Podniecenie obejmuje więcej niż jedno ramię, połowę nogi, dużą część kadłuba, twarzy lub genitaliów.  
  •  
  • Podniecenie spowodowało ciężką reakcję alergiczną, taką jak trudności w oddychaniu, zawroty głowy, nudności lub kołatanie serca.  
  •  
  • Zostałeś uderzony przez czworobok. Te meduzy mają bardzo silną truciznę. Znajdują się na wybrzeżu Australii, Pacyfiku i Hawajów. Są jasnoniebieskie i mają sześcienną głowę. Rosną do 2 metrów.
  •  
         
 2.  
 3.            2      Wspinaj się tak cicho jak to możliwe z wody. Aby uniknąć powtarzających się krzyków, zejdź z wody tak szybko, jak to możliwe, ale jednocześnie w miarę możliwości.  
    
  • Podczas wychodzenia z wody nie drapaj rąk dłońmi. Prawdopodobnie wciąż masz macki na skórze, a gdybyś mógł do nich dotrzeć, spaliłbyś jeszcze więcej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Staraj się neutralizować ból ciepłą słoną wodą. Jeśli masz pod ręką słoną wodę, połknij dotknięty obszar. Ciepła woda jest również zalecana przez lekarzy.        
 6.  
 7.   4      Jeśli masz pod ręką piankę do golenia, zastosuj ją do dotkniętego obszaru. Nie jest jasne, dlaczego to działa, ale lekarze zalecają to dla toksyn galaretowatych.                  
 8.  
             

  Część 2      Jak wyciągnąć macki ze skóry  .

    
   
 1.   1      Podczas usuwania macek, bądź absolutnie spokojny. Jeśli jesteś w szoku, poproś kogoś, aby zadzwonił na ratunek i starał się zachować spokój. Im bardziej poruszasz mackami, tym więcej trucizn dostanie się do twojego ciała.     
 2.  
 3.   2      Użyj ostrej żyletki lub karty kredytowej, aby zdrapać macki ze skóry. Postępuj bardzo ostrożnie i staraj się trzymać kartę pod kątem trzydziestu stopni. Inne podrażnienie skóry może powodować uszkodzenie nematocydu talku, co może spowodować dalszy ból.  
    
  • Chwytaki mogą odłączyć się od meduzy i utknąć w skórze. Może być ich nawet tysiące. Będą cię palić, dopóki nie wyciągniesz ich ze skóry.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Jeśli nie masz żyletki lub karty kredytowej, spróbuj znaleźć inny przedmiot. Weź rękawicę lub mokry ręcznik i spróbuj wyciągnąć macki ze skóry. Nie dotykaj ich gołymi rękami, będą cię pytać, czy nie są już powiązane z meduzami.  
    
  • Pomocne mogą być również pęseta, nóż lub czysta pałeczka.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Wszystkie rzeczy, które miały kontakt z nematocytami, muszą zostać natychmiast wystrzelone. Pozbądź się tych wszystkich rzeczy, aby uniknąć dalszego besztania.     
 8.  
 9.             5      Kiedy wyciągniesz macki, weź środki przeciwbólowe. Jeśli cierpisz na silny ból, zażyj paralen lub ibuprofen.        
 10.  
             

  Część 3      Czego nie robić  .

    
   
 1.   1      Nie nakładaj octu na dotkniętą skórę. Niektórzy mówią, że powinieneś używać octu na meduzę. Inne źródła twierdzą, że powinieneś używać octu tylko na kołczanie. Jeśli masz czworokąt, powinieneś natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną i nie próbować samodzielnie rozwiązać problemu. Nowe badania potwierdzają, że ocet może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację.  
    
  • Badania wykazały, że stosowanie octu powoduje uwolnienie większej ilości trucizn (do 50%). W poważnych przypadkach może to bardzo cię zranić. Lepiej zassać ranę tylko słoną wodą i jak najszybciej udać się do szpitala.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Nie próbuj połykać galaretki z moczem z meduzy. Twierdzenie, że mocz pomaga w walce z meduzą, to stara ludowa opowieść z serii "Przyjaciele". Nie musisz oddawać moczu na ranę jellyfish!     
 4.  
 5.   3      Nie nakładaj świeżej wody na ranę. Większość meduz zwabia cię do wody morskiej, dzięki czemu nicieni mają wyższą koncentrację słoną w komórkach trucizny. Kiedy zmienisz koncentrację, komórki trucizny zaczną pękać, a ty będziesz się palił jeszcze bardziej. Więc trzymajcie słoną wodę.        
 6.  
 7.   4      Alkohol na skórze może wyrządzić ci poważną krzywdę. Podobnie jak świeża woda, alkohol może powodować zatrucie komórek zatrucia i pogorszyć apetyt.        
 8.  
             

  Część 4      Jak pozbyć się bólu i jak to zrobić  .

    
   
 1.   1      Oczyść i wyginaj otwarte rany. Gdy usuniesz macki i pozbędziesz się najsilniejszego bólu, przemyj dotkniętą powierzchnię dokładnie ciepłą wodą (nie musisz używać słonej wody, ponieważ już usunąłeś macki). Jeśli twoja skóra jest wyraźnie podrażniona, owinąć ją bandażem.  
    
  • Wypłucz chore miejsce trzy razy dziennie ciepłą wodą i nałóż maść antybakteryjną. Następnie zapakuj ponownie bandażem.  
  •  
         
 2.  
 3.   2      Jeśli chcesz pozbyć się bólu, zastosuj skórę na skórze. Led złagodzi twój ból, ale nie powinieneś go stosować natychmiast po tym, jak go masz. Kiedy najgorszy ból ustąpi, możesz nałożyć trochę lodu na ręcznik na skórę.        
 4.  
 5.   3      Weź leki na alergie, aby pozbyć się swędzenia. Podrażnienie skóry i świąd są uwalniane od bez recepty z alergiami lub kremami z kalaminą.     
 6.  
 7.   4      Poczekaj cały dzień, aż ból ustąpi i na kilka dni przed pozbyciem się podrażnienia skóry. 5-10 minut po nasmarowaniu i związaniu skóry ból powinien zacząć ustępować. Następnego dnia prawie nie masz nic do zrobienia. Jeśli twoja skóra nadal boli przez kolejny dzień, skonsultuj się z lekarzem.  
    
  • W rzadkich przypadkach dolegliwości mogą powodować infekcje i blizny, ale nie dojdzie do nich większość ludzi, nawet jeśli ich wysiłek jest bardzo bolesny.
  •  
  • W skrajnych przypadkach ludzie odczuwają zwiększoną wrażliwość na jeden lub kilka tygodni po ich zażyciu. Pęcherze i podrażnienia skóry mogą pojawić się nagle. Ta wrażliwość nie jest niebezpieczna, ale zawsze dobrze jest pójść do dermatologa.
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

               (15)                    
Zdrowie popularny:
Jak przybrać na wadze jako wegetarianin.

Jak leczyć bóle pleców.

Jak leczyć poparzenie.

Jak odzyskać po operacji plastycznej.

Jak być seksownym.

Jak pozbyć się skurcze w szyi.

Jak pokonać przeciwności losu.

Jak wziąć psyllium.

Jak pokonać lęk społeczny.

Jak pozbyć się Pseudomonads.

Jak przyspieszyć regenerację mięśni.

Jak schudnąć 12 funtów w ciągu dwóch miesięcy.

Jak wprowadzić kaniulę IV.

Jak podnieść poziom testosteronu.

Jak zdiagnozować zespół cieśni nadgarstka.

Jak pić ocet jabłkowy.

Jak radzić sobie z myślami samobójczymi.

Jak leczyć oparzenia słoneczne.

Jak podać komuś wstrzyknięcie podskórne.

Jak uniknąć zapalenia stawów.

Jak leczyć zainfekowany piercing.