Home \ Zdrowie
 

Jak osiągnąć cele krótkoterminowe.

 

Nie każdy cel życia koniecznie wymaga miesięcy lub lat pracy. Niektóre cele musisz osiągnąć w znacznie krótszym czasie - czasami przez kilka tygodni, dni lub nawet godzin. Cele te mogą być bardzo ważne i często stanowią część procesu prowadzącego do jakiegoś większego celu. Cele krótkoterminowe są zwykle prostsze niż cele długoterminowe, ale ich spełnienie może być trudne. Jeśli chcesz osiągnąć swoje krótkoterminowe cele, ważne jest, abyś skupił się na nich i działał na czas.

              

Procedura .

    

  Część 1      Analiza celu  .

    
   
 1.            1      Upewnij się, że jest to konkretny cel. Dla każdego celu ważne jest, aby być konkretnym i jasno zdefiniowanym. Prace niezbędne do osiągnięcia celu krótkoterminowego zwykle nie trwają długo, dlatego ważne jest, aby uniknąć nieporozumień w tym, co chcesz osiągnąć. Zamieszanie powoduje opóźnienie i zmniejsza motywację.  
    
  • Wyobraź sobie na przykład pisanie książki. Aby obsłużyć proces, dzielisz zadanie na kilka celów krótkoterminowych i masz nadzieję, że dotrzesz do nich przez kilka miesięcy. Na przykład w pierwszym miesiącu możesz ustawić cel "rozpocznij pisanie książki". To nie jest zbyt szczegółowe. Lepszym celem byłoby "zapisanie pierwszego rozdziału w tym miesiącu". Z tego celu lepiej wiedzieć, co naprawdę chcesz osiągnąć.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Upewnij się, że twój cel jest realistyczny. Ważne jest wyznaczenie celów, które naprawdę możesz osiągnąć w danym momencie. Jeśli tego nie zrobisz, zniechęci cię to i prawdopodobnie zrezygnuje z twoich przyszłych celów.  
    
  • Kiedy nasze mózgi się uda, one się rozwijają. Kiedy ustalisz cele i osiągniesz je, będziesz miał motywację, aby osiągnąć inny cel. Jeśli ustawisz cel, którego nie możesz obsłużyć w danym okresie czasu, nie będziesz miał motywacji.
  •  
  • Wracając do przykładu napisania książki, prawdopodobnie nie chciałbyś pisać pierwszych sześciu rozdziałów miesięcznie. Więc jeśli te rozdziały nie są wystarczająco krótkie, prawdopodobnie będziesz miał o wiele więcej do napisania, niż możesz zrobić na ten czas. Jeśli nie uda ci się osiągnąć takiego celu, może to powstrzymać cię od napisania kolejnego miesiąca.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Określ poszczególne kroki. Prawie każdy cel można podzielić na mniejsze. Wiedząc, jakie kroki czekają, ułatwisz sobie zarządzanie swoim celem. Będziesz także w stanie stworzyć przejrzysty plan, który będziesz realizował, aby osiągnąć swoje cele.  
    
  • Załóżmy na przykład, że ktoś cię odwiedza, a twój dom wymaga wielkiego sprzątania. Możesz podzielić proces na kilka celów krótkoterminowych: do czyszczenia łazienki, czyszczenia kuchni, czyszczenia salonu itp. Ale nadal możesz podzielić każdy z tych celów. Może w kuchni możesz zmyć naczynia, wytrzeć linię, wyczyścić lodówkę, zamiatać i wytrzeć podłogę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Oszacuj, ile czasu zajmie ci każdy krok. Gdy masz harmonogram i termin wykonania każdego z tych zadań, będziesz bardziej zmotywowany, odpowiedzialny i skoncentrowany na zadaniu.  
    
  • Na przykład, jeśli zaczniesz myć łazienkę, możesz oszacować, że oczyszczenie wanny zajmie 15 minut, czyszczenie toalety przez 15 minut, czyszczenie umywalki przez 10 minut, czyszczenie zestawu pierwszej pomocy przez 10 minut i czyszczenie podłogi przez 10 minut. Jeśli zachowasz ten harmonogram, powinieneś być w stanie oczyścić łazienkę w ciągu godziny.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Narysuj plan. Po określeniu kroków, zapisz krótki plan, aby posortować je w logicznej kolejności, aby dobrze Cię śledzić.  
    
  • Możesz wydawać się głupi, aby pisać kroki tak proste, jak sprzątanie w domu. Może naprawdę nie potrzebujesz tego. Ale jeśli to zrobisz, twój cel będzie wydawał się namacalny, dzięki czemu będziesz bardziej zmotywowany.
  •  
  • Po zapisaniu kroków, będziesz także pewien, że nie zapomnisz niczego ważnego.
  •  
                   
 10.  
             

  Część 2      Osiągnięcie celu  .

    
   
 1.             1      Zidentyfikuj priorytety. Często zdarza się, że gdy skupiamy się na celach krótkoterminowych, mamy wiele celów na raz. Ważne jest, aby ustalić, które cele są najważniejsze, abyś mógł do nich dotrzeć tak szybko, jak to możliwe.  
    
  • Jeśli ktoś cię odwiedza, być może trzeba będzie posprzątać, ale także kupić żywność. Możesz posprzątać w samochodzie. Przydatne może też być zaplanowanie czegoś, co Twoi znajomi mogą zrobić, gdy są u twego boku. Możesz chcieć wykonać jakąś pracę, której nie będziesz w stanie zrobić, gdy odwiedzą cię. Jeśli spróbujesz zrobić wszystkie te rzeczy naraz, nie będziesz tak skuteczny jak wybieranie najważniejszego zadania, ukończenie go i przejście dalej. Kiedy spróbujesz zrobić wszystko za jednym razem, możesz nie być w stanie go złapać.
  •  
  • Gdy przypisujesz priorytet celowi, unikasz utraty czasu po osiągnięciu celu. Będziesz już myślał o tym, co robić dalej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zabierz się do pracy. Podobnie jak w przypadku innych celów, osiągasz cele tylko krótkoterminowe, jeśli poświęcisz im trochę czasu i wysiłku. Gdy zaczniesz, będziesz budował tempo, które doprowadzi cię do końca.  
    
  • Jeśli jesteś w naprawdę dużym bałaganie w domu, może być trudno rozpocząć czyszczenie. Ale spójrz na plan i jak najszybciej wykonaj pierwsze kroki. Po wyczyszczeniu jednego pomieszczenia poczujesz satysfakcję i uzyskasz motywację do kontynuowania.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skoncentruj się na celu. Jeśli chcesz osiągnąć dowolny cel, musisz konsekwentnie pracować nad nim. W przypadku celów krótkoterminowych jest to jeszcze ważniejsze. Ponieważ nie masz dużo czasu, aby osiągnąć cel, ważne jest, aby skupić się na celu i nie rozpraszać się. Można to osiągnąć na kilka sposobów. 
    
  • Śledź, jak idziesz. Miej oko na zegar (lub kalendarz) i drugi plan, który napisałeś, aby osiągnąć cel. Tworząc harmonogram dla siebie, może to być silną zachętą do pozostania skupionym. Nikt nie lubi niepowodzenia.
  •  
  • Utwórz środowisko odpowiednie do osiągnięcia sukcesu. Spróbuj usunąć rzeczy z okolicy, które mogą uniemożliwić osiągnięcie Twoich celów. Wyobraź sobie, że chcesz posprzątać w domu, ale twój pies przyjdzie do ciebie cały dzień i poprosi o uwagę. Może warto dać komuś po południu, aby obejrzeć, aby móc się skoncentrować. Jeśli uważasz, że nie oprzesz się pokusie grania w ulubioną grę wideo, umieść kierowców w szufladzie w innym pokoju. Nie usuwaj ich, dopóki nie dotrzesz do miejsca docelowego.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Bądź elastyczny. Czasami może się okazać, że praca nad krótkoterminowymi celami nie przynosi oczekiwanego owocu. Lub, jeśli pracujesz nad czymś od dłuższego czasu, możesz wymyślić lepszy sposób na zrobienie czegoś, niż wcześniej zaplanowałeś. Jeśli tak jest, nie zatrzymuj się na planie tylko dlatego, że go zbudowałeś.  
    
  • Jeśli cel krótkoterminowy nie zostanie zrealizowany zgodnie z oczekiwaniami lub jeśli potrwa to dłużej niż przewidywano, nie przejmuj się ponownym opracowaniem planu. Ważne jest, aby mieć plan, ale czasami trzeba zmienić kolejność kroków, usunąć niektóre kroki lub dodać nowe. Czasami możesz również rzucić cel, aby zarządzać innym.
  •  
  • W naszym przykładzie pisania książki możesz napisać książkę w pierwszym rozdziale. Ale podczas pisania tego rozdziału możesz dostać jakiś nowy pomysł, o którym wcześniej nie pomyślałeś. Jeśli jest to naprawdę dobry pomysł, warto wrócić do planu i przeprojektować go, aby uwzględnić ten pomysł. Czas potrzebny, abyś mógł uniknąć osiągnięcia pierwotnego celu, ale jeśli to oznacza, że ​​książka będzie lepsza, bądź elastyczny i dostosuj plan.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nagradzaj siebie za sukces. Kiedy osiągniesz swój cel krótkoterminowy, nagradzaj się czymś. Nazywa się to "wzmacnianiem". Twój mózg pomoże ci powiązać twoją pracę z celami z dobrymi konsekwencjami. Później będziesz lepiej zmotywowany do osiągania przyszłych celów. 
    
  • Istnieją dwa rodzaje tego wzmocnienia. Pozytywne wzmocnienie jest wtedy, gdy dodajesz coś dobrego do swojego życia. Na przykład możesz świętować swój sukces, przechodząc do dobrego koktajlu lub deseru. Negatywne zbrojenie oznacza, że ​​bierzesz coś negatywnego z życia. Wyobraź sobie na przykład, że nie masz dość chodzenia z psem. Możesz porozmawiać z innym członkiem gospodarstwa domowego o tym, że wybierasz się w dniu, w którym dotrzesz do miejsca docelowego.  
  •  
  • Wzmocnienie dobrego zachowania jest bardziej skuteczne niż karanie za złe zachowanie. Zwiększy to twoją motywację do doprowadzenia większej ilości rzeczy do końca.  
  •  
         
 10.  
            

Wskazówki .

               (11)                     
Zdrowie popularny:
Jak rozpoznać objawy Chlamydii u kobiet.

Jak zachowywać się pewnie.

Jak połknąć tablet.

Jak schudnąć 9 kg w ciągu dwóch miesięcy.

Jak pozbyć się golenia w domu.

Jak usunąć żetony z sody oczyszczonej.

Jak pozbyć się przewlekłego ucha.

Jak owulować za pomocą PCOS.

Jak rozpuścić kamienie nerkowe.

Jak złuszczać usta.

Jak zrozumieć swoje emocje.

Jak leczyć blister na nodze.

Jak pozbyć się mgły.

Jak leczyć strzelbę.

Jak pozbyć się ukąszeń komarów.

Jak szybko i naturalnie pozbyć się przeziębień.

Jak prawidłowo oddychać podczas biegania.

Jak być naturalnie wyżej.

Jak zatrzymać kichanie.

Jak pływać podczas menstruacji.

Jak zdiagnozować zespół cieśni nadgarstka.