Home \ Zdrowie
 

Jak radzić sobie z ciemnymi uszami.

 

Od czasu do czasu zdarza się, że najczęściej po nagłej zmianie ciśnienia, na przykład podczas lotu lub nurkowania, oblizuje się w uszach. Przyczyną jest zablokowanie trąbek Eustachiusza. Ta rurka łączy jamę ucha środkowego z nosogardłą i służy do zrównoważenia ciśnienia przed i za bębnem. Jeśli masz nieprzyjemne uczucie ucisku w uszach lub jeśli w nim leżysz, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak sobie z nim radzić.

              

Procedura .

    

    1      Pozbądź się szybko leżących uszu  .

    
   
 1.            1      Powoli otwórz usta i ziewnij. Otwórz usta, aby móc powiedzieć "aaaa" i spróbuj ziewnąć. Dobre ziewanie pomoże wyprostować ciśnienie, a uszy rozkleją się. 
    
  • Zatrzymaj się, gdy poczujesz, że twoje uszy odpadły. Powtórz, jeśli pierwsze ziewnięcie nie pomogło. Wyrównanie ciśnieniowe łatwo rozpoznawalne. Nie tylko czujesz i słyszysz delikatne zamieszanie, ale twój słuch nagle się rozjaśnia i usłyszysz znacznie lepiej niż wcześniej.
  •  
  • Zegnij głowę i przesuń szczękę. Dzięki łukowi trąbka Eustachiusza znajduje się we właściwej pozycji. Przednia szczęka może pomóc w ziewnięciu podczas otwierania trąbki Eustachiusza, która następnie wyładowuje ciśnienie.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Żuć gumę. Jeśli nie pomaga ziewać, może pomóc żuć, nawet pretensjonalnie. Ruch szczęki pomaga zrównoważyć ciśnienie między wnętrzem ucha i na zewnątrz. Podobnie jak ziewanie, możesz również użyć żucia jako środka zapobiegawczego. Rozpocznij gumę do żucia, jeśli czeka cię zmiana wysokości i zapobiegnij zatykaniu ucha podczas przejścia.  
    
  • Żuć dobry kawałek gumy do żucia. Mówimy o Hubbub Bubba, a nie o Orbitach. Ruch podczas żucia musi być wystarczająco duży, aby otworzyć nosogardło i wyrównać ciśnienie w uszach. Jeśli nie masz nic do żucia, możesz naśladować zbyt wiele ruchów, tak jakbyś gryzł zbyt dużo. Dosłownie.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Wymieszaj cukierki. Podobnie jak w przypadku żucia, może nawet wyprostować cukierek lub mentol w celu zrównoważenia nacisku. Dokładnie ułóż cukierki na jakiś czas, aby uzyskać wystarczający efekt nacisku.        
 6.  
 7.                          4      Wypij dużą szklankę wody. Ruchy picia to połączenie wyżej wymienionych metod. Wlać dużą szklankę wody, pochylić głowę i wypić duże łyki, aby zrównoważyć ciśnienie w uszach. Jeśli zrobisz to dobrze, powinieneś poczuć uszy swoich uszu i jakikolwiek ból ustąpi.        
 8.  
 9.                          5      Jeśli masz wodę w uszach, ostrożnie wywierć nacisk palcem. Jeśli wydostałeś się z wody i ucha, odczuwasz nieprzyjemne uczucie ucisku, pomagasz sobie z grawitacją i zginasz ucho równolegle do ziemi. Umieść poduszkę jednego palca na uchu (nie w środku) i przesuwaj ją w przód iw tył, jakbyś używał gumowego dzwonka na dusznej toalecie. W ten sposób możesz łagodnie zmienić ciśnienie w uchu tak, aby podniosło Cię, lub z ucha, aby uzyskać wodę, którą tam dostaniesz.  
    
  • Nigdy nie wkładaj palca do ucha. Nie próbujesz szorować wody, wystarczy zmienić ciśnienie. Zbyt mocne wsunięcie palca w ucho może spowodować uszkodzenie słuchu.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Spróbuj manewru Valsalvy. Brzmi to skomplikowanie, ale to łatwe. Zasada działania Valsalv polega na wytworzeniu przeciwciśnienia w trąbkach Eustachiusza poprzez oddychanie, a następnie powstrzymywanie sumiennego wydechu.  
    
  • Wdech, zatkaj nos, zamknij usta i spróbuj wydychać z zatęchłego nosa. Powinno to otworzyć trąbkę Eustachiusza, zrównoważyć ciśnienie i przywrócić normalne uszy.
  •  
  • Uważaj. Nie musisz robić zbyt wiele dla manewru Valsalvy. Jeśli robisz to zbyt często lub zbyt intensywnie, możesz drażnić trąbki Eustachiusza i powodować ich stan zapalny, a ich leczenie będzie znacznie bardziej skomplikowane.
  •  
  • Ktoś pomaga, gdy opiera się o manewr Valsalva. Pochyl się do przodu i dotknij stóp u stóp, jakbyś rozciągał nogi. Wykonaj manewr Valsalva, potem puść nos i weź głęboki oddech. Wciąż w czołówce, powtórz to kilka razy.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Zwolnij zatkane komory  .

    
   
 1.                          1      Nie bój się wezwać lekarza. Jeśli twoje uszy ciągle leżą, może to być spowodowane poważniejszym problemem z jamami i ich stanem zapalnym. Twój lekarz może zalecić środki przeciwbólowe, spraye do nosa lub antybiotyki.        
 2.  
 3.                          2      Wypróbuj poppera. Za granicą dostępne w Wielkiej Brytanii, ale tylko online. Popper do ucha pomaga zrównoważyć ciśnienie w uchu. Skonsultuj się z lekarzem.        
 4.  
 5.                          3      Regularnie płucz jamy. Jeśli masz zatkane wgłębienie z powodu przeziębienia lub alergii, może to również powodować zaburzenia równowagi ciśnieniowej i ciemne uszy. W takim przypadku pomoże to regularnie spłukiwać zagłębienia ciepłą słoną wodą.  
    
  • Non-doniczki są obecnie dostępne i mogą być wypełnione słoną wodą. Przechylić głowę nad zlewem i wlać słone wody do górnej dziurki. Niech drugie nozdrze wystartuje. Po raz pierwszy nie jest to przyjemne uczucie, ale znacznie pomaga rozluźnić duszne ubytki.
  •  
  • Jeśli twoje ubytki są zatkane do tego stopnia, że ​​nawet nie dostarczają wody, ta niewielka zmiana ciśnienia może wciąż być wystarczająca, aby ulżyć wnękom i powiekom. Warto spróbować.
  •  
  • Upewnij się, że po każdym użyciu przemyj odpowiednio prysznic nosa i użyj wody destylowanej, aby zapobiec rozwojowi bakterii.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Weź leki na alergię (leki przeciwhistaminowe) lub leki zmniejszające przekrwienie (zwolnij zablokowany nos, zwykle w postaci aerozoli), zanim objawy nasili się. Uważaj na swoje zdrowie i chroń się przed zatkanymi jamami i ukośnymi uszami. Jeśli często zmagasz się z problemami z jamą ustną, nie czekaj, aż się pogorszy i wywołaj nieprzyjemne i bolesne uczucia w uszach. Zapobiegaj tym problemom za pomocą dostępnych leków.        
 8.  
 9.                          5      Połóż ciepłą kąpiel i zanurz uszy. Jeśli jesteś chory i chcesz ulżyć swoim ślepym uszom, załóż ciepłą kąpiel, połóż się i zanurz się. Zegnij głowę i połknij ją kilka razy. Zmiana ciśnienia może zrekompensować ciśnienie w uszach, a para wodna może również uwolnić zatkane wgłębienia. Jeśli po kąpieli masz poobijane uszy, spróbuj pochylić się do przodu z uchem równolegle do ziemi i palcem, aby spróbować ucisnąć ucho, jak opisano powyżej.        
 10.  
 11.                          6      Delikatnie ściśnij. Smashing jest w rzeczywistości wersją manewru Valsalva z dodaną wartością rozluźnienia zatkanego nosa. Ugniataj każdy otwór osobno. Pomoże Ci to zrównoważyć ciśnienie w Twoich uszach.  
    
  • Ważne jest, abyś był bardzo ostrożny. Jeśli krzyczysz jak świerk na świerku, może cię to zranić i przesunąć blokadę w kanale słuchowym, aby leżenie w uszach było jeszcze gorsze. Bądź więc bardzo ostrożny.
  •  
         
 12.  
             

    3      Leczenie w domu  .

    
   
 1.                          1      Zatrzymała się gorąca słona woda. Staraj się, aby woda, którą cuchnie, była tak ciepła jak to tylko możliwe, aby nie parzyła się w usta. Dodaj łyżeczkę soli do kubka z wodą i pozwól jej się rozpuścić. Powtórz to rozwiązanie z około jednominutowymi przerwami. Zegnij cały kubek, a następnie poświęć co najmniej 30 minut na przerwę, zanim spróbujesz uklęknąć.        
 2.  
 3.                          2      Spróbuj pozbyć się ciemnych uszu za pomocą octu zmieszanego z alkoholem izopropylowym. Jeśli podejrzewasz, że zaciemnione uszy są spowodowane zakumulowaną woskowiną, użyj tego roztworu, a następnie postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. Jak:  
    
  • Wymieszaj taką samą ilość octu i 70% alkoholu izopropylowego. To rozwiązanie pomaga rozluźnić woskowinę i odblokować przewód słuchowy.
  •  
  • Przechyl głowę na bok i upuść kilka kropli roztworu do ucha za pomocą zakraplacza.
  •  
  • Trzymaj głowę przechyloną przez chwilę, aż ją wyprostujesz. Małe rozwiązanie może wydostać się z twojego ucha. Powtórz z drugim uchem.
  •  
  • Przepłukuj ucho mniejszą ilością wody. Chociaż roztwór jest częściowo wyczerpany ze względu na jego składnik alkoholowy, lepiej przepłukać ucho. Ponownie przechyl głowę na bok i wlej trochę wody do ucha. Po chwili wyprostuj głowę, aby zabrakło nadmiaru wody.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Zjedz coś ekstra gorącego, takiego jak papryka jalapeno. Nawet jeśli nie jest to najbardziej przyjemne, zdecydowanie zmyje twoje ubytki. (Papryczki są znane ze swoich efektów na zgniłych wnękach.) Wymieszaj i gdy śluz zacznie zmywać, przesuwaj szczęki z boku na bok. Możesz czuć się wybrzuszonym w twoich uszach.        
 6.  
 7.                          4      Spróbuj terapii czaszkowo-krzyżowej. Został opracowany na przełomie XIX i XX wieku i polega na poszukiwaniu i przywracaniu równowagi i naturalnego rytmu przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego. Terapia ta jest stosowana w leczeniu wielu chorób, a także może pomóc w dostosowaniu nierównowagi ciśnienia w trąbkach Eustachiusza, co powoduje ukośne uszy.  
    
  • Nie udowodniono wielu sukcesów terapii czaszkowo-krzyżowej. Ale jeśli położysz coś na uszach, to na pewno cię nie skrzywdzi.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Spróbuj akupunktury. Akupunktura jest wykorzystywana do wszystkiego, od problemów z kolanem po problemy ze szczęką, a nawet zapalenie uszu. Jeśli już wypróbowałeś wszystkie dostępne opcje i nadal nie możesz odłożyć uszu, przejdź do akupunktury i opisz tam swoje problemy.        
 10.  
             

Wskazówki .

               (3)                     
Zdrowie popularny:
Jak używać damskich podpasek higienicznych.

Jak uspokoić płaczącą kobietę.

Jak otworzyć trzecie oko.

Jak leczyć zapalenie żołądka i jelit (grypę jelitową).

Jak pokonać przeciwności losu.

Jak usunąć zaznaczenie.

Jak pozbyć się pasków.

Jak leczyć gorączkę w domu.

Jak przechowywać witaminy i suplementy.

Jak uniknąć gruźlicy.

Jak leczyć infekcję ucha.

Jak zmierzyć ciśnienie krwi.

Jak pokonać uzależnienie od narkotyków.

Jak poczuć się lepiej.

Jak złagodzić grypę i przeziębienie.

Jak dodać tłuszcz.

Jak pozbyć się gniewu.

Jak pozbyć się tłuszczu pod bronią.

Jak pić ocet jabłkowy.

Jak skrócić ten okres.

Jak schudnąć 5 kg na tydzień.