Home \ Zdrowie
 

Jak pozbyć się pryszczów.

 

Trądzik pojawia się, gdy mieszki włosowe są zatkane rozmazem, martwymi komórkami skóry lub bakteriami. Pojawiają się wtedy brzydkie wybrzuszenia, plamy i zaczerwienienia. Chociaż trądzik dotyczy większości nastolatków, ta powszechna choroba skórna może dotknąć każdego, od małych dzieci po starców. Na szczęście istnieją różne metody leczenia trądziku z towarzyszącym zaczerwienieniem.

              

Procedura .

    

    1      Korzystanie z metod domowych w celu zminimalizowania zaczerwienienia trądziku  .

    
   
 1.            1      Kup delikatną wodę do twarzy. Nie należy umieszczać żadnych agresywnych i wysuszających produktów z efektem upuszczania. Unikaj detergentów na bazie alkoholu i szukaj takich płynów, które są "miękkie" lub "bezalkoholowe".  
    
  • Ściągające i alkoholowe preparaty nie pomagają trądzikowi, a dodatkowo wysuszają skórę, co może powodować jeszcze gorsze objawy trądziku, w tym irytujące zaczerwienienie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umyj twarz dwa razy dziennie. Uważaj i myj twarz delikatnym środkiem czyszczącym przez minutę rano i jedną minutę wieczorem. Użyj palców lub miękkiej ściereczki - nie używaj w żaden sposób gwoździ ani grubych tkanin. Powinieneś również myć twarz za każdym razem, gdy czujesz zawroty głowy, na przykład podczas ćwiczeń. Nie ciąć ani nie drapać skóry: pamiętaj, że skóra skłonna do powstawania trądziku może być bardzo wrażliwa i delikatna. Opłucz twarz letnią wodą, zbyt gorącą lub zbyt zimną.       
 4.  
 5.             3      Codziennie nawilżaj skórę. Chociaż możesz wydawać się nielogiczne, środki nawilżające pomagają zapobiegać degradacji trądziku. Ponieważ trądzik może zostać zaostrzony przez martwe komórki skóry, utrzymanie zdrowej skóry pomaga zmniejszyć objawy trądziku. Co więcej, nadmiernie wysuszona skóra może prowadzić do nadprodukcji sebum skóry, który jest odpowiedzialny za trądzik. Kupując środki nawilżające, upewnij się, że opakowanie jest wyraźnie "nieprzywierające". Oznacza to, że produkt Cię nie otruje.  
    
  • Wyszukaj produkty zawierające glicerynę, kwas hialuronowy i tym podobne. Unikaj masła kakaowego, oleju mineralnego i chłodnych kremów nawilżających.  
  •  
  • Niektórzy producenci kremów nawilżających i balsamów stosują specjalne formulacje, aby złagodzić zaczerwienienie skóry. Tacy producenci obejmują na przykład Eucerin lub Aveeno. Obie te marki są polecane przez renomowanych dermatologów.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Uzyskaj bezpłatne leki przeciwtrądzikowe. Istnieje wiele produktów, które mogą zminimalizować trądzik. Są to wszystkie zewnętrzne leki, które można stosować bezpośrednio na skórę raz lub dwa razy dziennie. Zacznij od jakiegoś słabego leku i pracuj ciężej, by stać się silniejszym.  
    
  • Wyszukaj produkty zawierające nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy, olejek z drzewa herbacianego i siarkę. Zaleca się rozpocząć od nadtlenku benzoilu, ponieważ nie ma takiego ryzyka podrażnienia skóry jak w przypadku innych substancji czynnych. Aby zaaklimatyzować skórę do nadtlenku benzoilu, zacznij od słabszej formy, około 2,5%.
  •  
  • Zachowaj ostrożność i postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. W niektórych przypadkach produkty te powodują większą wrażliwość na światło słoneczne. Innym razem jest negatywna reakcja z innym lekiem. Przeczytaj uważnie informacje na opakowaniu, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem.
  •  
  • W ciągu pierwszych kilku tygodni może wystąpić zaczerwienienie i zaczerwienienie. Jeśli jednak którykolwiek z tych objawów utrzymuje się, należy zmienić produkt i / lub skonsultować się z lekarzem.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Porozmawiaj z lekarzem na temat stosowania leków ziołowych. Istnieje wiele ziołowych metod, które mówi się, że są w stanie złagodzić objawy trądziku. Większość z nich jednak nie jest naukowo przetestowana i może mieć niebezpieczne skutki uboczne. Pamiętaj, że "naturalny" nie zawsze oznacza także zdrowy i bezpieczny. W przypadku ziołolecznictwa należy porozmawiać z lekarzem i ocenić, czy jest on odpowiedni dla pacjenta, czy nie. Takie zioła obejmują: 
    
  • Olejek z drzewa herbacianego. Nałożyć żel zawierający 5% olej z drzewa herbacianego na dotknięty obszar. Ale uważaj, aby nie używać go do zapalenia skóry lub śledziony. Jeśli masz któryś z tych warunków, olejek z drzewa herbacianego nie jest najlepszym wyborem dla ciebie.
  •  
  • Wyciąg z zielonej herbaty. 2% roztwór ekstraktu z zielonej herbaty nakłada się dwa razy dziennie na zaatakowany obszar. Inną opcją jest moczenie lodów w schłodzonej zielonej herbacie i stosowanie jej przez 1-2 minuty. Powtórz tę procedurę kilka razy. Traktuj zieloną herbatę przez kilka nocy w tygodniu.  
  •  
  • Aloe vera. Zastosuj 50% aloesu do dotkniętego obszaru. Najlepiej użyć żelu bezpośrednio z rośliny, którą można kupić w większości kwiaciarni.  
  •  
  • Drożdże piwowarskie CBS 5926. Użyj tego szczepu drożdży browarowych doustnie. Należy jednak pamiętać, że warzenie drożdży może powodować powstawanie gazu.  
  •  
                   
 10.  
             

    2      Korzystanie z urządzeń medycznych w celu zminimalizowania zaczerwienienia trądziku  .

    
   
 1.             1      Z wizytą u dermatologa. Jeśli bezpłatne leki i zmiany stylu życia nie przynoszą ulgi w przypadku czerwonego trądziku, należy porozmawiać z dermatologiem o swoich problemach. Prawdopodobnie przepisujesz bardziej skuteczne leki i zalecasz inne leczenie. Powinien również być w stanie określić dokładny typ trądziku i jego nasilenie. 
    
  • Inne objawy, o których należy porozmawiać z lekarzem, to wzrost zarostu związanego z trądzikiem, bliznami lub pojawieniem się uszkodzeń i więzadeł pod skórą.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Porozmawiaj z dermatologiem o możliwości przepisania mocniejszych produktów. Istnieje wiele leków do stosowania zewnętrznego (lub leków, które można zastosować bezpośrednio na skórę), które lekarz może przepisać. Typowe składniki tych leków obejmują antybiotyki, retinoidy, kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Ponadto możemy również znaleźć kwas azelainowy w preparatach trądziku i trądziku różowatym, aby pomóc zmniejszyć zaczerwienienie, a także samych kałuż. 
    
  • Retinoidy pomagają leczyć zaczerwienienie, zapobiegając zatykaniu pęcherzyków. W zapobieganiu trądziku i zaczerwienieniu mogą być bardzo skuteczne.
  •  
  • Antybiotyki pomagają zmniejszyć zaczerwienienie poprzez łagodzenie stanu zapalnego i zabijanie szkodliwych bakterii na skórze.  
  •  
  • Nadtlenek benzoilu leczy zaczerwienienie trądziku, zmniejszając ryzyko powstania bakterii opornych na antybiotyki. Ponadto zmniejsza również zatykanie porów.
  •  
  • Kwas salicylowy pomaga w leczeniu zaczerwienienia, zmniejszając liczbę martwych komórek skóry i uwalnianie porów.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Postępuj zgodnie z instrukcjami podawanymi przez lekarza podczas podawania leków do użytku zewnętrznego. Ilość i częstotliwość aplikacji zależy od przyczyny i zaawansowania trądziku. Porozmawiaj z lekarzem, aby zapytać go o jego zalecenia dotyczące recept. Uważnie słuchaj efektów ubocznych i leków, na które mogą reagować nowe leki.  
    
  • Lekarze mówią o innych przyjmowanych lekach. Powiedz mu również, jeśli planujesz zajść w ciążę w najbliższej przyszłości. Ta informacja może wpłynąć na ostateczną decyzję o konkretnym leczeniu trądziku.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Bądź cierpliwy. Obróbka powierzchniowa trądziku może początkowo przynieść widoczną poprawę już po 4-8 tygodniach. Czasami może się zdarzyć, że zaczerwienienie najpierw się pogarsza, a następnie poprawia. Więc bądź cierpliwy, twoja skóra może potrzebować trochę więcej czasu, aby leczyć.       
 8.  
 9.             5      Zapytaj swojego lekarza o leki doustne. Leki podawane doustnie mogą uzupełniać lub całkowicie zastąpić terapię powierzchniową. Zmniejszenie zaczerwienienia i zapobieganie innym objawom trądziku może być antybiotykami, hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi lub antyandrogenami. Należy jednak dodać, że niektóre z tych leków mogą powodować bardzo poważne działania niepożądane. Dlatego używaj ich tylko pod nadzorem doświadczonego lekarza. We wszystkich okolicznościach lekarze mówią wszystkie leki, które obecnie przyjmujesz. 
    
  • Antybiotyki podawane doustnie działają tak samo jak antybiotyki do użytku zewnętrznego. Z zaczerwienieniem i stanem zapalnym walczą, zabijając niechciane bakterie. Leki te mogą powodować niestrawność, a ponadto mogą źle wchodzić w interakcje z hormonalną antykoncepcją, dlatego przed zażyciem leku należy skonsultować się z lekarzem.  
  •  
  • Hormonalne środki antykoncepcyjne łagodzą objawy trądziku poprzez usuwanie testosteronu z krwiobiegu. Jest to dobre dla skóry skłonnej do trądziku. Zabieg ten działa tylko dla dziewcząt i kobiet. Antykoncepcja może być skuteczniejsza na dłuższą metę niż antybiotyk, z negatywnymi efektami ubocznymi, takimi jak przyrost masy ciała, ból piersi i ryzyko niebezpiecznych zakrzepów krwi.  
  •  
  • Antyandrogeny są inną opcją dla kobiet, ale nie dla mężczyzn. Leki te działają na zasadzie kontroli produkcji gruczołów łojowych.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zapytaj swojego dermatologa o zastrzyki steroidowe. Te iniekcje są stosowane głównie w celu zmniejszenia dużych guzów i głębokich wycieków zmian trądzikowych. W leczeniu szeroko rozpowszechnionego trądziku, szczególnie na twarzy, ale zdecydowanie nie nadaje się. Zastrzyki sterydowe mogą pomóc w przypadku dużych guzów, węzłów chłonnych i zmian pod skórą, aby je zmniejszyć i zmniejszyć ryzyko powstawania blizn. 
    
  • Zastrzyki kortyzonu niosą ze sobą pewne skutki uboczne, w tym blade plamy na skórze, widoczne naczynia krwionośne i drobną skórę. Zastrzyki te mogą być również bardzo bolesne.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zapytaj o możliwość terapii światłem. Zaczerwienienie i stan zapalny dotkniętego obszaru trądziku jest spowodowane przez p. Acnes . Bakterię tę można zabić, nakładając światło na określoną częstotliwość - najczęściej niebieskie światło. Ta terapia może być wykonywana w biurze, ale w niektórych przypadkach nawet w domu. Niektóre lasery mogą również łagodzić pryszcze i blizny, a także zaczerwienienie i stany zapalne. 
    
  • Przed rozpoczęciem leczenia światłem lekarz może zastosować specjalny lek na dotkniętym obszarze, aby zwiększyć wrażliwość skóry na światło.
  •  
  • W terapii światłem zwykle konieczne jest kilka sesji.
  •  
  • Do częstych działań niepożądanych należy nadwrażliwość na światło, suchość skóry i przejściowe zaczerwienienie.  
  •  
  • To leczenie może być droższe niż inne metody leczenia, więc najpierw rozważ możliwości finansowe i porozmawiaj najpierw o wszystkich aspektach tego leczenia z lekarzem.
  •  
         
 14.  
             

    3      Zmiany stylu życia w celu minimalizacji zaczerwienienia trądziku  .

    
   
 1.             1      Kontroluj i nie marszcz pryszcze. Naturalnie możesz go zdjąć, ale ryzykujesz rozprzestrzenianie się trądziku, co prowadzi do infekcji, pogarsza zaczerwienienie i kolejne blizny. Jest to trudne, ale lepiej poczekać, aż trądzik zostanie oczyszczony.       
 2.  
 3.             2      Nie dotykaj swojej twarzy. Przyciągając swoją twarz, możesz dostarczyć bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku i dodać inne oleje do skóry, które prowadzą do infekcji. To pogorszy wszystkie objawy trądziku, w tym zaczerwienienie. Powiedz, że jeśli dotkniesz swojej twarzy, wszystko się pogorszy. Jeśli nie możesz pomóc i zawsze osiągasz swoją twarz, spróbuj rozciągnąć rękawiczki, usiądź na rękach lub założysz gumową opaskę na ręku, która zawsze przypomina o trzymaniu rąk w pozycji dolnej.       
 4.  
 5.             3      Utrzymuj otoczenie wokół twarzy w czystości. Niezależnie od tego, czy chodzi o włosy, telefon, czapkę czy spinkę do włosów, wszystkie te rzeczy mogą podrażnić skórę trądzikową. Mogą powodować pocenie się i zatykanie porów. Rób wszystko, aby zachować czystość twarzy. Nie przykładaj telefonu do ucha, nie nosaj czapek i kapeluszy, nie ciągnij za włosy, a do czasu, aż skóra będzie idealnie czysta.       
 6.  
 7.             4      Nie używaj produktów na bazie oleju. Lakiery do włosów, żele, kremy na bazie olejków i makijaż na bazie oleju - wszystko to może sprawić, że Twój trądzik zacznie rosnąć. Przerwij wszystkie podobne preparaty natychmiast. Zamiast tego należy stosować nie wywołujące komedogenów lub oparte na wodzie kremy na bazie słońca i nawilżające.        
 8.  
 9.             5      Regularnie używaj szamponu. Ból we włosach może również pogorszyć trądzik. Nadmiernie wytwarzany smar do włosów można uzyskać przez regularne mycie szamponem. Myjesz włosy codziennie lub co najmniej codziennie, a zobaczysz, że twój czerwonawy trądzik zdecydowanie poprawi się.       
 10.  
 11.             6      Chroń się przed słońcem. Sucha i opalona skóra jest bardziej podatna na trądzik. Chroń go, nakładając niekorkowe środki przeciwsłoneczne lub pozostając w cieniu. Ochrona skóry przed słońcem jest szczególnie ważna podczas przyjmowania leków przeciwtrądzikowych, które mogą zwiększyć wrażliwość skóry na słońce.       
 12.  
 13.             7      Dodaj do menu produkty zastępcze warzyw do produktów mlecznych. Ciągłość diety i trądziku jest bardzo kontrowersyjnym tematem. Kilka badań wykazało jednak, że niektóre osoby przyczyniają się do zwiększenia częstości występowania trądziku związanego ze spożyciem produktów mlecznych. Dlatego warto rozważyć przejście na mleko sojowe lub produkty z różnych orzechów i z czasem ocenić, czy ma to pozytywny wpływ na skórę. 
    
  • Pamiętaj, że produkty mleczne dostarczają organizmowi wapnia i innych składników odżywczych, co jest szczególnie ważne dla dzieci w wieku dorastającym. Przed zmianą diety należy porozmawiać z lekarzem i upewnić się, że nadal otrzymuje się zrównoważoną ilość wszystkich składników odżywczych.  
  •  
         
 14.  
 15.             8      Jedz zdrową żywność, która nie podnosi twojego poziomu cukru we krwi. Indeks glikemiczny pokazuje, ile żywności zawierającej węglowodany zwiększa poziom cukru we krwi. Wiele badań wykazało, że dieta składająca się z żywności o wysokim indeksie glikemicznym przyczynia się do powstawania trądziku znacznie bardziej niż dieta o niskim IG. Żywność o wysokim IG jest często o wiele mniej zdrowa niż te o niskim indeksie glikemicznym. Wysoce glikemiczne są zwykle mocno przetworzone posiłki z dużą ilością mąki i cukru. Z drugiej strony, żywność o niskiej zawartości glukozy zawiera wysokowłóknowe surowce, takie jak pełnoziarniste zboża, warzywa lub owoce.        
 16.  
             

    4      Korzystanie z kosmetyków w celu zminimalizowania zaczerwienienia trądziku  .

    
   
 1.             1      Zachowaj ostrożność stosując makijaż potrądzikowy. Skóra skłonna do trądziku może być bardzo wrażliwa i kosmetyki mogą ją drażnić jeszcze bardziej. Niektóre kosmetyki mogą nawet powodować pojawienie się nowego trądziku, który nakłada się na istniejące pryszcze. Pamiętaj, że używanie makijażu może nie być odpowiednie dla twojej skóry. Porozmawiaj z dermatologiem i zapytaj go, jakich kosmetyków powinieneś użyć, jeśli w ogóle. Makijaż, po którym trądzik pojawia się częściej lub znacząco pogarsza, należy natychmiast go zaprzestać. 
    
  • Jeśli używasz makijażu, zawsze spać przed pójściem spać.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kupuj kosmetyki bez oleju. Należy używać wyłącznie preparatów na bazie wody lub minerałów. Poszukaj dodatków, takich jak dwutlenek siarki, tlenek cynku lub dimetikon. Te składniki pomagają stłumić zaczerwienienie.  
    
  • Inną opcją dla podstawowych kosmetyków jest stosowanie zabarwionego kremu nawilżającego, oczywiście nie powodującego powstawania zaskórników i bez dodatku olejków.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nałóż cienką warstwę korektora na pryszcz. Wciśnij korektor do pryszczu za pomocą pędzla i obróć go nieco. Poruszaj się po pryszczu, aż zostanie całkowicie zakryty. Aby uzyskać najbardziej efektywny zasięg, zastosuj korektor do "X."  
    
  • Spróbuj znaleźć cień, który jest jak najbardziej zbliżony do odcienia skóry.
  •  
  • Używając pędzla z ostrej i płaskiej szczotki z włosia, możesz nałożyć cienką warstwę makijażu na skórę.
  •  
  • Korektor trądziku szczególnie nadaje się do korekcji z żółtym i zielonym odcieniem. Poszukaj korektorów tych odcieni, aby zmniejszyć widoczność pojawiających się pryszczów.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Użyj palców, aby zastosować i rozprowadzić korektor. Rozpocznij od środka pryszczu i kontynuuj na zewnątrz. Zamiast pocierania i drapania używaj delikatnego nacisku lub gwintowania, aby zapobiec nierównym paskom. Pamiętaj, aby zastosować korektor do całego obszaru kałuży.       
 8.  
 9.             5      Użyj gąbki, aby nanieść makijaż na resztę twarzy. Podobnie jak przy korekcji makijażu, spróbuj użyć odcienia, który będzie najbardziej podobny do twojej skóry. Otrzymujesz najbardziej naturalny wygląd. Upewnij się, że pokryłeś wszystkie miejsca równomiernie. Następnie nałóż podstawowy makijaż wokół pryszczu, aby twarz była całkowicie pokryta tym samym odcieniem.  
    
  • W przypadku podstawowego makijażu możesz zastosować kolejną warstwę żółtego lub zielonego korektora i dostroić ogólny zasięg.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Użyj pędzla i makijażu, delikatnie nakładając proszek bezpośrednio na pryszcz. Jeśli chcesz, aby twój korektor był trudniejszy, co jest szczególnie korzystne w upalne dni, kiedy bardzo się pocisz, możesz użyć skrobi kukurydzianej lub talku. Doskonały wybór to przezroczysty proszek, ponieważ nie zmienia barwy makijażu.        
 12.  
 13.             7      W razie potrzeby zastosuj makijaż ponownie. Ta metoda makijażu prawdopodobnie nie trwa przez cały dzień w pracy, w szkole ani w czasie wolnym. Więc noś kosmetyczną torbę ze wszystkimi produktami, które możesz ponownie zastosować w ciągu dnia.        
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (60)                    
Zdrowie popularny:
Jak przybierać na wadze i wzmacniać mięśnie.

Jak uspokoić żołądek.

Jak pozbyć się gruzu.

Jak pozbyć się trądziku naturalnej drogi.

Jak rozpoznać objawy Chlamydii u kobiet.

Jak wzmocnić wszystkie pięć zmysłów.

Jak zatrzymać zakopywanie.

Jak zatrzymać krwawienie dziąseł, zapalenie dziąseł i paradentozę.

Jak uniknąć ukąszeń komarów.

Jak leczyć zapalenie żołądka (zapalenie żołądka).

Jak przygotować sok detoksyfikacyjny.

Jak wykorzystać wypalenie paleniska z Aloe Vera.

Jak pokonać depresję.

Dowiedz się, czy jesteś uczulony na gluten.

Jak naturalnie zwiększyć płytki krwi.

Jak leczyć głęboki cios.

Jak uzyskać wewnętrzny spokój.

Jak pływać podczas menstruacji.

Jak wprowadzić kaniulę IV.

Jak wdrożyć cewnik.

Dowiedz się, czy masz gorączkę.