Home \ Zdrowie
 

Jak poczuć się lepiej o sobie.

 

Za każdym razem od czasu do czasu nadejdzie smutny nastrój. W rzeczywistości taka okazjonalna autorefleksja i zwątpienie sugerują, że jesteś całkowicie normalny. Ale jeśli naprawdę czujesz się okropnie, pora się zmienić. Skorzystaj z naszych wskazówek i technik, aby poczuć się lepiej i dobrze się czuć.

              

Procedura .

    

  Część 1      Zmień dostęp  .

    
   
 1.            1      Poświęć czas na smutek. Uszczęśliwianie się bez oceniania uczuć smutku stopniowo doprowadzi do kolejnych problemów. Nie musisz przesadzać i traktować ten czas jako pretekst, by utopić się w swoim żalu i stać się rutyną. Poczujcie swój smutek, poznajcie go i wykorzystajcie mądrość, którą zyskaliście z tego doświadczenia, do dalszej zmiany. 
    
  • Możliwe, że nawet nie wiesz, dlaczego tak źle się czujesz. Czasami nasz umysł zaczyna krążyć własną ścieżką bez naszej zdolności do prawidłowego odszyfrowania. Jeśli się tego dowiesz, weź to jako wskazówkę, że twój mózg poświęcił chwilę na logikę, więc musisz po prostu wrócić do procesu pracy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyeliminuj negatywne połączenia ze sobą. Porada, którą "myślisz pozytywnie" może sprawić, że będziesz naprawdę świetny, szczególnie jeśli zbliża się spłata kredytu hipotecznego, zepsułeś swój samochód, a życie wydaje się być wykolejone. Zamiast próbować przekonać siebie, że masz całą sytuację pod kontrolą i wszystko jest w porządku, skup swoją energię na osiągnięciu nieprzyjemnych rzeczy w pozytywny sposób. Zaczyna się od monitorowania i transformacji twojego wewnętrznego monologu. 
    
  • Jeśli mówisz "nie mogę uwierzyć, że znowu wpadłem w tę nędzę", popraw ten pomysł dodając, "ale robię to jak zawsze." Napraw te negatywy cały czas, aż nie staniecie się dla was drugą naturą, a potem zmierzacie do całkowitego wyeliminowania negatywności
  •  
  • Wykazano wiele korzyści zdrowotnych - w tym wydłużenie długości życia, zmniejszenie ryzyka zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych lub zwiększenie ich odporności na przeziębienie.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie pozwól nikomu powiedzieć ci, kim jesteś. Ludzie zwykle akceptują i grają role, które zostały im przypisane przez innych. Możliwe, że Twoi rodzice nigdy nie pozwolą ci wyjść z cienia twojego dziecka, którego nie można traktować poważnie. Może twoi przyjaciele tak bardzo przyzwyczaili się do twojego wsparcia, że ​​zapomnieli, że czasami może ci pomóc z twoimi problemami. Jeśli twój potencjał przeszkadza ustalonym założeniom i uprzedzeniom innych ludzi, powiedz im o tym. Każdy, kto nie dostosuje się do twojego prawdziwego ja, nie powinien mieć miejsca w twoim życiu. 
    
  • Bądź z ciebie dumny. Nie musisz się kłócić z głupcami. Nie ma znaczenia, co się stało, ale tyrana zawsze wybiera ciebie, bo wie, że jesteś lepszy od niej. Jesteś silny i masz wszystko pod kontrolą. Określasz, kim jesteś - nikt inny nie może tego zrobić dla ciebie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Napisz "listę wdzięczności". " Dotyczy to nie tylko twojej własności (bieżącej wody, komputera, pełnej lodówki), ale także rzeczy, które dodają wartości do twojego życia (twoich przyjaciół, hobby, przekonań). wdzięczność ", ponieważ dotyczy rzeczy, za które powinniście być wdzięczni. 
    
  • Czasami, gdy nie jesteś w odpowiednim nastroju, bardzo trudno być wdzięcznym. Dla inspiracji rozejrzyj się za życiem innych ludzi. Za co powinni być wdzięczni w swoim życiu? Teraz pomyśl, ile masz wspólnych rzeczy. Prawdopodobnie kilka.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przetwórz stadninę. Przez chwilę pomyśl o pytaniu "Czym jest stadnina i jak często jest przydatna?". Prawdopodobnie dojdziesz do czegoś w rodzaju: "To emocja wydana przez firmę i jest bardzo rzadka". I to jest absolutnie prawdziwe! Kiedy się wstydzisz, martwisz się tym, co inni myślą o tobie. Gdzie jest ukryta jakaś wartość?! 
    
  • Jak tylko poczujesz, że dreszcz znowu nadchodzi, złap go w przerwach i przeanalizuj. Czy chciałbyś tego samego w wieku siedmiu lat? Czy boli cię to, gdybyś miał 70 lat? Co jeśli mieszkasz w innej kulturze? Prawdopodobnie odpowiesz "nie" we wszystkich przypadkach. Stud nauczył się akceptować i zakorzenić się w tobie bez ważnego powodu. Więc wyrzuć to z mózgu i uwolnij miejsce dla lepszych uczuć!
  •  
         
 10.  
 11.             6      Odpręż się przynajmniej przez chwilę. Odpoczywaj cały dzień w piżamie, czytaj dobrą książkę i nie pozwól nikomu przeszkadzać. Jeśli nie masz czasu na tak małą ucieczkę od rzeczywistości, posłuchaj audiobooka na swojej drodze do pracy (w samochodzie lub w autobusie lub autokarze). Skoncentruj swój umysł na czymś innym niż negatywnym. 
    
  • Zapomnienie, że możemy kontrolować nasze umysły jest bardzo łatwe. Są nami, nie jesteśmy nimi (w popularnych kategoriach). Jeśli pozwolisz swojemu umysłowi objąć nowy świat, również w nim znajdziesz się. Relaks i rozproszenie uwagi umysłu jest pierwszym krokiem do uzyskania nowego spojrzenia na życie.
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Zmień swoje zachowanie  .

    
   
 1.             1      Umieść swoje postanowienie i przytrzymaj. Dzisiejsze pokolenie jest przytłoczone przez ludzi, którzy czują się niekompletni. Wydaje się być czymś uprzywilejowanym, którego należy się bać, ale jest również bardzo przerażające. Możesz myśleć o egzystencjalnym poczuciu życia, ale nigdzie nie dojdziesz. Zamiast tego skup się na konkretnej rzeczy i rób to. Akcja, którą wykonasz, da ci poczucie użyteczności, determinacji i satysfakcji. 
    
  • To może być prawie wszystko. Biegnij 10 kilometrów. Pokonaj swoją nieśmiałość. Zostań sommelierem. Wszystko, co wydaje ci się zabawne na dłuższą metę. Pamiętaj, że im trudniej będzie, tym więcej otrzymasz nagrody w postaci dobrego uczucia. Upuść pięć funtów jest świetny, ale jeśli stracisz dziesięć funtów, poczucie satysfakcji podwaja się.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zostań ekspertem w niektórych dziedzinach. Ten krok jest bardzo podobny do poprzedniego. Zaangażowanie się w pewne rzeczy i zdobycie prawdziwej wiedzy fachowej będzie miało sens z twojej osobowości, a jednocześnie wiedzy i niesamowitego poczucia wewnętrznej satysfakcji. Cokolwiek robisz teraz, zacznij od 150%. Otrzymana nagroda jest niewyobrażalna. 
    
  • Kiedy staniesz się ekspertem, będziesz wiedział, że jesteś w czymś dobry. Nie ma miejsca na wątpliwości i negatywne nastawienie. Wręcz przeciwnie, może stać się rajem pozytywności, spokoju i relaksu. I stanie się nieodłączną częścią twojego codziennego życia. Więc jeśli ukryjesz fakt, że grasz od duzi osiem lat, puść to.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Utwórz coś. Ta technika jest również bardzo podobna do dwóch ostatnich kroków - w rzeczywistości można się ze sobą łączyć. Twoje założenie może polegać na tym, że stajesz się malarzem. Ale wracając do tematu - tworzenie jest bardzo cenne, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Dziś rozpalamy światło, po prostu klikając przełącznik, rozmawiając z ludźmi przez ekrany i siedząc w dziwnych puszkach biegnących po autostradach. Wszystko zostało stworzone dla nas. Stwórz coś i stań się naprawdę cennym zasobem pełnym wiedzy. 
    
  • Powtarzamy, że tak naprawdę nie ma znaczenia, co to jest. Oczywiście, nowy system nawadniający dla Konga byłby pod wieloma względami niesamowity, ale dla rozwoju i manifestowania kreatywnego myślenia wystarczy wiele mniejszych projektów, takich jak produkcja taśmy samoprzylepnej itp. Co robisz ze swoimi talentami i umiejętnościami?
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zaangażuj swoją energię. To nie działa dla wszystkich, ale może działać dla ciebie. Czy znasz uczucie, kiedy masz uciekać i poczujesz się tysiąc razy (lub co najmniej 3 razy) lepiej? Dokładnie to jest. To jest to uczucie. Łącząc swoje ciało z pracą, kierujesz swój mózg na właściwą drogę. 
    
  • Siedząc cały dzień w biurze i biorąc pod uwagę dwadzieścia stóp spacerem do Starbucks jako jedyna podróż przez cały dzień jest zbyt łatwe. Idź na spacer. Wejdź na świeże powietrze. Zostaw słońce do pracy. Będziesz bardziej energiczny i poczujesz się "dobrze".
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wprowadź nowe nawyki. Stare nawyki są prawie niemożliwe do wymazania z mózgu, ale nie jest już tak łatwo ich złamać lub im przeszkadzać. Zamiast próbować wykorzenić stare nawyki, staraj się tworzyć nowe, zdrowsze i silniejsze, które zastępują stare. Tworzenie nowych nawyków zajmuje dużo czasu, ale gdy je doświadczysz, pozostaną z tobą do końca życia. 
    
  • Ćwicz! Płyń i spróbuj nurkować, jeśli nigdy tego nie zrobiłeś. Zapisz się na zajęcia taneczne i naucz się czegoś, czego jeszcze nie wiesz. Lub spróbuj zupełnie nowego sportu!
  •  
  • Wolontariat. Świetnym sposobem, aby dobrze się z tobą czuć, jest także praca z dziećmi, zwierzętami lub biednymi ludźmi. Uczucie pojawia się niemal natychmiast. Chcesz być szczęśliwy? Weź weterana z chorym szczeniakiem i poproś o wydział onkologii. Zrobione.
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Zmień relacje społeczne  .

    
   
 1.             1      Prowadź swoje wysiłki w kilku znaczących związkach. Jeśli zmienisz swoje podejście, nie jest to coś, co chciałbyś (lub mógłbyś) wykonać, otocz się ludźmi, którzy mogą ci pomóc na tej ścieżce. Zadzwoń lub napisz do znajomego, który zawsze może ci się podobać, najlepiej kogoś, z kim nie rozmawiałeś przez długi czas. Podnieś teraz telefon i zaproś znajomych. 
    
  • Zrób coś, co sprawi, że będziesz się śmiał: idź na kręgle, obejrzyj film, zjedz pizzę, idź na zakupy, śpij gdzieś z dala od domu, baw się lub po prostu wyrzuć! Możesz również znaleźć przyjaciela, który jest w tym samym stanie i dzielić się z nim swoimi odczuciami i myślami. Ludzie w podobnej sytuacji słuchają lepiej i możesz współczuć sobie nawzajem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Identyfikuj ludzi, którzy Cię pociągają i unikaj ich. Jeśli jesteś otoczony przez dziwnych przyjaciół lub próbujesz rozwiązać swój związek z dawną dziewczyną lub przyjacielem i pociąga cię z powrotem do złych nawyków, przebolej to i idź dalej. Nacisk, który cię uderza, po prostu nie jest tego wart. 
    
  • Badania behawioralne wykazały, że przez długi czas usuwanie starych nawyków, niestandardowe formulacje będą stopniowo zanikać, ale jeśli zostaną przywrócone, stare wzorce zachowań powrócą bardzo szybko z powrotem, jak gdyby żadne zmiany nie miały miejsca. Oznacza to, że jakikolwiek mały poślizg może spowodować powrót starych nawyków, tak mocno wyrzucony z głowy. Te lekcje odnoszą się do różnych rzeczy i działań, ale także do ludzi!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Otocz się przyjaciółmi, z którymi jesteś zdrowy. Teraz, gdy wiesz, że ludzie mogą powodować złe nawyki, po prostu otocz się ludźmi, którzy mogą cię gdzieś przenieść. W rezultacie otrzymujesz około pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Najlepszą częścią tego wszystkiego jest to, że znasz takich ludzi bardzo łatwo i szybko. Tego miłego, ciepłego uczucia nie można lekceważyć. 
    
  • Nie potrzebujesz tłumów przyjaciół. Tylko dwóch lub trzech, którzy rozdają znacznie więcej. Jesteś bogaty z kilkoma przyjaciółmi, którzy w razie potrzeby zwrócą cię na właściwą ścieżkę.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie daj się złościć. Nie możesz zadowolić wszystkich. Spotykasz ludzi, którzy nie będą cię interesować i nadejdzie czas, kiedy do tego dojdziesz. Za każdym razem, gdy tak się dzieje, zawsze będziesz mieć wokół siebie ludzi, którzy zapewnią ci, jaka jesteś wspaniała. Nie pozwól, aby jeden zły element zniszczył całą grupę. 
    
  • Jeśli dziesięć osób powie ci, że byłeś absolutnie wspaniały i jedno w znaczeniu "um, było całkiem nieźle", to jest ludzka natura, aby skupić się na jednej negatywnej ocenie. Tak właśnie pracujemy. Wspaniale jest usłyszeć krytykę, którą można poprawić i przejść dalej, ale nie można jej złapać za wszelką cenę i przeanalizować. To opinia jednej osoby, która nie ma władzy - nie pozwól jej przewrócić się!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Odkryj. Myśl w sensie emocji. Jeśli sam nie poradzisz sobie z problemem, poczujesz ulgę, jeśli otworzysz go z kimś, komu możesz zaufać. Porozmawiaj z przyjacielem o tym, przez co przechodzisz i bądź tak szczery, jak to możliwe. Duży kamień wypadnie z twojego serca i cię ulży. 
    
  • Czasami nasze problemy mogą wydawać się ogromne, dopóki nie porozmawiamy z kimś innym. Przez zwierzenie się z kimś, możesz nagle zobaczyć racjonalnie, jak złośliwy jest. To był tylko twój własny mózg, który nie był w stanie odszyfrować siebie. Automatycznie postrzegasz osobę, która opowiada twoją historię i zaczynasz patrzeć na całą sprawę z innej perspektywy, co może być dużym otwarciem oczu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Ktoś inny potrzebuje. Może to nie jest najbardziej tatuażowa rada (tytuł artykułu zdecydowanie nie brzmi "Jak sprawić, by inni czuli się lepiej"), ale wierzcie, że jest napisane z najlepszymi intencjami. Ciesząc się kimś innym, poczujesz się dobrze. Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest. 
    
  • Wysyłanie kwiatów na Walentynki jest dość powszechną rzeczą, ale wysyła je tak samo, jak pozornie nierozsądne? To jest inne. Teraz pomyśl o innych podobnych czynach. Jeśli możesz sprawić komuś radość z czymś tak małym jak filiżanka kawy, to, miejmy nadzieję, rozjaśni Twój dzień.
  •  
         
 12.  
             

  Część 4      Zmienianie widoku świata  .

    
   
 1.             1      Poszerzaj swoje horyzonty o nowe doświadczenia i ludzi. Bardzo łatwo jest dojść do wniosku i zapomnieć, że istnieje inny świat poza nami. Poprzez ciągłe uczenie się i uczenie się nowych rzeczy, masz jaśniejszą perspektywę tego, co naprawdę jest ważne i co jest dla ciebie dobre. 
    
  • Rozmawiaj z nieznajomymi. Jest to najprostszy sposób poszerzenia swoich horyzontów - uczenia się i czerpania korzyści z wiedzy innych. Może teraz uważasz, że to trochę trudne, ale zastanów się, ile ludzie chcą uwagi. Zwracanie się do kogoś innego może być ekscytującym i ekscytującym dniem dla obu stron.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zidentyfikuj swój mały świat i postaw go na prawdziwym świecie. Często mylić nasz własny świat z globalnym myśleniem. "Zepsułem się", często zmienia się w "Jestem bezużyteczny". Może tak w twoim świecie, tak, zepsuliście coś, co próbowaliście zrobić. Ale czy naprawdę jesteś bezużyteczny? Wcale nie. 
    
  • Nic nie jest po prostu dobre lub po prostu złe. Nie twoje uczucia i rzeczy de facto. Myśląc "jestem jedną wielką niekompetencją", jesteś faktycznie winny obu. Nie jest możliwe, że całkowicie się mylisz (po prostu nie może się to zdarzyć) i to jest po prostu wrażenie, że źle oceniasz. Jeśli uważasz, że myślisz w ten sposób, natychmiast go opuść. Wróć do rzeczywistości, w której jesteś tak dobry, jak każdy inny (i tak właśnie jest).
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pamiętaj, że nikt nie próbuje cię złapać. Takie myślenie jest paranoiczne. Większość ludzi jest zbyt zajęta, aby rozwiązać siebie i swoje uczucia, nie mówiąc już o tym, jak jakoś sabotować. W ten sposób odzyskasz wodze swojego świata z powrotem w swoje ręce. Jak sobie z nimi radzisz? 
    
  • Jedyną opcją, którą ktoś wybiera dla ciebie, jest ty. Czy to możliwe? Czy jesteś najgorszym krytykiem? Jeśli tak, to wiedz, że to absolutnie normalne, ale nie jest to najzdrowszy nawyk. Bądź tak dobry, jak chcesz innym!
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zrób dobry uczynek. Czy ktoś prosi o pomoc? Zrób to. Nie musisz być w nastroju, możesz być nawet w złym humorze, ale przez kogoś innego odsuwasz swój umysł od bieżących zmartwień - i będziesz czuć się dobrze, że zrobiłeś dla kogoś coś miłego. 
    
  • Po prostu wiesz, że jesteś dobrą osobą. Czasami łatwo o tym zapomnieć. Ale jeśli weźmiemy jakąś fizyczną pomoc, bardzo trudno to zignorować. Jeśli widzisz okazję (wszystko, co musisz zrobić, to mieć oczy otwarte), weź to. Trzymaj drzwi. Pomóż przyjacielowi się ruszyć. Umyć naczynia, nawet jeśli nie ma rzędu. Nie musi to być sprawa światowej klasy, po prostu trzeba kogoś uszczęśliwić.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pomóż światu w drobnych czynach. Anonimowa aktywność jest również bardzo korzystna dla twojego ducha, jeśli nie bardziej korzystna niż twoja. Jedną z takich rzeczy, która pomoże komuś, nie korzystającemu z tego, na przykład, jest fakt, że nosisz czyjeś śmieci, zostawiasz swój magazyn w biurze dla innych pacjentów lub spisujesz listę dawców narządów. Gratulacje! Jesteś niesamowitym mężczyzną. I mamy na to dowód. 
    
  • Oddaj swoje ubrania na cele charytatywne. Rozpocznij wolontariat w regionalnym schronisku dla zwierząt, szpitalu lub organizacji charytatywnej. Przekaż wszystko, co jest tego warte. Niezależnie od tego, czy jest to jednorazowe wydarzenie, czy zwyczaj robienia tego, warto. Może ktoś to doceni, a twoja życzliwość wróci do ciebie!
  •  
         
 10.  
 11.             6      Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Jeśli ciągle jesteś otoczony tylko starymi znanymi rzeczami, nie możesz znaleźć żadnych innowacyjnych rozwiązań. Coś tak prostego, jak tylko wakacje, może zaburzyć twoje dobrze ugruntowane zachowanie i stare nawyki twojego zachowania. Skorzystaj z tego. Jeśli nie możesz dokonać jednej wielkiej, drastycznej zmiany swojego życia, idź powoli i zmieniaj dzień z dnia na dzień, aby stworzyć rutynę. 
    
  • Umieść ulubioną piosenkę w swoich uszach i spędź kilka minut po prostu tańcząc po pokoju. Zrób coś, czego nie robiłeś od lat. Spędź swoich znajomych gdzieś na plaży i pochyl się nawzajem do głowy w piasku. Odwagi i jazda na kolejce górskiej, której inaczej nie podejmiesz. Spróbuj czegoś ekstremalnego, na przykład na snowboardzie lub spływie kajakowym. Cokolwiek to jest, weź to za pewnik i spełnij to.  
     
   • Bardzo dobrze udokumentowany jest efekt, którego używają niektórzy handlowcy. Identyfikują kobiety w ciąży, które znajdują się w krytycznym okresie przejściowym swojego życia i są tak dobrymi kandydatami do tworzenia nowych nawyków zakupowych. Nowe zwyczaje tylko czekają, aby dać im szansę na rozpoczęcie.
   •  
    
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

      

         (4)                     
Zdrowie popularny:
Jak rzucić palenie z dnia na dzień.

Dowiedz się, czy masz depresję.

Jak schudnąć na brzuchu.

Pozbądź się skurczów menstruacyjnych.

Jak pokonać przeciwności losu.

Jak zwiększyć poziom sodu we krwi.

Jak wziąć więcej witaminy C.

Jak uwolnić gniew.

Jak szybko schudnąć (dla dziewczyn 13 18).

Jak pozbyć się kamieni nerkowych.

Jak wzmocnić wszystkie pięć zmysłów.

Pozbycie się zapachu porannego oddechu.

Jak szybko pozbyć się nieżytu nosa.

Jak leczyć ofiarę porażenia prądem.

Jak odczytać EKG.

Jak dbać o aloes.

Jak pływać bez wymazówki w okresie menstruacyjnym.

Jak zwiększyć poziom kortyzolu.

Jak leczyć zapalenie oskrzeli.

Jak przestać się czuć smutny.

Jak poczuć się pewniej.