Home \ Zdrowie
 

Jak leczyć keloidowe blizny.

 

Keloidy są bliznami, których wzrost trwa nawet po pełnym wygojeniu się skóry. Wystają ponad otaczającą skórę i zwykle mają gładką powierzchnię, są trudne w dotyku i różowe lub fioletowe. Bliznowce keloidu mają nieregularny kształt i często rosną szybko i progresywnie. Jeśli masz jakąś bliznę, z pewnością docenisz naszą radę, aby zminimalizować jej widoczność.

              

Procedura .

    

    1      Naturalne leczenie blizn  .

    
   
 1.            1      Wypróbuj żel Aloe Vera. Aloes pomaga przy stosunkowo nowych bliznach, ale bliznowce starsze niż rok nie są już tak skuteczne. Mimo to spróbuj, bez względu na to, ile masz lat, i sprawdź, czy metoda działa, czy nie. Kup butelkę żelu Aloe Vera lub przygotuj sobie świeży żel z liści własnej rośliny. Aloes należy stosować co najmniej dwa razy dziennie.        
 2.  
 3.             2      Użyj soku z cytryny. Ta naturalna kuracja może rozjaśnić górną warstwę skóry, przez co blizna będzie mniej widoczna. Najlepsze wyniki uzyskasz, upuszczając sok cytrynowy bezpośrednio na blizny dwa razy dziennie.       
 4.  
 5.             3      Użyj ekstraktu z cebuli. Ta naturalna substancja jest często dodawana do blizn pozagiełdowych. Wśród znanych efektów jest redukcja tkanki bliznowatej, co czyni ją świetnym lekarstwem na leczenie bliznowców, które są charakterystyczne dla ich długotrwałego wzrostu po całkowitym wygojeniu pierwotnej rany. Aby przygotować własny ekstrakt z cebuli: 
    
  • Pokrój białą cebulę.
  •  
  • Umieść cebulę w ściereczce sera lub podobnej szmatce i zawiń ją w węzeł.
  •  
  • Włóż zawiniętą cebulę do miski. Weź drugą miskę i wciśnij ją na cebulę, aby sok spływał do miski pod nią przez szmatkę.
  •  
  • Namocz wacik do soku i przymocuj go kilka razy dziennie do swojej blizny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spróbuj witaminy E. Uważa się, że ta naturalna substancja jest w stanie zminimalizować widoczność blizn poprzez promowanie zdrowego wzrostu skóry. Kup krem ​​lub kapsułki olejowe zawierające witaminę E, aby zwalczyć blizny keloidowe.                 
 8.  
             

    2      Leczenie blizn medycznych  .

    
   
 1.             1      Kupuj wolno dostępną maść. W aptekach zazwyczaj uzyskuje się maści, kremy i żele przeznaczone do stopniowego zmniejszania widoczności blizn. Produkty te często zawierają również steroidy, łagodzące świąd, który jest zwykle związany z bliznami keloidowymi.  
    
  • Ta obróbka może zająć kilka miesięcy, aby uzyskać widoczne rezultaty. Nanieść maskę, krem ​​lub żel zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i zalecanym czasie.
  •  
  • Poszukaj produktów zawierających ekstrakt bulwiasty, które zostały wykazane w różnych badaniach w celu zmniejszenia bliznowacenia.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zastrzyk kortyzonowy. Wstrzyknięcie tego sterydu może pomóc zmniejszyć blizny, które wystają ponad otaczającą skórę. Zastrzyki te są zwykle podawane raz w miesiącu, aż do osiągnięcia maksymalnego możliwego wyniku. Po pewnym czasie zaczniesz zauważać, że twoje bliznowce spłaszczyły się.  
    
  • Chociaż wstrzyknięcia steroidowe pomagają spłaszczyć blizny, pierwotny kolor skóry niestety nie wraca.
  •  
  • W przypadku iniekcji steroidowych, blizny keloidowe również nie mogą być trwale usunięte, więc jeśli ich szukasz, powinieneś rozważyć inną metodę.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Weź leczenie laserem. W celu zmniejszenia czerwonego zabarwienia i rozmiaru keloidów, tak zwany laser z barwnikiem impulsowym może być bardzo skuteczny. Ten rodzaj leczenia jest bezpieczny i prawie bezbolesny, ale prawdopodobnie będziesz musiał przejść kilka sesji. Co więcej, jest to dość kosztowna procedura, która zwykle nie jest objęta ubezpieczeniem.       
 6.  
 7.             4      Skonsultuj się z lekarzem w sprawie podkładek silikonowych. Ten rodzaj leczenia polega na codziennym, kilkugodzinnym noszeniu poduszki impregnowanej silikonem przez kilka tygodni lub miesięcy, co powinno zmniejszyć widoczność bliznowców. Jednak niektórzy lekarze twierdzą, że podobne pozytywne wyniki można osiągnąć stosując opatrunek uciskowy z materiałów innych niż silikon.       
 8.  
 9.             5      Zastanów się nad usunięciem chirurgicznym. Jeśli masz blizny keloidowe, które uniemożliwiają ci poruszanie się w jakiś sposób, porozmawiaj z lekarzem o opcjach usunięcia chirurgicznego. Chirurgia plastyczna często usuwa bliznę, a dodatkowo wygładza skórę i ujednolica kolor dotkniętego obszaru z otaczającą skórą.  
    
  • Chirurgia plastyczna może być bardzo kosztowna, ale jednocześnie jest prawdopodobnie najskuteczniejszą metodą znacznej poprawy wyglądu keloidowych blizn.
  •  
  • Ten rodzaj zabiegu jest również dość ryzykowny, ponieważ w niektórych przypadkach odlewanie może być podobne do, a często nawet większe, blizny. Niektórzy chirurdzy zauważyli pozytywne efekty zastrzyków steroidowych lub bandaży uciskowych po usunięciu blizny. Po chirurgicznym usunięciu blizny można również zastosować terapeutyczne efekty promieniowania.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

               (1)                     
Zdrowie popularny:
Jak wyleczyć uli metodami naturalnymi.

Jak zwiększyć poziom leptyny.

Jak leczyć otępienie.

Jak przygotować sok detoksyfikacyjny.

Jak złagodzić zawroty głowy.

Jak radzić sobie z koszmarami.

Jak zmienić dietę na hipoglikemię.

Jak leczyć Zderzaną skórę.

Jak schudnąć 9 kg w ciągu dwóch miesięcy.

Jak pozbyć się trądziku przy pomocy środków zaradczych.

Jak zatrzymać krwawienie dziąseł, zapalenie dziąseł i paradentozę.

Jak wprowadzić kaniulę IV.

Jak przestać się martwić.

Jak wziąć więcej witaminy A.

Jak złagodzić obrzęk palca.

Jak owinąć ranę do pierwszej pomocy.

Jak mierzyć temperaturę.

Jak nauczyć się pozytywnego myślenia.

Jak pokonać strach przed igłami.

Nie być samolubnym.

Jak leczyć biegunkę.