Home \ Zdrowie
 

Jak zacząć wierzyć.

 

Czasami nie jest łatwo zaufać sobie, zwłaszcza gdy czujesz, że nie masz nic do zaoferowania lub że jesteś bezużyteczny. Ale musisz zrozumieć, że jesteś zdolny i zasługujesz na szacunek. Jeśli masz problemy z dostrzeżeniem swoich mocnych i pozytywnych cech, jest kilka rzeczy, które mogą ci pomóc. Możesz zacząć zauważać, co zrobiłeś, wyznaczać cele, znajdować nowych przyjaciół i szukać okazji, aby wykorzystać swoje umiejętności, aby stać się bardziej pewnym siebie. W tym artykule dowiesz się, jak zacząć.

              

Procedura .

    

    1      Bądź pozytywnie nastawiony na  .

    
   
 1.            1      Napisz listę wszystkich swoich sukcesów. Kiedy spisujesz listę wszystkiego, co kiedykolwiek zrobiłeś, to pomoże ci zyskać większe zaufanie. Usiądź i zapisz wszystkie rzeczy, które kiedykolwiek zrobiłeś w swoim życiu. Możesz napisać nawet najłatwiejsze czynności, takie jak montaż mebli IKEA lub zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dla przyjaciela. 
    
  • Kiedy piszesz krótszą listę, spróbuj znaleźć jakieś formuły. Dowiedz się, co robiłeś wielokrotnie, aby lepiej zrozumieć swoje umiejętności.
  •  
  • Po zdobyciu umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć sukces, zacznij pisać te umiejętności w drugiej kolumnie. Możesz także utworzyć trzecią kolumnę, w której możesz pisać rzeczy, które sam podziwiasz.  
  •  
  • Na przykład, jeśli zauważysz, że możesz opiekować się kotami lub psami, może to oznaczać, że jesteś naturalnie osobą współczującą. W takim przypadku powinieneś spróbować znaleźć działania, które pomogą ci skorzystać z tej funkcji, np. Wolontariat w lokalnym schronisku dla zwierząt.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozmawiaj z ludźmi, których kochasz. Jeśli nie możesz znaleźć sobie czegoś pozytywnego, możesz porozmawiać z kimś, kto cię lubi. Ludzie czasami nie widzą tego, co jest dla nich najlepsze, ale nasi bliscy są tego świadomi. 
    
  • Powiedz na przykład: "Mam przeczucie, że nic nie jest złe, ale staram się przezwyciężyć to i znaleźć swoje mocne strony. Co według ciebie jest dobre dla ciebie? "
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź coś, w co wierzysz. Trudno zaufać sobie, gdy zawsze starasz się podobać innym. Postaraj się znaleźć własne projekty i rzeczy, na których ci zależy i komu naprawdę wierzycie. Pasja, którą wkładasz w te rzeczy, pomoże ci ciężko pracować i uświadomić sobie, jaki sukces możesz osiągnąć.       
 6.  
 7.             4      Ustanów realistyczny cel. Ustawiając realistyczne cele, pomoże ci zaufać twoim umiejętnościom. Upewnij się, że twoje cele są adekwatne do twoich możliwości i możesz je osiągnąć. Na przykład, jeśli zdecydujesz, że chcesz spełnić długoterminowe marzenie i zostać asystentem weterynaryjnym, ponieważ lubisz pracować ze zwierzętami, możesz podzielić ten cel na mniejsze, osiągalne cele, aby pomóc Ci osiągnąć ten cel.  
    
  • Przygotuj się do opuszczenia swojej strefy komfortu i wypróbowania nowych rzeczy. Nawet jeśli ustawisz realistyczne cele, będziesz musiał robić rzeczy, których normalnie nie robisz, inaczej nie osiągniesz swoich celów.
  •  
  • Podając cel, ciężko pracuj, aby go zdobyć. Nie porzucaj swoich celów tylko dlatego, że trudno będzie do nich dotrzeć. Jeśli cel jest dla ciebie trudny, podziel go na mniejsze cele i zawsze koncentruj się na jednej rzeczy.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Myśl na koniec każdego dnia. Autorefleksja jest ważną częścią pracy nad samym sobą. Pomoże ci to zrozumieć, jak sobie poradziłeś i nad czym musisz pracować. Każdej nocy pomyśl o tym, co ci się przydarzyło i jak zareagowałeś. Kiedy masz dzień, w którym nie osiągasz tak wielu osiągnięć, jak sobie wyobrażałeś, spróbuj uczyć się z niego, a w przyszłości nie powtarzaj tych samych błędów.  
    
  • Na przykład, jeśli masz problemy z porannym żołądkiem, możesz stwierdzić, że nie jesteś zmotywowany rano. Ustaw kilka budzików i weź jeden z nich kilka kroków od łóżka, aby wstać i wyjść. Możesz wybrać bieg na inny czas, więc nie musisz być zmuszany do biegania rano.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Wyciągnij. Czasami chcemy się poddać, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że porażka to prawdziwa opcja, ale to całkiem normalne, że nigdy nie odniesiesz sukcesu. Zamiast obwiniać siebie i myśleć, że zrobiłeś coś złego, pozwól sobie eksperymentować i nie martw się o możliwe konsekwencje. Niektórzy z najbardziej znanych innowatorów odkryli, że improwizacja wymaga "żartobliwego" stylu myślenia i skupienie się na jednym ustalonym celu nie jest właściwe.                  
 12.  
             

    2      Pielęgnuj dobre nawyki  .

    
   
 1.             1      Łącz się z ludźmi. Nowe odkrycia pojawiają się w neuronaukach, podkreślając znaczenie pracy nad relacjami interpersonalnymi w zakresie wspierania funkcjonalnych procesów mózgu. Dlatego prawdopodobnie nie jest możliwa zmiana naszych nawyków bez uprzedniego uświadomienia sobie, jak bardzo nasze zachowanie jest uwarunkowane lub przynajmniej w pewnym sensie zależne od innych ludzi.  
    
  • Jeśli uważasz, że inni ludzie wciąż szukają porady, ale nie masz nikogo, z kim możesz porozmawiać w trudnych chwilach, może dlatego, że służysz jako wierzba dla całego kręgu swoich przyjaciół. Nie ma nic złego w pomaganiu innym, ale trzeba także dbać o siebie. Ludzie czasami pomagają innym bardziej niż oni sami, ponieważ są już do tego przyzwyczajeni. Zastanów się, dlaczego pomagasz innym ludziom i widzisz, jak to wpływa na Ciebie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Opracuj. Pracuj nad pozytywnym myśleniem, pozytywnie myśląc o sobie i swoim zachowaniu. Pozbądź się pokusy, by być negatywnym i pamiętaj, każdego dnia, dwa swoje pozytywne cechy. 
    
  • Spróbuj zatrzymać i zmienić każdą negatywną i nieproduktywną ideę tak szybko, jak to możliwe. Kiedy myślisz, że myślisz negatywnie i mówisz: "Jestem bezużyteczny", "nikt mnie nie lubi" lub "Nie mogę nic zrobić", przestań i odrzuć ten pomysł. Znajdź pozytywne myśli i pokonaj je negatywnymi. Im więcej trenujesz, tym łatwiej Ci będzie.  
  •  
  • Na przykład, gdy mówisz: "Mylę się w matematyce", rozwiń tę ideę i powiedz: "Matematyka jest dla mnie trudna, ale pracuję nad sobą i jestem coraz lepszy."
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź sposoby, aby pozostać na właściwej drodze. Czasem czujesz, że żyjesz w stereotypie i nie wiesz, jak to zrobić, abyś mógł kontynuować. W takich przypadkach weź głęboki oddech i staraj się obiektywnie zorientować się w chwili obecnej. Ludzie często koncentrują się wyłącznie na negatywach i ignorują pozytywne aspekty sytuacji. Czasem wystarczy zmienić środowisko lub dokonać drobnej zmiany trybu. 
    
  • Jeśli masz długotrwałe uczucia beznadziei i strachu, prawdopodobnie najlepiej jest porozmawiać z psychologiem lub terapeutą.
  •  
  • Znajdź sposoby, aby zakłócić swój normalny tryb. Na przykład, jeśli czujesz, że jesteś otoczony przez negatywnych ludzi, możesz znaleźć nowych przyjaciół lub dołączyć do zespołu sportowego, w którym znasz nowych ludzi.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Bądź aktywny. Zwlekanie lub odkładanie trudnych zadań na później jest receptą na niepowodzenie. Jeśli masz mniej czasu na wykonanie zadania, będziesz się spieszył i popełnisz błędy. Wykonuj wszystkie czynności we właściwym czasie, abyś mógł to zrobić w pełni. Kiedy osiągniesz te małe osiągnięcia i wykonasz swoje zadania, uwierzysz, że będziesz w stanie osiągnąć jeszcze większe cele. 
    
  • Możesz mieć umywalkę w domu, na przykład, ale zmyjesz, ponieważ chcesz zagrać w ulubioną serię. Zanim się zorientujesz, będzie kilka innych zadań, takich jak rozbijanie telewizji, więc będziesz musiał odłożyć zmywarkę dalej.
  •  
  • Zamiast pozwalać na gromadzenie dziennych zadań, spróbuj zrobić to jak najszybciej. Na początku będzie to prawdopodobnie trochę nieprzyjemne, ale wkrótce się do tego przyzwyczaisz i będzie to dla ciebie całkowicie naturalne. Dlatego robienie codziennych czynności nie będzie stanowić problemu.
  •  
  • Jeśli chronicznie odwlekasz, możesz porozmawiać z psychologiem lub znaleźć grupę wsparcia. Terapia poznawczo-behawioralna może ci pomóc.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Skup się na pozytywach. Psychologowie stwierdzili, że ludzie często koncentrują się wyłącznie na negatywnych uwagach innych i ignorują pochwały i komplementy. Oczekujemy także, że ludzie skupią się bardziej na nas niż na rzeczywistości. Pamiętaj, aby skupić się na rzeczach pozytywnych, a nie na negatywnych. Jeśli uważasz, że jesteś zbyt krytyczny lub zbyt krytykuje innych, zastanów się, co powinieneś zmienić.        
 10.  
 11.             6      Rób trudne rzeczy. Gdybyśmy zrobili wszystko w najprostszy sposób, moglibyśmy z łatwością myśleć, że nie możemy zrobić nic skomplikowanego. Udowodnij sobie, że jesteś zdolny i zadowolony z wyzwań. Rób rzeczy, które przyniosą ci radość, chociaż będzie to bardzo trudne do osiągnięcia. Pamiętaj, że to masz! przypomnij sobie, że każde trudne zadanie można podzielić na mniejsze, łatwiejsze w zarządzaniu zadania.       
 12.  
 13.             7      Naucz się stanąć za sobą. Kiedy wokół ciebie coś się dzieje, a będziesz miał opinię lub będziesz wiedział lepiej niż inni, nie bój się mówić! Nie musisz akceptować wszystkiego takim, jakie jest. Możesz aktywnie uczestniczyć w tej sytuacji. Mówisz innym, że możesz przejąć kontrolę i wyrazić swoje potrzeby i pragnienia. Kiedy mówisz, co myślisz, pomoże ci to otoczyć się ludźmi, którzy podzielają twoje opinie i przemyślenia. Te rzeczy są ważne, abyś czuł się dobrze w swoim środowisku, co z kolei jest konieczne, aby uzyskać większą samoocenę i zdolność do zamanifestowania swoich pragnień i potrzeb.  
    
  • Na przykład, jeśli jeden z twoich kolegów nieustannie opowiada obraźliwe dowcipy o kobietach, spróbuj wymyślić, jak wydajnie i uczciwie dać to, czego ci się nie podoba. Możesz po prostu powiedzieć: "Twoje żarty obrażają mnie, ponieważ sprawiają, że bardzo poważny temat jest trudny." Być może będziesz musiał się kłócić, ale im bardziej będziesz szkolił to podejście i będziesz stał za swoimi poglądami na ważne tematy, takie jak równość płci , tym łatwiej ci będzie.
  •  
  • Jeśli boisz się, jak inni ludzie interpretują twoje zachowanie i nie mówisz nic na ten temat, spróbuj anulować ten nawyk. Ćwicz własne myśli i uczucia, zanim inni ludzie będą się bali tego, co o tym myślisz. Być może będziesz musiał poradzić sobie z niektórymi nieporozumieniami, ale nauczysz się lepiej komunikować z ludźmi.  
  •  
  • Kiedy jest nieporozumienie, nie bój się dzielić z ludźmi swoją własną perspektywą i powiedz im, jak nauczyłeś się komunikować z ludźmi. Ważne jest, aby każdy zrozumiał, że nieporozumienie nigdy nie jest winą jednej ze stron, ale jest okazją, aby się czegoś nauczyć i dowiedzieć się więcej o tym, jak inni wyrażają siebie.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Pomóż innym. Gdy pomagasz innym, masz lepszy wgląd w swoje umiejętności i czujesz się lepiej. Kiedy wykonujesz pracę ochotniczą lub pomagasz komuś z małymi dobrami każdego dnia, będziesz miał wielkie poczucie spełnienia. Daje także możliwość pracy nad swoimi umiejętnościami. Pomaganie innym również poprawi samoocenę.       
 16.  
             

    3      Uważaj  .

    
   
 1.             1      Zwróć uwagę na swój wygląd i higienę. Kiedy czujesz się pewnie i dobrze w skórze, łatwiej będzie Ci zaufać. Kiedy będziesz dbał o siebie regularnie i będziesz dbał o higienę, poczujesz się pewnie. Powinieneś regularnie wykonywać następujące czynności: 
    
  • kąpiel lub prysznic
  •  
  • Pielęgnacja włosów
  •  
  • obcinanie lub wypełnianie paznokci
  •  
  • Golenie i leczenie brody (mężczyźni)
  •  
  • czyszczenie zębów (2x dziennie)
  •  
  • stosowanie dezodorantów, perfum i mleka do ciała o perfumach
  •  
  • noszenie ubrań, które Ci odpowiadają i czują się w nim dobrze
  •  
  • za pomocą makijażu, aby podkreślić swoje mocne strony (kobiety)
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nakarm ciało zdrowym posiłkiem. Jedzenie, które spożywasz codziennie ma ogromny wpływ na twoje samopoczucie fizyczne i emocjonalne. Kiedy przygotowujesz własne jedzenie, poczujesz się znacznie lepiej niż torbę z ziemniakami i lemoniadą. Staraj się jeść tylko zdrową żywność, która poprawi twoje zdrowie i dobre samopoczucie.        
 4.  
 5.             3      Ćwicz codziennie. Ćwiczenia mogą zmniejszyć stres i poprawić nastrój, ale niektóre badania wykazały, że wpływa to również na pewność siebie. Ćwicz codziennie przez co najmniej 30 minut, aby utrzymać stałe zdrowie fizyczne i psychiczne.        
 6.  
 7.             4      Wystarczająco spać. Brak snu może pogłębić brak pewności siebie i inne negatywne tendencje emocjonalne, dlatego ważne jest, aby spać wystarczająco każdej nocy. Jeśli czujesz się niesympatyczny, nie uwierzysz w to. Staraj się spać co najmniej 8 godzin każdego dnia, aby uniknąć tych negatywnych skutków.       
 8.  
 9.             5      Codzienny odpoczynek. Powinieneś być w stanie znaleźć codzienny dzień odpoczynku. Podczas medytacji, ćwiczenia jogi, ćwiczeń oddechowych, aromaterapii i innych technik relaksacyjnych pozbędziesz się negatywnych myśli i ułatwisz im wierzenie. Znajdź coś, co działa dla Ciebie i bierz je codziennie.        
 10.  
 11.             6      Zapewnij sobie komfortowe otoczenie. Twoje otoczenie wpływa na twoje uczucia, dlatego ważne jest, abyś trzymał się w czystym i wygodnym otoczeniu. Sprzątnij w mieszkaniu (lub przynajmniej w swoim pokoju) i spróbuj cieszyć się przyjemnym otoczeniem. Wprowadź do pokoju rzeczy, które są dla ciebie ważne, i daj energię i zachęć.        
 12.  
             

Wskazówki .

               (19)                    
Zdrowie popularny:
Jak leczyć strzelbę.

Jak zwolnić zatkany kanał łzowy.

Jak przestać czuć się samotny.

Jak owinąć ranę do pierwszej pomocy.

Jak schudnąć 9 kg w ciągu dwóch miesięcy.

Jak schudnąć bez diety.

Jak wykonać lewatywę.

Jak utrzymać imprezę intymną w czystości.

Jak w domu leczy chorobę dziąseł.

Jak usunąć brodawki na twarz.

Jak uniknąć zatrucia jadem kiełbasianym.

Jak poradzić sobie ze złością.

Jak wyczyścić nawiasy klamrowe.

Jak zasnąć, jeśli nie jesteś zmęczony.

Jak poznać socjopatę.

Jak wyleczyć drżenie mózgu.

Jak być zdrowym.

Jak podawać lek podjęzykowo.

Jak złagodzić ból zęba.

Jak pozbyć się siniaków.

Jak dostać się do alergii na alkohol.