Home \ Zdrowie
 

Jak uniknąć alkoholizmu.

 

Jeśli nie będziesz ostrożny, łatwo staniesz się alkoholikiem, a nawet go nie zauważysz. Jeśli twoje życie towarzyskie obraca się wokół barów i imprez, możesz stracić kontrolę nad swoim piciem. Jeśli chcesz pozbyć się ryzyka alkoholizmu, przygotuj plan i zmień swoje nawyki. Jeśli przekroczyłeś już granicę między sporadycznym piciem a uzależnieniem od alkoholu, musisz skorzystać z profesjonalnej pomocy. W tym artykule nauczysz się, jak unikać alkoholizmu zanim go przejmiesz.

              

Procedura .

    

    1      Limit Drink  .

    
   
 1.            1      Nie spożywaj alkoholu w domu. Kiedy masz dużo alkoholu w domu, będzie ci łatwo pić bezmyślnie każdego dnia. Jeśli Twój domowy bar jest jeszcze pełny, masz wino w lodówce i zimne piwo w piwnicy, więc nie będziesz się bał picia. Pierwszym krokiem jest brak alkoholu w domu, którego niekoniecznie potrzebujesz. Jeśli nie chcesz przestać pić, a jedynie ograniczyć picie, dobrze jest zacząć od tego, że nie jesteś otoczony przez alkohol.  
    
  • Kup dużo innych napojów, aby zastąpić alkohol. Herbata, lemoniada, woda gazowana, piwo imbirowe itp. Są lepsze dla twojego zdrowia niż alkohol.
  •  
  • Jeśli masz imprezę i masz dużo alkoholu, daj go swoim znajomym. Jeśli nikt tego nie chce, po prostu go wyrzuć. Nie pozwól mu pić tylko dlatego, że nie chcesz, żeby zszedł na dół.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie pij, gdy źle się czujesz. Kiedy pijesz z nudów, stresu, samotności lub smutku, uzależniasz się od alkoholu. Ponieważ alkohol powoduje depresję, najprawdopodobniej sprawi, że problem będzie jeszcze gorszy. Staraj się pić tylko na imprezach, które wszyscy lubią i gdzie jest dobry powód do świętowania.        
 4.  
 5.             3      Pij wolniej. Jeśli bardzo szybko wypijesz swój napój, wieczorem pijesz więcej. Postaraj się zwolnić i zamów czyste napoje alkoholowe zamiast mieszać, więc nie wypijaj ich szybko. Powinieneś również wypić każdy napój alkoholowy popijając szklanką wody.  
    
  • Nie należy brać udziału w piciu alkoholu ani innych czynnościach związanych z szybkim piciem.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie chodź tak często do barów. Ponieważ celem barów jest sprzedaż alkoholu ludziom, poczujesz się w barze, że musisz coś zamówić. Oślepione światła, zapach alkoholu i perfum oraz ogólna atmosfera barów sprawiają, że pijesz. Większość ludzi nie może się temu oprzeć, więc lepiej przez jakiś czas unikać barów.  
    
  • Jeśli ktoś zaprasza na wydarzenie w barze, zamów coś bezalkoholowego. Jeśli masz posiłek w barze, zamów coś dobrego, aby poczuć się jak u siebie.
  •  
  • Po przejściu do paska wybierz paski, w których dzieje się coś ciekawego. Idź do barów, w których możesz zagrać w bilard lub rzutki, abyś nie musiał koncentrować się wyłącznie na piciu. W takich barach nie będzie problemu z ograniczeniem liczby wypijanych drinków.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zaangażuj się w działania, które nie obejmują picia. Ludzie spędzają dużo czasu w barach, nawet jeśli mogą robić inne rzeczy. Zaprojektuj swoich znajomych z różnymi alternatywami. Możesz razem uprawiać jakiś rodzaj sportu, iść na spacer, iść do kina lub zorganizować wystawę. Wybierz miejsce, w którym nie sprzedaje się alkoholu.        
 10.  
 11.             6      Spędzaj czas z ludźmi, którzy nie piją. Niektórzy ludzie będą nalegać, aby pić, nawet jeśli zaprosisz ich do baru. Przyniosą alkohol do kina lub na wycieczki. Jeśli naprawdę chcesz uniknąć alkoholu, spędź czas z ludźmi, którzy nie piją. Nie będziesz musiał konfrontować się z faktem, że niektórzy znajomi będą wszędzie nosić alkohol.        
 12.  
 13.             7      Zacznij ćwiczyć. Ćwiczenie to świetny sposób na pozbycie się uzależnienia od alkoholu. Picie powoduje, że wiele osób męczy się i zwalnia, a także odczuwa brzuch i napar. Jeśli twoim celem jest być w dobrej formie, wkrótce będziesz rozbawiony tym, jak działa alkohol. Zacznij biegać lub znajdź drużynowy sport, który sprawi, że będziesz się dobrze bawić. Wkrótce sport będzie bardziej interesujący niż picie.                  
 14.  
             

    2      Zdecyduj, aby zatrzymać  .

    
   
 1.             1      Określ, ile alkoholu też jest. Dla niektórych osób ograniczenie alkoholu jest łatwiejsze niż innym. Niektórzy ludzie mogą pić prawie codziennie i nie mają problemów, inni mają problem z jednym napojem, ponieważ nigdy nie zostaną z nim. Wiedząc, ile alkoholu można bezpiecznie pić, będzie można uniknąć alkoholizmu.  
    
  • Według USDA umiarkowane picie alkoholu definiuje się jako jeden drink dziennie dla kobiet i dwa napoje dziennie dla mężczyzn. Jeśli pijesz więcej, szczególnie przez dłuższy czas, masz zwiększone ryzyko alkoholizmu.  
  •  
  • Jeśli masz alkohol w rodzinie, mieszkasz z narkotykami lub masz depresję, istnieje zwiększone ryzyko uzależnienia od alkoholu.  
  •  
  • Jeśli nie możesz ograniczyć spożycia alkoholu bez objawów odstawiennych, nie możesz odmówić picia, zaniknąć pamięci ani cierpieć na inne objawy alkoholizmu, powinieneś natychmiast zwrócić się o pomoc.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Napisz swój cel. Jeśli zdecydujesz się wypić do trzech drinków tygodniowo, napisz: "Nie będę pił więcej niż trzy drinki tygodniowo." Powiedz, że będziesz trzymać się swojego planu. Zapisz go na papierze i przyklej do lusterka lub noś go w portfelu, aby zachować go w swoich oczach. To nie będzie łatwe, ale jeśli to napiszesz, może ci to pomóc.        
 4.  
 5.             3      Zapisz, ile pijesz. Ilekroć wypijesz drinka, zapisz go w swoim dzienniku. Napisz, kiedy i dlaczego zdecydowałeś się pić. Jakie uczucia miałeś zanim wziąłeś drinka? Czy trzymałeś limit? Jak się wtedy czułeś?  
    
  • Zapisz wszystkie sytuacje, które sprawiają, że pijesz. Stopniowo powinieneś dowiedzieć się, czego powinieneś unikać.
  •  
  • Zwróć uwagę na emocje, które zmuszają Cię do picia. Jeśli pijesz, gdy jesteś w stresie, przygotuj plan na następny raz. Powinieneś jeść zdrowo, spać wystarczająco, ćwiczyć i dbać o siebie, aby mieć mniejszy apetyt na alkohol.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Od czasu do czasu rób przerwę. Zdecyduj, że nic nie będziesz pił przez dwa tygodnie. Dajesz swojemu ciału szansę na odrobinę regeneracji. Jeśli jesteś przyzwyczajony do wypicia kieliszka wina co noc, to pomoże ci zdać sobie sprawę, że go nie potrzebujesz.        
 8.  
 9.             5      Śledź swoje postępy. Zanotuj podczas stopniowej redukcji picia alkoholu. Czy czujesz, że jesteś w stanie kontrolować swój nawyk? Czy zdołałeś ograniczyć swoje picie, jak to określiłeś? Czy czujesz, że opierasz się pokusie? Jeśli czujesz, że nie kontrolujesz swojego napoju, nawet jeśli próbujesz to zrobić, prawdopodobnie powinieneś szukać profesjonalnej pomocy.        
 10.  
             

    3      Poszukaj pomocy technicznej  .

    
   
 1.             1      Pamiętaj, że potrzebujesz pomocy. Jeśli nie kontrolujesz swojego napoju, musisz poszukać pomocy. Jeśli masz następujące problemy, możesz nadużywać alkoholu i masz zwiększone ryzyko uzależnienia:  
    
  • Nie możesz podać nawet jednego drinka bez drugiego.
  •  
  • Z powodu picia zaniedbujesz swoje obowiązki. Lekceważysz ich albo dlatego, że pijesz, albo dlatego, że cierpisz na kaca, który przeszkadza ci w poszukiwaniu pracy lub nauki.
  •  
  • Pijesz za każdym razem, kiedy prowadzisz i prowadzisz ciężkie maszyny, nawet jeśli wiesz, że jest to nielegalne i bardzo niebezpieczne.  
  •  
  • Masz problemy z prawem z powodu picia. Zostałeś aresztowany za publiczne zatrucie, uczestniczyłeś w walce, byłeś pod wpływem itp.
  •  
  • Wciąż pijesz, mimo że twoi bliscy wyrazili swoje obawy. Jeśli twoje picie jest tak problematyczne, że inni to zauważyli, powinieneś poszukać profesjonalnej pomocy.
  •  
  • Używasz alkoholu jako sposobu radzenia sobie ze stresem. Bardzo niezdrowe jest używanie alkoholu jako sposobu radzenia sobie ze stresem, depresją i innymi problemami. W takim przypadku potrzebujesz profesjonalnej pomocy.  
  •  
  • Masz objawy alkoholizmu, takie jak drażliwość, wahania nastroju, samo picie lub w tajemnicy, depresja, drżenie itp.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zacznij uczestniczyć w spotkaniach anonimowych alkoholików. Kiedy przechodzisz program aborcji AA (anonimowi alkoholicy), możesz pozbyć się złych nawyków. Nawet jeśli nie uważasz, że jesteś prawdziwym alkoholikiem, ten program może pomóc złagodzić twój problem. Pójdziesz na spotkania i zostanie ci przydzielona osoba, z którą będziesz w stanie rozwiązać wszystkie swoje problemy i uczucia.  
    
  • Może się okazać, że nie możesz pić bezpiecznie i ważne będzie, abyś uzyskał wsparcie od innych osób, które ci pomogą.
  •  
  • Znajdź grupę AA w swojej okolicy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Rozpocznij terapię. Kiedy idziesz do indywidualnej psychoterapii, pomoże ci pozbyć się problemu z piciem. Twój alkoholizm może spowodować poważniejszy problem, który będziesz musiał rozwiązać. Jeśli pijesz z powodu traumy, ekstremalnego stresu, choroby psychicznej lub z innego powodu, który pomaga rozwiązać terapię, ten krok będzie bardzo ważny dla ciebie.        
 6.  
 7.             4      Poproś o wsparcie przyjaciół i rodziny. Nie jest łatwo pozbyć się uzależnienia od alkoholu bez pomocy innych. Powiedz swoim bliskim, że próbujesz przestać pić i poprosić o wsparcie. Zaangażuj się w różne działania, które nie piją alkoholu i powiedz im, aby nie dzwonili do barów i nie piją alkoholu.        
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (5)                     
Zdrowie popularny:
Jak poprawić kondycję włosów i paznokci poprzez dietę.

Jak uniknąć alkoholizmu.

Jak zapobiegać zakażeniom dróg moczowych.

Jak medytować.

Jak pokonać poczucie winy.

Jak zapobiec zmęczeniu.

Jak zapobiec pryszczom lub się ich pozbyć.

Utrzymywanie zimnej głowy w stresujących sytuacjach.

Jak częściej się uśmiechać.

Jak przeprogramować swój mózg.

Jak leczyć zapalenie ucha środkowego.

Jak wcześnie zacząć dzień.

Jak zdiagnozować złamany kciuk.

Jak krwawić zęby w godzinę.

Jak wyciągnąć pusty pryszcz na powierzchnię skóry.

Jak poprawić kondycję włosów i paznokci poprzez dietę.

Jak odzyskać utracony głos.

Jak pozbyć się wzdęć i poczucia rozdętego brzucha.

Jak złagodzić obrzęk i zaczerwienienie pryszczów.

Jak pozbyć się gruzu.

Jak pozbyć się bólu pęcherzyka żółciowego.