Home \ Zdrowie
 

Jak leczyć głęboki cios.

 

Głęboki cios może być spowodowany przez ostre przedmioty, które przechodzą przez skórę. Mogą to być proste obiekty, takie jak narożnik ściany, który wystaje i jest ostry jak nóż. Niezależnie od przyczyny, hałas jest bolesny i może bardzo krwawić, więc możesz potrzebować szybkiej pomocy medycznej. Jeśli masz, lub kogoś innego, głęboką ranę, najpierw musisz ocenić ciężkość urazu i odpowiednio rozpocząć leczenie.

              

Procedura .

    

    1      Oceń zakres obrażeń  .

    
   
 1.            1      Sprawdź ranę. Jeśli zobaczysz tłuszcz, mięśnie lub kości w ranie, lub jeśli cięcie jest szerokie lub ząbkowane, najprawdopodobniej będziesz potrzebować szycia. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką.  
    
  • Oznaki problemu wymagającego szybkiej ulgi mogą obejmować jeden lub kombinację następujących objawów: silny ból, nadmierne krwawienie, objawy wstrząsu (przeziębienia, spocona skóra, uczucie zimna, bladość).
  •  
  • Jeśli rana jest głęboka, możesz zobaczyć tłuszcz (grudkowata grudka żółtego ciała), mięsień (ciemnoczerwona tkanka włóknista) lub kość (twarda powierzchnia ciała białego).  
  •  
  • Jeśli nacięcie nie przechodzi przez całą skórę, nie wymaga szwów i można go wyleczyć w domu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przygotuj poważny cios dla lekarza. Jeśli uważasz, że twoja rana wymaga pomocy medycznej, przed wyjazdem na pogotowie musisz zrobić kilka rzeczy. Opłucz wannę szybko pod wodą, aby zmyć wszystkie luźne zabrudzenia i brud. Następnie popchnij szmatką lub bandażem i przytrzymaj ranę podczas transportu do trybu gotowości. 
    
  • U lekarza ponownie wyczyść ranę, aby upewnić się, że jest dokładnie czysta.
  •  
  • Jeśli rana jest duża i bardzo krwawi, owinąć uszkodzony obszar ręcznikiem lub opatrunkiem i dalej wywierać nacisk.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      W domu nie należy czyścić ani dokładnie wycierać. Nie usuwaj żadnych obiektów, które nie zostały usunięte. Jeśli w ranie znajdują się szkła lub fragmenty, możesz tylko zadać więcej obrażeń przez sprzątanie domu. Nie należy szarpać ani w inny sposób ingerować w rany w domu, ponieważ produkty wytworzone w domu mogą powodować zakażenie. Do czyszczenia takich ran nie wolno używać czystego alkoholu, nadtlenku wodoru ani jodu. Może spowolnić proces gojenia.        
 6.  
 7.             4      Bezpiecznie idź do lekarza. Nie prowadź się, jeśli to możliwe. To może być niebezpieczne. Jeśli poważnie krwawisz, zaleca się wezwanie karetki pogotowia.                 
 8.  
             

    2      Leczenie niewielkiej głębokiej rany  .

    
   
 1.             1      Oczyść ranę. Dobrze umyć mydłem i wodą przez co najmniej 5-10 minut. Możesz użyć dowolnego mydła i czystej wody. Badania wykazały, że w przypadku takiego urazu nie ma znaczącej różnicy, jeśli stosuje się preparat antyseptyczny, taki jak nadtlenek wodoru lub mydło przeciwdrobnoustrojowe. 
    
  • Kluczem do sukcesu jest użycie dużych ilości wody. Jeśli jest brud, szkło lub jakikolwiek inny przedmiot, którego nie można łatwo umyć, lub jeśli rana jest brudna, zawiera zardzewiały przedmiot, a nawet gryzące zwierzę, należy skontaktować się z lekarzem.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ciśnienie, aby zatrzymać krwawienie. Po oczyszczeniu rany, weź czystą ściereczkę lub bandaż i przyciskaj ją do rany przez co najmniej 15 minut. Krwawienie można także spowolnić, utrzymując część ciała poniżej poziomu serca. 
    
  • Jeśli rana nadal krwawi, należy skontaktować się z lekarzem.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zwiąż ranę. Nanieś cienką warstwę maści antybiotykowej i przykryj bandażem lub gazą. Dziecko powinno być suche i czyste, zmieniać bandaż 1-2 razy dziennie.       
 6.  
 7.             4      Uważaj na infekcję. Jeśli wystąpią objawy zakażenia, należy skontaktować się z lekarzem. Takie objawy obejmują zaczerwienienie wokół rany, ropę z drenażu rany, zwiększony ból w miejscu lub gorączkę.       
 8.  
             

    3      Leczenie ciężkiej głębokiej rany  .

    
   
 1.             1      Zadzwoń (lub ktoś inny) na pogotowie. Ważne jest, aby personel medyczny dotarł do osoby tak szybko, jak to możliwe. Jeśli samemu zadałeś cios, musisz opanować ekstremalne krwawienie zanim pójdziesz po pomoc.       
 2.  
 3.             2      Jeśli kogoś leczysz, weź rękawiczki. Bardzo ważne jest, aby stworzyć inną barierę między tobą a krwią. Rękawice lateksowe chronią przed możliwym przeniesieniem zakażenia z krwi innej osoby.       
 4.  
 5.             3      Sprawdź stopień obrażeń i obrażeń. Sprawdź również oddychanie i krążenie krwi. Zapytaj osobę, czy może się położyć lub usiąść tak daleko, jak to możliwe. Ważne jest, aby osoba odpoczywała i odpoczywała. 
    
  • Sprawdź ranę. W razie potrzeby odetnij ubranie, aby uzyskać lepszą widoczność obrażeń.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozważ problemy zagrażające życiu. Jeśli rana powoduje krwawienie z kończyn górnych lub dolnych, poproś pacjenta, aby unieść chore kończyny i przytrzymaj go w tej pozycji, aż krwawienie ustanie. 
    
  • Zagrażający życiu problem może być szokiem. Jeśli pacjent jest w szoku, staraj się, aby był ciepły i zrelaksowany.
  •  
  • Nie próbuj usuwać z rany żadnych przedmiotów (takich jak odłamki szkła), jeśli nie jesteś odpowiednio przeszkolony. W przypadku, gdy taki obiekt zapobiega dyszom krwi, jego usunięcie może spowodować wielką utratę krwi.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Osadź głębokie cięcie. Weź czysty i nieoczekiwany opatrunek na ranę. Wciśnij go na ranę. 
    
  • Osadź głębokie cięcie. Weź czysty i niezdrowy bandaż, aby zabezpieczyć ranę. Wciśnij go na ranę.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Jeśli krew wycieka, użyj następnego bandaża na oryginale. Nie należy usuwać istniejącego opatrunku i bandaża, ponieważ może to kolidować z raną. 
    
  • Pozostaw oryginalny opatrunek. Pomoże to zapobiec powstawaniu zakrzepów, które mogą zostać utworzone. Poprzez owijanie następnego bandaża zapobiegasz wyciekaniu kolejnej krwi z rany.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Monitoruj oddychanie pacjenta i krążenie krwi. Uspokoić osobę (jeśli jest ciężka) do czasu przybycia lub do momentu ustąpienia krwawienia (mniej ciężkie). Jeśli krwawienie nie ustaje, musisz wezwać pomoc.       
 14.  
 15.             8      Otrzymasz dodatkową opiekę od personelu medycznego. Na przykład, jeśli rana jest głęboka lub brudna, może być konieczne wstrzyknięcie tężcowi. Tężec jest poważną infekcją bakteryjną, która może powodować paraliż i śmierć, jeśli nie jest leczona. Większość ludzi otrzymuje szczepionkę przeciwtężcową i zastrzyki przypominające w ramach regularnych szczepień co kilka lat. 
    
  • Jeśli jesteś narażony na bakterie z powodu brudu lub rdzy, ważne jest, aby uzyskać zastrzyk przypominający, aby zapobiec możliwej infekcji. Zadzwoń do swojego lekarza, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo szczepień.  
  •  
         
 16.  
             

    4      Dbaj o ściegi i klipsy  .

    
   
 1.             1      Lekarz może zastosować ściegi i zszywki. Jeśli twoje cięcie jest głębokie, szerokie lub ząbkowane, Twój lekarz może zdecydować, że potrzebujesz szycia lub zaciskania, aby rana dobrze się zagoiła. Jeśli twój lekarz pójdzie na ten krok, najpierw oczyszcza ranę, a następnie wyciera drętwienie naokoło rany, a następnie wiąże ją bandażem lub gazą.  
    
  • Lekarz przy pomocy igły chirurgicznej utworzy szwy łączące krawędzie ran cięcia. Szwy są dwojakiego rodzaju. Są to substancje wchłanialne, które rozpuszczają się z upływem czasu lub z czasem nie są wchłaniane i muszą z czasem zostać usunięte.
  •  
  • Istnieją również specjalne zszywki chirurgiczne, które pełnią taką samą rolę jak szwy i muszą zostać usunięte, jak również nieestetyczne szwy.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zajmij się swoim obszarem. Ważne jest, aby zadbać o swoje szwy lub klipsy, aby upewnić się, że rany są dobrze wyleczone i że nie ma infekcji. Wykonaj następujące czynności:  
    
  • Trzymaj szwy lub zaciski suche i przykryte bandażem na kilka dni. Twój lekarz powinien powiedzieć, jak długo powinno to być. Zazwyczaj jest to od 1 do 3 dni w zależności od rodzaju ściegu i wielkości rany.
  •  
  • Po zmoczeniu ściegów, umyć delikatnie wodą z mydłem w trakcie kąpieli. Nie zanurzaj wody pod wodą, jeśli jesteś w kąpieli lub pływaniu. Duże ilości wody mogą spowolnić gojenie i mogą również prowadzić do infekcji.
  •  
  • Po umyciu, wysusz i nałóż maść antybiotykową. Następnie owinąć go ponownie bandażem lub gazą, chyba że lekarz mówi inaczej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Unikaj sportów i aktywności, które mogą zranić dotknięte obszary przez co najmniej 1-2 tygodnie. Lekarz powinien poinformować cię o określonej godzinie. W takim przypadku szwy mogłyby się rozerwać i spowodować ponowne otwarcie rany. Jeśli tak się stanie, skontaktuj się z lekarzem. 
    
  • Jeśli wystąpią objawy zakażenia (takie jak gorączka, zaczerwienienie, obrzęk, ropa), należy skontaktować się z lekarzem.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Po wygojeniu się rany należy skontaktować się z lekarzem. Szwy i zszywki, które nie można wyleczyć, są zwykle usuwane 5-14 dni po aplikacji. Po usunięciu go przez lekarza, zabezpieczyć bliznę przed słońcem i użyć kremu przeciwsłonecznego lub zabezpieczyć się ubraniem. Zapytaj swojego lekarza, czy może polecić niektóre balsamy do skóry lub kremy.        
 8.  
          (12)                    
Zdrowie popularny:
Bycie silną kobietą.

Jak zasnąć, jeśli nie jesteś zmęczony.

Jak leczyć ból zęba.

Jak pozbyć się dymu z mieszkania.

Jak zajść w ciążę.

Jak być ciągle pozytywnym.

Jak pozbyć się mrowienia w nodze.

Bycie ambitnym.

Jak zmienić swoje życie.

Jak leczyć męską łysinę.

Jak zmniejszyć gorączkę.

Jak oczyścić nozdrza.

Jak dbać o aloes.

Jak uspokoić się podczas ataku niepokoju.

Jak pomóc przyjacielowi wyjść z depresji.

Jak nauczyć się przebaczać.

Jak spać.

Jak otworzyć szybciej.

Jak zachowywać się pewnie.

Jak radzić sobie z kamieniami nerkowymi.

Jak mieć płaski brzuch przez miesiąc.