Home \ Zdrowie
 

Jak schrupać szyję.

 

Ostry dźwięk, który słyszysz, gdy poruszasz plecami lub gardłem w określony sposób, może być generującą i szybką bańką dźwiękową, sama w sobie nieszkodliwa. Chrupanie szyi może przynieść chwilową ulgę, chociaż prawie zawsze najlepiej jest ją odzyskać przez licencjonowanego specjalistę, takiego jak kręgarz. Pamiętaj, że chrupanie własną szyją może mieć poważne niezamierzone konsekwencje. Chrupanie szyi może spowodować niewielkie pęknięcie w błonie śluzowej trzonu kręgu, co może ostatecznie doprowadzić do udaru. Uważaj na te zagrożenia, zanim podejmiesz jakiekolwiek leczenie w domu.

              

Procedura .

    

    1      Pięść i miska  .

    
   
 1.            1      Połóż dłoń w pięści.        
 2.  
 3.             2      Połóż pięść na brodzie, ale lekko na prawo.        
 4.  
 5.             3      Naciśnij w lewo. Powinieneś usłyszeć chrupnięcie.       
 6.  
 7.             4      Połóż dłoń na dnie podbródka i popchnij ją w prawo, aby zapukać w drugą stronę.        
 8.  
 9.             5      Upewnij się, że słyszysz skrzypienie. Jeśli nie, spróbuj zgnieść jedną stronę, a następnie spróbuj ponownie.                 
 10.  
             

    2      Miska i pociągnij  .

    
   
 1.             1      Aby schrupać lewą stronę szyi, połóż brodę w lewej ręce. Twój podbródek powinien znajdować się we wnęce między dłonią a palcami spoczywającymi na lewym policzku. 
    
  • Dobrze jest nacierać szyję, masować ją lub rozciągać kark kilka razy przed rozciągnięciem i rozluźnieniem szyi.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyciągnij prawą rękę do tyłu głowy. Trzymaj mocno dłoń we włosach za lewym uchem.       
 4.  
 5.             3      Odwróć głowę. Delikatnie, ale zdecydowanie obróć głowę między rękami w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, popchnij brodę w lewo, jednocześnie pociągając głowę prawą ręką w przeciwnym kierunku. Zrób to, aż mięśnie szyjne zostaną w pełni rozciągnięte, ale nie przeciągnięte. 
    
  • Często słyszysz i czujesz kilka chrupnięć, gdy mięśnie karku się rozciągają, ale ponieważ chrupanie stawów często wymaga pełnego rozciągnięcia kciuka lub stawów palców z nieco głębszego wcisku, aby uzyskać kawitację stawów, może być konieczne całkowite rozciągnięcie jednej strony szyi. Po prostu dodaj trochę więcej nacisku, aby uruchomić całą sekwencję brzuszków.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zmiażdżyć prawą stronę szyi w przeciwnym kierunku. Połóż brodę w misce prawej dłoni, złap włosy za prawym uchem i obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara.       
 8.  
 9.             5      Po prostu rozciągnij całą długość szyi. Użyj tyle samo nacisku, ile potrzebujesz, by rozprostować szyję. Uważaj, aby nie uszkodzić szyi za pomocą tej metody! Stop jeśli odczuwasz ból.       
 10.  
             

    3      Ruch głowicy  .

    
   
 1.             1      Jeśli haczyk znajduje się z tyłu szyi (z lewej lub prawej strony kręgosłupa szyjnego), powoli popychaj kręgosłup, ale nie zrozum mnie źle!        
 2.  
 3.             2      Odsuń głowę. Jeśli boli cię w lewo, przekręć głowę w prawo. Jeśli boli cię w prawo, odwróć głowę w lewo, przechylając głowę do przodu i do tyłu, stopniowo zbliżając się do ramienia.       
 4.  
 5.             3      Kontynuuj uwalnianie mięśni szyi, obracając głowę w kolistym ruchu. Zwróć trochę więcej uwagi na miejsca, które cierpią.       
 6.  
 7.             4      Jeśli odczuwasz ból, natychmiast przestań i przetrzyj szyję. Powinieneś poczuć chrupnięcie, gdy uwolnisz napięcie w szyi.       
 8.  
             

    4      Cylinder piankowy  .

    
   
 1.             1      Połóż mały, piankowy wałek na podłodze i połóż się na plecach tak, aby jego kark spoczął wygodnie na piankowym cylindrze.        
 2.  
 3.             2      Unieś lekko pośladki nad ziemię i zacznij zwijać plecy i szyję przez piankowy cylinder. Przesuń rolkę na całej szyi do dolnej części pleców. 
    
  • Jeśli chcesz ustabilizować szyję, zegnij ręce za głową, przesuwając się nad cylindrem.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Od czasu do czasu przesuwaj wałek z pianki do tyłu.        
 6.  
 7.             4      Ze stromymi plecami obróć obszar cylindra na szyi. Staraj się być tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe.       
 8.  
 9.             5      Poruszaj się po walcu, aż usłyszysz chrupnięcie i nie poczujesz ulgi.        
 10.  
             

    5      Rozumiem, co się dzieje, gdy szarpiesz za szyję  .

    
   
 1.             1      Rozumiem, że chrupnięcie sygnalizuje uwolnienie gazu z błony maziowej. Kiedy zgniatasz staw, plecy lub szyję, twój staw biodrowy jest rozciągany, aby wymusić uwolnienie tlenu, azotu i dwutlenku węgla. Tworzy to pęcherzyk powietrza, który następnie zapada się. To właśnie powoduje wyraźne załamanie, które kojarzymy z chrzęstem stawu.       
 2.  
 3.             2      Należy pamiętać, że chrupanie stawów nie doprowadzi do artretyzmu. Chociaż kilka innych zagrożeń wiąże się z łamaniem twoich stawów, szczególnie w szyi, artretyzm nie jest jednym z nich. Donald L. Unger przez 30 lat chrupał stawy na jednej ręce, nie całując z drugiej strony stawów, tym samym kwestionując twierdzenie, że pękanie stawów prowadzi do artretyzmu.        
 4.  
 5.             3      Należy pamiętać, że chrupanie plecami lub szyją wiąże się z ulgą, ale tylko z chwilową ulgą. Jeśli wielokrotnie chrupiesz szyję, aby złagodzić szyję, ramiona i okolice kręgosłupa, może pojawić się głębszy problem, który zasługuje na opiekę medyczną. Rozdzielanie połączeń w sposób opisany powyżej daje tymczasową ulgę, ale tylko tymczasowe - tymczasowe. 
    
  • Ludzie często uważają, że w celu złagodzenia obszarów szyjki macicy często muszą częściej i częściej chrupać ich gardła. Cringing często rozciąga więzadła w okolicy, czyniąc je mniej stabilnymi. Mniej stabilne więzadła są mniej prawdopodobne, aby odpowiednio wspierać wagę głowy, co prowadzi do pogłębienia bólu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Należy pamiętać, że zgniatanie stawów nie musi oznaczać naprawy kręgosłupa. Wiele osób zmienia dźwięk zgniatania z prawdziwą korekcją. To niekoniecznie musi być (często nie tak). Odwiedź licencjonowanego fizjoterapeutę lub kręgarz w celu naprawy.       
 8.  
 9.             5      Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące skuteczności leczenia w domu lub jeśli masz ukryte objawy, które mogą być prezentowane z bólem lub sztywnością, skontaktuj się z lekarzem. Opieka nigdy nie zostaje. Chrupanie gardła może powodować wiele problemów zdrowotnych.       
 10.  
             

    6      Pochylenie głowy  .

    
   
 1.             1      Przechyl głowę na bok.        
 2.  
 3.             2      Zwolnij swoją szyję i pozwól jej zwisać z boku. Powinieneś usłyszeć, jak pęka ci szyja.       
 4.  
 5.             3      Jeśli nie pęknie, pchnij drugą stronę, na którą pochylona jest twoja głowa.        
 6.  
             

Wskazówki .

               (3)                     
Zdrowie popularny:
Jak medytować.

Jak zwolnić bicie serca.

Jak utrzymać dzienną dawkę 1500 kalorii.

Jak naturalnie obniżyć poziomy CPK.

Jak pisać osobiste cele.

Jak wzmocnić środek ciała.

Jak leczyć sportowe nogi.

Jak rozpoznać objawy białaczki.

Jak leczyć przeziębienia z czosnkiem.

Jak wizualizować.

Jak pozbyć się kamieni nerkowych.

Jak zwiększyć poziom limfocytów.

Jak uwolnić uwolnione zęby bez łzawienia.

Jak przetrwać awarię lodu.

Jak kontrolować negatywne myśli.

Dowiedz się, czy masz złamany palec na nodze.

Jak pisać osobiste cele.

Nie puszczaj, gdy jesteś zmęczony.

Jak leczyć przeziębienia z czosnkiem.

Jak leczyć bóle pleców.

Pozbądź się skurczów menstruacyjnych.