Home \ Zdrowie
 

Jak rozwiązywać problemy.

 

Czy czujesz, że jesteś otoczony wieloma problemami, z którymi nie możesz sobie poradzić? A może masz tylko jeden duży problem, którego nie możesz rozwiązać? Nie obawiaj się - niezależnie od tego, czy masz problem z partnerem, czy też ryzykujesz utratę pracy, w każdej sytuacji jest kilka rzeczy, które pomogą ci opanować trolle.

              

Procedura .

    

    1      Jak radzić sobie z konfliktami osobistymi  .

    
   
 1.            1      Unikaj zachowań, które pogarszają twoje problemy. Kiedy masz z kimś problem, najpierw porozmawiaj z kimś, komu ufasz, bez względu na to, czy jest to twój partner, czy znajomy. Czasami łatwo jest robić rzeczy, które pogarszają twój problem i uniemożliwiają rozwiązanie problemu. 
    
  • Jeśli na przykład pokłóciłeś się ze swoją dziewczyną, ponieważ sądzisz, że ją zdradziłeś (chociaż to nieprawda), nie przejmuj się tym, spędzając dużo czasu ze swoimi przyjaciółmi. Czyniąc to, pokazywałbyś partnerowi tylko to, że nie dbasz o nią i że nie będziesz w stanie się z nią spierać, ponieważ myślała, że ​​nie masz racji. Odejdź chwilę od ludzi i skoncentruj się na rozwiązaniu problemu, z którym masz do czynienia.
  •  
  • Innym przykładem problemu z ludźmi jest kłótnia z przyjacielem, ponieważ nie przyszedłeś na jego przyjęcie urodzinowe i zamiast tego spędzasz czas z innymi ludźmi. W takiej sytuacji powinieneś postarać się działać z żalem i powinieneś wykazywać zainteresowanie uczuciami swojego przyjaciela. Spróbuj zrobić dla niego coś miłego.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wyjaśnij, jaki masz problem. Zanim się z kimś pokłócisz i spróbujesz znaleźć rozwiązanie swojego powszechnego problemu, najpierw spróbuj dokładnie zrozumieć, jaki jest twój problem. Czasami ludzie wpadają w szał z powodu jednej rzeczy, ale w rzeczywistości przeszkadza im coś innego. Jeśli naprawdę chcesz rozwiązać problem, upewnij się, że obaj zajmują się tym samym. 
    
  • Na przykład twój partner może powiedzieć, że jest na ciebie zły, ponieważ zdecydowałeś się pójść do szkoły w innym mieście zamiast dołączyć do tej samej szkoły co twoje miasto i zostać z nim. Oczywiście nadal będziesz w stanie widzieć i być w stanie kontynuować związek bez żadnych poważniejszych problemów. Najważniejsze dla niego jest to, że spędzasz dużo czasu w innym miejscu i możesz znaleźć kogoś innego.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Spróbuj też zobaczyć problem z innej perspektywy. Kiedy się z kimś kłócisz, łatwo ci myśleć, że masz rację i robisz wszystko, co w twojej mocy. Pracujesz z własnym mózgiem. Ale ludzie nie kłócą się z tobą, ponieważ chcą po prostu mieć inną opinię. Próbują osiągnąć wspólne rozwiązanie, a sytuacja z ich punktu widzenia może wyglądać zupełnie inaczej niż twoja. Postaraj się zobaczyć problem z ich punktu widzenia, abyś mógł się skontaktować i spotkać. 
    
  • Jeśli kiedykolwiek będziesz miał problem ze zrozumieniem drugiego, spytaj go, co myśli. Poproś go, aby szczegółowo wyjaśnił, dlaczego myśli, co myśli i dlaczego jego opinia jest najlepsza. Na przykład powiedz: "Czy możesz wyjaśnić, jak do tego doszło? Naprawdę chciałbym to zrozumieć. "Kiedy zrozumiesz uczucia drugiego i zrozumiesz jego procesy myślowe, będziesz w stanie zrozumieć problem, z którym masz do czynienia i łatwiej znaleźć rozwiązanie.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Upewnij się, że okazujesz kolejny szacunek. Kiedy ludzie czują, że ich nie szanujesz i umieszczają w kącie, zachowują się bardziej agresywnie i wygodniej, chociaż w przeciwnym razie zgodziliby się z tobą. Jeśli czujesz, że znajdujesz się w podobnej sytuacji, spróbuj zwolnić i daj znać drugiej, że masz kontrolę nad sytuacją i że masz szacunek dla niej. Zobaczysz, że będzie on chętniej zajmował się tobą. 
    
  • Na przykład powinieneś uważać na swój język. Nie bój się drugiego i obwiniaj go za nic, mówiąc "powinieneś..."
  •  
  • Daj drugiemu poczucie, że wszystko jest pod kontrolą. Daj mu do wyboru kilka opcji i spróbuj wymyślić alternatywy, które można uznać za sprawiedliwe rozwiązanie twojego problemu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Porozmawiaj o tym. Kiedy podejmiesz podstawowe kroki, aby rozwiązać problem, powinieneś powoli mówić o jego rzeczywistym rozwiązaniu. W tym przypadku kluczowa jest komunikacja, ale komunikacja to coś więcej niż opowiadanie innym, co myślisz. Powinieneś dobrze pomyśleć, zanim coś powiesz i uważaj na swoje słowa. Powinieneś także cierpliwie słuchać tego pacjenta i skoncentrować się na tym, co ci mówi. Spróbuj zrozumieć drugą. 
    
  • W przypadku poważnych problemów, które naprawdę wymagają rozwiązania, powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu na spotkanie z kimś innym, gdzie będziesz miał spokój i prywatność. Unikasz tego, rozpraszając cię i niepotrzebnie stresując.
  •  
  • Kiedy mówisz o wszystkim w spokoju, mówisz sobie nawzajem, że ważne jest, abyś rozwiązał swój problem, więc na pewno uzyskasz dodatkowe punkty, a drugi trochę spokojniejszy i bardziej otwarty na powszechne rozwiązanie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Spotkaj się w połowie. Rozwiązywanie konfliktów interpersonalnych jest zwykle kompromisem. Oznacza to, że będziesz musiał przestać patrzeć na sytuację w czerni i bieli. Nie myśl, że jest tylko "twoje zdanie" i "jego opinia". Obaj jesteście wspaniałymi ludźmi i macie coś do zaoferowania sobie nawzajem, więc próbujcie je rozwiązać razem i przyjdźcie do siebie nawzajem, aby znaleźć wspólne rozwiązanie.  
    
  • Jeśli twój partner jest zły, na przykład, ponieważ nie możesz zgodzić się na rodzinę, którą spędzasz Boże Narodzenie, możesz zaproponować jej trzecią opcję: spędzasz jej rodzinę z rodziną na tydzień przed Bożym Narodzeniem i spędzasz Boże Narodzenie sam z rodziną drugi.
  •  
  • Jeśli twój przyjaciel jest zły, bo chce iść na lekcje gotowania, ale wolisz pójść na lekcje jogi, możesz zgodzić się, że wszyscy pójdą na twoje lekcje, ale ty też będziesz spotykać się co tydzień w bibliotece, a nauczycie się razem.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Jak rozwiązywać inne problemy  .

    
   
 1.             1      Zachowaj spokój. Jeśli masz problemy ze stresującymi i złożonymi sytuacjami życiowymi, takimi jak redukcja zatrudnienia, bezdomność lub zepsuty samochód, zacznij od odpoczynku. Nie wpadaj w panikę i nie czuj się jak świat się zawala. Do tej pory rozwiązałeś wszystkie problemy w swoim życiu i codziennie wychodzi słońce, więc możesz być pewien, że możesz przezwyciężyć tę sytuację. 
    
  • Jeśli nie udaje ci się zachować spokoju, powinieneś skupić się na oddechu. Oddychaj powoli i głęboko, aż poczujesz się bardziej komfortowo i dopóki nie będziesz gotowy, aby poradzić sobie z tym, co na ciebie czeka.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Uzyskaj jak najwięcej informacji. Im więcej wiesz o tej sytuacji i im więcej masz opcji, tym bardziej rozwiązujesz problem. Postaraj się uzyskać niezbędne informacje, zapytaj ludzi, którzy mają doświadczenie w Twojej sytuacji, i pomyśl o planie C - nie tylko planach A i B. 
    
  • Powiedzmy, że straciłeś pracę, na przykład. Zamiast patrzyć i myśleć tylko o tym, co masz zamiar zrobić, przejdź do kilku agencji HR. Znajdź doradcę, który pomoże Ci zapisać się do pracy lub pomóc znaleźć pracę lub zasoby potrzebne do znalezienia pracy tak szybko, jak to możliwe (takie jak nowe CV).
  •  
         
 4.  
 5.             3      Oceń swoje zasoby. Każdy ma pewne zasoby, z których może skorzystać w czasie kryzysu. Czasami są to pieniądze, czasem czas. Czasem są to przyjaciele i rodzina, którzy są gotowi ci pomóc i mogą ci dać cenną radę. Czasami jednak nie jest łatwo dostrzec te źródła w czasach kryzysu. Twoje funkcje (takie jak inteligencja lub zaangażowanie) mogą być świetnymi zasobami, które pomogą ci przezwyciężyć kryzys. 
    
  • Na przykład, jeśli wiesz, że masz dobre umiejętności komunikacyjne, możesz go użyć do rozwiązania problemu. Fakt, że nie ma jasnego sposobu ich wykorzystania, nie oznacza, że ​​twoja szansa nigdy nie nadejdzie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wyjaśnij, co musi się stać. Gdy masz jak najwięcej informacji i wiesz, jakie masz zasoby, przygotuj plan bitwy. Generałowie w armii mają swoje miejsce - tworzą plan, nawet jeśli jest on tylko podstawowy, co jest dużo lepsze niż ślepa ucieczka do walki i nadzieja na najlepsze. Napisz listę tego, co musi się wydarzyć i kiedy to się musi stać. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że jest to znacznie łatwiejsze niż myślisz. 
    
  • Podziel swoje rozwiązanie na serię celów, a następnie podziel je na serię zadań. Zdecyduj, kiedy każde zadanie zostanie wykonane i gdzie uzyskasz potrzebną pomoc. Zanim będziesz mógł, będziesz miał świetny plan!
  •  
  • Kiedy masz już plan i zaczynasz pracować nad swoimi celami, będzie ci łatwiej, ponieważ ludzie dadzą ci więcej czasu i więcej czasu na rozwiązanie twojego problemu. Ci ludzie, tacy jak nauczyciele, przełożeni i wierzyciele, muszą zobaczyć, że próbujesz rozwiązać swoją sytuację i traktować ją poważnie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przygotuj się do działania. Kiedy wiesz, co musisz zrobić, zrób to! Najlepiej jest natychmiast się do niego dostać. Im szybciej zaczniesz rozwiązywać problemy, tym szybciej je usuniesz. Rozwiązywanie problemów jest przerażające, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak to pójdzie, ale jeśli ufasz i ufasz, ostatecznie pokonasz wszystkie trudności. 
    
  • Oddaj życie jako film. Nie kończy się tylko dlatego, że główny negatywny charakter powoduje problemy. Historia prawdopodobnie nie zawsze pójdzie tak, jak chcesz, ale znajdziesz rozwiązanie. Twoje życie nie jest tak przygnębiające jak niektóre katastroficzne filmy, więc ostatecznie wszystko pójdzie dobrze.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Komunikuj się z ludźmi. Ostatnia rada jest taka, że ​​istnieje tylko kilka problemów, których nie można rozwiązać, komunikując więcej z ludźmi. Ludzie są przygotowani, aby pomagać sobie nawzajem, więc kiedy mówisz więcej o swoich problemach, wkrótce zrozumiesz, że możesz rozwiązać je znacznie łatwiej. Rozmawiaj z ludźmi, którzy są zaangażowani w twój problem. Rozmawiaj z ludźmi, którzy są dobrze zorientowani w branży. Rozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną. Poproś innych o pomoc. Po prostu powiedz komuś, że masz problem i może ta osoba pomoże Ci znaleźć rozwiązanie!  
    
  • Słaba komunikacja może czasami być źródłem twoich problemów, więc kiedy mówisz więcej o ludziach, będzie ona wystarczająco bogata, aby rozwiązać twój problem.
  •  
  • Jeśli nie możesz zrobić nic więcej, daj ludziom znać przynajmniej, że potrzebujesz ich, by byli bardziej cierpliwi. Powiedz im, że pracujesz nad rozwiązaniem problemu, ale masz już plan i robisz wszystko, aby naprawić sytuację.
  •  
         
 12.  
             

    3      Jak rozwiązać wiele problemów naraz  .

    
   
 1.             1      Pozbądź się tego, czego nie możesz zmienić. Kiedy masz do czynienia z większymi problemami, niż to możliwe, dobrym pomysłem jest pozbycie się tego, czego nie robisz. Ludzie często trzymają się takich sytuacji i czują, że będą w stanie zwrócić czas. Ale zajmuje im energię do rozwiązywania problemów, które naprawdę można rozwiązać. Upewnij się, że idziesz do przodu i nie próbujesz wrócić. 
    
  • Pozbądź się przeszłości. Zapomnij o swoich błędach. Zamiast ich nienawidzić, uczysz się od nich, będzie wystarczająco bogaty. Pozbądź się przyjaciela, który nie chce ci wybaczyć tego, co zrobiłeś źle. Skup się zamiast tego na rozwiązywaniu innych problemów i jak najlepiej wykorzystaj swoje życie.
  •  
  • Przeszłe problemy często stają się lepsze, gdy zaczynasz pracować nad swoją przyszłością. Nawet jeśli oznacza to tylko, że zdajesz sobie sprawę, że twoje przeszłe błędy nie wyjaśniają, kim jesteś.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przygotuj się na ofiary. Kiedy masz zbyt wiele problemów do rozwiązania, zazwyczaj oznacza to, że musisz poświęcić coś. Zwykle nie można znaleźć rozwiązania, które sprawi, że wszystko będzie w porządku. Jest to prawdą, nawet jeśli rozwiązujesz tylko jeden problem. Życie jest trudne i konieczne jest ustalenie priorytetów.  
    
  • Dowiedz się, co jest dla Ciebie najważniejsze i skoncentruj się na zrobieniu tego. Niech wszystko inne płynie swobodnie i nie będzie niepotrzebnie marnować czasu i energii. Załóżmy, że może się to skończyć w twoim stylu.
  •  
  • Na przykład, jeśli masz problemy rodzinne, problemy ze szkołą i problemy z pracą, musisz wybrać, która z tych sytuacji jest dla ciebie najważniejsza. Ogólnie rzecz biorąc, rodzina zawsze będzie blisko ciebie i zawsze znajdziesz nową pracę. W szkole prawdopodobnie nie dostaniesz drugiej szansy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zatrzymaj zwlekanie. Kiedy masz dużo problemów, odkładanie wszystkiego do ostatniej minuty jest niczym niezwykłym. Prawdopodobnie jesteś sparaliżowany strachem, nie będąc w stanie tego przyznać. Co się stanie, jeśli zdecydujesz się źle? Im wcześniej podejmiesz decyzję, tym szybciej będziesz musiał poradzić sobie z konsekwencjami swojej decyzji. Jednakże, jeśli zdecydujesz się odłożyć swoją decyzję, w zasadzie decydujesz również. Ta decyzja często pogarsza sytuację, więc nie będziesz miał problemów z odkładaniem. Zacznij je rozwiązywać tak szybko, jak to możliwe. 
    
  • Weź ze sobą dużo pracy domowej. Możesz zrobić to wszystko naraz, aby nie zostać przez nie przytłoczonym lub martwić się, że nie będziesz mógł czekać, aż się zgromadzą. Jeśli tego nie zrobisz, dostaniesz pięć. Ignorując je, nie będziesz w stanie ich rozwiązać.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przejdź krok po kroku. Kiedy zaczniesz rozwiązywać swój wielki problem, najlepsi pójdą powoli i rozwiązują problemy po kolei. Znajdź pierwszy najlepszy krok i przejdź do niego. Następnie znajdź następny krok i przejdź do niego. Nie przejmuj się robieniem wszystkiego w jak najlepszej kolejności - kiedy zrobisz to sam, wkrótce będziesz wiedział, jak to zrobić, a ostatecznie będziesz w stanie rozwiązać wszystko.  
    
  • Po wklejeniu tych kroków do tabeli pomoże to rozwiązać problemy. Ta pomoc wizualna pozwala znaleźć sposób na rozwiązanie wszystkich problemów.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poproś o pomoc. Ten krok jest konieczny, aby zachować zdrowy rozsądek i rozwiązać problemy najlepiej jak to możliwe. Nigdy nie powinieneś czuć się tak, jakbyś był sam. Jesteś otoczony przez ludzi, którzy cię lubią i którzy dołożą wszelkich starań, aby ci pomóc. Nawet nieznajomi pomogą ci, gdy o to poprosisz. Pytanie o pomoc nie jest oznaką słabości lub niekompetencji. Ludzie są istotami społecznymi i ewoluowali, aby sobie pomagać. 
    
  • Załóżmy na przykład, że nie wiesz, jak napisać wiadomość do pracy. Idź do Internetu i znajdź ludzi, którzy cały czas zajmują się podobnymi rzeczami. Napisz post na forum i powiedz na przykład: "Nikt nie nauczył mnie, jak rozwiązać ten problem i chciałbym móc. Oczywiście nie jest to takie trudne. "
  •  
         
 10.  
 11.             6      Spróbuj spojrzeć na wszystko pozytywnie. Rozwiązywanie wielu problemów na raz może drenować bardzo dużo. W takiej sytuacji powszechne jest poczucie bezradności i desperacji. Możesz czuć, że nic się nie zmieni, a twoje życie tak pozostanie. Jednakże, gdy masz pozytywne podejście, wkrótce odkryjesz, że będziesz w stanie rozwiązać problemy z najwyższą łatwością. 
    
  • Dobrze jest docenić problemy, które musisz rozwiązać. Jeśli nie masz żadnych problemów, nie możesz docenić dobrej rzeczy, którą masz w swoim życiu. Dotyczy to szczególnie problemów z osobami, które kochasz. Ludzie często zapominają, jak bardzo kochają swoich bliskich, dopóki nie pokażą im czegoś, co im przyjdzie.
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                    
Zdrowie popularny:
Jak zwiększyć ciśnienie krwi.

Jak leczyć zamglenie narządów płciowych.

Jak odczytać skrzynię rentgenowską.

Jak leczyć ukąszenia przed robakami.

Jak rzucić palenie na trawę.

Jak pozbyć się bolesnych węzłów na plecach.

Jak zmęczyć się spaniem.

Jak pozbyć się trądziku przy pomocy środków zaradczych.

Jak leczyć zgagę.

Jak regulować ciśnienie krwi.

Jak pozbyć się skurczów w nogach.

Jak usunąć zaciski chirurgiczne.

Skąd mam wiedzieć, że jestem w innym stanie.

Jak schrupać plecy.

Jak pozbyć się drgawek.

Jak jeść bezglutenowe.

Jak pozbyć się wszy ciała.

Jak rozpoznać objawy Chlamydii u kobiet.

Jak leczyć odmrożenia.

Jak schrupać szyję.

Jak się dowiedzieć, czy pachnie z twoich ust.